Piwne klimaty

tolep

five miles out
8 555
15 441
@tolep Wszystko ma smak. Powiedzmy że istnieje "smak jałowy" ponieważ niezaprzeczalnie rozpoznasz jak smakuje woda - istnieją podobno nawet sommelierzy wody we francuskich restauracjach i myślę że potrafią odróżnić jedną wode od drugiej. Ale siła smaku wody to nic w porównaniu do smaku piwa czy wina.
Chodzi o to, że siła smaku owych piw nie ma porównania ze smakiem piw "popularnych" - piwa koncernowe dostarczają za mało smakowej frajdy.

Eurolagery mają niezaprzeczalnie smak piwa. Znaczy słód i chmiel. Nie jest to smak "jałowy", tylko po prostu lekki. Czasem lżejszy, czasem intensywniejszy w różnych kombinacjach. Porównując - eurolagery są jak popularna kawa rozpuszczalna z marketu - jakiś Jacobs Cronat Gold czy inna tam Eclipse z Lidla.
 
X

xawas

Guest
Ja generalnie nie przepadam za browarem, ale byłem w Bieszczadach i piłem KSU - bardzo mi smakowało.
Lubię też portera Komes.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Szkoda, że wizualnie są słabo ogarnieci. Z drugiej strony, ważniejsza zawartość, a są wiarygodnie chałupniczy przez ten imidż.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Typowa kraftopatologia. 5 słodów plus płatki owsiane, cztery chmiele i mamy ciężką, ciemną, mocną gęstą zupę o smaku blendowanych rzygowin zamaskowanych chmielami.

Z drugiej strony, ważniejsza zawartość, a są wiarygodnie chałupniczy przez ten imidż.


23
blg

10.5
alc

58
ibu

STYL
Cascadian Dark Ale


CHMIELE
Chinook (USA), Amarillo (USA), Centennial (USA), Citra (USA)


SŁODY
Pale Ale, Monachijski, Czekoladowy Jasny, Czekoladowy Ciemny, Pszenica Prażona


DROŻDŻE
Fermentis S-04


INNE DODATKI
Płatki owsiane


Ciemne, gęste, mocne. Smaki kawowe i czekoladowe doprawione goryczką z amerykańskich chmieli.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
W sumie już wolę takie zabawy:

Vt7dlGi.jpg

Ale nowofalowe browary zaczynają tworzyć coraz to nowe mieszanki, jakieś przepisy uslyszane na łożu śmierci od ostatniego potomka rodu bawarskich górali, albo połączenia z dupy, podczas gdy nawet podstawowe style potrafią spieprzyć.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
jakieś przepisy uslyszane na łożu śmierci od ostatniego potomka rodu bawarskich górali, albo połączenia z dup

To pierwsze to, jak mówi Kopyr, morskie opowieści. To drugie to rzeczywistość.
Nawiasem mówiąc obejrzałem sobie filmik "we współpracy" na temat tej zupy i w zasadzie nic dobrego o tym piwie nie powiedział, mimo że mu zapłacili.
 
C

Cngelx

Guest
Zacznę od tego, że piwo pijam dość rzadko.
Uległem swego czasu modzie na kupowanie piw "regionalnych", "kraftowych" i innego gówna z małych browarów, jednak okazało się, że w ok. 70% przypadków były one ścierwem gorszym od "koncerniaków". Teraz praktycznie wszędzie jak już piję piwo to korzystam z dobrodziejstwa kapitalizmu i globalizacji.

8888017303015_0003_1507877185385.jpg


+ jest względnie dobre
+ można je kupić na całym świecie
+ wszędzie smakuje tak samo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 6341

Guest
Ale szkło to mogłoby być czyste
Chcesz mi powiedzieć, że w brudnej szklance piwo piję? ;) Sorry, ale myślisz, że taka postawa wzbudzi mój podziw ?
https://leapbeer.wordpress.com/category/beer-reviews/page/18/
Tuborg Green mi bardzo smakuje. Lekkie, orzeźwiające piwo. W sam raz na letnie dni. Warte jest uwagi.
Polecam jeszcze jedno piwo. Niemiecki Lagerbier Hell. Piłem tylko raz- kolega 3 butelki podrzucił. Zawartość alk.5,2 %.
http://www.smaki-piwa.pl/piwo/monachijski-helles/

DSCN3894-224x300.jpg
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Chcesz mi powiedzieć, że w brudnej szklance piwo piję? ;) Sorry, ale myślisz, że taka postawa wzbudzi mój podziw ?
Nie bardzo rozumiem Twoje drugie pytanie.

Natomiast odpowiadając na pierwsze: owszem, po zdjęciu widać, że pijesz z brudnego, ew. nieomytego szkła. I nie jest to szklanka, a snifter, taki rodzaj pokala.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Nadal nie widzisz strony do zdjęcia, czy nie chcesz widzieć? A może jest to próba zaspokojenia swojej potrzeby czepialstwa?
Nie rób problemów tam, gdzie ich nie ma.
ps
na wszystkie rodzaje szkła do piwa (różnice w kształcie) mówię szklanka.
Jeśli to nie Twoje zdjęcie, to jak widać jego autor ma brudne szkło.
I nie każde szkło do piwa to szklanka. To błąd.
 
Do góry Bottom