Piwne klimaty

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Jak się je wyleje, a wleje piwo, to i owszem

Nie mów mi, komuchu, co mi smakuje. Brakowało jeszcze hasła, że jak można pić te siki, co sugeruje, że krytykant ze smakiem sików jest dobrze obznajomiony. Ja nie rozumiem, jak można pić śmierdzące i niesmacznie piwa kraftowe.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Próbowałem tego piwa i nawet mi smakowało, potem przeczytałem opinie z jakiegoś forum i nie były zbyt pozytywne, coś tam o słabej pianie itp. ale nie zraziło mnie to i kupiłem sobie potem karton na drogę:)
konstancin6.jpg
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Ciężko, żeby Hefeweizen, który powinien mieć ok. 15 IBU, był gorzki. Pszenica jest raczej słodowa w odczuciu i momentami lekko kwaskowa, ale słodycz "podbija" bananowy aromat, "oszukujący" zmysły, że jest bardziej słodko, niż jest w rzeczywistości.

Poza tym Paulaner to taki koncernowy klasyk, że lekko się zdziwiłem, że ktoś to tutaj wstawia.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Zrobiłem ostatnio numer bo wkurzało mnie, że ojciec piwosz który wlewa w siebie masy tego trunku pije koncerniaki.
Ja sie na piwach nie znam, wszystkie te nazwy troche przytłaczają nie kumam czym sie różni x od y wiem tylko co ma smak, a piwa sklepowe go nie mają, co mi uświadomił kumpel piwosz gustujący w piwach kraftowych. Mają trzy cechy - są dobre (z reguły, a już na 100% lepsze od standardu) drogie i normalnie nie do dostania, chyba ze wiesz gdzie - a ja nie wiem i szukać mi sie nie chce.
Jak to bogactwo smaku pokazać ojcu który ma to w dupie, jak znaleźć takie piwo nie łażąc, nie szukając nie pytając - zresztą i tak nie wiedziałbym o co, skoro sam tych nazw nie rozróżniam.
Zamówiłem ojcu na 60 boxa z piwami kraftowymi - raz na miesiąc dostaje pudło z 7 piwami, a ja mam spokój bo nie musze wybierać. Myśle sobie - jak nie posmakuje najwyżej wypije to sam.
O dziwo staruszek wniebowziety. Skąd to masz, gdzie kupiłeś, gdzie to sprzedają
Cel osiągniety. Zeby tylko jeszcze te piwa były tansze i bardziej dostępne...
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
W jakim sensie pomylić? One wszystkie smakują tak samo - wiec raczej ze sobą. Nie rozróżniłbym np Żubra od Żywca (chodzi o jasne) natomiast tamte mają, no jak to nazwać - mają dominantę, moge powiedzieć "pamietam jak to piwo smakowało było takie a takie. Wczoraj np ojciec podzielił sie ze mną piwem Browaru Koneser - smak dziwny, raczej mi nie smakowało bo było owocowe- piszą że z dodatkiem brzoskwiń. Natomiast na pewno nigdy w życiu tego nie piłem i zapamiętam je na długo
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Nie uważam sie za smakosza to nie tak - ja tylko uznaje tamte piwa za jałowe. Może mam po prostu za słaby zmysł smaku, kto wie. Jak dotąd mój faworyt to piwo żytnie Vandal Kingpin z jałowcem bo lubie piwa z silną goryczką i lubie Gin
Zapytałem ojca - jemu najbardziej smakowało piwo z chili, nie pamieta nazwy browaru ale poszukamy.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ja dopiero zacząłem próbować innych piw niż najtańsze koncerniaki i na razie mój nr 1 to Żywiec APA. Jest tylko w butelkach (0,5 l, zwrotna). 5,4% alk. W Żabce jest za 3,50 zł, w Tesco za 4,50 zł. Dosyć popularne i wyraźnie inne niż koncernowe. Beer-snoby (beer geeki) wypisują, że mało wyraziste, ale jak ja je wypiję, to potem czuję ten aromat i smak cały dzień.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Prawda: Istnieje sporo ciekawych gatunków piwa innych niż jasny lager (stanowiący 95% sprzedaży piwa).
Fałsz: Jasny lager z koncernów to nie piwo
Fałsz: Jasny lager z koncernów nie ma smaku
Fałsz: Jasne lagery z koncernów nie różnią się od siebie.
Fałsz: Każde piwo nie będące jasnym koncernowym lagerem jest od niego lepsze

Można za "jasny koncernowy lager" wstawić np. typowy chleb baltonowski a za piwo "chleb"
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Stwierdziłem że smakują mi piwo żytnie i chciałbym wiecej bo mają charakterystyczny ciekawy smak. Daj znać w którym z popularnych piw znajde takie słody
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
@tolep Wszystko ma smak. Powiedzmy że istnieje "smak jałowy" ponieważ niezaprzeczalnie rozpoznasz jak smakuje woda - istnieją podobno nawet sommelierzy wody we francuskich restauracjach i myślę że potrafią odróżnić jedną wode od drugiej. Ale siła smaku wody to nic w porównaniu do smaku piwa czy wina.
Chodzi o to, że siła smaku owych piw nie ma porównania ze smakiem piw "popularnych" - piwa koncernowe dostarczają za mało smakowej frajdy.
 
Do góry Bottom