Piwne klimaty

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Od wielu miesięcy pijam tylko i wyłącznie te cztery litewskie żywe niefiltry, a raczej trzy, nie licząc ciemnego Butautu - to z rzadka.

auksztotalitwapiwaniefiltrowane.jpg
 

telpeloth

państwosceptyk
256
291
Ciechan na propsie. Ale jaram się tym...

419035_529483573754926_1479747521_n.jpg

Z Podróży Kormorana bardzo lubię piwo w stylu Witbier, jest naprawdę rewelacyjne i niewiele ustępuje belgijskim.
A jak już jesteśmy przy belgijskich, to propsuję piwa w stylu Kriek, w Polsce chyba najłatwiej dostać z Lindemansa: jest to Lambic, do którego dodano kwaśnych wiśni, rozpoczynając wtórną fermentację. Drożdże sprzątają z wiśni cukier i dostajemy piwo gorzko-kwaśne, bardzo wiśniowe, ale zupełnie nie słodkie.
 

Lady Svelge

Member
65
36
wow,róznorodność piwna się zrobiła jak swojego czasu w tanich winach :)

Piwoszem nie jestem, a od czasu jak zwiedziałam się, ze dla otrzymania smaku goryczki dodaje się żółci zwierzęcej, ograniczyłam jeszcze bardziej spożycie tego napitku
Jesli juz to Feldschlossechn lub Tuborg.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
argumentuje sensownie
Niestety jego argumenty wymagają samodzielnego sprawdzenia, bo nie podał konkretnych źródeł. Ile dodaje się ekstraktu chmielowego? Ile on kosztuje? Ile kosztuje żółć? Jakie ma właściwości barwiące czy "smakowe", czyli ile trzeba by jej dodać?
 

Lady Svelge

Member
65
36
owszem,
wygladają na tyle sensownie,że warto je sprawdzić.
Pytałam,znajomych z branży spożywczej (nie ekspedientki;)),nie piwiarskiej,niestety,wiekszość która twierdziła,że dodawana jest żółć,miała jedno konkretne źróło wiedzy.Inni wiedzę,mieli jpp
Własne żołądki.Ich rekacja po wypiciu różnych piw jest wskażnikiem
Żółć lub chmiel
Ale pomolestuję jeszcze kilka osób,
 

Luizy

Well-Known Member
520
2 017
Zakupiłem ostatnio w Tesco, takie coś za 5 zł i jestem wyjątkowo zadowolony, jedno z lepszych piw jakie piłem. być może gdzieś w top 4 czy 5 za Lost Weekend, Nosferatu z Radugi i Pirackim.
 

Attachments

  • DSC_0009.JPG
    DSC_0009.JPG
    397,8 KB · Wyś: 20

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Nic mądrego nie napiszę bo jest to szastanie pieniędzmi ale... W tamtym roku musiałem pojechać do Tallina i trafiłem do:
http://www.beerhouse.ee
Smak piwa znakomity, właściwie można je pić i pić. Robione lokalnie. Ponieważ na co dzień nie kupuje i pije piwa bo nie mam ochoty i mi nie smakuje takie ogólnodostępne to tam poczułem to "coś" w tym trunku. Ceny niestety nie do zaakceptowania na dłuższą metę. Miałem okazję to spróbowałem i polecam każdemu kto mógłby tam trafić.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Dlaczego pijecie takie puste w smaku, bez aromatu, nadające się może do podlewania kwiatów, koncernowe wytwory?
 
Do góry Bottom