Piwne klimaty

crack

Active Member
784
110
Ja piję głównie 2 piwa : Perła Export (jak nie ma to Łomża bo podobny smak, ogólnie większość tych piw w zielonych butelkach mi smakuje) i Desperados o smaku Tequili.
Co do pierwszego posta to Miłosława piłem ostatnio (bo mi znajoma poleciła), nie wiem czy to ten sam bo słyszałem ze jest kilka rodzajów, chyba 3 ale był z zieloną naklejką i niezbyt dobry, choć drogi.
Od czasu do czasu piję Tyskie, Leżajsk i Warkę. Niedawno piłem Staropramen ale jak mieszkałem w Pradze to jakoś bardziej mi wchodził (może dlatego że nie znałem wtedy Perły) :p.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
gruit-kopernikowski-zapowiedz.jpg


Zapowiada się ciekawie ...
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Wczoraj umiliłem sobie wieczór przy pomocy piwa, min Stare ale jare - Browaru Pinta, i polecam zapoznać się z produktami tego browaru kontraktowego. Robią dobrą robotę !

90e9ed178cc104427da0fcfe43cdfbf5c76e91ca.jpg
 

crack

Active Member
784
110
A ja w tej chwili piję Belfast - ostatni raz. Smakuje jak Żywiec Porter, nie lubie ciemnych piw.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
W liceum żłopało się hektolitrami, zwłaszcza Żubra, teraz już piwo to nie moje paliwo i z alkoholi pijam praktycznie tylko wino, a jak dotykam piwa to albo pszenicznego, które wlewam do jedzenia, albo tego zmieszanego z lemoniadą - w tej kategorii tylko Warka Radler, próbowałem Lecha i Perły w podobnym wydaniu i teraz za darmo bym ich nie chciał.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Tylko gdzie Wy to wszystko kupujecie? I ile to kosztuje? Lubię eksperymentować z piwami, ale bez przesady, że mam jechać po nie nie wiadomo gdzie i płacić nie wiadomo ile. Ostatnio kupiłem książęce złote pszeniczne, co tego pełno teraz w sklepach, i szału nie było (zwłaszcza jak na taką cenę). Piłem jakieś miodowe korpo (najegzotyczniejsze co znalazłem) i też szału nie ma, w ogóle to nie lubię smaku miodu za bardzo. Ciemne jest drogie i przypomina trochę kawę zbożową, a mam uraz z wojska na to XD. Kupiłbym tego całego ciechana, ale na oczy tego nigdzie nie widziałem. I tak bieduję sobie na okocimach, kasztelanach i gingersach od święta.
 

Inn Ventur

Well-Known Member
347
518
Madlock napisał:
Tylko gdzie Wy to wszystko kupujecie? I ile to kosztuje? Lubię eksperymentować z piwami, ale bez przesady, że mam jechać po nie nie wiadomo gdzie i płacić nie wiadomo ile.
Bez przesady. Ceny nie są drastycznie wyższe. Jakaś różnica jest, ale przy jednorazowych zakupach właściwie niedostrzegalna. A sklepów piwnych porobiło się ostatnio mnóstwo. Ja mam akurat jeden vis-a-vis mojej kamienicy. Ponadto już od dłuższego czasu we wszystkich większych sieciówkach (Bomi, Alma, Piotr i Paweł) wybór nie ogranicza się jedynie do Żywca, Specjala i Carlsberga.

Przy okazji pochwalę się trofeum, które udało mi się upolować wczoraj:
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen

schlenkerla+marzen_1.jpg


Uwaga! Piwo wędzone. I rzeczywiście jest coś na rzeczy. Zapach nalanego piwa od razu skojarzył mi się przytłaczającą wonią jaka przesiąka ciasne toskańskie sklepiki, oferujące lokalne produkty. Mieszanka zapachu schwarcwaldzkiej szynki i dobrze uwędzonego sera bez wątpienia może odpychać, jednak dla mnie jest wyborna. Niebywale gęsta piana, jeszcze nie było mi dane zamoczyć w takiej ust. Natomiast smak jest już taki sobie. Przyjemnie się piło, ale oczekiwania były większe. Tym niemniej - polecam, choćby w ramach jednorazowego eksperymentu.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Boiko - palce lizać!

Wczoraj próbowałem, niby wszystko OK z tym piwem, ale jakieś bez wyrazu. Za to Oto Mata JPA bardzo ciekawie, w TOP3 piw z Browaru Pinta.

0_0_productGfx_a1e4221c238f8fe36d2fa135f076f3a3.jpg


Tylko gdzie Wy to wszystko kupujecie? I ile to kosztuje?

Na moim osiedlu nowo otwarty sklepik z browarami chwali się na ulotkach, że ma Pintę i Alebrowar. Ceny polskich to od 6 do 8 zł ja w takich gustuję ale czasami lubię skosztować jakiś ciekawych browarków z zagranicy to najwięcej wydałem 20 zł za butelkę ale na urodziny kupię sobie Alaskana za 70 ;)
 

Caleb

The Chosen
511
271
Przerzuciłem się ostatnio z koncernowych, na wyroby z mniejszych browarów. Sporo tego typu stuffu pojawiło się ostatnio w hipermarketach. Bardzo mnie to cieszy, bo przy wzroście popularności, ceny zbliżyły się do koncernowych szczyn.

Jednym z moich ulubionych w dobrej cenie jest Gniewosz Mocny.
gniewosz_ciemny.png

Pełny smak. Czuć, że to piwo. Butelka mała jak dla mnie, więc trzeba się trochę nadźwigać.

Przed chwilą przetestowałem Kuflowe.
kuflowe-mocne.png

Za 2 zł to można wybaczyć nieco dziwny posmak. Swoje ma, więc dobre do narąbania się :confused: Będę częściej zaglądać do pobliskiej żulowni :eek:
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
P8150046.JPG


Z kumplem wyczailiśmy w spelunie po 3 zł :p , w sklepie podobno po 1,80 zł, nie wiem, nie widziałem. Ma specyficzny smrodek i w smaku trochę dziwne, co nie dziwi za taką cenę. Mimo wszystko stosunek cena/jakość wychodzi na plus, ma 6% więc dobre jak ktoś się chce tanio sponiewierać :) .
 

vapaus

Active Member
209
251
Baca daje rade. Kumpel w robocie był troche wczorajszy, przycisnął trzema bacami i nie było chłopa.
 
Do góry Bottom