Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:


  • Total voters
    1
  • Poll closed .

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Co do budżetów to nie ma co narzekać skoro Legia odpadła z klubem którego zawodnicy są warci 10x mniej niż grający w Warszawie, a stadion nie ma 4 tys miejsc. Moim zdaniem stan piłki odpowiada generalnemu stanowi społeczeństwa i i ukazuje sposoby zarządzania czymkolwiek nad Wisłą.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
No Legia dostała na stadion ze 300 baniek od Hani, choć wiadomo było, że jebną za parę miliardów Narodowy niebawem. Więc mamy wielki stadion Legii, jeszcze większy narodowy Narodowy, plus po Polonii coś tam zostało. Tylko grać nikt nie umie.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Jednorazowe zawirowania nie zmieniają trendu. W Legii jest gnój w szatni i na korytarzach.
To nie są zawirowania, bo cały trend wskazuje, że "nasze" kluby nie osiągają wyników nawet na miarę swoich budżetów co pokazują dość częste baty właśnie od biedniaków z za granicy. To jakieś awanse są zawirowaniami.

A co do Kielc to bardziej niż Korona mogłoby je rozsławić zrzucanie 1 mln zł z wieży ratusza... Do tego byłoby taniej.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Wszystko właśnie rozchodzi się o pieniądze. I o organizacje. To się łączy, bo ten kto się dorobił pieniędzy zawsze jest zorganizowany i wprowadza wzorce z firmy do klubu.

Istnieje jeden multi-stumilioner w Polsce który nie umoczył na piłce nożnej i jest to Jacek Rutkowski, KKS Lech Poznań, bardzo nam miło. Być może jeszcze tym ludziom z Niecieczy zwróciła się inwestycja, bo zbudowali powszechną rozpoznawalność swojej marki kosztem parunastu milionów zainwestowanych w Termalikę. Widzę w hurtowni budowlanej paletę kostki z napisem "Bruk-Bet" i już wiem że to poważna firma a nie to czego można by było się spodziewać po nazwie kretatywnej jak Januszeximpol.

Lista kontrprzykładów jest długa jak stąd do tamtąd.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
To nie są zawirowania, bo cały trend wskazuje, że "nasze" kluby nie osiągają wyników nawet na miarę swoich budżetów co pokazują dość częste baty właśnie od biedniaków z za granicy. To jakieś awanse są zawirowaniami.

Szeryf Tyraspol i Astana to kluby na dany moment chyba bogatsze od Legii. To że usłyszałeś coś o Artmedii Petrzałka czy tego typu wynalazkom w lidze mistrzów, to zwykłe sezonowe kaprysy jakichś bogatych wujków. U nas kilkunastosezonowym kaprysem była Wisła i miała pecha w eliminacjach.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
No Legia dostała na stadion ze 300 baniek od Hani, choć wiadomo było, że jebną za parę miliardów Narodowy niebawem. Więc mamy wielki stadion Legii, jeszcze większy narodowy Narodowy, plus po Polonii coś tam zostało. Tylko grać nikt nie umie.

Legia płaci za wynajem stadionu całkiem spore pieniądze, stadion nie jest jej własnością. Nawet mnie to dosyć zaskoczyło gdy przeczytałem. A Narodowy to była chyba inwesty... ekstrawagancja rządowa.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Szeryf Tyraspol i Astana to kluby na dany moment chyba bogatsze od Legii. To że usłyszałeś coś o Artmedii Petrzałka czy tego typu wynalazkom w lidze mistrzów, to zwykłe sezonowe kaprysy jakichś bogatych wujków. U nas kilkunastosezonowym kaprysem była Wisła i miała pecha w eliminacjach.
Internety mówią, że Szeiriff ma 3 x mniej warty skład niż Legia, Farbowana Trava 6 x, a wartość piłkarzy Astany to 2/3 wartości składu Legii.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Co do budżetów to nie ma co narzekać skoro Legia odpadła z klubem którego zawodnicy są warci 10x mniej niż grający w Warszawie, a stadion nie ma 4 tys miejsc. Moim zdaniem stan piłki odpowiada generalnemu stanowi społeczeństwa i i ukazuje sposoby zarządzania czymkolwiek nad Wisłą.
A wcześniej, z Celtikiem Glasgow, co było?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Występy_polskich_klubów_w_Lidze_Mistrzów_UEFA#cite_note-10

Legia Warszawa wygrała mecz 2:0, lecz ze względu na to, iż Legia wprowadziła na boisko nieuprawnionego zawodnika UEFA zweryfikowała wynik meczu jako walkower na korzyść Celticu. W następstwie tej decyzji Celtic awansował dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.
Ja nawet nie pamiętam, kiedy gdzieś na Zachodzie ostatnim razem zdarzyło się takie zaniedbanie. Sportowo mogli zwyciężyć ze szkockimi potentatami, ale i tak to zmarnowali organizacyjnie. Legia wtedy tak błysnęła swa amatorszczyzną, że teraz mnie nawet tak bardzo nie dziwi, że została wyeliminowana przez bogatystycznych amatorów z Luksemburga. Taki tam mental panuje.

A teraz pomyślcie, że to mistrz Polski w piłce nożnej. :D
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
A wcześniej, z Celtikiem Glasgow, co było?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Występy_polskich_klubów_w_Lidze_Mistrzów_UEFA#cite_note-10

Legia Warszawa wygrała mecz 2:0, lecz ze względu na to, iż Legia wprowadziła na boisko nieuprawnionego zawodnika UEFA zweryfikowała wynik meczu jako walkower na korzyść Celticu. W następstwie tej decyzji Celtic awansował dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.
Ja nawet nie pamiętam, kiedy gdzieś na Zachodzie ostatnim razem zdarzyło się takie zaniedbanie. Sportowo mogli zwyciężyć ze szkockimi potentatami, ale i tak to zmarnowali organizacyjnie. Legia wtedy tak błysnęła swa amatorszczyzną, że teraz mnie nawet tak bardzo nie dziwi, że została wyeliminowana przez bogatystycznych amatorów z Luksemburga. Taki tam mental panuje.

A teraz pomyślcie, że to mistrz Polski w piłce nożnej. :D
Gorzej, że ja jako cebulak zarządzam swoim życiem jak managerowie legii klubem ;) Dlatego nie dobijaj mnie :p
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Transfermarkt ma swoje ograniczenia. Na wschodzie i w krajach o dzikim systemie podatkowym tym wieksze. Na przykład dane z jednego sezonu dla Astany
Suma: transferów przychodzących 100 tys. € Łączna wartość przychodzących: 13,35 mln €
Suma transferów: 2,00 mln € Łączna wartość odchodzących: 15,10 mln €

Swoją drogą te 2 miliony to kosztował ten Murzyn Kababanga, co tak zmasakrował Legię.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Transfermarkt ma swoje ograniczenia. Na wschodzie i w krajach o dzikim systemie podatkowym tym wieksze. Na przykład dane z jednego sezonu dla Astany
Suma: transferów przychodzących 100 tys. € Łączna wartość przychodzących: 13,35 mln €
Suma transferów: 2,00 mln € Łączna wartość odchodzących: 15,10 mln €

Swoją drogą te 2 miliony to kosztował ten Murzyn Kababanga, co tak zmasakrował Legię.
Patrzyłem na ich wyceny, a te nie wiążą się podatkami.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Patrzyłem na ich wyceny, a te nie wiążą się podatkami.

Nie, ale ja tez nie napisałem, e wiązą się wyłacznie z podatkami, tylko że na rynkach Wschodu są jeszcze mniej miarodajne niż w Europie. Dochodza jeszcze inne czynniki, jak bariery dla obcokrajowców spoza UE.

Popatrz na wspomnianego Kabbabangę i jego wartość oraz kwoty transferów z ostatnich lat.

Szeryf: http://weszlo.com/2014/12/27/fc-gangster-tyraspol-czyli-potentat-z-krainy-sekretow/
Astana: https://www.theguardian.com/world/2015/sep/11/astana-benfica-champions-league-kazakhstan

A u nas Legia się szczypie z płaceniem kontraktu takiemu Jędzy i osiagnęła sukces bo to co mu ma wypłacić przez dwa najbliższe lata, bedzie płaciła przez 4. Zamiast 70 tys. eur miesięcznie przez 2 lata, 35 tys przez 4.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ale tak już na marginesie trzeba przyznać, że podobna droga krzyżowa dawno sie polskiej piłce nie przydarzyła. Naprawdę trudno będzie po takiej passie klęsk pompować balonik nawet największym optymistom.

Występ Polski na Mundialu nie był jakimś wypadkiem przy pracy, zwyczajnie nie da się dłużej tego ludziom wmawiać, kiedy w otoczeniu wszyscy jak wlezie, notują takie wyniki. Co polska drużyna, to porażka. Patrzcie:

http://weszlo.com/2018/08/17/praktycznie-rusz-ryj-14-miesiecy/

"Weszło" zresztą ma teraz niezłe pole do popisu. Dziennikarze sportowi mogą się powyżywać nawet na ślepo, bo nie ma nawet kogo oszczędzać.

http://weszlo.com/2018/08/17/szybkiego-eurowpierdolu-jeszcze-przezylismy/
http://weszlo.com/2018/08/17/prasa-europa-odjechala-macha-oddali/
http://weszlo.com/2018/08/16/zenadometr-wyjelo/
http://weszlo.com/2018/08/17/bylo-wygramy-dwumecz-wiosna-bedzie-wygramy-dwumecz-latem/
http://weszlo.com/2018/08/17/najbardziej-przeplacona-lige-europie-boli-bardziej-niz-wyniki/
http://weszlo.com/2018/08/17/jestesmy-pilkarskim-zadupiem-prawie-wszyscy-jeszcze-graja-pucharach/

I na koniec, coś o ambicjach Dudelange:
http://weszlo.com/2018/08/16/dudelange-szykuje-sie-by-dolaczyc-ligi-niemieckiej-lub-francuskiej/

:)

Powtórzę więc:

Vae victis!
Nie oglądam polskiej piłki, bo nie chcę sobie fundować jeszcze większego kalectwa i obniżania poprzeczki, gdy idzie o etykę pracy. Jedynie najlepszych warto podglądać w ich działaniu. Od najgorszych, którym tak naprawdę nie zależy, trzeba się trzymać z daleka, bo zarażą przegrywizmem. Na szczęście Premiership już ruszyła, więc znowu będą prawdziwe emocje, sportowa walka, zapieprzanie od jednego pola karnego do drugiego i perfekcjonizm.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Akurat dzisiaj wrzuciłem parę komci na Weszło. Oni tam produkują tasmowo artykuly pod klikalność , które niewiele wnoszą. Ostatnio nakurwiają głównie w Mioduskiego, zamiast coś przeanalizować porządnie.

btw. pod jakim nickiem tam komentujesz?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ciekawa sprawa. Ja się dopiero teraz dowiedziałem, że istnieje w ogóle coś takiego jak igrzyska azjatyckie. A stało się to dzięki panicznym w tonie artykułom z prasy angielskiej o perypetiach zawodnika Tottenhamu, starającego się sukcesem wykupić od poboru do woja.

Igrzyska azjatyckie: dramatyczne spotkanie Korei. Heung-min Son "ucieka" od wojska
W ćwierćfinale igrzysk azjatyckich reprezentacja Korei Południowej rozegrała dramatyczne spotkanie z Uzbekistanem. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w ostatnich minutach dogrywki. Hwang Hee-Chan wykorzystał rzut karny, dzięki czemu jego drużyna pozostaje w walce o złoty medal. Tylko trofeum może uratować Heung-min Sona od powołania do wojska.
Źródło: sport.tvp.pl Autor: DB 27.08.2018 15:07
Igrzyska Azjatyckie 2018: Son Heung-min vs koreańska armia

Obowiązek 21-miesięcznej służby wojskowej ciąży na każdym Koreańczyku. Trzeba go wypełnić przed ukończeniem 28. roku życia. Sportowcy mogą jej uniknąć, jeśli wywalczą znaczące osiągnięcie dla kraju. Takim byłby medal igrzysk olimpijskich lub mistrzostw świata, a także zwycięstwo w igrzyskach azjatyckich.

Son zaprzepaścił już swoje szanse na mundialu i igrzyskach. Ostatnią nadzieją na uratowanie przed dwuletnią służbą wojskową jest zdobycie złota igrzysk azjatyckich. Piłkarz opuścił początek sezonu Premier League, aby polecieć do Indonezji.

Fazę grupową – mimo porażki z Malezją – Koreańczycy przeszli bardzo pewnie. W 1/8 finału także nie mieli większych problemów z Iranem. Ćwierćfinał nie poszedł jednak do końca po ich myśli. Potrzebowali aż 120 minut, aby wygrać z reprezentacją Uzbekistanu.

Mecz rozpoczął się dla Korei udanie. Ui Jo Hwang już w 5. minucie otworzył wynik. Chociaż Jalollidin Maszaripow szybko wyrównał, jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania Hwang ponownie trafił.

Początek drugiej połowy był jednak dramatyczny. Najpierw wyrównał Ikromjon Alibajew, a samobójcza bramka Hyun-soo Hwanga sprawiła, że Son i koledzy znaleźli się w trudnym położeniu. Byli o krok od odpadnięcia z turnieju, co skutkowałoby nieubłaganym powołaniem najbardziej rozpoznawalnego piłkarza w kraju do wojska. Uratował ich trzeci gol Hwanga.

Po 90 minutach rywalizacji było zatem 3:3. O awansie zadecydowała dogrywka. W 117. minucie rzut karny na wagę awansu do półfinału wykorzystał Hwang Hee-Chan. Korea wygrała z Uzbekistanem 4:3 i jest o dwa mecze od zwycięstwa w rozgrywkach. W kolejnym spotkaniu zagra ze zwycięzcą pary Wietnam – Syria.

Uzbekistan – Korea Południowa 3:4 dogr. (1:2)
0:1 – Ui-Jo Hwang 5'
1:1 – Jaloliddin Maszaripow 17'
1:2 – Ui-Jo Hwang 35'
2:2 – Ikromjon Alibajew 53'
3:2 – Hyun-Soo Hwang 57' (gol samobójczy)
3:3 – Uli-Jo Hwang 75'
3:4 – Hee-Chan Hwang 117'
Korea gra następny mecz przeciwko Wietnamowi a w finale będzie na nią czekać ktoś z pary Japonia - Zjednoczone Emiraty Arabskie (prowadzone przez Macieja Skorżę).
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Na początku piszą ze tylko trofeum moze go uratować, a w dalszej części że medal.
Z tego co wiem to wystarczy mu właśnie medal nawet brązowy, żeby uniknąć służby.
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
Medal wystarczyłby na igrzyskach olimpijskich, na igrzyskach azjatyckich muszą wygrać złoto żeby dostać zwolnienie. Dzisiaj wygrali w półfinale z Wietnamem 3:1.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
1 września będą grać finał z Japonią, która pokonała ZEA Skorży (1:0).

Godzina piąta minut trzydzieści
kiedy pobudka zagrała
grupa rezerwy szła do cywila
niejedna panna płakała

Niejednej pannie, żal się zrobiło
i serce z bólu zadrżało,
że jej kochanek szedł do cywila
a jej się dziecko zostało

W Londynie na Heathrow
wszystkie się panny zebrały
z kamieniem w ręku, z dzieckiem na ręku
na rezerwistów czekały
Tiaaa...
 
Do góry Bottom