Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:


  • Total voters
    1
  • Poll closed .

tolep

five miles out
8 550
15 439
Za szybko u nas trenerów zwalniają
A, przekleję swój komentarz z weszło

Nadal niewyjaśnione jest zwolnienie Skorzy i runda finałowa zeszłego sezonu. No i dochodzi kolejna tajemnica.

Kiedyś byłem zwolennikiem zasady że trener rzadzi, a jak się piłkarzom chce buntować to klub kokosa dla buntowników.

Ale jakiś czas temu zmieniłem zdanie. Jeżeli przykładowy Skorża (nic do niego nie mam, dziękuję za mistrzostwo) nie potrafił zapanować nad buntem odpowiednio wcześnie i zdusić go w zarodku , a potem przez wiele tygodni nie dał rady opanować sytuacji to cóż, formuła tego zestawu ludzi się wyczerpala.

Żaden trener nie może liczyć na to, że się wypierdoli pół druzyny z waznymi kontraktami tylko dlatego że nie chcą go słuchać i co okienko będzie się to powtarzać az trener znajdzie odpowiednie dla siebie charaktery.

Takie są realia.

Widocznie pan Nawalka przestał dawać radę jako kierownik tej drużyny i trudno, trzeba wypierdolic właśnie jego. Umiejętność prowadzenia treningów i dobrania taktyki, całe te technikalia sportowe to nie wszystko. Trzeba jeszcze umieć zarządzać ludźmi. To tak samo wazna część roboty trenerskiej.

Tak więc nie widze najmniejszego powodu by bić bić piane albo się bulwersować.

Cholernie brakuje mi przy tym wszystkim szczerych wypowiedzi pilkarzy. PUBLICZNYCH wypowiedzi. Panuje jakaś idiotyczna moda na ukrywanie wszystkiego i udawanie, że nie ma różnicy zdań. Gdyb jeden z drugim od czasu do czasu zrzucił ci mu leży na watrobie, świat by się nie zawalił. Szatnia też. Pewnie byłoby w niej MNIEJ kwasów.

Wzorem jest dla mnie wywiad Robaka, kulturalny i stonowany. Większość kibiców się wtedy na Robaka oburzyła, co jest dowodem odrealnienia i głupoty.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
W sumie to żal mi Nawałki. Za szybko u nas trenerów zwalniają i oni nie maja czasu zmontować drużyny.
Lech z dziesięciu chyba trenerów w krótkim czasie wymienił i teraz zmienią na nowego i nic z tego nie będzie bo nie w trenerach problem to kopacze są winni nie grają i może 3/4 ich wywalić trzeba.


Nie jestem sympatykiem Nawałki, ale sam pogląd jako taki, że zespoły ligowe potrzebują szkoleniowej stabilizacji jest więcej niż słuszny. Piłkarzyki zwalniają trenerów, głównie bardziej wymagających, ale czasami robią to dla samej odmiany, poczucia władzy, młodzieńczej nieodpowiedzialności. Prezesi grają w tę grę z myślą o wyniku sportowym w krótkim i średnim terminie, ale skutkiem jest degradacja piłki klubowej. To stąd te katastrofy w pucharach. Dlatego czeskie, białoruskie, itd. drużyny klubowe z porównywalnymi lub początkowo mniejszymi budżetami lepiej sobie radzą. Lech Poznań w ostatnich latach jest liderem tych nieprawidłowości.

Nie da się zrealizować istotnego postępu sportowego, jeśli to nie winowajcy są usuwani z klubu. Angażujący się w pracę trener fachowiec powinien częściej: dużo dłużej być nietykalny. Piłkarze powinni to wiedzieć, powinni znać renomę właścicieli klubu z tej strony.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Piłka klubowa kwitnie. A trener najczęściej zarabia gorzej niż poszczególni zawodnicy (no, powiedzmy pierwsza trójka) co pokazuje, jaka jest jego rynkowa wartość i wpływ na wyniki. Manchester miał trzymać Mou?

Zwłaszcza latem kwitnie kwitnąco, jak polskie kluby nie z czeskimi czy ukraińskimi, ale z ze słowackimi, azerskimi czy macedońskimi toczą pojedynki niestety wyrównane. Tylko szkoda, że pod koniec jesieni nie kwitnie już wcale. A powinna piłka klubowa kwitnąć nie tylko pod koniec jesieni, ale i na powitanie wiosny.

Trener zarabia sporo mniej niż gwiazdka. Jego wpływ na wyniki sportowe jest 20 razy większy niż gwiazdki (chyba że ta się nie przykłada, ale mówię o POZYTYWNYM wpływie, a więc wtedy zawsze 20 razy większy). Na co wpływ ma gwiazdka? Na wyniki finansowe. Albo negatywny, jeśli kontrakt jest nadmiernie rozbuchany, albo bardzo pozytywny, jeśli kontrakt jest rozsądny, a gwiazdka jakoś przyciąga (nie tylko golami, ale ogólnie swoim blaskiem) i kibiców i zwłaszcza sponsorów, kontrahentów. Z jedenastu (co najmniej jedenastu, bo w meczu są zmiany, czasami wymuszone nawet blisko początku) zawodników na boisku ten, który prawie zawsze ma ciut skromniejszy kontrakt, ma największy wpływ na wynik sportowy, bo harujący, biegający najwięcej, walczący i nawet rozgrywający niekiedy najwięcej defensywny pomocnik trzyma cały mecz, ale często nawet nie asystuje (prędzej nawet boczny obrońca z inklinacjami i zadaniami ofensywnymi asystuje), a zatem skoro mało goli, mało asyst, nie ma efektownych parad bramkarskich, to i pensja może być ciut mniejsza. Tyle o pierwszej trójce. W ogóle czasami się zastanawiałem - czy wierzysz w to, co piszesz.

Mourinho to wyjątkowy przykład. Trudno podważać jego dymisję mimo trenerskiej jakości, bo to trener wypalacz. Zdobywa jakieś trofea (czasami takie, że nie ma większych) w dwa pierwsze sezony pracy, a potem grupa jest już zwykle wypalona. MU akurat potrzebował tej zmiany.

Pisze się teraz, że Milan zerka na Mauricio Pochettino, chce go wyjąć. Czy to przejdzie, czy inaczej się sprawy potoczą, nieważne. Pochettino pracuje w Tottenhamie bite 5 lat. Efekt? Tottenham bez Neymarów czy stada gości zdolnych jak Paweł Dybala jeszcze w kwietniu gra w Lidze Mistrzów, a W Anglii jest pod koniec sezonu na trzecim miejscu, a więc jakieś potęgi ma za plecami. To jest rozum i cywilizacja. Skorża czy Nawałka (cenię pierwszego z nich, ale to nieistotne, jak dla polskiego klubu obaj są dobrzy, kompetentni, z nosem i pasją) powinni popracować 7 lat. I kryzysy, fochy piłkarskie z początkowych 20 miesięcy pracy powinny zostać zdeptane przez władze klubu. Z myślą o horyzoncie czasowym, a nie o chwili bieżącej.
 

tolep

five miles out
8 550
15 439
Jego wpływ na wyniki sportowe jest 20 razy większy niż gwiazdki (chyba że ta się nie przykłada, ale mówię o POZYTYWNYM wpływie, a więc wtedy zawsze 20 razy większy).

Rynek wycenił wartość pracy trenera.

Zwłaszcza latem kwitnie kwitnąco

A, mówisz o polskiej piłce? Bo ogólna tendencja jest taka że trenerzy pracują coraz krócej. I piłka klubowa kwitnie, w przeciwieństwie do reprezentacyjnej. Czasy Fergusonów minęły.
 

tolep

five miles out
8 550
15 439
Niedawno w rozmowie z dziennikarzami „Financial Times” trener Katalończyków Ernesto Valverde wyjawił, że Leo Messi pierwsze minuty spotkania poświęca jedynie na spacer i analizę słabości obrony rywali. „Rozkręca się dopiero z upływem meczu, kiedy dostrzeże braki przeciwników” – opowiadał. I w tym właśnie czasie, dokładnie przez kwadrans, szalał Manchester United, a potem Argentyńczyk wziął sprawy w swoje ręce i w pięć minut rozstrzygnął dwumecz.
 

tolep

five miles out
8 550
15 439
Z Lecha nie będę się śmiał, bo ostro dociskam w zupełnie innym miejscu, natomiast z Legii zawsze można.

upload_2019-5-21_18-3-24.png
 

tolep

five miles out
8 550
15 439
P O T Ę Ż N E chłopaki z Radia Maryja masakrują czołowych dziennikazy sportowych w quizie piłkarskim bukmachera. I te komentarze...

 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 459
Ogólnie chujnia po stronie rydzykowej, ten typ z Radia Maryja zachowywał się jakby walczył o mistrzostwo świata, a nie brał udział w programie rozrywkowym.
 

tolep

five miles out
8 550
15 439
Ogólnie chujnia po stronie rydzykowej, ten typ z Radia Maryja zachowywał się jakby walczył o mistrzostwo świata, a nie brał udział w programie rozrywkowym.

Speszeni byli z lekka jak to studenci nie przygotowanie do wystepów w tv, na przeciwko Smokowskiego i Pola. Ale nie było aż tak źle, rozkrecili się.

PS. Od jakiegoś czasu szukam na libnecie chętnych do Familiady
 
D

Deleted member 6431

Guest
Złota Piłka 2019: Robert Lewandowski dopiero na ósmym miejscu.
Przed Lewandowskim znaleźli się nie tylko Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Mohamed Salah, ale również Sadio Mane, Alisson Becker, Kylian Mbappe i Virgil van Dijk. Za plecami Lewandowskiego uplasowali się m.in. Bernardo Silva (dziewiąte miejsce) i Riyad Mahrez (dziesiąte miejsce).
Złota Piłka 2019 - klasyfikacja:
1. Lionel Messi (FC Barcelona/Argentyna)
2. Virgil van Dijk (Liverpool/Holandia)
3. Cristiano Ronaldo (Juventus/Portugalia)
4. Sadio Mane (Liverpool/Senegal)
5. Mohamed Salah (Liverpool/Egipt)
6. Kylian Mbappe (PSG/Francja)
7. Alisson Becker (Liverpool/Brazylia)
8. Robert Lewandowski (Bayern Monachium/Polska)
9. Bernardo Silva (Manchester City/Portugalia)
10. Riyad Mahrez (Manchester City/Algieria)
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 688
Złota Piłka 2019: Robert Lewandowski dopiero na ósmym miejscu.
Przed Lewandowskim znaleźli się nie tylko Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Mohamed Salah, ale również Sadio Mane, Alisson Becker, Kylian Mbappe i Virgil van Dijk. Za plecami Lewandowskiego uplasowali się m.in. Bernardo Silva (dziewiąte miejsce) i Riyad Mahrez (dziesiąte miejsce).
Złota Piłka 2019 - klasyfikacja:
1. Lionel Messi (FC Barcelona/Argentyna)
2. Virgil van Dijk (Liverpool/Holandia)
3. Cristiano Ronaldo (Juventus/Portugalia)
4. Sadio Mane (Liverpool/Senegal)
5. Mohamed Salah (Liverpool/Egipt)
6. Kylian Mbappe (PSG/Francja)
7. Alisson Becker (Liverpool/Brazylia)
8. Robert Lewandowski (Bayern Monachium/Polska)
9. Bernardo Silva (Manchester City/Portugalia)
10. Riyad Mahrez (Manchester City/Algieria)

Tak się spodziewałem. Liczyłem, że max 5 miejsce zajmie ale i tak nie jest źle
 
D

Deleted member 6431

Guest
Tak się spodziewałem. Liczyłem, że max 5 miejsce zajmie ale i tak nie jest źle
ja myślałem że bedzie w pierwszej trójce bo głośno o nim było teraz. Leo szósty raz się dorobił złotej może to ostatni bo on chyba będzie kończył kopanie w reprezentacji???
 
Do góry Bottom