1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Paweł Kukiz kandydatem na prezydenta RP

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Ronbill, 9 Luty 2015.

 1. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  862
  Polubienia:
  1 467
  Nie przesadzaj, sam z reguły słucham muzyki ambitnej (jazz, blues, art-rock), ale Kukiz dawał radę, szczególnie w latach 80-tych w bardzo niedocenionym zespole Aya RL... Do odtwarzacza HiFi knypie!


  Najlepsze wykonanie "Paranoid/War Pigs" Sabbatów w języku Polskim jakie słyszałem... Za samo to należy się pełny szacun Kukizowi...
   
  kr2y510 lubi to.
 2. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  204
  Polubienia:
  103
  Właśnie o tych czasach mówię i początku 90'
   
 3. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  888
  Polubienia:
  1 759
  Szczury uciekają z tonącego okrętu:D:

  Terlecki: Zastanawiamy się, czy podtrzymywać Kukiz'15
  [​IMG]

  W poniedziałkowej rozmowie w Radiu Kraków wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki ujawnił, że do PiS zgłaszają się posłowie Kukiz'15, ale nie ma decyzji czy przyjmować ich zgłoszenia.
  - Kukiz wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas - powiedział Terlecki.(...)

  https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedl...astanawiamy-sie-czy-podtrzymywac-Kukiz15.html
   
  Eli-minator i nazimno lubią to.
 4. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 252
  Polubienia:
  7 620
  Bardzo niedocenionym ? Nie twierdze, że każdy Waldek z jakiejś wioski pod Piasecznem znał ten zespół ale dwa ich kawałki szły w radio do urzygu a jaranie się czerwoną płytą odchodziło w każdym nawet najbardziej prowincjonalnym liceum.
   
  sabat, Eli-minator i nazimno lubią to.
 5. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  862
  Polubienia:
  3 610
  Kukiz chce włączenia do porządku Sejmu projektu ustawy ws. mienia bezdziedzicznego.

  W poniedziałek 88 z 100 senatorów Stanów Zjednoczonych podpisało się pod listem do sekretarza stanu Mike'a Pompeo, w którym wzywają go, aby wywarł nacisk na Polskę ws. restytucji mienia ofiar Holokaustu w Polsce.


  Paweł Kukiz odniósł się w liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. "Wobec listu 88 senatorów USA w sprawie tzw. restytucji mienia ofiar Holokaustu, i pilnej potrzeby obrony interesów Polski i Polaków, wnioskuje o uzupełnienie najbliższego posiedzenia Sejmu o projekt ustawy Anty-447 klubu Kukiz'15, zabezpieczającej Polaków przed roszczeniami do mienia bezdziedzicznego" - napisał.

  "Posłowie klubu Prawo i Sprawiedliwość zablokowali procedowanie projektu Kukiz'15 na posiedzeniu 19 lipca 2019 r., ale liczę, że może teraz pójdą po rozum do głowy" - podkreśla w liście Kukiz.

  W piśmie do marszałka wnosi także, aby przedstawicielem wnioskodawcy został wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Dotąd za projekt odpowiadał obecny poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

  Projekt Kukiz'15, który ugrupowanie Pawła Kukiza złożyło w kwietniu w Sejmie, zakłada m.in. zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bez spadkowego ofiar Holokaustu. Negocjacje takie byłyby penalizowane. Zgodnie z projektem ustawy, zobowiązywałby on Radę Ministrów do corocznego sprawozdania przed Sejmem i Senatem o podmiotach, które w roku poprzednim wystąpiły z roszczeniami.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/new...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Rządząca ekipa na pewno nic w tej sprawie nie zrobi przed jesiennymi wyborami.
   
 6. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 753
  Polubienia:
  2 757
  88 senatorów, jaki zbieg okoliczności.
   
 7. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 615
  Polubienia:
  12 633
  ktoś z Was w ogóle czytał co jest w tej rezolucji senatu?
   
 8. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 160
  Polubienia:
  7 576
 9. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 568
  Polubienia:
  4 422
 10. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 568
  Polubienia:
  4 422
  Kukła w formie... nowe hasło "Zielona gruszka dla każdego Polaka". Szkoda, że nie ma więcej bo nie wiadomo jaki kontekst tych jow-ów.

   
 11. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 227
  Polubienia:
  3 370
  Jest więcej:

   
  wah, nazimno i Staszek Alcatraz lubią to.
 12. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 615
  Polubienia:
  12 633
  Oj Hanki Hanki, wcześniej jest równie ciekawie, przynajmniej parę minut, ale wiadomo, nie Kukiz w tym jest dla Ciebie interesujący.
   
 13. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 216
  Polubienia:
  18 568
  Cała ta gównoaferka dotycząca rzekomej utraty przez Kukiza wiary w swoje postulaty wobec JOWów jest rozkręcona, bo ludzie nie potrafią słuchać ze zrozumieniem tego, co gość mówi.

  Przecież on stawia sprawę jasno:

  [...] Nawet jakby miało to być puste hasło w tej chwili.[...]
  [...] Nawet gdybym miał hasło "Zielona gruszka dla każdego Polaka" - i gdyby to złapało - to trzeba z tym hasłem iść i trzeba było wspierać.

  Wypowiada się przecież w okresie warunkowym. Z tego nie wynika przecież, że on rzeczywiście wierzy, czy nie wierzy w te swoje posulaty, a co najwyżej rozważa inne opcje (najgorszą?); uznaje że gdy się chce być w zgodzie z pragmatyką, powinno się odpowiednio zachowywać.

  Najśmieszniejsze w tej całej sytuacji jest to, że on tych dziennikarzy traktuje jako swoich współpracowników, którzy nie powinni mu zadawać jakichś pytań czy poruszać danych tematów albo krytykować JOWów, bo przeszkadzają mu w realizacji politycznych zamiarów. A czemu mieliby mu pomagać?
   
 14. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 594
  Polubienia:
  7 071
  Rok 2015. Bodakowski i reszta to obóz korwinistów. Dlatego, że mieli wtedy w tym wspólny interes.
   
 15. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  862
  Polubienia:
  1 467
  @FatBantha inteligentny jesteś gość, poznaliśmy się osobiście to wiem, nie psuj zabawy! Please!

  "Po co babcie denerwować, niech się babcia cieszy!"


  Jak miło popatrzeć jak kon-libki i kuce kompromitują się wstawiając takie fragmenty tego pożal się boże wywiadu i kompletnie nie rozumiejąc co Kukiz powiedział. Wbrew pozorom Kukiz to dosyć kumaty gość (na antenie mojego radia gadaliśmy z nim na żywo w 2012 roku), który niestety stowarzyszył się z ss-manami i cholera wie gdzie idzie on, czy jego ciągną...
   
 16. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 615
  Polubienia:
  12 633
  Kukiz to niestabilny psychicznie moczymorda z manią wielkości i przy tym inaiwny półgłowek.
  1. Zdobądź 20 procent w wyborach prezydenckich i na fali sukcesu wprowadź do sejmu POTĘŻNY klub
  2. Przez 4 lata nie zbuduj struktur na tyle stabilnych by mieć chociaż cień szansy na zebranie podpisów
  3. Wypchnij z partii wszystkie rozpoznawalne nazwiska oraz głównego sponsora, nie mając pieniędzy własnych.
  (...)
  4. Jako szczery demokrata zrób ankietę na facebooku, z kim masz pójść w koalicji
  5. Załózmy, że vox populi wskazuje na partię ABCD
  6. W tej sytuacji zadzwoń do siedziby partii ABCD, popros prezesa do słuchawki i powiedz, że chciałbyś PONEGOCJOWAĆ warunki koalicji
  7. Prezes partii ABCD niestety nie może podejść do telefonu, bo świadomy wyniku tej ankiety turla się po podłodze ze śmiechu, od ściany do ściany.
  8. brak profitu
   
 17. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  862
  Polubienia:
  1 467
  Może mu o to chodziło? Działa z ss-manami, więc gdzieś zawsze w Parlamencie będzie, nie ważne z kim. Prezes Korwin półgłowkiem nie jest, a nigdy nawet połowicznie nie uzyskał tak dobrego wyniku jaki uzyskał beniaminek Kukiz (2015 rok). I co ciekawe wiele wskazuje na to że Konfederacja nie dostanie się do Parlamentu (a Kukiz tak!). Jeśli się tak stanie, kto będzie szurem???

  Wyznacznikiem sukcesu politycznego nie jest intelekt a wiele cech rozpatrywanych łacznie. Ja bym nie skreślał Kukiza, w tych wyborach się skompromitował, ale w nastepnych to kto wie (np. PSL będzie głosował przeciwko roszczeniom 447!)...

  Tak jak Korwin kiedyś powiedział, że najlepiej oscylować około 5% (znajdźcie wypowiedź Olafa Wojaka). Mądre to nie jest kompletnie, przy takich mądrościach prezesa JKM Kukiz to wyżyny polityczne...
   
 18. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  993
  Polubienia:
  1 428
  Ciężko jest dyskutować o tym za kim stoją ssmani, gdy tacy nie stoją w świetle Jupiterów. Ale są łatwiejsze tematy. Interesuje mnie na podstawie czego dokonujesz swych prognoz. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku przewidywałeś wynik zawiązującej się Konfederacji tak: „Ja przewiduję wynik ok.10%. Społeczeństwo się zmienia, komunistyczno-pato-etatystyczne zjeby wymierają, a wielu ludzi znaczyna rozumieć, że bogactwo bierze się z pracy przydatnej innym ludziom (lub powinno się z tego brać).”
  Możesz coś szerzej o tym napisać?
   
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 216
  Polubienia:
  18 568
  To jest tzw. prognoza sienkiewiczowska - pisana ku pokrzepieniu serc. Jest tak źle, że w przyszłości los się musi odmienić, a naszym obowiązkiem jest niepopełnienie samobójstwa i dotrwanie do tego czasu.

  Przewidywane 10 procent są dobrą zachętą do zachowywania optymizmu. 6% to zbyt mało, aby dać kucbazie poczucie przyszłej potęgi a w 15 nikt nie uwierzy, więc najbardziej ozdrowiająco przewidywać właśnie coś koło 10%...

  Większość prognoz Korwina to właśnie prognozy sienkiewiczowskie - można sobie prześledzić historię wyników wyborczych w jakie celował a później sprawdzić, ile dostał.
   
 20. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  993
  Polubienia:
  1 428
  To racja. Jest to takie zaklinanie rzeczywistości. Konfederacja to usilnie robiła przed eurowyborami, gadała o jakiś tajnych sondażach znanych pisowi, o dwucyfrowym wyniku. To miało wartość jedynie propagandową. Jeśli ktoś obserwował sondaże to od początku 2017 roku średnia z różnych ośrodków badawczych dawała Wolności/Korwinowi poparcie poniżej 3%, Ruch Narodowy miał zwykle 0%, czasami odbijając się od dna. Postawienie na kilka miesięcy przed wyborami tezy, że wspólnie uzupełnieni o jakiś plankton uzyskają 10% było dość mocne. Przyczepiłem się do Claude’a, bo jet on tu znany z różnych takich kontrowersyjnych tez, takich trudno weryfikowalnych. Można komuś zarzucać działania z ssmanami bez jakiś dowodów. Trudno jest do tego podchodzić na poważnie. Jedyne co może go ratować to to, że ma jakieś duże ogólne rozeznanie, jakiś talent i doświadczenie w pewnych sprawach, a może i intuicję. Ale jeśli miałby taką polityczną intuicję czy coś w tym rodzaju, to chyba by wtedy nie strzelał kulą w płot w takich łatwo weryfikowalnych sytuacjach jak przewidzenie wyniku wyborów.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.