Paweł Kukiz kandydatem na prezydenta RP

Claude mOnet

Well-Known Member
1 028
2 315
Ciężko jest dyskutować o tym za kim stoją ssmani, gdy tacy nie stoją w świetle Jupiterów. Ale są łatwiejsze tematy. Interesuje mnie na podstawie czego dokonujesz swych prognoz. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku przewidywałeś wynik zawiązującej się Konfederacji tak: „Ja przewiduję wynik ok.10%. Społeczeństwo się zmienia, komunistyczno-pato-etatystyczne zjeby wymierają, a wielu ludzi znaczyna rozumieć, że bogactwo bierze się z pracy przydatnej innym ludziom (lub powinno się z tego brać).”
Możesz coś szerzej o tym napisać?
Po pierwsze trudno jest przewidzieć ostateczny wynik, nawet tylko kilka miesięcy naprzód. Po drugie moje przewidywania były dosyć zbieżne z tym, jeśli frekwencja byłaby niższa o 50%, czyli podobna do frekwencji z lat poprzednich w eurowyborach zamiast 45,7% (frekwencję nabiły 2 partie PiS i POKO - PiS dzięki emerytom i 500+, POKO dzięki propagandzie mediów gadzinowych TVN/GazWyb). Kto przewidział 2x wyższą frekwencję w 2019 roku niż była w wyborach 2014 roku? Nikt.

Teraz zaoranie wątpiącego @alfacentauri : załóżmy, że frekwencja wynosi 24% (jak w 2014) i zakładamy że Kukiz oraz Wiosna nie wchodzą, a także zakładamy, że wyniki eurowyborów w 2019 roku były zafałszowane (czyli duże, systemowe partie mają zawyżony wynik w stosunku do mniejszych, szczególnie antysystemowych - Konfie spadło z 6,1% exitpolls do 4,55% w realu, pamiętajmy). W takim wypadku 621.000 oddanych głosów na Konfederację może przełożyć się na 9% wynik. Od 10% jest już niedaleko... Hahaha...

Ps. Jak ktoś nie rozumie ordynacji wyborczej, niech się dokształci. @alfacentauri do szkoły KNYPIE!

Ps2. Kukiz sam mówił, że się zna, konsultuje i współpracuje z ss-manami. Tutaj więcej:


(jeszcze jest materiał z TV Idź Pod Prąd z występu Kukiza w Lublinie,gdzie wprost przyznał się do spotykania się z byłymi oficerami SB - do wyszukania)
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 159
2 150
No tak człowiek służb, nawet jeśli w tym przypadku miałbyś rację, to ciężko Ciebie brać na poważnie. Jeśli nawet nie piszesz o ufo, to i tak czyta się to jakby było o ufo. Żeby daleko nie szukać ostatnio zarzucałeś Karoniowi, że jest masonem bo nie chce rozmawiać o masonach, a na okładce jego książki jest szachownica. Nie przychodzi Ci po czasie refleksja, że to jest absurd?

Odnośnie przepowiadania wyników wyborów:
Chwalisz się, że gdyby frekwencja była taka jak przy przedostatnich wyborach, a głosów na Konfederację oddano tyle co przy ostatnich i dodatkowo robisz jakieś założenia o fałszowaniu wyborów i o nie wejściu np. Wiosny (???) to byś się tyle nie pomylił.
Ale się pomyliłeś!!!
Na tym polega przewidywanie wyników wyborów, że trzeba wiedzieć ile procent poparcia uzyskają biorący w nich udział, czyli ile głosów uzyskają poszczególni gracze w stosunku do całości.
O tych 10% dla zawiązującej się Konfederacji pisałeś ósmego grudnia. Gdybyś popatrzył sobie wtedy choćby na średnią z sondaży z jednego miesiąca poprzedzającego Twój wpis to zobaczyłbyś, że wtedy Wolność/Korwin byli w dołku i mieli 1,31% poparcia , a powracający z niebytu Ruch Narodowy miał aż 1%. Razem dawało to 2,3%. Czyli niespełna połowę tego co zdobyli ostatecznie w wyborach do europalramentu. A zdobyli z kolei niespełna połowę tego co Ty przewidywałeś. Ale jak już popatrzymy o ile się pomyliłeś w punktach procentowych, to typowany przez Ciebie wynik różnił się o 5 punktów procentowych od rzeczywistego. A rzut okiem jedynie na średnią z ostatniego miesiąca z różnych ośrodków badawczych na pół roku przed wyborami, bez jakichkolwiek analiz trendów, bez jakichkolwiek rozważań jak wspólny start wpłynie na elektorat RN i Wolności, bez jakichkolwiek rozważań jak wpłynie na wynik powstającej Konfederacji to, że dostaną w mediach czas, którego ostatnio aż tyle nie dostawali i bez brania innych rzeczy pod uwagę sprawiłoby, że pomylono by się o niecałe 2,5 punktu procentowego. Tak, taki szybki rzut okiem na sondaże więcej by powiedział o przyszłości niż Twoje przepowiednie, ale Ty dalej lansujesz się i wysyłasz mnie do szkoły wyzywając od knypa. Czy na serio nie widzisz śmieszności tego?
 

tolep

five miles out
8 471
15 249
Średnia sondażowa dla Konfy na tydzień przed uniowyborami wynosila solidne 6%, więc sam sobie odpowiedz jaka jest wiarygodność sondaży. Jedynym prawdziwym sondażem są wybory.

nie wiarygodność tylko sprawdzalność. I to nie z powodu błędnej metodologii tylko dlatego że ludzie czesto podejmują decyzję w ostatniej chwili.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 159
2 150
Średnia sondażowa dla Konfy na tydzień przed uniowyborami wynosila solidne 6%, więc sam sobie odpowiedz jaka jest wiarygodność sondaży. Jedynym prawdziwym sondażem są wybory.
Ale co Ty mi chcesz przekazać??? Czy ja gdzieś piszę, że sondaże są nieomylne??? Odniosłem się do jakiegoś internetowego proroka, którego przepowiednie okazały się daleko bardziej odbiegające od rzeczywistości niż to co pokazywały sondaże. Twierdzisz, że jest inaczej czy o co Ci chodzi?
 
D

Deleted member 6610

Guest
Paweł Kukiz zakłada partię.

Kukiz we wtorek w RMF FM zapowiedział, że jest na etapie tworzenia partii, która będzie się nazywała "K15"

- Mieliśmy spotkanie walne stowarzyszenia Kukiz'15 i jeden z członków zaproponował założenie partii. Ja się wstrzymałem od głosu, zaś 90 proc. osób głosowało za.

"W skład partii K15 wejdą członkowie stowarzyszenia Kukiz'15. Jestem przekonany, że wrócą ci, którzy byli pewni, że myśmy zapisali się do PSL, ci którzy obawiali się, że Kukiz'15 stracił tożsamość i wszedł w struktury PSL" - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Dodał, że założenie partii będzie pójściem w stronę prawdziwej Koalicji Polskiej i kierunkiem, który wykonał już m.in. włoski Ruch Pięciu Gwiazd, z którym jego ugrupowanie współpracuje, a który łączy w ramach jednego projektu wiele różnych środowisk. "Łączą je postulaty programowe, a nie jednomyślne głosowanie w celu przejęcia KGHM czy podzielenia się węglem z kopalni, tylko umowa na realizację wspólnych postulatów" - podkreślił.

Ludzie tego nie kupią.
 
D

Deleted member 6852

Guest
Paweł Kukiz walczy o zarobki artystów i techników.

"Dzisiaj cała branża estradowa praktycznie zatonęła. Od marca nie odbywają się wydarzenia. Ani artyści, ani ludzie z techniki nie mają pracy. Zostało im zakazane wykonywanie zawodu! Pomimo teoretycznego odmrożenia nadal nie mogą tego robić i pewnie do kwietnia przyszłego roku nie będą mogli! Tylko dlaczego nie zabroniono komornikom ich windykować, a ZUS-owi naliczać odsetki? Branża, z którą jestem związany od lat, jest już na dnie" - dodał.

"Pomimo próśb nikt nie chce się z nimi spotkać, wysłuchać ich, udzielić im wsparcia. Ludzi, którzy zawsze są niewidzialni chcą w końcu zostać zauważeni" - dodał.
 

The Silence

Well-Known Member
414
2 561

Rozłam w Koalicji Polskiej. Paweł Kukiz: Klub podziękował nam za współpracę​


– Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – powiedział Paweł Kukiz. Władysław Kosiniak-Kamysz do zaistniałej sytuacji odniósł się na konferencji prasowej.

– Dzisiaj odbyło się spotkanie władz PSL – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej, która odbyła się tuż po godz. 18:00. – Na tym posiedzeniu uznaliśmy jednogłośnie, że nie możemy kontynuować jako parlamentarzyści PSL współpracy ze środowiskiem Pawła Kukiza – kontynuował polityk.

Rozłam w Koalicji Polskiej. Kosiniak-Kamysz komentuje​

– Racją stanu dla PSL-u, dla naszych wartości jest silna obecność Polski w UE. Silna obecność Polski gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój, gwarantująca fundusze na wyjście z kryzysu covidowego. Ostatnie dni pokazały, że tutaj są daleko idące różnice pomiędzy naszym środowiskiem politycznym, naszych innych koalicjantów jak Unii Europejskich Demokratów. Te różnice są zbyt daleko idące, żebyśmy mogli kontynuować współpracę – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, mówiąc o środowisku Pawła Kukiza.
– Ostatnie głosowanie za uchwałą zaproponowaną przez PiS o wetowaniu budżetu (UE – red.), ale też wypowiedzi dotyczące zrównywania UE ze Związkiem Radzieckim (...), te różnice przepełniły czarę goryczy, która z różnych powodów narasta – przekazał lider PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz na zakończenie podziękował Pawłowi Kukizowi za ponad rok współpracy.

Paweł Kukiz: Klub podziękował nam za współpracę​

Kilkanaście minut wcześniej Paweł Kukiz poinformował dziennikarzy o rozłamie w Koalicji Polskiej. – Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – przekazał, nie ujawniając szczegółów.


Gwiazda Kukiza ostatecznie zgasła. Jego elektorat zostanie przejęty przez Hołownię i inne frakcje, z PSL koniec współpracy, z konfederacją mosty spalone. Sam Kukiz zachowuje się jakby już mu się nie chciało. Jego jedyna nadzieja na przyszłość w polityce to chyba byłby sojusz z Hołownią, ale na to chyba też nie ma szans.
 
Ostatnia edycja:

cyklista

Well-Known Member
518
583
Paweł Kukiz został zapytany w czwartek w Polsat News, które ugrupowanie, Prawo i Sprawiedliwość czy Porozumienie Jarosława Gowina, ma większą szansę na współpracę z kołem Kukiz'15. Polityk odparł, że największe szanse na poparcie polityków jego koła miałby prezes PiS, ponieważ ma "większą moc sprawczą". Jego deklaracja nie była jednak jednoznaczna.

– Obecnie większe "moce sprawcze" ma prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak w pewnych kwestiach warto połączyć siły z Jarosławem Gowinem – dodał.

– Nie interesuje mnie wejście do rządu, ponieważ nie jestem "administratorem" państwa. Jestem stworzony do innych rzeczy, niosę idee mające naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego, kończące wojnę polsko-polską. Są ludzie będący lepszymi managerami ode mnie – stwierdził.


Lider Kukiz'15 powtórzył po raz kolejny to, o czy mówił w ostatnim czasie, stawiając PiS-owi warunek: najpierw to PiS musiałoby uchwalić ustawę Kukiz'15, a potem dopiero posłowie tego ugrupowania poparliby ustawę rządu.


– To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie Kaczyński mnie – zapewnił Paweł Kukiz.

Źródło: Polsat News, Onet

Tylko czy wątroba to wszystko wytrzyma?
 

ckl78

Well-Known Member
1 576
1 753
Paweł Kukiz: Tłumaczę, że się pomyliłem, to się pomyliłem.

- Naprawdę pan opowiada takie rzeczy ludziom, że się wtedy pomylił? - nie ustępował Mazurek.
- Dlaczego pan sugeruje ludziom, że ja kłamię? Jakim prawem? Tłumaczę, że się pomyliłem, to się pomyliłem. Bo zrobię to, co Gliński zrobił (minister w styczniu 2019 r. wyszedł ze studia RMF - red.) i proszę mi w ten sposób nie mówić.
View: https://www.youtube.com/watch?v=2JwxQY5EXd8&t=8s
 
Do góry Bottom