Paweł Kukiz kandydatem na prezydenta RP

Claude mOnet

Well-Known Member
992
1 966
Ciężko jest dyskutować o tym za kim stoją ssmani, gdy tacy nie stoją w świetle Jupiterów. Ale są łatwiejsze tematy. Interesuje mnie na podstawie czego dokonujesz swych prognoz. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku przewidywałeś wynik zawiązującej się Konfederacji tak: „Ja przewiduję wynik ok.10%. Społeczeństwo się zmienia, komunistyczno-pato-etatystyczne zjeby wymierają, a wielu ludzi znaczyna rozumieć, że bogactwo bierze się z pracy przydatnej innym ludziom (lub powinno się z tego brać).”
Możesz coś szerzej o tym napisać?
Po pierwsze trudno jest przewidzieć ostateczny wynik, nawet tylko kilka miesięcy naprzód. Po drugie moje przewidywania były dosyć zbieżne z tym, jeśli frekwencja byłaby niższa o 50%, czyli podobna do frekwencji z lat poprzednich w eurowyborach zamiast 45,7% (frekwencję nabiły 2 partie PiS i POKO - PiS dzięki emerytom i 500+, POKO dzięki propagandzie mediów gadzinowych TVN/GazWyb). Kto przewidział 2x wyższą frekwencję w 2019 roku niż była w wyborach 2014 roku? Nikt.

Teraz zaoranie wątpiącego @alfacentauri : załóżmy, że frekwencja wynosi 24% (jak w 2014) i zakładamy że Kukiz oraz Wiosna nie wchodzą, a także zakładamy, że wyniki eurowyborów w 2019 roku były zafałszowane (czyli duże, systemowe partie mają zawyżony wynik w stosunku do mniejszych, szczególnie antysystemowych - Konfie spadło z 6,1% exitpolls do 4,55% w realu, pamiętajmy). W takim wypadku 621.000 oddanych głosów na Konfederację może przełożyć się na 9% wynik. Od 10% jest już niedaleko... Hahaha...

Ps. Jak ktoś nie rozumie ordynacji wyborczej, niech się dokształci. @alfacentauri do szkoły KNYPIE!

Ps2. Kukiz sam mówił, że się zna, konsultuje i współpracuje z ss-manami. Tutaj więcej:
(jeszcze jest materiał z TV Idź Pod Prąd z występu Kukiza w Lublinie,gdzie wprost przyznał się do spotykania się z byłymi oficerami SB - do wyszukania)
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 148
1 892
No tak człowiek służb, nawet jeśli w tym przypadku miałbyś rację, to ciężko Ciebie brać na poważnie. Jeśli nawet nie piszesz o ufo, to i tak czyta się to jakby było o ufo. Żeby daleko nie szukać ostatnio zarzucałeś Karoniowi, że jest masonem bo nie chce rozmawiać o masonach, a na okładce jego książki jest szachownica. Nie przychodzi Ci po czasie refleksja, że to jest absurd?

Odnośnie przepowiadania wyników wyborów:
Chwalisz się, że gdyby frekwencja była taka jak przy przedostatnich wyborach, a głosów na Konfederację oddano tyle co przy ostatnich i dodatkowo robisz jakieś założenia o fałszowaniu wyborów i o nie wejściu np. Wiosny (???) to byś się tyle nie pomylił.
Ale się pomyliłeś!!!
Na tym polega przewidywanie wyników wyborów, że trzeba wiedzieć ile procent poparcia uzyskają biorący w nich udział, czyli ile głosów uzyskają poszczególni gracze w stosunku do całości.
O tych 10% dla zawiązującej się Konfederacji pisałeś ósmego grudnia. Gdybyś popatrzył sobie wtedy choćby na średnią z sondaży z jednego miesiąca poprzedzającego Twój wpis to zobaczyłbyś, że wtedy Wolność/Korwin byli w dołku i mieli 1,31% poparcia , a powracający z niebytu Ruch Narodowy miał aż 1%. Razem dawało to 2,3%. Czyli niespełna połowę tego co zdobyli ostatecznie w wyborach do europalramentu. A zdobyli z kolei niespełna połowę tego co Ty przewidywałeś. Ale jak już popatrzymy o ile się pomyliłeś w punktach procentowych, to typowany przez Ciebie wynik różnił się o 5 punktów procentowych od rzeczywistego. A rzut okiem jedynie na średnią z ostatniego miesiąca z różnych ośrodków badawczych na pół roku przed wyborami, bez jakichkolwiek analiz trendów, bez jakichkolwiek rozważań jak wspólny start wpłynie na elektorat RN i Wolności, bez jakichkolwiek rozważań jak wpłynie na wynik powstającej Konfederacji to, że dostaną w mediach czas, którego ostatnio aż tyle nie dostawali i bez brania innych rzeczy pod uwagę sprawiłoby, że pomylono by się o niecałe 2,5 punktu procentowego. Tak, taki szybki rzut okiem na sondaże więcej by powiedział o przyszłości niż Twoje przepowiednie, ale Ty dalej lansujesz się i wysyłasz mnie do szkoły wyzywając od knypa. Czy na serio nie widzisz śmieszności tego?
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 789
13 598
Średnia sondażowa dla Konfy na tydzień przed uniowyborami wynosila solidne 6%, więc sam sobie odpowiedz jaka jest wiarygodność sondaży. Jedynym prawdziwym sondażem są wybory.
nie wiarygodność tylko sprawdzalność. I to nie z powodu błędnej metodologii tylko dlatego że ludzie czesto podejmują decyzję w ostatniej chwili.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 148
1 892
Średnia sondażowa dla Konfy na tydzień przed uniowyborami wynosila solidne 6%, więc sam sobie odpowiedz jaka jest wiarygodność sondaży. Jedynym prawdziwym sondażem są wybory.
Ale co Ty mi chcesz przekazać??? Czy ja gdzieś piszę, że sondaże są nieomylne??? Odniosłem się do jakiegoś internetowego proroka, którego przepowiednie okazały się daleko bardziej odbiegające od rzeczywistości niż to co pokazywały sondaże. Twierdzisz, że jest inaczej czy o co Ci chodzi?
 

erte

Well-Known Member
398
1 530
Paweł Kukiz zakłada partię.

Kukiz we wtorek w RMF FM zapowiedział, że jest na etapie tworzenia partii, która będzie się nazywała "K15"

- Mieliśmy spotkanie walne stowarzyszenia Kukiz'15 i jeden z członków zaproponował założenie partii. Ja się wstrzymałem od głosu, zaś 90 proc. osób głosowało za.

"W skład partii K15 wejdą członkowie stowarzyszenia Kukiz'15. Jestem przekonany, że wrócą ci, którzy byli pewni, że myśmy zapisali się do PSL, ci którzy obawiali się, że Kukiz'15 stracił tożsamość i wszedł w struktury PSL" - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Dodał, że założenie partii będzie pójściem w stronę prawdziwej Koalicji Polskiej i kierunkiem, który wykonał już m.in. włoski Ruch Pięciu Gwiazd, z którym jego ugrupowanie współpracuje, a który łączy w ramach jednego projektu wiele różnych środowisk. "Łączą je postulaty programowe, a nie jednomyślne głosowanie w celu przejęcia KGHM czy podzielenia się węglem z kopalni, tylko umowa na realizację wspólnych postulatów" - podkreślił.

Ludzie tego nie kupią.
 
D

Deleted member 6852

Guest
Paweł Kukiz walczy o zarobki artystów i techników.

"Dzisiaj cała branża estradowa praktycznie zatonęła. Od marca nie odbywają się wydarzenia. Ani artyści, ani ludzie z techniki nie mają pracy. Zostało im zakazane wykonywanie zawodu! Pomimo teoretycznego odmrożenia nadal nie mogą tego robić i pewnie do kwietnia przyszłego roku nie będą mogli! Tylko dlaczego nie zabroniono komornikom ich windykować, a ZUS-owi naliczać odsetki? Branża, z którą jestem związany od lat, jest już na dnie" - dodał.

"Pomimo próśb nikt nie chce się z nimi spotkać, wysłuchać ich, udzielić im wsparcia. Ludzi, którzy zawsze są niewidzialni chcą w końcu zostać zauważeni" - dodał.
 
Do góry Bottom