Patriotyzm konsumencki

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112

Podobają mi się Twoje wypowiedzi. Specyficzne. Jedyne w swoim rodzaju.
Żadnych nie płacisz? Nic kompletnie? Nic nie kupujesz w Polsce - zupełnie nic?
A tak z ciekawości - zęby masz zdrowe? - sam sobie leczysz jak masz coś do leczenia - masz jakiś sposób dla lekarza aby pracował na czarno? jakbyś też powiedział jak domowym sposobem wytworzyć propan będę wdzięczny.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie wiem jak domowym sposobem zrobić propan... nie jst to jedyny gaz palny...
zęby ostatnio leczyłem, prywatnie oczywiście...
staram sie nie kupywać absolutnie nic w polskich sklepach nie kupuje też o ile sie da polskich produktów...
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
nie wiem jak domowym sposobem zrobić propan... nie jst to jedyny gaz palny...
zęby ostatnio leczyłem, prywatnie oczywiście...
staram sie nie kupywać absolutnie nic w polskich sklepach nie kupuje też o ile sie da polskich produktów...

A jakie inne gazy znasz palne, które można sobie wytworzyć domowym sposobem?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
mój pojazd nie jedzie na paliwie zawierającym polską akcyze i vat i chuj wie co jeszcze... jeśli o to ci chodzi...
a zdjęcie z awatara to ma już z 15 lat... i pojazd pewnie już dawno na złomie...
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Zatoczyliśmy wielkie koło i wróciliśmy do punktu wyjścia:
Moda na patriotyzm gospodarczy stała się faktem. W niektórych badaniach nawet 90% respondentów deklaruje, że jest gotowych zapłacić więcej, by kupić polski produkt. Na pozytywnej fali patriotyzmu konsumenckiego wyrasta zjawisko negatywne: pseudopatriotyzmu promowanego przez drenujące polską gospodarkę zagraniczne firmy. Pora dać temu obywatelski odpór.
http://jagiellonski24.pl/2015/07/04...s-na-walke-z-gospodarczym-pseudopatriotyzmem/
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Zatoczyliśmy wielkie koło i wróciliśmy do punktu wyjścia:
Moda na patriotyzm gospodarczy stała się faktem. W niektórych badaniach nawet 90% respondentów deklaruje, że jest gotowych zapłacić więcej, by kupić polski produkt. Na pozytywnej fali patriotyzmu konsumenckiego wyrasta zjawisko negatywne: pseudopatriotyzmu promowanego przez drenujące polską gospodarkę zagraniczne firmy. Pora dać temu obywatelski odpór.
http://jagiellonski24.pl/2015/07/04...s-na-walke-z-gospodarczym-pseudopatriotyzmem/

Jagielloński24 jest kolejnym kancerogennym serwisem narodowo-socjalistycznym.
Okazuje się bowiem, że tylko 11% rynku sklepów spożywczych należy do polskich przedsiębiorców.
(co to znaczy "rynek sklepów spożywczych"?)

No to lecimy do źródła, czyli money.pl. Wideło nie oglądam, bo nie chce mi się chwilowo majstrować przy ublocku.
Tylko niecałe 7 tys. placówek z ponad 67 tys. sklepów spożywczych ma polski kapitał. Dla porównania tylko sieć franczyzowa Eurocash skupia 12 tys. sklepów. Trzeba jednak pamiętać, że portugalska firma zrzesza polskich drobnych sklepikarzy.

Czyli bzdura i bełkot.
 

lizard

New Member
3
2
Cóż, jeśli chodzi o mnie, to jak najbardziej popieram patriotyzm ekonomiczny. W moim przypadku przejawia się to tak, że zamiast iść po zakupu (oczywiście tylko niektóre, jak warzywa czy owoce) do supermarketu idę na bazarek. Tam są różne starsze na ogół panie i panowie, którzy sprzedają to, co sobie wyhodowali. I gdy tylko mogę to kupuję tam, bo ceny mają podobne, jakość lepszą, no i wiem, że dzięki temu im pomagam.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
I gdy tylko mogę to kupuję tam, bo ceny mają podobne, jakość lepszą, no i wiem, że dzięki temu im pomagam.
No to gówno, a nie patriotyzm. Patriotyzm konsumencki, występuje, gdy albo mamy 2 równoważne oferty, albo "krajowa" jest wypadkowo gorsza, ale przeważa stosunek do kraju pochodzenia, produktu.
 

Annihilation

Well-Known Member
170
327
Patriotyzm konsumencki jest to odejmowanie od siebie zeby dostal ktos, i na dodatek czym towar drozszy tym wiecej wpada podatku. Kapitalista rozumie ze jak kupi taniej dany produkt to sie bogaci, nie wazne czy zostal wyprodukowany w Polsce, niemczech, czy tam Chinach.
W Kapitalizmie dba sie o konsumenta a nie o jebanego czlowieka pracy.

@down
To nie ikra w narodzie, to glupota, jezeli ja kupuje wegiel od ruskiego a on mi go sprzedaje, to znaczy ze nam to sie oplaca,bo Polski jest drozszy, a ja sie bogace kiedy kupuje taniej. A jedznie z Polski w francji powinno sie im oplacac bo jest tansze niz francuskie, a jak wiadomo jak jest tansze to konsument sie bogaci. (ofc wiem ze francuscy rolnicy na tym traca. w teori)
Wiec ci ronkle szkoda dla reszty obywateli (Konsumentow). to sa pajace.
 
Ostatnia edycja:

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Powinien powstać wątek o szowinizmie producenckim:)
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spol...-polska-ciezarowke-z-ladunkiem-zywnosci-foto#
Francja: rolnicy zaatakowali polską ciężarówkę z ładunkiem żywności [+FOTO]
Dodane przez Lipinski

Polski kierowca przewożący ciężarówką ładunek żywności został zaatakowany przez francuskich rolników. Cały ładunek został zniszczony.

Sprawę opisał portal 40ton.net, który kilka dni temu natrafił na fotografię z miejsca zdarzenia, ale pozbawioną opisu. Jak ustalono, doszło do niego około miesiąc temu. Francuscy rolnicy, atakujący ciężarówki z importowaną żywnością, obrali za cel ciężarówkę z Polski, należącą do dużej firmy transportowej Stępień spod Radomia. Ataku dokonano nad ranem, całkowicie zaskakując kierowcę. Ładunek MAN-a TGX został całkowicie zniszczony. Kierowca „porządnie najadł się strachu”, jednak najpewniej nie został ranny.

polska_ciezarowka_ladunek_zniszczony_we_francji.jpg
Ale to też dobre info, przynajmniej jest jakaś ikra w narodzie, gdyby tak walczyli z islamistami:D
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Niech te cebulackie spierdoliny nacjonalistyczne zrobią zestawienie samochodów. Na fejsbuczku konsumencki patriotyzm, a w snach bmw.
 
Do góry Bottom