D
Deleted member 427
Guest
Jaki jest stosunek PL do rejestracji broni palnej?
I do osiedlowych komercyjnych palarni opium. To dobrze sprawdza się jako taki papierek lakmusowy poglądów.Jaki jest stosunek PL do rejestracji broni palnej?
ciężko będzie cokolwiek zrobić, gdy mainstream przyklei łatkę szalonych, znarkotyzowanych radykałów z bronią w ręku.
To jest nieuniknione. Albo są partią libertariańską albo robią z siebie drugą PO.
Ale patenty są medialne. I przy odpowiedniej propagandzie, myślę, mogą trafić do młodych, „zbuntowanych” z dużych miast i większych wiosek.
1300 fanów i świeża Deklaracja Polityczna Partii Libertariańskiej ver. 1.0 http://libertarianizm.files.wordpress.com/2012/09/dek.pdf
Ale patenty są medialne. I przy odpowiedniej propagandzie, myślę, mogą trafić do młodych, „zbuntowanych” z dużych miast i większych wiosek.
Dobrze wiecie, kim są i Aeger i Maciek, więc wiadomo jaki mają stosunek do broni i do wolności substancji.
Ale z drugiej strony nie ma sensu wychodzić z takimi hasłami jako sztandarowymi, jak już robią partię to robią politykę, a jak robią politykę to niech robią Realpolitik a nie Korwinpolitik
Akurat kwestia dostępu do broni palnej jest kluczowa! Już Platon twierdził, że demokracja która może działać, to taka co jest szeroki dostęp do broni.
Na scenie politycznej brakuje partii bazującej na negatywnym elektoracie
Już Platon twierdził, że demokracja która może działać, to taka co jest szeroki dostęp do broni.
POLITEJA (gr. politeia od polis – miasto, państwo) – w klasycznej typologii ustrojów politycznych
szlachetniejsza odmiana demokracji (...)
Uniknięcie zwyrodnienia politei w demokrację jest możliwe, jednak trudniejsze aniżeli uniknięcie zwyrodnienia królestwa w tyranię albo arystokracji w oligarchię, ze względu rzadkość cnoty: „jeden człowiek bowiem czy niewielu może się wyróżnić swą cnotą, ale przy większej liczbie trudno już oczekiwać, by odpowiedzieli ściśle wymaganiom każdej cnoty” ("Polityka", 1279b); najbardziej prawdopodobne jest to w „demokracjach wojskowych”, gdzie ceni się głównie, jeśli nie wyłącznie, męstwo wojenne, „bo ono jest cnotą masy” (tamże)