Partia Libertariańska (facebook)

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 503
Takie tam gadki. Skrót PL ma partia Polska Lewica, więc się niektórzy zamartwiają i chcą zmieniać nazwę :) A jak coś zahacza o nazwę, logo, kolory lub "target" to każdy snuje swoje cudowne pomysły :) Wygadają się i wrócą do działania ;)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 113
Jak znajdziesz, to napisz w której minucie, bo nie mam ochoty oglądać tego ryja na daremno XD
 
A

Aeger

Guest
Byliśmy. Ale nie mówiliśmy niczego bo podmioty niezarejestrowane nie mają prawa głosu.
 

Mniszek

Member
20
27
Przebrnąłem przez cały wątek.

Na początku chciałbym zaznaczyć, iż należę do fejsbukowej grupy PL oraz jestem autorem wpisów poruszających kwestie lasów i zabytków w libertarianizmie - kto pamięta, ten wie o kogo chodzi ;) Padają tu mocne słowa - m.in. o odjebywaniu - ale chcę się przyznać do jednej rzeczy: z biegiem czasu dokształciłem się, poczytałem, empirycznie doświadczyłem różnicy pomiędzy "państwowym" i "prywatnym", dzięki czemu przekonałem się do kwestii prywatyzacji wymienionych wyżej rzeczy. Powiem Wam, że podstawą powinna być przede wszystkim edukacja, która krok po kroku łopatologicznie będzie wyjaśniała wszelkie kwestie związane z libertarianizmem. To jest klucz do sukcesu w propagowaniu idei wolności.

Na forum PL udzielałem się pod tym samym nickiem - można prześledzić moją historię. Szkoda, że już mało kto o nim pamięta, bo przyjemnie się tam dyskutowało ;) Mimo wszystko, przedstawiłem tam parę mocnych tez, których dziś już bym z takim przekonaniem nie powtórzył. Ot, potrzebowałem trochę czasu na ogarnięcie tematu - czyli wolności :> Dlatego proponowałbym nie jebać wszystkich jak leci, tylko dać im szansę na poznanie czym jest libertarianizm (chociaż ja sam za libertarianina się [jeszcze?] nie uważam - chyba najbliżej mi do klasycznego liberalizmu).

Tak czy inaczej, chcę Wam pokazać, iż nie warto skreślać ludzi od razu, bo niektórych z nich można przekonać do swoich poglądów ;) Jedyne z czym nadal się nie zgadzam to samowola przy traktowaniu zwierząt, ale to moje prywatne, zamordystyczne zdanie :p
 

Caleb

The Chosen
511
271
Tak czy inaczej, chcę Wam pokazać, iż nie warto skreślać ludzi od razu, bo niektórych z nich można przekonać do swoich poglądów ;)
Zawsze dobrze jest najpierw zorientować się w temacie, zwłaszcza w elementarnych założeniach. Nie jest to wiedza dostępna dla jakichś elit, wszystko jest na wyciągnięcie ręki (jak chociaż lektura tego forum). Nie wydaje mi się, żeby ktoś kogoś skreślał z powodu kilku nietrafionych tez. Dopiero po zapoznaniu się z dogłębnym poglądem dyskutanta na dana problematykę można wyciągnąć jakieś wnioski. Libertarianizm nie jest mainstreamową doktryną, więc jeżeli ktoś przyznaje się do libertariańskich poglądów to chyba miał okazję zapoznać się wcześniej z fundamentami. Chyba, że szuka jakiegoś określenia, które by lepiej brzmiało niż oklepane i źle kojarzące się słowo "liberał"?
 

Caleb

The Chosen
511
271
To najpierw niech ktoś dojedzie w komentarzach komucha, który zaorał wolnościowych wykopowiczów i całkowice zdominował wątek. Na razie to wygląda jak antyreklama.
Nie tyle ktoś, co grupa ktosiów - wtedy będzie lepiej wyglądać. Tego typu "argumentację" mam na co dzień w grupach, w których próbujemy dyskutować na codzienne tematy :p
Ludzie naprawdę czytają komentarze.
Na serwisach pokroju wykopu tak. Aczkolwiek ja swoje konto usnąłem po aferze z wyciekiem bazy danych, a po drugie ciężko rozmawiać z takim betonem o czymkolwiek związanym z wolnością :(
 
A

Aeger

Guest
526170_344419438995505_724016391_n.png
Oto moment na który czekano z niecierpliwością. Właśnie dziś - 25 lutego, zaczynamy zbiórkę podpisów niezbędnych do rejestracji Partii Libertariańskiej.

Każdy chętny może wydrukować listę do zbierania podpisów z załączonego pliku Issuu (format .pdf), wypełnić swoimi danymi a następnie wysłać bądź podać dalej, kolejnym zainteresowanym do wpisania się. Listę z podpisami (ilość nieważna) można przekazać regionalnym działaczom bądź wysłać na adres:

Patryk Heliński
Płk. Dąbka 251 c/7
81-155 Gdynia

Za każdy zebrany podpis serdecznie dziękujemy. Po zarejestrowaniu partii, postaramy się wynagrodzić osoby uczestniczące w akcji zbiórki podpisów.

Link do karty: http://issuu.com/plib/docs/karta_do_zbierania_podpis_w/1
lub
http://www59.zippyshare.com/v/75583808/file.html


---
W końcu się dorabiacie owej partii. Nie będzie więcej jęków jaki to polski system polityczny zły i niedobry :)
 

Mniszek

Member
20
27
Bardzo dobra wiadomość. Nareszcie coś się dzieje! Do kiedy można nadsyłać podpisy - jest jakaś data graniczna?
 

Hitch

3 220
4 880
Nie będzie więcej jęków jaki to polski system polityczny zły i niedobry

Przecież jest zły i żartowanie z tego w taki sposób tylko pokazuje twoją ignorancję, wcale nie zachęcając mnie do popierdalania z tą listą po ludziach.
 
L

lebiediew

Guest
Partia Libertariańska jest tworem przedwczesnym. Przedwczesnym, gdyż powstaje zanim w naszym kraju ideały radykalnie wolnościowe rozprzestrzeniły się w stopniu wystarczającym, by uczynić z niej realną siłę polityczną. Choć jest tworem przedwczesnym, nie musi być jednak tworem poronionym. Ponieważ PL nie może w najbliższych latach stać się znaczącą siłą polityczną, powinna wykorzystywać kostium partii politycznej, by prowadzić działalność edukacyjną. Zamiast próbować przejąć władzę, PL winna stać się kolejnym producentem wolnościowego dyskursu. Miejscem, z którego osoby znające się na teorii libertariańskiej będą edukować nieuświadomione masy społeczne na temat zysków, które przynieść może im wdrożenie ideałów wolnościowych. Dlatego PL nie powinna uginać się pod naporem głosów ludzi ją wspierających, którzy żądają stonowania i umiarkowania głosu partii, celem zdobycia szansy na natychmiastowe zaistnienie w polskiej polityce. PL musi najpierw wychować sobie wyborców, którzy potem będą ją wspierać, nie zaś próbować się przypodobać już istniejącym wyborcom – to skończy się bowiem szybkim zwinięciem ideałów wolnościowych, na które nie ma na razie w Polsce popytu. Nie oznacza to, że PL powinna żądać najbardziej radykalnych reform (np. prywatyzacja policji i sądów), ale że powinna propagować wizję radykalnie odmienną od obecnego status quo. Jeśli PL będzie wahać się w takich kwestiach jak prawo do posiadania broni, prawo do handlu narkotykami, zniesienie regulacji gospodarczych (wewnętrznych i zewnętrznych), radykalne ograniczenie liczby urzędników, natychmiastowa likwidacja dużej części ministerstw i instytucji państwowych, prywatyzacja szkolnictwa wyższego, prywatyzacja transportu publicznego, jeżeli nie będzie wskazywała, że jej docelowym planem są jeszcze głębsze reformy – przede wszystkim wyjście z systemu państwowej służby zdrowia, państwowych ubezpieczeń i edukacji niższej – to stanie się jeszcze jedną zbieraniną karierowiczów, którzy chcą zrobić interes na kolejnej ideologicznej modzie. Ktoś, kto nazwał swoje ugrupowanie Partią Libertariańską, musi głosić idee libertariańskie – radykalnie wolnościowe, jeśli nie będzie tego robił, może być pewnym, że zostanie zaatakowany przez tych, którzy nie dopuszczą, by ich ideały były kompromitowane – przez prawdziwych libertarian. Jeśli podjęło się wyzwanie i powiedziało się A, nie ma odwrotu, trzeba wykrzyczeć cały alfabet wolności.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 125
Jeśli PL będzie wahać się w takich kwestiach jak prawo do posiadania broni, prawo do handlu narkotykami, zniesienie regulacji gospodarczych (wewnętrznych i zewnętrznych), radykalne ograniczenie liczby urzędników, natychmiastowa likwidacja dużej części ministerstw i instytucji państwowych, prywatyzacja szkolnictwa wyższego, prywatyzacja transportu publicznego, jeżeli nie będzie wskazywała, że jej docelowym planem są jeszcze głębsze reformy – przede wszystkim wyjście z systemu państwowej służby zdrowia, państwowych ubezpieczeń i edukacji niższej (...)

A żeby to zrobić, to najpierw trzeba przekonać naród, że musimy wyjść z unii. Powodzenia.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Partia Libertariańska jest tworem przedwczesnym. Przedwczesnym, gdyż powstaje zanim w naszym kraju ideały radykalnie wolnościowe rozprzestrzeniły się w stopniu wystarczającym

"ideały wolnościowe" raczej się kurczą, najwięcej postaw wolnościowych i wolnorynkowych było w polsce pod koniec lat 80tych i na początku 90tych -od tego czasu jest coraz gorzej. Tu akurat pl ma duże pole do działania.
 
Do góry Bottom