Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Jezus to...

  • Komuch.

    Votes: 25 31,3%
  • Zwykła kanalia.

    Votes: 15 18,8%
  • Libertarianin.

    Votes: 15 18,8%
  • Liberał klasyczny/minarchista.

    Votes: 17 21,3%
  • Leming.

    Votes: 10 12,5%

  • Total voters
    80
D

Deleted member 4683

Guest
ludzie są irracjonalni z natury, co wynika z ich ograniczonych władz poznawczych

Owszem ludzie są irracjonalni z natury. A to oznacza, że choćby mieli nieograniczone możliwości poznawcze to i tak zadziałają pozarozumowo. Na tym przecież polega istota irracjonalności - na ignorowaniu faktów. Inaczej mówiąc - wiązanie irracjonalności ze zdolnościami poznawczymi to zwykły bełkot. Paplanina. Reszty posta już nie przeczytałem więc się nie wypowiem.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Sprzeczności między wiarą a wolnością nie ma żadnej, bo wolność nie zakłada koniecznej racjonalności. O ile wiara jest dobrowolna nie ma problemu, gdyż każdemu wolno się pętać dowolnym przesądem i tyle. Sprzeczność zachodzi jednak między wolnością a wiarą zinstytucjonalizowaną - obecnie manifestuje się to we wpływie wszelakich ortodoksów na tworzenie prawa. Taka wiara zakłada bowiem prawo do nacisku a nawet przemocy prawnej. I to ma z wolnością gówno wspólnego.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Rypanie Kaśki w kakę (za jej zgodą) nie było nigdy zhejtowane. Ani w prawie mojżeszowym, ani przez KKK. Temat raczej bezpłodny (jak to rypanie w kakę), bo stosowanie nowoczesnych pojęć do ludzi żyjących tysiące lat temu mija się z celem. Jest śmieszne, tak jak podpinanie się libertarian pod starochińskich mędrców, a komuchów pod negryjskie plemiona. To, że ludzie mogą sobie dopasować wizerunki swoich autorytetów tak, żeby pasowały im do światopoglądu, to inna sprawa.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Miałem dać do rotfli, ale ten wątek bardziej pasuje:

1428601609_by_tinameni.jpg
 

pretty.woman

New Member
8
1
Co bardziej prymitywni i nie wykształceni ateiścikwestionują nawet istnienie samego Jezusa, argumentując, że nie wspomina o Nim żaden ze współczesnych Jemu autorów niechrześcijańskich, On sam nic nie napisał, nie pozostawił żadnych dzieł, a przekazy roją się od sprzeczności. Wierzą jednocześnie w istnienie Homera, Pitagorasa, Talesa, Mahometa, a nawet Mieszka I.
Kwestionują nieszczęśni ateiści wiele innych przekazów historycznych, które dowodzą prawdziwości nauczania chrześcijańskiego, lecz jednocześnie wierzą w bajki o Atlantydzie, Amazonkach, wierzą w klątwy egipskie, czy potwora z Loch Ness oraz bezkrytycznie dają wiarę wielu innym sensacyjnym wymysłom i sensacjom "historyków" żądnych rozgłosu, a jednocześnie żerujących na ateistycznym nieuctwie
 
OP
OP
D

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
A chrześcijanie nie wierzyli Kopernikowi/Galileuszowi i innym, a w niepokalane poczęcie to wierzyli. Oboje jesteście siebie warci. Ci z Racjonalisty powinni puknąć kilka chrześcijanek. Na podobnych falach nadajecie.
 

pretty.woman

New Member
8
1
Twój bełkot jest irracjonalny, powinieneś odstawić leki, jeśli jakieś przyjmujesz, lub zacząć brać, jeśli je odstawiłeś,może niektórym otworzą się oczy na głupotę twoją i naiwność wiary innych ateistów, którzy (tak jak ty) mają sieczkę we łbie, spowodowaną pomieszaniem różnych bajek, baśni, mitów i mitologii, oraz które mieszają się im z rzeczywistością :)
 
OP
OP
D

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
W odróżnieniu od ciebie i twojego spierdolenia umysłowego - nie zamierzam nikogo wysyłać na przymusowe leczenie i do psychiatryka! Nawet takiej spierdolinki przesiąkniętej PeReLowskim pojmowaniem rzeczywistości. Ty jesteś elementem obcym w tej krainie. Kiedyś te tereny zamieszkiwały różne wyznania oraz różni ludzie i nikt im z buciorami nie wchodził. Ty promujesz jednolite społeczeństwo i Polaka-Katolika jako tego prawdziwego i wzór cnót wszelakich.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Długie włosy u mężczyzny są czymś sprzecznym z naturą i przynoszą mu wstyd.
(1 Koryntian 11:14)
To dlaczego Jezus miał długie włosy?

Skąd wiesz, że miał długie włosy ? Z obrazka w domu babci ?

p.s. zresztą czy znajdzie się ktoś kto na serio stwierdzi, że Boga naprawdę obchodzi jakie kto ma włosy ? W końcu ostatni wers brzmi: " Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 839
Skąd wiesz, że miał długie włosy ? Z obrazka w domu babci ?"
Pochodzę z rodziny niewierzącej, ale nikt nie zabraniał mówić o Bogu..Zadając pytania związane z religią nie kpię. Pytam , bo nie mam wiedzy, ale spotkałam się już z określeniem , że jestem "szmatą ateistyczną" Czy to niezmiernie przykre.? Nie, to była niemiła konfrontacja z rzeczywistością.
Jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd Jezusa a dokładnie Jego włosy to widziałam różne malowidła, obrazy w świątyniach, w wielu katolickich domach. Nie wiem dlaczego Jezus jest wszędzie przedstawiamy z długimi włosami.Ewangeliści nic nie wspominają o Jego zewnętrznym wyglądzie Może w tamtych czasach - w przeciwieństwie do obecnych - skupiano się bardziej na cechach wewnętrznych.?

Dodam jeszcze, że bardzo lubię tradycje związaną z wieczorem wigilijnym, i żłóbek małego Jezusa,:)

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
D

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Rumun w sądzie oskarżył Boga o korupcję

Czterdziestoletni Rumun Mircea Pavel ma na pieńku z Bogiem. - Umówiliśmy się, że będzie mnie chronił. I nic - mówi pan Pavel. Jest niepocieszony, bo sąd wlepił mu karę dwudziestu lat więzienia za morderstwo. A Bóg nic.
Mircea Pavel postanowił sięgnąć do własnych doświadczeń i pozwał Boga do sądu. Rumun oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Mircea stwierdził, że na chrzcie zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której oskarżony miał chronić go przed wszelkim złem. - Bóg umowy nie dotrzymał - podkreślał Rumun w trakcie wstępnej rozprawy.

Aż się boimy pomyśleć, co by z tego mogło wyniknąć. Całe szczęście, że rumuński sąd odrzucił oskarżenie Pavla. Sędziowie w uzasadnieniu stwierdzili, że "Bog, zamieszkały w Niebie i reprezentowany w Rumunii przez Kościół Prawosławny" nie jest "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4309160.html
 
M

miss

Guest
Rumun w sądzie oskarżył Boga o korupcję

Czterdziestoletni Rumun Mircea Pavel ma na pieńku z Bogiem. - Umówiliśmy się, że będzie mnie chronił. I nic - mówi pan Pavel. Jest niepocieszony, bo sąd wlepił mu karę dwudziestu lat więzienia za morderstwo. A Bóg nic.
Mircea Pavel postanowił sięgnąć do własnych doświadczeń i pozwał Boga do sądu. Rumun oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Mircea stwierdził, że na chrzcie zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której oskarżony miał chronić go przed wszelkim złem. - Bóg umowy nie dotrzymał - podkreślał Rumun w trakcie wstępnej rozprawy.

Aż się boimy pomyśleć, co by z tego mogło wyniknąć. Całe szczęście, że rumuński sąd odrzucił oskarżenie Pavla. Sędziowie w uzasadnieniu stwierdzili, że "Bog, zamieszkały w Niebie i reprezentowany w Rumunii przez Kościół Prawosławny" nie jest "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4309160.html
Przepisaleś prymitywne brednie sprzed kilku lat i sie podniecasz durniu.Wy ateiści jesteście jak zwierzęta.Zwierzak to idealny ateista. Po pierwsze nie wierzy w bogów, ani w żadne byty niematerialne.Po wtóre, całkowicie oddane jest materii, tzn. nurza się w doczesnych uciechach: kopulacji, piciu i zakąszaniu, nie myśląc co będzie po śmierci. Po trzecie, dla zwierza życie, własne życie jest najważniejsze - dla jego podtrzymania może zrobić wszystko, dopuścić się wszelkich niegodziwości, ponieważ pojęcie „niegodziwości” jest mu obce
 
M

miss

Guest
Interesuje się Biblią, w wolnych chwilach czytam ale wiele wersetów jest dla mnie trudnych do zrozumienia.
Nie zadaję pytań bo nie jest to forum religijne. Pierwszy raz zapytałam bo zauważyłam temat związany z Jezusem. Szkoda, że nie wytłumaczyłaś głupiej jessod. Byłabym wdzięczna.
Jestes glupia dlatego nie rozumiesz.
Madry czlowiek nie musi miec tlumacza do Biblii.
 
Do góry Bottom