1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Denis, 12 Styczeń 2015.

Jezus to...

 1. Komuch.

  22 głos(y/ów)
  29,7%
 2. Zwykła kanalia.

  13 głos(y/ów)
  17,6%
 3. Libertarianin.

  15 głos(y/ów)
  20,3%
 4. Liberał klasyczny/minarchista.

  15 głos(y/ów)
  20,3%
 5. Leming.

  10 głos(y/ów)
  13,5%
Multiple votes are allowed.
 1. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  zrobił potop,spacyfikował sodome i gomore, odjebał babe za to że była taka jaką ją stworzył - ciekawska...
  więc tak jak każdy uchodźca jest islamistą to jahwe jest zły i wszelkie zło pochodzi od niego...
  amen
   
 2. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 723
  Bądźmy przez chwilę konsekwentni. Jeśli Bóg stworzył ludzkość dla rozrywki to czemu miałby "podglądać" jej przyszłość ? Przecież to pozbawiłoby Go całej przyjemności związanej z rozwojem akcji. To byłoby tak jakbyś od razu przeczytał dokładne streszczenie kryminału który chcesz obejrzeć. Albo zagrał w gierkę którą przeszedłeś już dziesięć tysięcy razy.
   
  sabat lubi to.
 3. Aterlupus

  Aterlupus Well-Known Member

  Posty:
  474
  Polubienia:
  907
  Boża wszechwiedza właściwie wyklucza przeprowadzanie jakichkolwiek eksperymentów dla zabawy. Bez względu na to czy jest to obserwowanie wzrostu inteligentnego życia, czy wrzucenie mentosa do coli, posiadanie pełnej wiedzy na temat przebiegu procesu odbiera całą "frajdę".

  Oczywiście zawsze można powiedzieć że "boża rozrywka" jest zupełnie odmienna od ludzkiej i wszechwiedza jej nie wyklucza, ale to sprowadza całą sytuację do typowo katolickiego tłumaczenia, to znaczy "nie wiadomo, bo tajemnica".

  No chyba że produkt miał być wadliwy, albo ma być etapem pośrednim do powstania idealnego bytu cechującego się zerową komuszością ;). ITT: Wszechświat jako boży plan stworzenia technologicznej osobliwości.

  Przypomina mi to trochę temat "czy Bóg jest odpowiedzialny za czyny Szatana skoro świadomie powołał go do istnienia". Pewnym argumentem jest to że Szatan zbuntował się z własnej woli, ale jeżeli Jahwe stworzył pewną pulę aniołów i znał los każdego z nich (wszechwiedza) to ciężko nie obarczyć go odpowiedzialnością. Alternatywą byłaby teza że stworzona została skończona liczba aniołów, ale stworzone zostały wszystkie możliwe anioły (tj. każda możliwa kombinacja cech została powołana do istnienia w bycie anielskim). Diabeł jest wtedy naturalną konsekwencją nieskończonej bożej tolerancji.
   
 4. Patriciush

  Patriciush akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO

  Posty:
  118
  Polubienia:
  242
  No Dżizys też miał z tym problem...

  "Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł.
  Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą."

  "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morza i lądy, aby pozyskać jednego nowego wyznawcę, a gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej niż wy winnym piekła."
   
  nazimno, sabat, Kelsi oraz 1 użytkownik lubi to.
 5. pampalini

  pampalini krzewiciel słuszności, Rousseaufob Członek Załogi

  Posty:
  3 575
  Polubienia:
  6 201
  Nie jednogłośnie przecież.
   
 6. ultimate

  ultimate Guest

  [​IMG]
  Chrystus na osiołku z Szydłowca
  "Już sama idea przedstawienia postaci nawiązuje do wjazdu cesarza rzymskiego. Chrystus jest tu wyprostowany, a uniesiona prawa dłoni to znany od starożytności gest władcy. Zapięty płaszcz jest atrybutem monarchy... To co wydaje się pokorą, w rzeczywistości jest prawdziwą królewskością. Majestatem władcy królestwa nie z tego świata"
  http://poznajpolske.onet.pl/malopolskie/najwieksze-atrakcje-muzeum-narodowego-w-krakowie/rh79p2
   
  snajper i simek lubią to.
 7. ultimate

  ultimate Guest

  "Protesty wywołał w Kłodzku obsypany nagrodami spektakl "Męczennicy". Zaatakował go miejscowy ksiądz, a poseł PiS próbował przedstawienie wstrzymać. Za słowa: "Jezus jest gejem i może pieprzyć trzech króli.
  Męczennicy" Mariusa von Mayenburga to opowieść o nastolatku, który pod wpływem Biblii przeobraża się w fanatycznego entuzjastę chrześcijaństwa. Przedstawienie wyreżyserowała Anna Augustynowicz, która otrzymała za to pierwszą nagrodę na 14. Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w roku 2014.

  Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...mac-spektakl-obraza-jezusa.html#ixzz3pkzQn1dt
   
  jkruk2 lubi to.
 8. strateg73

  strateg73 New Member

  Posty:
  7
  Polubienia:
  3
  Setki lat przed narodzinami Jezusa, Pismo Święte odnotowuje słowa proroków Izraela, przewidujące Jego przyjście. Stary Testament, pisany przez wielu ludzi na przestrzeni 1.500 lat zawiera ponad 300 proroctw opisujących Jego przyjście. Wszystkie zawarte w nich szczegóły spełniły się, łącznie z jego cudownym narodzeniem, życiem bez grzechu, licznymi cudami, Jego śmiercią i zmartwychwstaniem.Pojedź do jakiegokolwiek zakątka na kuli ziemskiej. Porozmawiaj z wyznawcami różnych religii.
  Wszyscy oni zgodzą się, że nie było nikogo, kto mógłby równać się z osobą Jezusa z Nazaretu. On jest najbardziej niezwykłą osobowością wszechczasów.Szczególnie cennym świadectwem w sprawie istnienia Jezusa są Listy św. Pawła, a zwłaszcza do Rzymian, Koryntian, Galatów i Tesaloniczan. Listy te powstawały między 50 a 60 rokiem po Chr. Wówczas jeszcze żyło wiele osób, które widziały Zmartwychwstałego Chrystusa. Niemal każdy werset Pawłowy przybliża tę niezrównaną postać Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga a zarazem prawdziwego Człowieka. Przyjście Jezusa zapowiadał Bóg już w raju, po upadku pierwszych rodziców, że urodzi się z „niewiasty” (Maryi) i zwycięży szatana. Jest to tzw. „pierwsza ewangelia” (Protoewangelia).

  św.Paweł był z początku faryzeuszem Szawłem, prześladowcą chrześcijan, po swym nawróceniu pod Damaszkiem stał się gorliwym
  Apostołem Narodów pogańskich pierwszego wieku chrześcijaństwa. Wiedział, że do wiary w Ewangelię wezwał go Jezus Chrystus, narodzony jako Człowiek w Betlejem Judzkim z Maryi Dziewicy. Jezus tak bardzo pragnie nawiązać osobistą, pełną miłości relację
  z Tobą, że „pozałatwiał” już wszelkie niezbędne sprawy.Teraz decyzja należy do Ciebie, Jezus powiedział: “Nikt nie przychodzi do
  Ojca jak tylko przeze mnie”.
   
 9. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  [​IMG]
   
  ultimate i GAZDA lubią to.
 10. mk.kk

  mk.kk New Member

  Posty:
  3
  Polubienia:
  0
  świat został założony przez Boga po to abyśmy będąc wolnymi żyli wiecznie. Jednak przez grzech
  pierworodny ludzie przestali mieć życie wieczne, bo w swej wolności nie posłuchaliśmy Boga chodzi o grzech Adama i Ewy. Tak więc Bóg mimo naszego grzechu postanowił ,że ludzie będą mogli osiągać życie
  wieczne więc Bóg poddał próbie Abrahama i Abraham potomek Adama posłuchał Boga i zdał tą trudną próbę (chcecie wiedzieć jaką to otwórzcie Biblie) i za to Bóg obiecał że będzie Mu błogosławił i wyjdzie z Abrahama naród wybrany, bo tak rozmnoży się potomstwo Abrahama a to potomstwo nazywało się Izrael i przed przyjściem Chrystusa właśnie żydzi byli tymi którzy otrzymali prawa i słowa Stwórc y,które prowadziły do życia wiecznego np. Dekalog.
  Żydzi często zabijali proroków w końcu Bóg posłał swego Syna obiecanego Zbawiciela by ulepszył prawo Boże i wypełnił wole Boga Ojca która w skutkach teraz zbawia cały świat lecz szanuje wolę każdego z nas i sprawia że każdy może iść do życia wiecznego i każdy kto chce podkreślam każdy kto chce może stać się Synem Bożym przez właśnie naśladowanie Pana Jezusa Chrystusa. A to że Chrystus dał się ukrzyżować ma wielkie znaczenie ponieważ ten czyn jest przykładem oddania Bogu Ojcu i jako najwyższa ofiara którą Pan Jezus złożył z samego siebie jest ofiarą na mocy której dokonuje się odpuszczenie grzechów bo zanim Pan Jezus przyszedł izraelici mogli pewne grzechy, nie wszystkie, zmazać składając Bogu ofiarę ze swoich zasobów a wtedy Bóg odpuszczał winę a każdy kto nie miał winy i postępował dobrze miał
  błogosławieństwo od Boga i dobrze się mu powodziło nie mówiąc już o tym że szedł do życia wiecznego.
  Moje uczucia jako chrześcijanki wiodą mnie do mojego Pana i Zbawcy, w którym dostrzegam wielkiego wojownika. Wiodą mnie ku człowiekowi, który choć samotny i otoczony kilkoma zaledwie uczniami rozpoznał, czym są Żydzi i wezwał ludzi do walki z nimi. Człowieka, który na Boga — wielkość swą okazał, nie cierpiąc, ale walcząc.
  Z bezgraniczną miłością jako człowiek i chrześcijanka czytam te słowa Pisma, które ukazują Pana w całej Jego potędze, gdy wreszcie powstał i biczem wygnał ze świątyni całe to plemię żmijowe. Jakże wspaniała była Jego walka o świat wolny od żydowskiej trucizny. Dziś, po dwóch tysiącach lat, w najgłębszych porywach mego serca z niezgłębioną pewnością wiem, iż właśnie po to On przelał swą krew na Krzyżu.Przyszedł ludzi zbawić. Pan Jezus powiedział: **A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić.**
  Z Bogiem
   
 11. samatra

  samatra New Member

  Posty:
  5
  Polubienia:
  4
  [​IMG]

  Tylko JEZUS jest PANEM
   
 12. Kelsi

  Kelsi https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs

  Posty:
  1 000
  Polubienia:
  10 125
  " chuj żydowski" ,"jest hipokryta mordercą i jebanym tyranem","jest chujem"

  Nie ma takich słów w Biblii.

  Wyjaśniałam już, chciałam jeszcze dodać, że ostatnio czytałam o sztuce wczesnochrześcijańskich artystów, której rozkwit przypadł na IV w, i przejrzałam ścienne malarstwo.Tematy czerpali ze Starego i Nowego Testamentu.
  Były wizerunki różnych postaci, np. modlących się, były wizerunki zmarłych, i męczenników chrześcijańskich.

  [​IMG]
  no i Matka Boska z uroczym dzieciątkiem:) Nie zabrakło wizerunku Chrystusa.Był przedstawiony jako niemowlaczek, jako młodzieniec , i w wieku dojrzałym. No i na najwcześniejszych obrazach Chrystus też jest przedstawiany z brodą.
  [​IMG]
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 6 Grudzień 2015
 13. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  no słów może i nimo takich, co nie zmienia faktu że traść znajduje sie w biblii jest to ino ładniej opisane by lemingi sie nie oburzały
   
 14. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 209
  Polubienia:
  3 616
  Były też urocze przedstawienia tzw. Three Faced Trinity (odmiana przedstawień trynitarnych, tłumaczących ciężki do ogarnięcia koncept Trójcy):
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  828
  Polubienia:
  2 134
  Trójca święta, czy to nie jest mono-politeizm? Mono w sensie, że jest jeden Bóg, ale ma on trzy formy - poczwarkę, robaka i ptaka, który pożera poczwarkę i robaka? ...ale przecież istnieją jeszcze Aniołki i Diabły, które nie są częścią trójjedności...chyba politeizm? Chyba nie powinienem brać z rana prochów...ale sami na wklejaliście obrazy łączące oblicze Światowida z Jehową. Jezus-Światowid patrzący tylko w trzy strony świata, a nad nim nieustannie orbituje oko zmierzchu...
   
 16. Donatel

  Donatel Active Member

  Posty:
  135
  Polubienia:
  120
  Jezus uczy, abysmy wszyscy pomagali innymi. Chcialby abysmy to robili dobrowolnie - z dobroci naszego serca i bez przymusu.
  Socjalisci uwazaja, ze czlowiek jest zly z natury, wiec nakladaja roznego rodzaju podatki, aby sila wyrwac pieniadze na opieke socjalna.
  A sam Chrystus odnalazłby się doskonale, jako kapitalista sprzedający nauki biblijne, prezes ogromnej organizacji charytatywanej non-profit.

  Religia w akapie bedzie pelnic bardzo wazna funkcje, gdyz jest jednym z czynnikow psychologicznych powodujacych zmniejszenie checi popelnienia przestepstwa. (potwierdzone naukowo).
   
 17. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  co ćpałeś?
   
  draq lubi to.
 18. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Żadna religia nie jest za powszechnym dostępem do broni, więc niejako każda przyczynia się do wzrostu przestępczości. Co do zmniejszenia chęci do popełnienia przestępstw to chciałbym uprzejmie zauważyć, że sraczka jest silniejszym czynnikiem psychologicznym od jakiejkolwiek religii i jej hamulców moralnych. Stąd można wysunąć prosty wniosek, że sraczka pełni w społeczeństwie ważniejszą funkcję od religii.
   
 19. Donatel

  Donatel Active Member

  Posty:
  135
  Polubienia:
  120
  Poglądy Jezusa w założeniach nie powinny być narzucane siłą (praktycznie było w historii tak że bywały). W socjalizmie od początku zakłada się narzucanie poglądów i walkę z burżuazją siłą. To podstawowe założenie socjalizmu - wojna o wyzwolenie klas robotniczych.
  Jezus nie widzi w przymuszonej ofierze (socjalizm) na rzecz biednego żadnej korzyści. Dobra ofiara może być tylko dobrowolna.

  A jak mówi przypowieść o talentach, o pomnażaniu kapitału:
  "Powinieneś był więc przekazać pieniądze bankierom, a ja po powrocie odebrałbym je z zyskiem. Dlatego zabierzcie mu talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane i będzie miał w nadmiarze. Temu zaś, kto nie ma, zostanie zabrane nawet to, co ma. A nieużytecznego sługę wyrzućcie na zewnątrz, w ciemności. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

  Jak dla mnie to monarchista-leseferysta.
   
  Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2015
 20. Aterlupus

  Aterlupus Well-Known Member

  Posty:
  474
  Polubienia:
  907
  Jeżeli trzymamy się znaczenia używanych słów, to theos ("bóg") w słowie "monoteizm" odnosiłby się do jednego boga w trzech osobach. Mimo trzech osób nadal jest jeden bóg, więc definicji staje się zadość.

  Terminem którego poszukujesz jest henoteizm, wiara w wielu bogów, przy wywyższeniu pojedynczego boga. Jeżeli zakwalifikować byty anielskie i świętych jako bóstwa, to chrześcijaństwo jest religią henoteistyczną, a monoteistycznych nie ma chyba prawie w ogóle. Nic w tym dziwnego, skoro religia polega na mydleniu oczu to musi tworzyć byty ponad miarę, najlepiej osobowe, to jest takie z którymi przeciętny wierzący może sformułować "relacje".

  To czy aniołów/świętych można tak zakwalifikować zależy oczywiście od definicji "bóstwa", a ta różni się w zależności od religii. Tym samym, na przykład, katolicyzm, pomimo swoich oczywistych pogańskich odchyłów, podaje własną definicje "Boga", która konstytuuje go jako wiarę monoteistyczną.
   
  jkruk2 i (deleted member) lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.