Ocieplanie wizerunku Adolfa Hitlera!

X

xawas

Guest 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 025
22 616
No bo ci wszyscy Übermensche musieli mieć z czego pociągać... A ta po lewej z gwizkiem to kto? Nazi-Cyctrenerka?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 025
22 616
U-3523. ODNALEZIONO U-BOOTA HITLERA
Wrak U-3523 został znaleziony około 18 kilometrów od północnych wybrzeży Danii /East News
Wczoraj, 19 kwietnia (10:42)
Duńscy nurkowie w połowie kwietnia odkryli wrak U-3523 – okrętu podwodnego, którym, wedle plotek, Hitler miał uciekać do Argentyny.
Plotki jakoby na U-3523 do Argentyny uciekł Adolf Hitler pojawiały się dość często wśród fanów teorii spiskowych. Wynikało to głównie z przekonania, że jeśli nie odnaleziono wraku okrętu, to udało mu się uciec i wódz III Rzeszy bezpiecznie mógł dotrzeć do Ameryki Południowej. Wszelkie wątpliwości rozwiali Duńczycy.

Nurkowie pracujący na zlecenie duńskiego Sea War Museum na Jutlandii 13 kwietnia odkryli zatopiony 6 maja 1945 roku okręt w odległości około 9-10 mil morskich (18 km) na północ od miasta Skagen. Okręt wbił się do wysokości kiosku w miękkie dno cieśniny Skagerrak. Dziś rufa jednostki wystaje około 20 metrów ponad dno. Wrak znajduje się na głębokości 130 metrów.

U-3523 został zatopiony 6 maja 1945 roku o godzinie 18:39 w wyniku ataku brytyjskiego Liberatora ze składu 86 dywizjonu podczas przejścia przez Kattegat. Okręt szedł jako ostatni w szyku czterech okrętów podwodnych, zmierzających do Norwegii.

Już dzień wcześniej konwój został wykryty przez Liberatora z 547 dywizjonu. Jednostki szły wówczas w szyku prowadzonym przez U-534 typu IXC/40, następnie szły okręty najnowszego typu XXI: U-3017, U-3503 i zamykający szyk, U-3523. Brytyjski bombowiec zaatakował i zatopił prowadzącego U-534, który poszedł na dno na północny zachód od Helsingør.

Wrak okrętu wydobyto w 1993 roku. Sponsorujący operację duński magnat prasowy Karsten Ree miał nadzieję znaleźć na nim złoto, które jakoby miało być wywożone do Argentyny. Tak się nie stało. We wraku znaleziono jedynie rzeczy osobiste załogi. Dwa pozostałe okręty również nie dotarły do Argentyny. U-3017 poddał się Brytyjczykom w norweskim Horten w maju 1945 i jako N41 służył do 1949 roku w Royal Navy. Następnie został zezłomowany. U-3503 zatopiła własna załoga 8 maja 1945 roku w szwedzkim Göteborgu.Oczy świata zwróciły się na U-3523.

"U-boot Hitlera"
Po zatopieniu U-534 pozostałe okręty rozpierzchły się i w dalszą drogę ruszyły samodzielnie pod wodą. 6 maja o godzinie 18:39 załoga Liberatora oznaczonego literą G zauważyła peryskop, który, ze względu na charakterystyczny kształt, mógł należeć tylko do okrętu typu XXI lub XXIII. Bombowiec wykonał atak przy pomocy bomb głębinowych. Po chwili na powierzchni morza lotnicy zauważyli bąble ropy i fragmenty wraku. U-3523 stał się ostatnim niemieckim okrętem podwodnym zatopionym w bezpośredniej walce. Zaległ na dnie wraz z całą, liczącą 58 osób, załogą.

Wkrótce zaczęły się pojawiać informacje jakoby na pokładach uciekających z Bałtyku okrętów miały znaleźć się osoby z najwyższych władz III Rzeszy, w tym Adolf Hitler. Ponadto na pokładach miało znajdować się złoto ewakuowane z centralnego banku Niemiec.

- Ten okręt szedł do Norwegii, nie do Ameryki Południowej. Te plotki wynikały z tego, że U-3523 był w tamtych czasach bardzo nowoczesną i szybką jednostką, która mogła pokonać duże odległości. Poza tym, było wielu nazistów, którzy jakoś próbowali się uratować i wywieźć z kraju kosztowności w ostatnich dniach wojny - mówił Gert Normann Andersen, dyrektor muzeum.

Nurkowie, którzy odkryli jednostkę mówią, że jest zachowana w bardzo dobrym stanie. Nie planuje się jednak jej wydobycia. Choć pewnie amatorzy poszukiwań Bursztynowej Komnaty i niemieckich sztabek złota będą próbować się do niego dostać.

U-3523
Okręt został zbudowany w stoczni F. Schichau GmbH w Gdańsku. Zwodowano go 14 grudnia 1944 roku, a już 23 stycznia 1945 wszedł do służby. Jego pierwszym i jedynym dowódcą był Oberleutnant zur See Willi Müller. Nie zdążył wziąć udziału w jakiejkolwiek operacji. Służył w 8 Flotylli Szkolnej, kształcącej kadry Szarych Wilków.

Jednostki typu XXI miały przechylić szalę zwycięstwa na stronę Niemiec. Miały znacznie większą prędkość podwodną niż analogiczne jednostki brytyjskie czy amerykańskie. Większą dopuszczalną głębokość zanurzenia. Wszystko to dzięki nowatorskiemu podejściu do projektowania kadłuba i systemów napędu.

Wiele systemów, jak np. pasywny sonar, system kierowania ogniem czy układ napędowy, stało się wyznacznikiem kierunku rozwoju techniki i technologii podwodnej w okresie zimnej wojny.


Obraz sonarowy odnalezionego U-Boota/CC BY-SA 4.0/

Wbił się w dno, żeby Hitler mógł przejść na drugą stronę dna, do pustej w środku ziemi i jeździć na dinozaurach.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 025
22 616
Ludzie z AfD też chcieliby zabrać głos w temacie.

Szef AfD: Rządy nazistów to detal niemieckiej historii
ŚWIAT

Wczoraj, 2 czerwca (19:41)
Niemcy ponoszą odpowiedzialność za czasy narodowego socjalizmu, ale rządy Adolfa Hitlera to drobiazg w porównaniu z "ponadtysiącletnią niemiecką historią sukcesów" - powiedział w sobotę współprzewodniczący prawicowo-populistycznej partii AfD Alexander Gauland.

Na spotkaniu z partyjną młodzieżówką Junge Alternative w Seebach w landzie Turyngia Gauland oświadczył, że Niemcy są odpowiedzialni za wydarzenia z lat 1933-1945. "Tylko ten, kto przyznaje się do własnej historii, ma siłę kształtowania przyszłości" - powiedział polityk, dodając: "Tak, poczuwamy się do odpowiedzialności za tamte 12 lat".

Następnie przekonywał jednak, że "Hitler i naziści to zaledwie ptasia kupa w ponadtysiącletniej niemieckiej historii sukcesów". "Mamy sławną historię, a ta, drodzy przyjaciele, trwała dłużej niż te przeklęte 12 lat" - podkreślił.

Oburzenie po słowach Gaulanda
Słowa Gaulanda, który jest współprzewodniczącym AfD (Alternatywa dla Niemiec) i szefem jej frakcji w Bundestagu, spotkały się z krytyką ze strony przedstawicieli innych ugrupowań w Niemczech.

"50 milionów zabitych w wojnie, Holokaust, wojna totalna - określenie tego wszystkiego jako 'ptasiej kupy' to jak policzek wymierzony ofiarom. To także relatywizowanie tego, co wydarzyło się w imię Niemiec" - powiedziała Annegret Kramp-Karrenbauer, sekretarz generalna współrządzącej w Niemczech chadeckiej CDU, uważana za potencjalną następczynię kanclerz Angeli Merkel.

"Każdy, kto sympatyzuje z AfD, musi się głęboko zastanowić, co ta partia, mianująca się obywatelską, ukrywa za obywatelską fasadą" - dodała Kramp-Karrenbauer.

Wypowiedź Gaulanda potępił też ważny przedstawiciel opozycyjnej, liberalnej FDP Marco Buschmann. "Gauland po raz kolejny zszedł poniżej wszelkiego poziomu" - ocenił, przypominając, że "Hitler to m.in. symbol mordu na sześciu milionach Żydów".

Polityka historyczna AfD
Gauland nie po raz pierwszy wywołuje oburzenie podobnymi wypowiedziami. We wrześniu 2017 roku na spotkaniu zorganizowanym przez nacjonalistyczne skrzydło AfD w Turyngii powiedział: "Tych 12 lat nie trzeba już nam wypominać. One nie dotyczą już dziś naszej tożsamości i my o tym mówimy. Dlatego też mamy prawo odzyskać nie tylko nasz kraj, ale też naszą przeszłość".

W zeszłym roku szef struktur AfD w Turyngii Bjoern Hoecke, który również był gościem na sobotnim spotkaniu Junge Alternative, zażądał "zwrotu o 180 stopni, jeśli chodzi o debatę historyczną" w Niemczech. Poprzedni zarząd partii wszczął postępowanie w sprawie wykluczenia go z AfD, ale sąd polubowny odrzucił ten wniosek.

AfD powstała na początku 2013 roku na fali sprzeciwu wobec pomocy finansowej dla Grecji i innych zadłużonych krajów UE. Od 2015 roku głównym hasłem ugrupowania jest zamknięcie granic Niemiec dla migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ograniczenie wpływów islamu, zaostrzenie walki z przestępczością oraz poprawa relacji z Rosją.

W wyborach parlamentarnych 24 września 2017 roku partia odniosła duży sukces, stając się trzecią siłą w kraju i po raz pierwszy wprowadzając do Bundestagu swoich posłów.

Prezydent Niemiec ostro potępił relatywizowanie nazistowskich zbrodni
ŚWIAT
Dzisiaj, 3 czerwca (20:06)Aktualizacja: Dzisiaj, 3 czerwca (20:16)
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w niedzielę ostro potępił relatywizowanie nazistowskich zbrodni. Nie wymienił przy tym z nazwiska szefa prawicowo-populistycznej AfD Alexandra Gaulanda, który w sobotę nazwał hitleryzm "detalem niemieckiej historii".
W sobotę Gauland, który jest współprzewodniczącym AfD (Alternatywa dla Niemiec) i szefem jej frakcji w Bundestagu, na spotkaniu z partyjną młodzieżówką Junge Alternative w Turyngii powiedział, że Niemcy ponoszą odpowiedzialność za czasy narodowego socjalizmu, ale rządy Adolfa Hitlera to "zaledwie ptasia kupa w ponadtysiącletniej niemieckiej historii sukcesów".

"Mamy sławną historię, a ta, drodzy przyjaciele, trwała dłużej niż te przeklęte 12 lat" - podkreślił. Zgromadzeni w odpowiedzi zaczęli go oklaskiwać i skandowali jego nazwisko.

Słowa Gaulanda spotkały się ze stanowczą krytyką pozostałych partii, w tym współrządzących CDU i SPD, oraz opozycyjnych FDP i Lewicy.

Już wcześniej Gauland wygłaszał kontrowersyjne wypowiedzi o niemieckiej historii. We wrześniu 2017 r. na spotkaniu zorganizowanym przez nacjonalistyczne skrzydło AfD w Turyngii powiedział: "Tych 12 lat nie trzeba już nam wypominać. One nie dotyczą już dziś naszej tożsamości i my o tym mówimy. Dlatego też mamy prawo odzyskać nie tylko nasz kraj, ale też naszą przeszłość".

Przy innej okazji żądał prawa do wyrażania dumy z dokonań niemieckich żołnierzy w obu wojnach światowych.

Z kolei szef struktur AfD w Turyngii Bjoern Hoecke w zeszłym roku zażądał "zwrotu o 180 stopni, jeśli chodzi o debatę historyczną" w Niemczech.

AfD powstała na początku 2013 r. na fali sprzeciwu wobec pomocy finansowej dla Grecji i innych zadłużonych krajów UE. Od 2015 r. głównym hasłem ugrupowania jest zamknięcie granic Niemiec dla migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ograniczenie wpływów islamu, zaostrzenie walki z przestępczością oraz poprawa relacji z Rosją. Po wyborach parlamentarnych w 2017 r. AfD stała się trzecią siłą w kraju i po raz pierwszy wprowadziła do Bundestagu swoich posłów.
 

rawpra

Well-Known Member
2 743
5 048
ultimate to ty? bo poznaje po gównopostowaniu a nie wiem czy dawać ignora
nieważne, ignor poleciał, wcześniej chyba miałeś nick hensley i jakieś inne w między czasie, widać że aizheimer mocno i hasła zapominasz albo robisz na złość ludziom którzy cie chcą ignorować na forum
 
D

Deleted member 6341

Guest
nieważne, ignor poleciał
Myślę, że masz przywidzenia. Majaczysz.To mogą być symptomy choroby psychicznej. Lecz się < póki czas>
Twój ignor mam bardzo głęboko, wiesz gdzie? Nie wiem dlaczego wyciągasz te swoje marne wypociny i zaśmiecasz wątek.
EOT
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom