Ocieplanie wizerunku Adolfa Hitlera!

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 494
19 974
Volker Ullrich: Adolf Hitler nie był psychopatą

- Najgorsze, co można zrobić, to uznać, że ktoś, kto dopuszczał się potwornych zbrodni, musiał być potworem w życiu prywatnym. Oczywiście najłatwiej byłoby uznać, że Hitler był psychopatą, który realizował swoje chore popędy na wielką skalę w polityce. Prawda jest jednak taka, że Hitler nie był psychopatą - mówi niemiecki historyk i dziennikarz Volker Ullrich. Przypomina również, że Führer był multimilionerem i nie płacił podatków.
Nie no, skoro nie płacił podatków, to nie był taki zły. Przynajmniej nie do końca legitymizował tę III Rzeszę. Gdyby nie chodził na siebie głosować, to w ogóle mógłby być moim bohaterem... :)
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 847
6 767
Dać takiemu poleżeć w szufladzie to czort wie co wymyśli. #zakazać ustawą

Skarpetki z Hitlerem od polskiej firmy. Muzeum Auschwitz: 'Trudno to nawet skomentować'


Model nosi nazwę „Adolf”. W opisie można było przeczytać m.in.: „zręczny strateg i urodzony przywódca. To on czuwa nad porządkiem w szufladzie ze skarpetkami i jest w tym naprawdę skuteczny. W wolnych chwilach obmyśla i rysuje plan podbicia świata”. Para skarpetek Adolf kosztuje 25 zł.

 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 241
3 763
"Hitler jest w RPA imieniem rzadkim, ale nie całkiem niespotykanym.(...) Ludziom Zachodu nie mieści się to w głowach, a przecież w tej sytuacji Zachód zbiera to, co zasiał. Potęgi kolonialne podzieliły Afrykę i zaprzęgły czarnego człowieka do pracy, nie zapewniając mu odpowiedniego wykształcenia. Biali nie rozmawiają z czarnymi, więc skąd czarni mieliby wiedzieć, co się dzieje w świecie białych? W rezultacie wielu czarnych w RPA nie wie, kim był Hitler. Mój własny dziadek myślał, że 'hitler' to rodzaj czołgu, który pomógł Niemcom wygrać wojnę. Tyle zrozumiał z radiowych wiadomości. Wielu czarnych Południowoafrykańczyków miało bardzo uproszczone pojęcie o wojnie: był sobie ktoś taki jak Hitler i przez niego alianci przegrywali. Ten Hitler był tak potężny, że w końcu biali musieli wezwać na pomoc czarnych – a jeśli biały człowiek zniża się do takiej prośby, to znaczy, że ma przeciw sobie niezłego twardziela. Jak zatem nazwać psa, jeśli się chce, żeby był groźny? Hitler. Jak nazwać dziecko, jeśli się chce, żeby nie było wymoczkiem? Hitler. Wielu moich rówieśników miało wujka o imieniu Hitler. Normalna rzecz".

~fragment wspomnień komika Trevora Noaha, który dorastał w RPA.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 494
19 974
Dzięki Adolfowi Hitlerowi nie powstał pacyfistyczny megaprojekt Hermana Sörgela , który zrujnowałby ekosferę Europy i Afryki, dewastując środowisko bardziej niż w przypadku rzeczy, jakie się wyrabiało w Związku Radzieckim przy zawracaniu rzek.

Dzięki Fuhrerowi nie powstała Atlantropa z pustynią solną z wypompowanego Morza Śródziemnego. Hitler uratował świat!
 
Do góry Bottom