1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Niemców pojebało, czy mają jakiś plan?

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Rattlesnake, 10 Wrzesień 2015.

 1. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 937
  Polubienia:
  17 607
  We Włoszech też podobnie:
   
  wah, sabat, luke27 oraz 1 użytkownik lubi to.
 2. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  304
  Polubienia:
  1 644
  Nie jestem dokładnie zapoznany ze sprawą, ale jeżeli rzeczywiście nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa to chyba normalne, że nie powinno się typa wsadzać do pierdla?
   
 3. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 937
  Polubienia:
  17 607
  Warto przeczytać całość.
   
  nazimno, wah, luke27 oraz 1 użytkownik lubi to.
 4. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 937
  Polubienia:
  17 607
  "Mają rozmach, skurwysyny..."

  W Niemczech mieszka już 11 mln obcokrajowców. To ziemia obiecana dla migrantów

  Dzisiaj, 17 kwietnia (16:05)
  W RFN mieszka już niemal 11 mln obcokrajowców. W kolejnych latach liczba ta będzie wciąż dynamicznie rosnąć. Zapotrzebowanie na rynku pracy jest olbrzymie.

  Niemiecki urząd statystyczny poinformował w poniedziałek, że pod koniec 2018 r. mieszkało tam 10,9 mln obcokrajowców. W ostatnich latach ta liczba wzrosła o kilka milionów. Obecnie już co ósmy mieszkaniec Republiki Federalnej Niemiec nie posiada jej paszportu.
  [​IMG]
  /Dziennik Gazeta Prawna
  Daleko Polsce do lidera wielokulturowości

  Największy odsetek cudzoziemców zamieszkuje zachodnioniemieckie metropolie. We Frankfurcie 29 proc. mieszkańców to obcokrajowcy, w półtoramilionowym Monachium - 25 proc., a w Stuttgarcie - 24 proc. W Berlinie, stolicy Niemiec szczególnie kojarzonej z wielokulturowością, odsetek obcokrajowców jest mniejszy i wynosi 18 proc. Znacznie mniej cudzoziemców osiedla się w gorzej rozwiniętych gospodarczo wschodnich landach Niemiec.

  Z niemal 11-mln grupą cudzoziemców Niemcy są bezsprzecznym liderem w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o ich liczbę bezwzględną. 13,5-proc. udział obcokrajowców w ogóle społeczeństwa jaskrawie różni się np. od Polski, w której na stałe przebywa 383 tys. cudzoziemców, co stanowi 1 proc. ogółu. Nad Wisłą niemal połowę cudzoziemców stanowią Ukraińcy. W Niemczech coraz trudniej wyróżnić jedną dominującą grupę narodową, a liczba państw, z których masowo przyjeżdżają obcokrajowcy, stale się powiększa.

  Średni wiek przybyszów to 35 lat. Najczęściej są to mężczyźni.

  W 2018 r. liczba cudzoziemców w Niemczech wzrosła o kolejne 292 tys. Samych składających wniosek o azyl było niemal 186 tys., a kolejne 266 tys. przyjechało do RFN spoza Unii Europejskiej na podstawie pozwolenia na pracę. Jednocześnie część zagranicznej populacji Niemiec opuściła ten kraj. Wyliczony przez Federalny Urząd Statystyczny wzrost liczby cudzoziemców to suma tych dwóch procesów. Rosnąca liczba migrantów zarobkowych jest przedmiotem zainteresowania i analiz polityki i przemysłu. Dynamiczna tendencja zwyżkowa utrzymuje się trzeci rok z rzędu. Osoby przyjeżdżające do Niemiec w celu podjęcia pracy spoza UE miały w ubiegłym roku przeciętnie 35 lat. Aż 68 proc. tej grupy stanowili mężczyźni.

  Pracownicy z Europy Środkowej na ratunek

  W 2011 r. rynek pracy nad Renem otwarto dla pracowników z państw Europy Środkowej, które wstąpiły do Unii Europejskiej w 2004 i 2007 r. Od tego czasu masowo rosła liczba pracowników przyjeżdżających tu z tego regionu. Liczba Polaków zameldowanych w Niemczech wzrosła w tym czasie niemal dwukrotnie z 468 tys. w 2011 r. do 860 tys. pod koniec 2018 r. To właśnie pracownicy z Europy Środkowej uchronili niektóre branże przed kompletnym paraliżem. Polacy, Rumuni i Węgrzy obsadzili wakaty w firmach budowlanych, fabrykach oraz w sektorze opieki zdrowotnej.

  Rezerwuar siły roboczej powoli się wyczerpuje

  Z danych federalnego urzędu statystycznego za ubiegły rok wynika jednak, że te kraje przestają pełnić funkcję rezerwuaru taniej siły roboczej dla przedsiębiorstw, czego najlepszym przykładem są odnotowane ruchy migracyjne Polaków. Od 2011 r. liczba Polaków osiedlających się w Niemczech rosła o kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Natomiast w 2018 r. przybyszów znad Wisły po raz pierwszy ubyło - o 6 tys. Również z pozostałych krajów członkowskich Grupy Wyszehradzkiej i państw bałtyckich przybywa do Niemiec o wiele mniej osób niż bezpośrednio po otwarciu rynku.

  Jeśli w następnych latach trend się utrzyma, będzie to dla firm oznaczać koniec pewnej epoki. Masowy odpływ siły roboczej w kierunku Niemiec dotyczy już tylko trzech państw unijnych: Bułgarii, Chorwacji i Rumunii, które są jednocześnie najbiedniejszymi państwami Wspólnoty. Eksperci przestrzegają, że również w przypadku obywateli tych państw liczba nowych przyjezdnych wkrótce może zacząć spadać. A z tegorocznej analizy Fundacji Bertelsmanna wynika, że rynek pracy będzie potrzebował ok. 260 tys. migrantów zarobkowych rocznie, aby utrzymać obecne wskaźniki wzrostu.

  A ponieważ liczba migrantów z UE będzie maleć, państwo musi zacząć przyciągać potencjalnych pracowników z nowych obszarów. Najnowsze dane statystyczne wskazują, że ta zmiana już powoli zachodzi. Spośród krajów nieunijnych - niemal jedna czwarta migrantów zarobkowych przybyła do Niemiec z Bałkanów Zachodnich. W zeszłym roku liczba mieszkających na terenie RFN Kosowian zwiększyła się o 11 tys. O tyle samo wzrosła liczba Bośniaków. Kolejne tysiące opuściły Albanię, Macedonię i Serbię.

  Niemcy stają się również coraz popularniejsze dla pracowników z państw azjatyckich. W 2018 r. przyjechało 16 tys. Hindusów, 7 tys. Chińczyków oraz 5,5 tys. Wietnamczyków. Liczby te będą jeszcze szybciej rosnąć od początku przyszłego roku, kiedy w Niemczech zacznie obowiązywać nowe prawo migracyjne. Ustawa ma uprościć osobom spoza UE otrzymanie pozwolenia na pracę i wizy. Nowe przepisy umożliwią także przyjazd osobom, które dopiero na miejscu będą poszukiwały pracy.

  Łukasz Grajewski
  17 kwietnia 2019
   
  tomky lubi to.
 5. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 754
  Polubienia:
  4 687
  Germany
   
 6. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 315
  Polubienia:
  5 294
 7. aluzci

  aluzci Well-Known Member

  Posty:
  3 908
  Polubienia:
  6 903
  Adam Gwiazda nie wspomina, że dziadek jest recydywistą. Zbyt dumny żeby skorzystać z pomocy, ale duma nie przeszkadza mu kraść?
   
  Claude mOnet i Mad.lock lubią to.
 8. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 249
  Polubienia:
  7 527
  Wątek skazanego niemieckiego dziadka miał chyba wzmocnić wrażenie wywołane newsem o tym, że uchodźcy bez papierów mogą bezkarnie jumać w sklepach. Ktoś po prostu przedobrzył :)
   
  sabat, Eli-minator i wah lubią to.
 9. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 791
  Polubienia:
  6 212
  T.Gabiś - Masowa imigracja w oczach Niemców (dodajmy tych, których książki zostały zakazane).

  W tym kontekście wspomnieć trzeba o Kościołach chrześcijańskich, których duchowni energicznie wspierają napływ „uchodźców” i masową imigrację (w tym muzułmańską) – zarówno katolicki Caritas, jak i ewangelicka Diakonia generują dzięki temu spore dochody, co ma kolosalne znaczenie dla diecezji stojących przed widmem bankructwa z powodu malejącej liczby wiernych (być może Kościoły jako takie stopniowo przekształcają się w organizacje charytatywne).
   
 10. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 079
  Polubienia:
  7 157
  Może teraz coś luźniejszego:

  Gołąb "przekroczył dozwoloną prędkość". Fotoradar zrobił mu zdjęcie
  [​IMG]
  W niemieckim Bocholt fotoradar sfotografował gołębia. Ptak leciał z prędkością 45 km/h w strefie, w której maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 30 km/h.

  Lokalna policja zamieściła zdjęcie ptaka pisząc, że to w jaki sposób zwierzę " chce zapłacić 25 euro, pozostaje sprawą otwartą".  Dodano, że "zrezygnowano z szukania świadków w tej sprawie".

  =====

  W sumie to teraz można założyć sprawę jakiemuś dzikiemu drapieżnikowi o kłusownictwo na chronionym gatunku :).
   
  wah, kr2y510 i sabat lubią to.
 11. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 937
  Polubienia:
  17 607
  Zwłoki w ośrodku dla uchodźców w Ratyzbonie. Ataki na policjantów
  Świat
  1 godz. 54 minuty temu
  W jednym z ośrodków dla uchodźców w Ratyzbonie znaleziono ciało martwej kobiety. Imigranci zaatakowali policję.

  W sobotę rano (11.05.2019) policja w Ratyzbonie została zaalarmowana, że w jednym z ośrodków dla uchodźców leży martwa kobieta. Służby ratownicze, które przybyły na miejsce, stwierdziły śmierć 31-latki. Nieznana jest przyczyna zgonu. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

  Imigranci rzucali kamieniami
  W ośrodku dla uchodźców, które pełni rolę centrum detencyjnego, funkcjonariusze musieli przeprowadzić operację na wielką skalę. Policja donosi o "poważnych ekscesach" i "atakach".

  Mieszkańcy ośrodka obrzucali policjantów kamieniami i innymi przedmiotami. Na miejsce zostały sprowadzone dodatkowe siły policyjne. Atmosfera wśród części mieszkańców ośrodka tak się rozpaliła, że niemożliwe było wyniesienie zwłok - relacjonowała policja. Udało się to dopiero po upływie trzech godzin.

  (dpa/dom)

  Redakcja Polska "Deutsche Welle"
   
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 937
  Polubienia:
  17 607
  Deutsche Welle musi robić fortunę na newsach eksportowych do Polski, gdzie Tutejsi mogą sobie poprawić humor, patrząc na to, co się wyrabia w tym Reichu. Sytuacja raczej przewidywalnie pompuje marginalne środowiska. Niezły pierdolnik - wkrótce będzie jak w filmowym amerykańskim więzieniu - albo trzymasz z kolorowymi, albo z nacojololo.

  "Deutsche Welle": Coraz więcej nieruchomości w rękach niemieckich neonazistów
  Deutsche Welle
  1 godz. 10 minut temu
  Z danych niemieckiego MSW wynika, że ugrupowania neonazistowskie mają w posiadaniu 146 nieruchomości na terenie Niemiec. To więcej niż rok temu.

  Dane z raportu MSW dotyczącego posiadanych przez neonazistów nieruchomości w Niemczech cytują gazety regionalne współpracujące w ramach sieci Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

  Najwięcej obiektów w Saksonii
  Informacje dotyczące neonazistowskich nieruchomości resort spraw wewnętrznych zgromadził w odpowiedzi na zapytanie posłów klubu poselskiego partii Lewica. Wynika z nich, że liczba mieszkań, domów i działek, którymi dysponują neonaziści, wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 10.

  Najwięcej jest ich w Saksonii (22), Bawarii (21), Meklemburgii-Pomorzu Przednim (14) i Badenii-Wirtembergii (13). Informacje o położeniu obiektów dostarczono tylko w 77 przypadkach. Pozostałe nie mogą być wyszczególnione, gdyż "środowisko skrajnej prawicy mogłoby wyciągnąć z tych informacji wnioski o stanie wiedzy organów bezpieczeństwa i w zależności od tego odpowiednio dopasować swoje działania".

  Lewica krytycznie o rządowych danych
  Ekspertka Lewicy Martina Renner wyraziła wątpliwości co do danych podanych przez ministerstwo. "Faktyczna liczba obiektów znajdujących się w rękach prawicowej sceny może przekraczać 200" - powiedziała Renner dziennikarzom RND.

  Za "nieodpowiedzialny" uważa ona brak na liście MSW na przykład nieruchomości należących do rasistowskiego i antysemickiego ruchu "Anastasia" i do nowej prawicy zrzeszonej w stowarzyszeniu "Jeden procent". Renner wezwała niemieckie urzędy do większych starań na rzecz "przekreślenia prawicowych planów ekspansji".

  (afp/sier)
  Redakcja Polska "Deutsche Welle"
   
  nazimno, luke27, wah oraz 2 uzytkowników lubi to.
 13. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 937
  Polubienia:
  17 607
  Antysemityzm w Niemczech: policja zaniża statystyki na korzyść muzułmanów
  13 maja 2019
  Berlińska policja została skrytykowana za ukrywanie liczby ataków antysemickich dokonanych przez islamskich ekstremistów i lewicowych antysyjonistów.


  Ostra krytyka dotyczy sposobu, w jaki policja traktuje zbrodnie nienawiści na tle antysemickim. Jeden z lokalnych polityków Marcel Luthe (FDP) zarzucił jej, że w wielu przypadkach bez wystarczających dowodów przypisuje przestępstwom prawicowo-ekstremistyczne motywy.

  Luthe, członek berlińskiej Izby Deputowanych, ujawnił w ubiegłym tygodniu, że winą za niemal 60% ataków antysemickich niesłusznie obarczono skrajną prawicę, tym samym umniejszając rolę, jaką odegrali w nich islamscy ekstremiści i antysyjonistyczni bojówkarze.

  Luthe powiedział, że według rządowych statystyk za rok 2018, w Berlinie dokonano trzystu dwudziestu czterech tego rodzaju ataków, z czego dwieście pięćdziesiąt trzy przypisano skrajnej prawicy. Niemniej jednak, zgodnie z analizą przeprowadzoną przez polityka, motyw był jasny tylko w stu trzydziestu trzech przypadkach. Pozostałe sto dwadzieścia przypisano skrajnej prawicy „z urzędu”. Tę samą tendencję zauważył Luthe w przypadku danych z 2017r.

  Jego zdaniem ataki antysemickie motywowane przez to, co policja określa mianem „obcej ideologii” – zwolenników islamskich organizacji terrorystycznych, takich jak Hamas i Hezbollah – stanowiły większy procent ataków na Żydów, niż wynikało to z policyjnych statystyk. Dane policyjne pokazują, że w ubiegłym roku czterdzieści dziewięć ataków przypisano islamistom, a za kolejne siedem winą obarczono skrajną lewicę.

  „Ci, którzy chcą walczyć z antysemityzmem, muszą działać konsekwentnie i zakazać działalności Hamasu i Hezbollahu na terenie całej Unii Europejskiej”, stwierdził Luthe w rozmowie z telewizją Welt.

  Inni politycy i eksperci również niepokoją się bagatelizowaniem antysemickich aktów dokonywanych przez źródła inne, niż skrajna prawica. W rozmowie z żydowskim tygodnikiem „Jüdische Allgemeine” Benjamin Steinitz, dyrektor berlińskiego Antisemitism Research and Information Center powiedział, że istnieje „rozbieżność pomiędzy statystykami policji, a postrzeganiem sytuacji przez osoby dotknięte antysemickimi atakami i obelgami”.

  W rozmowie z tym samym tygodnikiem Felix Klein, komisarz niemieckiego rządu ds. walki z antysemityzmem powiedział, że na podstawie rozmów z niemieckimi Żydami „subiektywne postrzeganie zagrożenia ze strony islamskiego antysemityzmu jest większe od stopnia, w jakim figuruje ono w statystykach przestępstw”.

  Bohun, na podst. https://www.algemeiner.com
   
  wah i inho lubią to.
 14. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 079
  Polubienia:
  7 157
  Tymczasem Berlin zaczyna stawać okoniem USA:
   
  Finis i sabat lubią to.
 15. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 315
  Polubienia:
  5 294
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 544
  Polubienia:
  6 886
  [​IMG]

  Zieloni czerwoni triumfują wśród młodych.
   
  nazimno lubi to.
 17. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 592
  Polubienia:
  4 278
  Angela dostaje drgawek na dźwięk niemieckiego hymnu.

  https://nypost.com/2019/06/18/germanys-angela-merkel-blames-dehydration-for-scary-moment-in-berlin/

  Bardzo ciekawe w kontekście, przyznawania iż polityka multikulti zawiodła. Gdy śmierć zagląda w oczy to zmieniają się priorytety?

  No chyba, że to objaw pełnego multikulti, że się dostaje spazmów gdy tylko usłyszy się tak nacjonalistyczny biały hymn...

  Dodatkowo prezydent Gauck broni AFD przeciw koalicji wszyscy na "faszystów" w Goerlitz

  https://www.dw.com/pl/były-prezydent-niemiec-joachim-gauck-o-tolerancji-wobec-prawicy/a-49220820
   
  Ostatnia edycja: 19 Czerwiec 2019 o godzinie 06:40

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.