1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Niemców pojebało, czy mają jakiś plan?

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Rattlesnake, 10 Wrzesień 2015.

 1. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  641
  Polubienia:
  149
  Stowarzyszenie Libertariańskie, Instytut Misesa. Prysz.

  Czyli w sumie wszystkie nie-anarchistyczne szkoły ekonomiczne można wyjebać do kosza, bo są z magicznego powodu zideologizowane bo nie uznają anarchii rynkowej. Intrygujące, choć wcale nie ułatwiające lepszego poznania rzeczywistosci.

  Znaczy co dokładnie mówią? Podaj najlepiej jakieś źródła tych wypowiedzi.
  FYI, W każdym kraju duże korporacje mają łatwiej niż małe firmy.

  O, proszę powiedz mi coś więcej o tym szlachetnym wyjątku który jest siedzibą niejednej dużej korporacji.

  Dobre jest tworzenie niebezpieczeństwa na drodze, dobre jest zwiększanie ryzyka wypadku, dobre jest zachowanie rodem ze średniowiecznych wiosek godne dzikiej tłuszczy, dobra jest kara która została zniesiona praktycznie wszędzie poza Stanami (gdzie generuje ogromne koszty mając nikłe zalety) i antywolnościowymi zadupiami.
  Zdaje się, że znów wrzucasz opinie z alternatywnego świata.
   
  Ostatnia edycja: 3 Wrzesień 2018
 2. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 138
  Polubienia:
  18 300
  Tak naprawdę nie ma żadnych "nie-anarchistycznych szkół ekonomii", bo i nie ma "anarchistycznych" a przynajmniej nie powinno być, jeśli ekonomię potraktujemy jako naukę z prawdziwego znaczenia, z natury opisową, a nie normatywną.

  Nawet ASE nie można nazwać anarchistyczną, pomimo tego, że część z ekonomistów tego nurtu sympatyzowała czy nawet montowała libertarianizm po godzinach.

  To, czy państwo ma być obecne w społeczeństwie, czy nie, ostatecznie nie jest do rozstrzygnięcia w ramach samej ekonomii. Natomiast można stawiać argumenty ekonomicznej natury za brakiem państwa, jeżeli da się uzasadnić, że funkcje państwa moga zostać przejęte przez prywatne podmioty.

  Jeżeli rynek może działać bez państwa - a może - można też opisywać jego mechanizmy, wyjaśniać w jaki sposób kształtuje się podaż, popyt oraz jaka jest natura informacji zawartej w cenach, nie biorąc pod uwagę państwowości lub zajmując się nią w drugiej kolejności, oceniając jak wpływa na powyższe.
   
  Ostatnia edycja: 3 Wrzesień 2018
  luke27, wah, Pestek oraz 4 uzytkowników lubi to.
 3. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  Spierdalaj. Nie moja wina żeś się z Jupitera na ten świat urwał.
  Nie będę pisał o czymś, co każdy normalny przedsiębiorca wie, a o czym nikt nie mówi.
  Korporacji w Bawarii jest więcej, bo łatwiej się im tam przenieść niż małym firmom.
  Z podobnych powodów Polacy przenoszą się od lat ze swą działalnością do Czech.
  Powodów tego stanu rzeczy nie ma ani w źródłach, ani w statystykach. Kurwa dramat, bo nie ma tego w Google.

  1. Zawsze dobre jest to co ludzie robią dobrowolnie nie narażając przy tym postronnych. I to z definicji. Nielegalne wyścigi niemal zawsze spełniają ten warunek (bo inaczej zostałyby przerwane). Jeśli normalnemu sprawnemu fizycznie samcowi, w sile wieku, niekoniecznie białej rasy kaukaskiej, nie sprawia frajdy robienie dryftów autem i szybka jazda znaczy to, że ma kutasa pod pachą i jest odpadem gatunku Homo Sapiens. Jeśli samiec który jest inwalidą, lub jest chory, a nie rozumie tego, że to jest fajne, to też jest odpadem.
  2. Od kalkulacji ryzyka jest kierowca, a nie jakiś kretyn z zewnątrz, który się podpiera statystykami, które są mu wygodne i uzasadniają jego cwelowatość. W wielu krajach można palić za kółkiem i nikt nie robi z tego afery.
  3. Zachowanie dzikiej tłuszczy jest bardziej sprawiedliwe niż obecny państwowy system sprawiedliwości. Patrz lincz we Włodowie. Wymiar sprawiedliwości i policja chroniły wioskowego kapusia, który miał przyzwolenie na bezkarność.
  4. Tak, kara śmierci jest dobra, bo daje satysfakcję bliskim i znajomym ofiary. Daje też gwarancję, że bandyta już nie będzie szkodził innym.

  Nie alternatywnego.
  Większość ludzi na świecie jest za karą śmierci, mimo prania mózgów robionego przez wielki, przez czerwoną swołocz.
  Ludzie chętnie i masowo robią te czyny zwalczane przez lewicową swołocz, mimo kar i zakazów.
  To nie jest świat alternatywny, to jest rzeczywistość.

  Taki cytacik dla zrozumienia:

  Państwem zwie się najzimniejszy ze wszystkich zimnych potworów… Państwo łże we wszystkich językach dobra i zła; cokolwiek rzeknie, skłamie - a cokolwiek posiada, skradzione to jest… Zimny kłam głosi ono, i ta oto łeż pełznie z jego ust: „Ja, państwo, jestem narodem”… Łeż to! Gdzie jeszcze istnieje naród, tam nie pojmuje on państwa i nienawidzi go, jako złego spojrzenia i grzechu w obyczajach i prawach… Gdzie państwo się kończy, tam dopiero zaczyna się człowiek, który nie jest zbyteczny….
  Fryderyk Nietzsche ("Tako rzecze Zaratustra") - wytłuszczenie moje
   
  Ostatnia edycja: 4 Wrzesień 2018
 4. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  641
  Polubienia:
  149
  Dokładnie tak, tym bardziej zaskoczyła mnie Twoja teza o ideologizacji.

  Prawda. Niemniej realia są takie, że państwowość jest integralną i w przewidywalnym czasie niezbywalną częścią rzeczywistości - jest więc zrozumiałe, że proponowane rozwiązania nie będą mieć kontekstu społeczeństwa w stanie anarchii.

  Nie ma?
  Naprawdę?

  Ja jakoś nie mam problemu ze znalezieniem źródeł od ręki. Znów.

  Wydawało mi się, że od kalkulacji ryzyka są osoby które się na tym znają a nie przeciętny Janusz, ale znów mój światopogląd pozostaje skruszony i złomotany.

  Nie. Ale jakbyś czytał to co linkowałem to byś tego nie pisał.

  Jeżeli już, to bywają kraje gdzie zwolenników kary śmierci jest więcej niż przeciwników, niemniej Twoja teza ma słabe podstawy.
   
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  To nie są wszystkie powody. Istotne nie są wymienione, ale każdy trochę oblatany wie o co biega.

  O ile przeciętny Janusz zechce kupić sobie u nich taką ekspertyzę. Poza tym, zamówienie takiej ekspertyzy nie zobowiązuje przeciętnego Janusza do niczego.

  Czy tam jest coś napisane o satysfakcji normalnych ludzi?
  Zresztą ja jako wolnościowiec uważam, że przeciwnicy kary śmierci mogą mieć osobne sądy, które nie będą jej orzekać, o ile ofiarą będzie jakiś jej przeciwnik lub jego dzieci. Tylko niech płacą za resocjalizację i inne luksusy dla zwyroli i bandziorów z własnej kasy.
  Kara śmierci może być fajnym widowiskiem i może być dochodowa. Bilety wstępu, dobre miejsca do filmowania, sprzedaż piwa, wina, krupników oraz kiełbasek i szaszłyków z grilla, guziki i inne pamiątki od skazańców mogą być zlicytowane itp.
  https://libertarianizm.net/threads/piknik-podczas-egzekucji.2844/
  http://polimaty.pl/2015/06/egzekucja/
   
  Ostatnia edycja: 5 Wrzesień 2018
 6. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  641
  Polubienia:
  149
  Szkoda, że losowo wskazany oblatany poza opowieściami z dupy nie potrafi sensownie uwiarygodnić rzucanych tez.

  To nie ma nic do rzeczy.

  Tak, tam jest napisane o satysfakcji normalnych ludzi, którzy są rodzinami ofiar.

  Świetnie, niemniej system sądowniczy nie ma być fajny, kolorowy i obklejony reklamami tylko skuteczny, najlepiej umożliwiający resocjalizację i niezależny od finansowania fanów kar.
   
 7. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  To nie jest oblatany.

  Ma. Jest różnica pomiędzy dobrowolnością a przymusem. Jest takie tradycyjne powiedzonko:
  "Musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce."
  Szkoda że wiele osób uważających się za Polaków lub podających się się za Polaków, nie zna tego lub to przemilcza.

  Wszystkich?
  Jak sobie wierzą w Latającego Potwora Spaghetti, to mają inne gusta. Oni mogą sobie ułaskawić drania. Normalni ludzie chcą zemsty.

  Jeśli za funkcję celu systemu sądowniczego obierze się skuteczność, to system ten będzie systemem zamordystycznym i w każdej chwili może zostać wykorzystany przez totalitarystów. Jeśli natomiast za funkcję celu obierze się satysfakcję (pojmowaną subiektywnie, indywidualnie), to system ten będzie systemem wolnościowym.
   
  Ostatnia edycja: 5 Wrzesień 2018
 8. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  641
  Polubienia:
  149
  Zdajesz sobie sprawę, że mówię o Tobie? O_O

  Jak widać z ww. linku niestety nie.

  Nie, nie jest to system zamordystyczny tylko wykonujący swoją rolę.

  ...i przy okazji erodujący bezpieczeństwo i jakość sądownictwa. Super.
   
 9. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  Wiem i nie uzasadnię tego publicznie, bo takich rzeczy się nie robi.

  to zarówno ja, jak i większość ludzi na tej planecie jesteśmy nienormalni. Jesteśmy ludzką tłuszczą. Ale słysząc taką opinię z ust (palców na klawiaturze) lewaka, czuję się zaszczycony.

  Według mnie rolą takiego systemu nie będzie sprawiedliwość, a zamordyzm. Wszelkie prawo egzekwowane przez taki sąd jest zbrodnią. I dlatego uważam, że taki system trzeba zniszczyć, zrównać z ziemią i zaorać.

  Jakość sądownictwa zależy wyłącznie od poziomu intelektualnego w procesie ustalania pierwotnego agresora. Czyli sąd ma się kierować wyłącznie metodami naukowymi i logiką. Wymiar wysokości kary, nie powinien być bezwzględny narzucony z góry, przez jakichś "starszych i mądrzejszych".
   
 10. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 549
  Kara śmierci to oczywiście satysfakcja, ale dla prymitywnych i mało świadomych ludzi. Każdy(posługując się twoją Krzysio retoryką) świadomy skąd bierze się zło i przestępczość wie, że powstaje ono w dzieciństwie, przez okropne traumy, nadużycia i zaniedbania(poczytaj sobie o dzieciństwie choćby Dahmera, czy Hitlera). Ludzie są bici, katowani, ich duchy zabijane a dzieciństwo skradzione. Nie usprawiedliwia to ich czynów, dlatego trzeba takich ludzi wciąż łapać, i odizolowywać dla dobra innych. Jednak o ile prawda o przyczynach przemocy i przestępczości nie stanie się powszechna, a dzieci nie zaczną być chronione i inaczej chowane, to nic się nie zmieni. Kara śmierci to tylko igrzyska dla ludu, prymitywnego ludu.
  Jeśli już, to mi przyniosłoby satysfakcję publiczne sądy piętnujące nieodpowiedzialnych i krzywdzących rodziców, którzy musieliby płacić odszkodowanie wraz z takim potomkiem za szkodę. Dziś tacy rodzice są bezkarni. Narobili szkody, później takowy idzie w świat i robi szkodę innym, a oni są idealizowani i stawiani na piedestale zwykle, że mieli takie "trudne dziecko". I nikt kurwa na takich nic nie powie.
   
 11. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 326
  Polubienia:
  5 412
  Dlaczego nie okazujesz im współczucia i wyrozumiałości, tak jak w stosunku do dzieci? Przecież, według twojej teorii, zło powstaje w dzieciństwie, a ich działanie, również w stosunku do własnych dzieci, jest tylko jego efektem.
   
 12. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  641
  Polubienia:
  149
  Jeżeli już, to Ty. Nie ma żadnych powodów by sądzić, że dominująca część społeczeństw dzieli je z Tobą.

  Jestem całkiem pewien, że robienie z kary śmierci widowiska i zabawy dla zysku jest sprzeczna z jakąkolwiek praktyką prawną, logiką, memetyką i innymi naukami. Jednak z jakiegoś powodu w sporej części cywilizowanego świata to rozwiązanie nie jest praktykowane. To pewnie wina lewactwa.
   
 13. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 549
  Tak, dzieciństwo tych rodziców również było trudne. I jeśli ich rodzice żyją, cała familia powinna być napiętnowana(ich bullshit, krzywdy, kłamstwa). Jak powiedziałem, dorosłe dziecko dalej trzeba odizolować, i jak powiedziałem, ono także płaci odszkodowanie, więc mowa tu o odpowiedzialności, którą się zrzuca tylko na końcowy efekt wielu lat wychowania. W momencie przyznania, że zawinili rodzice, dziadkowie, i dziecko też ponosi odpowiedzialność, i ofiara dostaje odszkodowanie od każdego, jest sprawiedliwość. I to jest największy straszak na przyszłość - rodzice bojący się, że poniosą odpowiedzialność. Bo co z tego, że ich dziecko zawiśnie, skoro kolejny rodzic wie, że może swoje skatować, i społeczeństwo go wybieli? wtedy rodzice mogą sobie używać na własnych dzieciach, bezkarnie. I nic się nie zmienia.
   
  Ostatnia edycja: 5 Wrzesień 2018
 14. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  816
  Polubienia:
  3 393
  W Chinach na stadionie ogłaszają wyrok.Władze zapraszają na widowisko.

  https://nextshark.com/chinese-provi...-death-sentences-strike-fear-local-criminals/
  [​IMG]


   
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  Przecież większość ludzi na planecie chce kary śmierci. Jedynie tymczasowo dominujący "starsi i mądrzejsi" jej sobie nie życzą.

  Co ma do tego nauka i logika? Nauka jest od zweryfikowania materiału dowodowego, a logika jest od przeprowadzenia dowodu, czyli ustalenia winny|niewinny. Proste. To jest jedynie sprzeczne z religią humanitaryzmu i innych oświeceniowych zabobonów, jednak te rzeczy z nauką nie mają nic wspólnego.
   
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 138
  Polubienia:
  18 300
  Jeśli kara śmierci, to tylko z publiczną egzekucją. Inaczej mamy do czynienia z marnotrawstwem okazji do śmierciomyślicielskiego natchnienia tłumów.

  Cudza śmierć, której nikt nie doświadcza, to śmierć zmarnowana, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, któremu sprawnie idzie eliminowanie i ukrywanie cierpienia z widoku publicznego.
   
  pawlis, Claude mOnet i kr2y510 lubią to.
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  Niemiecka propaganda dla małych dzieci:
   
 18. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 145
  Polubienia:
  7 476
  A tymczasem zwykłym Niemcom puszczają już nerwy:
   
  wah, snajper i kr2y510 lubią to.
 19. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  641
  Polubienia:
  149
  Nie, nie chce.

  To Ty wcisnąłeś tu "logikę", więc pociągnąłem tym kucowskim stylem wypowiedź.

  Ach no tak straszna propaganda - promowanie empatii to rzeczywiście straszna rzecz :/
  Co za aspergerowe pierdolenie XDDDD

  Zupełnie się nie dziwię, że akurat w Chinach kara śmerci dalej obowiązuje - rozprawianie się z mniejszościami i oponentami u władz staje się wtedy znacznie łatwiejsze i nie wygląda tak brutalnie.
   
 20. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 960
  Polubienia:
  19 793
  No chyba że uznajesz Azjatów i Murzynów z Afryki za podludzi, jak typowy lewak, bo tamtym się na pewno we łbach nie popierdoliło, tak jak duraczonym przez komuchów Europejczykom.

  Nie. Jak pisałem o satysfakcji.

  Każda wciskana, niezamówiona usługa ufundowana za pieniądze zrabowane usługobiorcy, czyli ofierze, jest obiektywnie zła. A ta usługa jest znacznie gorsza od usługi oferowane przez powojennych bandytów typu: "kup Pan cegłę".

  Bzdura. Większość wyroków śmierci jest na zwykłych bandytach i oszustach. Oponentów władza zamyka, nie ma potrzeby ich eliminacji. A jedyna mniejszość w Chinach, która wymaga srogiego bata w postaci kary śmierci, to muzułmanie. I to nie tylko w Chinach, ale na całym świecie. Oni nie potrafią się zachowywać normalnie na dłuższą metę, bez jakiegoś tyrana, który się z nimi nie będzie pierdolił. Zawsze musi być nad nimi jakiś chan, kagan, król, Kadafi, Al Assad, emir, szejk, kalif, czy też inny tyran. Ta religia do siebie tak ma. Jak osiąga pewien procent w społeczeństwie, to jej członkom zaczyna srogo odbijać.
  Chiny to stara cywilizacja, Chińczycy pamiętają dawne bunty muzułmanów, które poskutkowały (całkiem przyzwoitymi) rządami cesarskich eunuchów. Chińczycy wiedzą, że jak muzułmanie zaczną dymić i domagać się swego pierdololo, to znów trzeba będzie wybijać całe wioski, zabijać wszystkich mężczyzn i kastrować wszystkich chłopców, by się uspokoiło.
   
  luke27, Doman, wah oraz 1 użytkownik lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.