Neutralne newsy z rana

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
A potem wycofał się rakiem i Kowalski został z gołą dupą, a równiejsi jak rżnęli tak rżną. Zresztą LexSzyszko uważam za ustawkę, która była po to, żeby z ludzi spragnionych nadarzającej się namiastki wolności (bo choć mam inne zdanie nt. LexSzyszko, to poprzednie przepisy były złe i nawet obecny RPO to przyznawał) zrobić "patrzcie! jakie to społeczeństwo nie dorosło do wycinania drzew i czym grozi prywatyzacja".
 

Fraans

Well-Known Member
201
441
Nie. Z jakiegoś anglojęzycznego portalu/bloga, już nie pamiętam. Ale informacja jest jak najbardziej prawdziwa, bo Wikipedia to też potwierdziła.
To
Nursułtan Äbyszuły Nazarbajew jest sufim na najwyższym (siódmym?) stopniu wtajemniczenia oraz mistrzem masońskim 33 stopnia. [...]
Jednak faktem jest, że miasto to stało się światowym centrum sufizmu, masonerii, iluminatów i tajnych zakonów okultystycznych.
też potwierdziła?
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
To są informacje powszechnie znane. O tym że jest sufim i masonem wysokiego szczebla potwierdzał nawet sam ŚP. Michałowski również mason "z dziada pradziada".
Mówisz o Witoldzie Michałowskim? To był gość, łeb jak sklep - na szczęscie są dostepne wywiady z nim. szkoda, że tak szybko odchodza ludzie, którzy wnoszą coś sensownego do życia lemingowych Poliniaków...
 
D

Deleted member 6341

Guest
Viki Gabor - 12-letnia reprezentantka Polski wygrała konkurs Eurowizja Junior.
– Jestem Romką, muzyka była zawsze w naszym domu. Kiedyś zaczęłam nagrywać jak śpiewam na komórkę. Zobaczyła to moja mama, i powiedziała, że ładnie mi to wychodzi – mówi o początkach przygody z muzyką 12-letnia Viki Gabor.
Ona ma 12 lat?! - chyba 20.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Gdynia. Oblał byłą żonę kwasem. W bagażniku miał folię i sznur

We wtorek 39-letni mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa byłej żony. Napadł na kobietę, oblewając ją kwasem, potem wciągnął ją do auta i tam wiele razy uderzył młotkiem.

Do dramatycznych scen doszło w niedzielę wieczorem na parkingu na Witominie w Gdyni. 39-letni mężczyzna miał oblać kwasem swoją byłą żonę. Potem wciągnął kobietę do samochodu i uderzał ją młotkiem - podaje Radio Gdańsk.
Świadkowie, którzy wezwali policję, twierdzą, że mężczyzna groził kobiecie, że ją zabije. Jak się później okazało, mężczyzna miał w bagażniku folię i sznur. Powodem jego ataku była zazdrość o kobietę.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka. Był trzeźwy. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala.
We wtorek mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.


Dzień jak co dzień w Trójmieście. Chociaż chłop przygotowany na Dzień Sznura jest wożąc go w samochodzie
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
W Irlandii jakiś koleś dał ogłoszenie, że wynajmie mieszkanie w zamian za seks.

Na wyspach to jest już standard.

Jedni powiedzą, że już tam mają ankap. Ale nie, to jest tylko efekt penalizacji prostytucji.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Wielkopolska: 62-latek postrzelił żonę z kuszy

61-letnia mieszkanka niewielkiej miejscowości koło Gostynia w Wielkopolsce została postrzelona przez męża z kuszy domowej roboty. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Dotyczy usiłowania zabójstwa

Kobieta została postrzelona przez 62-letniego męża w kuchni swojego domu w czwartek ok. godz. 22. Przed samym zajściem sprawca prosił żonę, żeby przeczytała w notatniku jego zapiski i pewien dokument o charakterze prawnym. On na chwilę wyszedł z pomieszczenia, gdy wrócił oddał strzał z kuszy - mówi prokurator rejonowy w Gostyniu Jacek Masztalerz.

Kobieta wyszarpnęła bełt, który utkwił jej w plecach i krzycząc uciekła na podwórze. Sprawca próbował ją obezwładnić, poddusić, ale wołanie o pomoc usłyszał jej syn i udzielił jej pomocy - powiedział prokurator.

Dodał, że po chwili na miejscu pojawił się drugi z synów małżeństwa, który razem z bratem obezwładnił 62-latka i wezwał pomoc.

Ranna kobieta trafiła do szpitala w Gostyniu. Śledczy wystąpili o wydanie dokumentacji medycznej i powołają biegłego, który oceni, czy kilkucentymetrowa rana kłuta pleców zagrażała życiu 61-latki. Prokuratura zakwalifikowała atak jako usiłowanie zabójstwa.

Mąż
zranionej kobiety ze względu na stan psychiczny trafił do szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Lekarze na razie nie pozwalają na jego przesłuchanie.

Według wstępnych ustaleń śledczych napastnik miał być niezadowolony z tego, jak funkcjonowało jego małżeństwo. Kusza, której użył 62-latek była bronią domowej roboty.

 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Tak trochę się pożalić chciałem.
Insidersko wiedziałem o sytuacji 6-go lutego i nie mogłem nic zrobić :(

88257503_711209482745497_3713333775279587328_n.png
 
D

Deleted member 6431

Guest
Wiadomość dla tych co chcą dołączyć do postu i modlitwy



– Rozpoczynamy piękną akcję jeden dzień modlitwy i postu o chlebie i wodzie w intencji zbliżających się wyborów prezydenckich. To czas rozpoczęcia tych dni, kiedy idziemy do Jezusa, prosząc Go o to, by w Polsce prezydent był tym człowiekiem, który szanuje poglądy katolickie i sam jest katolikiem – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

Idziemy do Jezusa, prosząc Go o to, by w Polsce prezydent był tym człowiekiem, który szanuje poglądy katolickie i sam jest katolikiem.
Post o chlebie i wodzie w intencji zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce rozpoczął się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli 1 marca. Akcja "Modlitwa i post" w intencji wyborów prezydenckich potrwa aż do dnia wyborów, czyli do 10 maja 2020 roku.
 
D

Deleted member 6341

Guest
LOT oferuje pasażerom pomoc w powrocie do kraju - pomoc ma swoją cenę.


Niedziela jest dniem próby dla podróżnych wracających do Polski. Na granicach przywrócono kontrole, a z ruchu powietrznego wyłączono rejsy międzynarodowe. Oznacza to, że pasażerowie, którzy mieli wcześniej wykupione bilety na takie połączenia, nie będą mogli z nich skorzystać.
Dla osób, które w tej sytuacji nie mają jak wrócić, rząd uruchomił specjalny program lotów czarterowych. Rejsy obsługuje polski przewoźnik LOT. I nie robi tego za darmo.

- Anulowano nam lot liniami Wizzair do Krakowa. Musieliśmy więc kupić "ewakuacyjny" czarter. Niestety, cena takiego biletu to prawie 1 tys. zł – pisze pan Krzysztof, który przebywa teraz z rodziną w Larnace na Cyprze i dosyła nam bilet razem z ceną.

1584291411790.png

Łącznie pan Krzysztof musiał zapłacić niemal 4 tys. zł za całą swoją rodzinę. Jak twierdzi, i tak miał szczęście, ponieważ pula była ograniczona i zabrakło biletów dla dwójki krewnych, którzy z nimi podróżowali.
- Gdy zapytałem konsula, co mam zrobić, jeśli nie mam tych pieniędzy to usłyszałem, abym pożyczył od rodziny. Polacy na Cyprze są zrozpaczeni. Kto nam odda pieniądze? – dodaje mężczyzna.



Po uj tam jechali? - mogli siedzieć na dupie w domu;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pL_T

Member
16
40

Ale ten filmik jest spierdolony. W niedzielę rano zawsze jest pusto na ulicach, niezależnie od tego czy jest jakiś wirus czy go nie ma. Po kilku godzinach wszystko było już w miarę "normalnie", może trochę mniejsze korki i mniej ludzi w okolicach kawiarni i restauracji, ale za to rowerzystów wszędzie od zajebania.
Jeszcze ten fragment z przepaloną lampą, żeby było hehe "dramatyczniej". Żałosne :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom