Neutralne newsy z rana

ckl78

Well-Known Member
1 576
1 753
Ukraina wygrała Eurowizję.

Eurowizja jest jednym z najchętniej oglądanych niesportowych wydarzeń międzynarodowych na świecie – z rekordem oglądalności na poziomie 600 mln widzów. Transmitowana jest w ok. 100 krajach na świecie.

Ukraińska grupa Kalush Orchestra wygrała w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji.View: https://www.youtube.com/watch?v=F1fl60ypdLsReprezentujący Polskę Krystian Ochman z utworem „River" zajął 12. miejsce.


Ale sześć krajów miało się dogadać w sprawie głosowania. Wśród nich jest Polska.

Próby manipulacji głosami jurorów?

EBU usuwa głosy jurorów z sześciu krajów :
Azerbejdżan
Gruzja
Czarnogóra
Polska
Rumunia
San Marino

Jak dotąd TVP nie odpowiada na zarzuty EBU. Nie ma też informacji, kto zasiadł w panelu jurorskim wytypowanym przez Telewizję Polską.TVP oszukiwała? Niemożliwe - to wzorce uczciwości.
 

ckl78

Well-Known Member
1 576
1 753
Ubezpieczyciele uzyskają dostęp do danych o mandatach i punktach karnych. Składki OC będą bardziej zróżnicowane.


Zgodnie z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, która w styczniu podwyższyła stawki mandatów, od 17 czerwca br. firmy ubezpieczeniowe będą miały dostęp do danych o mandatach i punktach karnych swoich klientów.

Według prezesa zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) Jana Grzegorza Prądzyńskiego, dostęp do informacji o mandatach i punktach karnych pozwoli na lepsze dopasowanie składki do ryzyka spowodowania wypadku przez kierowcę. - Będzie to miało wpływ na większe zróżnicowanie cen - dodał.

- PIU od dawna zabiegała o to, by zakłady ubezpieczeń miały dostęp do danych o mandatach i punktach karnych. Jeżeli ktoś przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle, to chociaż nie miał wypadku, wiadomo że jest kierowcą niebezpiecznym. Podobnie, jeśli kogoś złapano kilka razy na przekroczeniu prędkości. Takie osoby powinny płacić więcej za OC, ale też dzięki temu rozwiązaniu ci, którzy jeżdżą bezpiecznie, będą płacili relatywnie mniej - wyjaśnił.
Jak podkreślił Prądzyński, to w jaki konkretnie sposób wykroczenia przełożą się na składkę za ubezpieczenie OC jest wyłączną decyzją ubezpieczyciela.
- Trzeba natomiast pamiętać, że informacja o punktach karnych to tylko jedna ze zmiennych, którą ubezpieczyciel bierze pod uwagę, ustalając taryfy. Obecnie stosowane taryfy są bardzo złożone i zakładają wiele czynników ryzyka - powiedział.
Przypomniał, że ideą tego rozwiązania była ogólna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- Spodziewamy się, że przynajmniej część z lekceważących przepisy kierowców, mając w perspektywie wyższą składkę za OC, zacznie jeździć zgodnie z przepisami - powiedział szef PIU.

Według PZU, lepsze dopasowanie ryzyka ubezpieczeniowego do stylu jazdy kierowców, może w przyszłości korzystnie wpłynąć na składki osób, które jeżdżą bezpiecznie i nie "zbierają" punktów karnych, a także na wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

ckl78

Well-Known Member
1 576
1 753
Inflacja w Zimbabwe sięga 377 proc - ludzie zbierają śmieci, by mieć co sprzedać.

1658220481766.png

Kiedy dołączymy do klubu?
 
Do góry Bottom