Neutralne newsy z rana

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 867
Król Tajlandii Maha Vajiralongkorn panujący jako Rama X ma klasę.
By spędzić kwarantannę wybrał się do Garmisch-Partenkirchen, gdzie zajął cały hotel. Kwarantannę spędza wraz ze swymi dwudziestoma konkubinami. Każdy facet normalny by tak chciał.
 

czandra

Well-Known Member
388
685
Historia jakich może być wiele.


Mąż i żona zmarli tego samego dnia. Oboje mieli koronawirusa.
Luiza i Feliks Ogorodnik z racji wieku byli pacjentami z grupy ryzyka. Ona miała 84 lata, on 88
Rodzina przeżywa teraz podwójną tragedię. Najbliżsi do tej pory nie wiedzą, w jaki sposób seniorzy zarazili się koronawirusem. Oboje podchodzili do wszystkich zaleceń bardzo poważnie, mieli też świadomość, jak duże zagrożenie może stanowić dla nich zakażenie, zwłaszcza że Luiza Ogorodnik całe życie pracowała w służbie zdrowia.

 

czandra

Well-Known Member
388
685
Ruszyły prywatne testy na koronawirusa

Można samodzielnie przebadać się na obecność koronawirusa i to przy pomocy rekomendowanych przez WHO testów metodą RT-real time PCR. Test dostępny dla każdego wprowadziły firma GeneMe z Gdańska i Fundacja na Rzecz Perspektyw "Cel". Eksperci gotowi są przeprowadzać 600-1000 testów dziennie.

Pakiet do testu na koronawirusa zamawia się za pośrednictwem fundacji Fundacji na Rzecz Perspektyw "Cel". W przypadku osób indywidualnych koszt testu wynosi 500 zł.

Próbki wymazów mają odbierać pracownicy fundacji, a wyniki będą dostępne po 48 godzinach. Organizatorzy zastrzegają, że test jest tylko informacją dla pacjenta. Nawet negatywny wynik nie uwalnia od domowej kwarantanny, na którą skierował Sanepid. Test nie wykrywa zwalczonej choroby.


Biznes jest biznes
 

wah

Well-Known Member
1 387
5 820
Panama podejmuje nowy – choć nieco niekonwencjonalny – środek walki z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa: rozdział płci.
Od środy kobiety mogą wyjść z domu i kupić artykuły pierwszej potrzeby tylko w poniedziałek, środę i piątek.
Mężczyźni za to będą mogli wyjść na zewnątrz i załatwiać sprawy we wtorek, czwartek i sobotę. W niedziele wszyscy będą musieli zostać w domu.

Wcześniej panamscy urzędnicy nakazali wszystkim obywatelom pozostać w domach, z wyjątkiem sytuacji kryzysowych i kupowania jedzenia.

Według informacji przekazanych przez rząd panamski nawet w wyznaczonych dniach zarówno mężczyźni, jak i kobiety będą mieli tylko dwie godziny na zakupy.

Według urzędników służby zdrowia w Panamie odnotowano 1075 potwierdzonych przypadków koronawirusa i 27 zgonów. Kraj zakazał wszelkich podróży krajowych i międzynarodowych. Zamknięto lotniska i – po upływie terminu 22 marca – uniemożliwił nawet obywatelom panamskim powrót do ojczystego kraju. Obowiązuje też godzina policyjna między 17:00 a 5:00.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 867
Amerykanie uznali że na Węgrzech nie ma wolności słowa i należy uruchomić węgierską sekcję Radia Wolna Europa. No tak, skoro grynder Soros nie może swobodnie działać na Węgrzech, to nie ma tam wolności słowa. A w Polin jest wolność słowa, bo tvn może działać, gazownia może działać i inni szarlatani też mogą bezkarnie działać.
 

Boomer

Member
45
90
Nie chcę lewaczyć ale to, że jakieś media ( np. sorosowe ) nie mogą swobodnie działać bo nie pasują władzy można chyba nazwać brakiem wolności słowa ?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 867
@Boomer
To nie jest takie proste. Mamy w jednym worku:
- media
- koncesje na niektóre media
- reklamy koncernów międzynarodowych i państwowych sponsorujące media
- uniwersytety koncesjonowane
- NGO
I w tym wszystkim mieszają obce służby, lokalne służby i agentury wpływu.

Soros na Węgrzech stracił koncesje, a także niektóre NGO też zostały pogonione i o to w tym wszystkim chodzi. Do tego współpraca Węgier z Rosją i Turcją jest USA nie na rękę.
 

czandra

Well-Known Member
388
685
Nie mają chleba? Niech jedzą karty wyborcze

Szczepan Twardoch opublikował na Facebooku post, w którym odnosi się do politycznej odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

"Państwo polskie ma im do zaoferowania kolejne konferencje prasowe i wybory korespondencyjne. To znaczy po prostu, że Polska w potrzebie zostawia swoich obywateli samym sobie. Nie mają chleba? Niech jedzą karty wyborcze" - podsumował gorzko Twardoch. Skrytykował też opozycję i jej kandydatów na prezydenta: według niego to kandydatka, która "najpierw zapowiada bojkot wyborów, potem zmienia zdanie, plecie o swoich przodkach i wydaje się gorszą kopią jowialnego Komorowskiego" oraz "jeszcze dwóch pajaców znanych z tego, że są znani".

Pisarz w swoim tekście odniósł się także do Jarosława Kaczyńskiego i jego chęci zostania "emerytowanym zbawcą narodu". Pisarz skrytykował polityka zaangażowanego w rozgrywki między partiami, a nie zwracającego uwagi na trwający kryzys. "Po śmierci matki i brata całkowicie samotny, zatopiony w pragnieniu zemsty, schorowany, pogardzający wszystkimi, z którymi musi pracować, bo też prawie wszyscy kiedyś go zdradzili. Byłaby to nawet postać tragiczna, nad którą mógłbym się pochylić z zawodowym zainteresowaniem storytellera, gdyby obsesje tej postaci nie pogrążały z każdym dniem coraz głębiej kraju, w którym przyszło mi mieszkać i płacić podatki".

 
Do góry Bottom