1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Neutralne newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Tomasz Panczewski, 18 Czerwiec 2015.

 1. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 498
  Polubienia:
  12 385
  https://www.theguardian.com/technol...oves-rentals-in-israeli-west-bank-settlements

  Airbnb to take rentals in Israeli West Bank settlements off website


  Announcement comes before publication of damning Human Rights Watch report

  Oliver Holmes

  Mon 19 Nov 2018 19.12 GMTFirst published on Mon 19 Nov 2018 18.56 GMT

  Shares
  2811

  [​IMG]
  Israeli settlements on hills surrounding Bethlehem in the West Bank. Airbnb acknowledged it had ‘struggled to come up with the right approach’ to accommodation listings in occupied Palestinian territories. Photograph: Jason Langley/Aurora Photos/Getty Images/Aurora Open
  Airbnb has said it will remove from its website all properties in Israeli settlements built on the occupied Palestinian territories in the West Bank, after years of accusations that the company was benefitting from rentals in the illegal outposts.

  The accommodation bookings website announced on Monday that around 200 listings would be taken down in what will be seen as a victory for the Palestinian-led anti-occupation movement.​

  (...)
   
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 754
  Polubienia:
  4 685
  W przyszłym roku nowy wzorzec kilograma

  [​IMG]

  Przedstawiciele 60 krajów zdecydowali o zmianie definicji Międzynarodowego Układu Jednostek Miar. Zmienią się obowiązujące definicje kilograma, ampera, kelwina i mola.

  Podczas spotkania w Wersalu zdecydowano, że wszystkie jednostki SI zostaną zdefiniowane w odniesieniu do stałych opisujących naturę. Ma to zapewnić, że system SI pozostanie stabilny i pozwolić na zaimplementowanie nowych definicji w nowych technologiach, w tym w technologiach kwantowych.

  Zmiany, które zaczną obowiązywać od 20 maja 2019 roku położą kres definiowaniu jednostek miar za pomocą obiektów fizycznych.

  I tak obowiązująca od ponad 130 lat definicja kilograma, którego wzorzec jest przechowywany we Francji, przestanie obowiązywać i zostanie stworzona definicja oparta o stałą Plancka. Ma to i ten praktyczny wymiar, że przy obecnie obowiązującej definicji jedynym sposobem na sprawdzenie, czy używany kilogram jest z nią zgodny, jest porównanie go do fizycznego wzorca. Stałą Plancka może wykorzystywać zaś zawsze i wszędzie.

  Przedefiniowanie Układu SI to krok milowy postępu naukowego. Użycie podstawowych stałych obecnych w naturze jako punktów wyjścia do określania np. masy czy czasu, oznacza, że zyskujemy stabilne fundamenty, na których możemy budować wiedzę, tworzyć nowe technologie i mierzyć się z wielkimi wyzwaniami, mówi Martin Milton, dyrektor Międzynarodowego Biura Miar i Wag.

  W związku z podjętą decyzją zmianie ulegną definicje kilograma, ampera, kelwina i mola oraz wszystkie wywodzące się z nich definicje, takie jak definicja dżula, wolta czy oma.

  I tak kilogram zostanie zdefiniowany przy użyciu stałej Plancka. Do stworzenia definicji ampera posłuży ładunek elektryczny elementarny, za pomocą stałej Bolzmanna będzie definiowany kelwin, a przy definicji mola specjaliści wykorzystają stałą Avogadra.

  Oczywiście zmiana definicji nie oznacza, że zmienią się same wielkości. Kilogram nadal będzie kilogramem. Jednak kilogram, amper, kelwin i mol dołączą do pozostałych jednostek SI – metra, sekundy i kandeli – które już teraz są definiowane za pomocą niezmiennych stałych.

  https://kopalniawiedzy.pl/kilogram-...-stala-Plancka-stala-fizyczna-definicja,29135
   
  T.M., FatBantha i The Silence lubią to.
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 498
  Polubienia:
  12 385
  Tak, a ponieważ od bodaj szóstego miejsca po przecinku stała Plancka nie jest znana dokładnie, postanowili ją zaokrraglić :)
   
  luke27 i FatBantha lubią to.
 4. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 079
  Polubienia:
  7 155
 5. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  486
  Polubienia:
  1 577
  Sam Petru pojebał nazwę xD
   
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 749
  Polubienia:
  19 241
  Miałem nosa.
   
  wah i tolep lubią to.
 7. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 428
  Polubienia:
  3 946
  Piszę czasem z gościem z Usa. Właśnie mi napisał, że ktoś z rodziny wyrabia stanową licencje na fryzjera. No to dopytuję co?? No stanową licencje na fryzjera czy tam golibrode czyli barber. Bo na hairdressing jest osobna! Koszt około 6000$ za pół roku szkoły z egzaminem. Sprawdzam na wiki - faktycznie wszystkie stany wymagają choć w różnym zakresie umiejętności a czasem na oba typy licencja jest jedna. Jprd.
   
 8. Slavic

  Slavic Duch wolności

  Posty:
  274
  Polubienia:
  557
  Paweł Adamowicz dźgnięty nożem na scenie podczas finału WOŚP

  Prezydent Gdańska został przewieziony do szpitala - nieoficjalnie ustalił Onet. Do ataku na Pawła Adamowicza doszło podczas światełka do nieba. Prezydent był reanimowany.

  Policja usuwa ludzi z miejsca, gdzie odbywał się finał. Na miejscu jest bardzo dużo policji oraz innych służb. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prezydent był reanimowany.

  Adamowicza zaatakował mężczyzna, który wbiegł na scenę podczas światełka do nieba. Zaczął krzyczeć, że był niewinny i siedział w więzieniu za rządów PO. Doszło do szarpaniny, w trakcie której Adamowicz został ugodzony nożem.

  Przy barierkach stoi nadal około 200 osób, ludzie nie mogą uwierzyć w to, do czego doszło.

  Jak na razie niestety żyje.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-adamowicz-dzgniety-nozem-na-scenie-podczas-finalu-wosp/cgyjrqs
   
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 936
  Polubienia:
  17 603
  Dintojra. Szanuję.
   
  Slavic i bombardier lubią to.
 10. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 315
  Polubienia:
  5 291
  "podczas światełka do nieba" :D
   
 11. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 536
  Polubienia:
  3 386
  Nagranie z powyższego. Ostro. "Dlatego właśnie zginął Adamowicz", a ludzie dalej się bujają i cieszą... ;)   
  Ostatnia edycja: 13 Styczeń 2019
  Staszek Alcatraz lubi to.
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 235
  Polubienia:
  19 452
  Jeżeli to, co mówił napastnik, jest prawdą (że go układ nikczemnie wsadził do pierdla), to powinien zaczaić się nie tylko na polityka, ale też na sędziego, który go skazał. A potem splunąć i powiedzieć (od 1:32)

   
 13. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  708
  Polubienia:
  1 513
  Jest niedosyt. Nie ma żadnych wieści na temat potomstwa.
   
 14. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 536
  Polubienia:
  3 386
  Ludzie piszą, że sprawca to amator cudzej własności:  https://dziennikbaltycki.pl/napady-...dwoch-oskarzonych-mezczyzn-zdjecia/ar/3299916

  Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanęło dwóch mężczyzn oskarżonych o napad na bank. Główny oskarżony, miał też zorganizować serię napadów na placówki SKOK. O sprawie głośno było wiosną i latem ub. roku.

  Nigdy w życiu nie zgodziłbym się na coś takiego, gdybym wiedział, że grozi mi za to tak duża kara - stwierdził w piątek przed sądem Tobias Ł., oskarżony o pomoc w napadzie na placówkę banku CreditAgricole. Zdaniem prokuratury mężczyzna załatwił głównemu sprawcy, Stefanowi W., transport spod obrabowanej placówki. - Kompletnie nie miałem pojęcia, że mój bierny udział jest tak samo traktowany jak sam fizyczny napad. To było lekkomyślne. Bardzo żałuję tego co zrobiłem.

  Tobiasowi Ł., podobnie jak głównemu sprawcy Stefanowi W., grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Temu drugiemu prokuratura postawiła łącznie cztery zarzuty. Poza napadem na Credit Agricole, miał też trzykrotnie obrabować placówki SKOK-ów („Stefczyka” i „Piasta”). W trzech przypadkach do napadu użył rewolwera.

  - Czyny te, zgodnie z kodeksem karnym kwalifikowane są jako zbrodnie - podkreśliła oskarżyciel jeszcze przed rozpoczęciem procesu.

  Obaj mężczyźni przyznali się do winy i podtrzymali złożone wcześniej wyjaśnienia. Wynika z nich, że pomysłodawcą i głównym sprawcą napadów był Stefan W. Tobias spełniał wyłącznie funkcje pomocniczą i tylko w jednym napadzie.​
   
  FatBantha i wah lubią to.
 15. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  708
  Polubienia:
  1 513
  To on atakował złodziejski system pseudobankowości? To w takim razie wybuchowy Bruno K. to przy nim słabiak i żaden kandydat na prezydenta.
   
  Claude mOnet lubi to.
 16. Boobert

  Boobert Member

  Posty:
  15
  Polubienia:
  28
  czemu to jest w neutralnych a nie dobrych newsach?

   
  luke27 i Staszek Alcatraz lubią to.
 17. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 544
  Polubienia:
  6 886
  Hipotetycznie gdyby był niewinny, powinien zaatakować sędziego. Gdyby polityka, poprzez media, tak nie oddziaływała na ludzi, to nawet nie pomyślałby o prezydencie. On jest czubem, napadał na banki, to jest już potwierdzone. Uroił sobie, że Platforma wsadziła go do więzienia za niewinność.

  Ale winne będą noże, a nie media.
   
  Ostatnia edycja: 13 Styczeń 2019
  sabat, inho, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
 18. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 443
  Polubienia:
  12 590
  O nie, kochany, winne będą pisiory.
   
  Brehon, pawlis, inho oraz 2 uzytkowników lubi to.
 19. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 544
  Polubienia:
  6 886
  Dla jednej strony, dla drugiej platformersi. Już jest mocna nawalanka w sieci, nawet nie czekają na śmierć, a podobno obrażenia ma bardzo poważne.
   
  pawlis i wah lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.