Muza

crack

Active Member
784
110
Znam wszystkie płyty KSU i mogę wam powiedzieć, że zespół rozprawia się z komunizmem i po nim jeździ, ale robi to samo z kapitalizmem. Jeżeli ktoś ma wątpliwości odnośnie KSU co wokalista sądzi o wolnym rynku to niech posłucha piosenki 'Wielki Bazar'. Nie wiem czy Siczka jest antydemokratą, pamiętam jeden utwór w którym krytykuje pseudodemokrację, utwór 'władcy świata', ogólnie Siczka krytykuje władzę ale nie wiem czy jest anarchistą, nawet jeżeli to tym socjalnym.


Jeżeli chodzi o klimaty wolnorynkowe to dziwie się, że nikt nie wspomina o Kaziku, który sam określa się jako konserwatywny liberał, raz głosował nawet na UPR. W wielu utworach Kaza słychać krytykę i szydzenie z socjalizmu, biurokracji, etatyzmu etc i pochwałę wolnego rynku. W dwóch utworach również uprawia propagandę narkotykową jeśli można tak powiedzieć, krytykuje fakt, że fajki i wódka są legalne a narkotyki nie.

Z pogranicza libertarianizmu jest Biała Pięść, bo dla mnie Khel Thuz to nie libertarianin, koleś ma gdzieś aksjomaty, niektóre teksty są niezłe, ale tylko niektóre, jest również zbyt wiele prostackich wulgaryzmów co tylko ośmiesza ideę i zmniejsza autentyczność przekazu, poza tym koleś sprawia wrażenie, jakby dopiero wyszedł z psychiatryka, na dodatek rasista i militarysta, jak dla mnie z deczka ośmieszenie libertarianizmu.
 

crack

Active Member
784
110
GAZDA napisał:
crack napisał:
Jeżeli chodzi o klimaty wolnorynkowe to dziwie się, że nikt nie wspomina o Kaziku,

no ja myślałem że miało być międzynarodowo, bo jak ksu jest mało znane to kazik też...

Niby prawda, tak się zasugerowałem, bo ktoś zaczął pisać o KSU i Kel Thuzie. Chociaż Kazik a mówiąc ścislej Kult jest lepiej znany na zachodzie niz KSU (w polsce też), koncertują w Anglii ale jakie są proporcje uczestników koncertu - polonii do anglików to nie wiem, no i wiadomo, większość piosenek kultu jest po polsku, więc raczej odpada sława miedzynarodowa.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Piter1489 napisał:
Niektóre teksty mieli dobre i muzyka spoko, ale niestety widać, że Al Jourgensen jest kolejnym obamolubnym chujem, jak większość tzw. "środowiska artystycznego" i "artystów rockowych", które się nadaje tylko do odstrzału.

Niestety. :(
Ale generalnie jako propaganda to teledyski są genialne. Należy się uczyć od mistrzów.


crack napisał:
bo dla mnie Khel Thuz to nie libertarianin, koleś ma gdzieś aksjomaty, niektóre teksty są niezłe, ale tylko niektóre, jest również zbyt wiele prostackich wulgaryzmów co tylko ośmiesza ideę i zmniejsza autentyczność przekazu, poza tym koleś sprawia wrażenie, jakby dopiero wyszedł z psychiatryka, na dodatek rasista i militarysta, jak dla mnie z deczka ośmieszenie libertarianizmu.

Eeeee tam. Prostackie wulgaryzmy są cool. W metalu dla zasady coś wulgarnego być musi. Nie ma to-tamto-pitu-pitu.
Rasizmu u Kel-Thuza jakoś się nie dopatrzyłem. A militaryzm libertarianizmowi nie szkodzi.
U niego jest inny problem. Słowa. Za dużo słów za dużo treści. Około 88% osób ma pamięć wzrokową a z pozostałych część ma pamięć procesową. I do nich tak nabity słowami przekaz nie trafi. Mnie osobiście to irytuje. Jak chce przekazać więcej treści to niech to zrobi w wideoklipie.
 

crack

Active Member
784
110
crack napisał:
bo dla mnie Khel Thuz to nie libertarianin, koleś ma gdzieś aksjomaty, niektóre teksty są niezłe, ale tylko niektóre, jest również zbyt wiele prostackich wulgaryzmów co tylko ośmiesza ideę i zmniejsza autentyczność przekazu, poza tym koleś sprawia wrażenie, jakby dopiero wyszedł z psychiatryka, na dodatek rasista i militarysta, jak dla mnie z deczka ośmieszenie libertarianizmu.

kr2y510 napisał:
Eeeee tam. Prostackie wulgaryzmy są cool. W metalu dla zasady coś wulgarnego być musi. Nie ma to-tamto-pitu-pitu.
Rasizmu u Kel-Thuza jakoś się nie dopatrzyłem. A militaryzm libertarianizmowi nie szkodzi.
U niego jest inny problem. Słowa. Za dużo słów za dużo treści. Około 88% osób ma pamięć wzrokową a z pozostałych część ma pamięć procesową. I do nich tak nabity słowami przekaz nie trafi. Mnie osobiście to irytuje. Jak chce przekazać więcej treści to niech to zrobi w wideoklipie.

Kto co lubi, lubie wulgaryzmy w niektórych miejscach np. u Kazika są z umiarem i idealnie dopasowane, tak, że żadne inne słowo nie pasowałoby w danym miejscu. Nie przemawiają do mnie teksty typu "kapitalizm to szczęście i dobrobyt, a socjalizm to chuj murzyński ci w dupę", "kapitalizm jest super, socjalistom chuj w dupę, chuj ci kurwo w pysk, SSIJ". Co do tego rasizmu to jak dla mnie teksty typu "murzynski chuj ci w dupe" albo "złoto ratuje rasę" są rasistowskie/ podchodzą pod rasizm. To zależy jaki militaryzm, jeżeli spoleczenstwo jest uzbrojone po zeby i bronimy swojego kraju przed wrogiem to OK ale jeśli libertarianie atakują sąsiednie pokojowo żyjące państwo to łamiemy aksjomat nieagresji i chyba libertariańskie to nie jest a z tego co go słuchałem czy czytałem wywiadów to nie jest temu przeciwny.
 

Shemyazz

New Member
500
38

Shemyazz

New Member
500
38
Do góry Bottom