Mowa nienawiści i inne absurdy

ford

Active Member
314
33
Jakoś całkowicie znikł zapis w ustawie o mowie nienawiści, że ma dotyczyć również ochrony osób ze względu na orientacje seksualną, zostaje zapis chroniący ze względu na przynależność religijną, a w zamian orientacji seksualnej, będzie zapis chroniący polityków :D Więc nie macie się czego bać, można nienawidzić gejów, ale żadnego złego słowa o politykach i kościele :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jakoś całkowicie znikł zapis w ustawie o mowie nienawiści, że ma dotyczyć również ochrony osób ze względu na orientacje seksualną, zostaje zapis chroniący ze względu na przynależność religijną, a w zamian orientacji seksualnej, będzie zapis chroniący polityków :D
Geje i lesbijki powinny napisać petycję do Palikocura, by Grodzkie, z trybuny sejmowej się za nimi ujęło. Z trybuny sejmowej winien paść argument, że geje, lesbijki i trans stanowią 20% społeczeństwa (*) a polityków jest stosunkowo niewielu. ;) Trzeba z tej ustawy zrobić operetkę.

(*) 20% , bo dotyczy również hetero nieświadomych swej prawdziwej orientacji - tak przynajmniej twierdzą działacze LGBT ;)
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
http://www.tvn24.pl/jest-sledztwo-ws-grozb-pod-adresem-sierz-zebryka,292799,s.html

St. Sierż. Jacek Żebryk - żołnierz, który od ponad roku ściga internautów obrażających polskich żołnierzy poległych na misjach za granicą, sam stał się celem ataku.

8aa47c48-3edf-11e2-8a85-0025b511229e.jpg
 

ulth

New Member
19
2
St. Sierż. Jacek Żebryk ! - Wzywam Cię
Albowiem uważam, że polscy żołnierze stali się najemnikami za kasiorę i mordowali w jej imię bezbronną ludność Afganistanu.
Czekam na pozew sądowy!
 

Hitch

3 220
4 872
Sierżant został gwiazdą TV. Już drugi raz w tym tygodniu jego ryło można było oglądać w takiej np. "Panoramie". Dzisiejsze newsy z jego życia to takie, że dostał całodobową ochronę policji. Ja za to zwróciłem uwagę na jego końcową wypowiedź, która brzmiała mniej więcej tak: "najwyższy czas, żeby ktoś zaczął kontrolować, co dzieje się w internecie".

Jak słucham takich ludzi mam ochotę zrzygać się na podłogę. Za to listy dostawał fajne (w stylu "ty okupancie obcych państw"). Ciekawe, czemu ich nikt nie skomentował? Skoro wojak jest taki skory do rzucania kamieniami może niech popyta Afgańczyków, co sądzą o jego pracy i ile dostawał za trzymanie ich za mordę z berylem w ręku.
 

ulth

New Member
19
2
Sierżant plus TW Boni ... cholera, wszystko układa się w jedną całość.
Chyba tylko ślepi, by nie dostrzegli planów ...
 

Hitch

3 220
4 872
Sierżant, boni, ostatnie zbrodnie podżegania do nienawiści, które o mało nie doprowadziły do zamachu stanu i ogólne pierdololo odnośnie mowy nienawiści trwające od jakiegoś czasu. Yep, szykują się kolejne reformy by żyło się lepiej.
 

Bajaratt

First of his name
348
1 551
Jak to szło? "Nie idź zbyt długo w prawo, bo dojdziesz na lewo"?
Państwo troszcząc się o utrzymanie spokoju społecznego z jednej strony, z drugiej zaś mając na względzie to, by osoby należące do mniejszości rasowej bądź etnicznej nie było poniżane czy wyszydzane, ma prawo, a nawet obowiązek zakazywania tych przejawów wolności słowa, które są ukierunkowane na szerzenie rasistowskiej nienawiści i pogardy (może to się np. wyrażać w nazywaniu czarnoskórych „małpoludami” albo „czarnuchami”). I w tym wypadku, wyjątkowo słabym tłumaczeniem, byłoby domaganie się legalności dla tego rodzaju słów twierdzeniem, iż przecież „nikt Murzynom, Żydom czy kolorowym, nie nakazuje słuchać wyzwisk pod ich adresem”...
http://www.konserwatyzm.pl/artykul/6708/czy-wolnosc-slowa-i-ekspresji-jest-nadrzedna-wartoscia
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Testujemy sprawność polskiej prokuratury?

No to zaczynam: Pani Anne Applebaum (moje podkreślenie) jest Żydówką! A jej mąż, czyli "monsz stanu", minister Radosław Sikorski jest na pasku syjonistycznego żydostwa cholernego...
 

Norden

Well-Known Member
723
900
Raczej nie, przytaczałeś/cytowałeś tylko rządowe statystyki. Przynajmniej miejmy nadzieje, że nie.
 

Polacco

Active Member
132
76
Zastanawiają mnie praktyczne konsekwencje tej decyzji bo przecież jest tyle różnych słabo moderowanych for czy stron z opcją komentowania.
Zauważyłem, że na części jak z pod ziemi wyrastają moderatorzy na hasło "Żyd" tzn tematy o Żydach są z miejsca kasowane. Ale bez problemu można mieszać z błotem i oskarżać o najgorsze Chińczyków, Arabów, Rumunów czy innych Peruwiańczyków.
EDIT: no i zapomniałem o gejach :)
Ktoś złośliwy wyszukałby wszystkie takie komentarze i wysłał do prokuratury, a ta musiałaby z urzędu wszczynać śledztwa.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Zaraz zaraz. Może ktoś kto zna prawo mi to wyklaruje. Bo nie rozumiem jak np. to zdanie:
"Przyjdzie czas, że dalej się będziecie k... po piecach i piwnicach chować"
może kogokolwiek znieważać? Pomijając słowo na literkę "k" oczywiście.
Przecież to może być wróżba. Czy posiadanie daru jasnowidzenia należy jakoś udowodnić przed sądem? A jak się komuś to śniło?
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Radzio to jednak żałosny dzieciuch.

Zauważyłem, że na części jak z pod ziemi wyrastają moderatorzy na hasło "Żyd" tzn tematy o Żydach są z miejsca kasowane. Ale bez problemu można mieszać z błotem i oskarżać o najgorsze Chińczyków, Arabów, Rumunów czy innych Peruwiańczyków.

Spróbuj wpisać "Żydzi" w google. To chyba jedyne słowo, które nie jest dokańczane w sugerowanych hasłach.

http://pokazywarka.pl/vxt7z3/

Michalkiewicz sugerował kiedyś, że takie zachowanie Radzia wzięło się na skutek tego, że dokuczają jego dzieciom w szkole, z powodu ich żydowskiego pochodzenia. Szkoda, że teraz nie mogę znaleźć tego felietonu.

Edit. Mam:

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2142


Toteż i minister Sikorski domaga się ścigania nosicieli „języka nienawiści” pod pretekstem zagrożenia terroryzmem, ale - o ile wiem - tak naprawdę najbardziej chodzi mu o uwagi, jakie szkolni koledzy kierują pod adresem synów z powodu żydowskiego pochodzenia. Ale każdy pretekst jest dobry, więc tylko patrzeć, jak „języki nienawiści” lud pracujący miast i wsi sam poobcina po to, by inne języki mogły już bez przeszkód głosić swoje przesłania.
 
Do góry Bottom