Mowa nienawiści i inne absurdy

Alu

Well-Known Member
4 246
8 307
Polski Internet będzie monitorowany, za pomocą programu komputerowego, pod kątem wrogości wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych - informuje "Gazeta Wyborcza".

W każdym przypadku, gdy rozpoznana zostanie "mowa nienawiści", informowany będzie administrator portalu, a skrajne przypadki będą zgłaszane do prokuratury. Pierwszy ogólnopolski pomiar ma rozpocząć się już w tym tygodniu. Zainteresowane programem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz organizacje pozarządowe, m.in. Otwarta Rzeczpospolita i Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.

Program oficjalnie ma wystartować w kwietniu. Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: PAP
http://wyborcza.pl/1,91446,9114165,_Gazeta_Wyborcza___Stop_e_nienawisci.html
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
866
Co to kurwa jest "polski Internet" ?

strona hostowana na polskim serwerze ?
strona w języku polskim ?
strona z domeną .pl ?
strona o Polsce ?
strona stworzona przez Polaka ?
strona skierowana do Polaków ?
profil Polaka w polskim serwisie społecznościowym ?
profil Polaka w zagranicznym serwisie społecznościowym ?


to ja zgłaszam Redwatch.info :) Co ? już zgłoszony ? :D :D :D
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Trzeba koniecznie monitorować ich poczynania:huh:.
Aha, w projekcie uczestniczy też Nigdy Więce:) i SIP Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Bo o jebanych skurwysynach, którzy powinni dyndać na latarniach powieszeni na jelitach własnego potomstwa, należy mówić "mową miłości". ;)

Niech cwele i przydupasy rządzących robią swoją akcję. Wtedy nam będzie łatwiej propagować anonimowość i rozwiązania anty-cenzorskie.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 590
1 454
kr2y510 napisał:
Niech cwele i przydupasy rządzących robią swoją akcję. Wtedy nam będzie łatwiej propagować anonimowość i rozwiązania anty-cenzorskie.

No faktycznie jest tak, że ile razy czytam: cenzurują, myślę: Freenet :) Można zrobić kiedyś jakąś akcję podziękowaniową za gratisowy i skuteczny marketing :D
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Mowę nienawiści uprawia g.w. i szajbusy z Nigdy Wiecej -od nich należy zacząć
 

lumabel

New Member
231
0
Polska branża hostingowa straci... Domena .pl straci na wartości - Polacy chętniej rejestrować będą międzynarodowe. A jak ktoś będzie chciał "mówić nienawistnie" to i tak będzie to robił, tyle że ze Stanów, Kanady a może i Holandii. Nic z tego nie wyjdzie. A nie przepraszam, przybędzie przyjaciół Anonimowości. Niedługo nie będzie nawet trzeba specjalnie reklamować anonimowych rozwiązań, użytkownicy znajdą je same, kto wie czy pod tym względzie Polska nie jest już w awangardzie postępu :)
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
lumabel napisał:
Polska branża hostingowa straci... Domena .pl straci na wartości

Trudno. A reszta musi większą uwagę poświęcać problemom bezpieczeństwa i anonimowości -jak napisali już wcześniej kr2y510 i Maciej Dudek

----------

edit

Jeżeli nie załatwią cie specjaliści od mowy nienawiści to czeka na na nas Bogdan Zdrojewski z ministerstwa "kultury" hm ze swoim fantastycznym pomysłem
http://prawo.vagla.pl/node/8532

post przekleiłem a wątek usunęłem -co by nie mnożyć:)
 

Cokeman

Active Member
768
120
Cały xportal nacjonalista.pl i inne konserwatywne kloaki do zamkniecia.
To forum przetrwa bo jest zbyt odjechane a poza tym libertarianizm jest LGBT, black, muslim, disabled and other minorities friendly :)
 
D

Deleted member 427

Guest
Breivik chciał zagonić muslimów do gazu czy po prostu zmierzyć się z nimi twarzą w twarz na polu bitwy jak za starych dobrych ciemnogrodzkich czasów? Co ten cwel pierdoli w tym swoim żenującym liście?
 
C

Cngelx

Guest
kawador napisał:
Breivik chciał zagonić muslimów do gazu czy po prostu zmierzyć się z nimi twarzą w twarz na polu bitwy jak za starych dobrych ciemnogrodzkich czasów? Co ten cwel pierdoli w tym swoim żenującym liście?

On po prostu chce tym wyrazić: "Dawno nie dostałem wpierdol" :p
--

Tak serio to ma za dużo władzy i mu już chyba odbija, bo wskazuje to na to, że Sikorski chciałby kontrolować każdy aspekt życia obywateli.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Polski język jest dość odporny na wszelką cezurę, jako że przetrwał zabory i okupacje. Zawsze można nim było przekazać dowolne myśli. Jak nie wprost to między wierszami. Więc możemy powiedzieć rządzącym gumiakom, powodzenia - na drodze do ośmieszenia. :p

A przy okazji, można to wykorzystać do propagowania ukrytych sieci.
 
D

Deleted member 427

Guest
Było już o obrażaniu uczuć religijnych [url=https://libertarianizm.net/threads/obraza-uczu%C4%87-religijnych-i-inne-absurdy.2355/][link],[/URL] czas na lewicową wersje tego samego gówna, czyli knebel w postaci "mowy nienawiści".

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zwróciła się do sejmowej komisji etyki o ukaranie posła PiS Marka Suskiego za "rasistowskie i homofobiczne wypowiedzi". Zarzuciła mu użycie tzw. mowy nienawiści. Chodzi o porównanie związków partnerskich do zoofilii oraz o nazwanie posła PO Johna Godsona "Murzynkiem".

(...)

Kozłowska-Rajewicz przytoczyła słowa Suskiego ze stycznia br., wypowiedziane podczas debaty na temat obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt, w trakcie wystąpienia posła Roberta Biedronia (Ruch Palikota). Biedroń zaapelował, aby ludzie traktowali zwierzęta "po partnersku". Suski skomentował tę wypowiedź słowami: "Byle nie związki partnerskie". Po chwili wyjaśnił, że to był "żart" i dodał: "Byle nie związki partnerskie, miałem na myśli zoofilię".

Do "skandalicznych wypowiedzi" Suskiego rządowa pełnomocnik ds. równego traktowania zaliczyła też słowa, jakie padły z ust Suskiego pod adresem posła Johna Godsona podczas posiedzenia sejmowej komisji innowacyjności w ubiegłym tygodniu: "No, i wasz Murzynek głosuje razem z wami, mimo że miał...".

http://wiadomosci.wp.pl/title,Skandalic ... &_ticrsn=3

Na koniec tradycyjnie Bartłomiej Kozłowski:
Od zakazu „mowy nienawiści” do totalitaryzmu i tyranii: o logice praw przeciwko hate speech --> http://bartlomiejkozlowski.eu.interii.pl/hatelogic.htm
Kodeksem w homofobów? --> http://bartlomiejkozlowski.eu.interii.pl/swed.htm
Nawoływanie do nienawiści – czyli dokładnie do czego? --> http://b.kozlov1.eu.interia.pl/nawolywanie.htm

Jacek Sierpiński:
Ostateczne rozwiązanie problemu nienawiści --> http://sierp.libertarianizm.pl/?p=728
 
D

Deleted member 427

Guest
Minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz proponuje, by za tak zwaną mowę nienawiści wymierzoną w gejów, lesbijki i transseksualistów groziły dwa lata więzienia. Wymagałoby to zmiany w kodeksie karnym.

Zaproponowałam rozszerzenie artykułu 256 o kilka kategorii, między innymi wiek i płeć. Nacisk położyłam jednak na orientację seksualną i tożsamość płciową - wyjaśnia Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w rozmowie z TVP Info.

O takie rozwiązanie prawne zabiegają organizacje walczące o prawa mniejszości seksualnych. Minister Kozłowska-Rajewicz poszła im na rękę i w połowie lutego wystąpiła do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina o przygotowanie zmian w kodeksie.

Nie wiadomo, czy pomysł spodobał się ministrowi. Inicjatywa znalazła za to uznanie w Ruchu Palikota. Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz chwali transseksualna posłanka Anna Grodzka.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... -geja.html
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 751
Może stwórzmy lobby libertariańskie, jakieś stowarzyszenie, związek wyznaniowy i walczmy np. o zwolnienia od podatków, specjalne sklepy bezpodatkowe itd.?
 
M

MichalD

Guest
Te postulaty, pokazują do czego naprawdę dąży lewica. Ich udawane dążenie do wolności, jak np. propozycja zniesienia obrazy uczuć religijnych, jest tylko drogą do zmiany zamordyzmu konserwatywnego, w zamordyzm lewicowy, który może być gorszy od tego pierwszego.
 
D

Deleted member 427

Guest
5 MINUT NIENAWIŚCI ON

Różowe kurwy z Otwartej Rzeczpospolitej chcą zgłosić moją ulubioną stronę do prokuratury. Przybudówka Wyborczej przez kilka tygodni monitorowała portal chamsko.pl i jest zbulwersowana liczbą zamieszczanych tam rasistowskich i antysemickich żartów. Maria Kordalewska, Otwarta Rzeczpospolita:

Najprawdopodobniej przypadek Chamsko.pl zgłosimy do prokuratury. Treści publikowane w tym serwisie w naszym odczuciu nawołują do nienawiści, za co kodeks karny przewiduje nawet karę pozbawienia wolności. Zwalczanie mowy nienawiści jest trudne, bo zbyt często nie doceniamy ich szkodliwości społecznej i nie reagujemy. Zbyt często, naszym zdaniem, prokuratorzy oceniają, że szkodliwość takich czynów jest niewielka i nie podejmują interwencji lub umarzają sprawy. A to jest odczytywane jako przyzwolenie i w konsekwencji w sieci coraz częściej stykamy się z coraz brutalniejszymi formami mowy nienawiści. Ponadto, przestępstwa w sieci, także język nienawiści, szczególnie trudno ścigać, bo giną w zalewie informacji, a ich autorzy pozostają zwykle anonimowi. Mimo to, nie rezygnujemy i przestępstwa z nienawiści, także te w sieci, piętnujemy i zgłaszamy do prokuratury, bo brak na nie reakcji oznaczałby przyzwolenie. Najprawdopodobniej ten przypadek zgłosimy do prokuratury. Ale nie mniej ważne jest zrozumienie i wrażliwość mediów na zło mowy nienawiści. Dziękujemy "Metru", że ma taką wrażliwość i podejmuje ten nieatrakcyjny problem.

http://www.emetro.pl/emetro/1,88815,114 ... &startsz=x
 

Piter1489

libnetoholik
2 074
1 891
Na razie artykuł w Newsweeku był dosyć łaskawy :) . Czekam aż jakiś "zatroskany czytelnik" czy "oburzony działacz" prawnoczłowieczej organizacji pozarządowej trafi na to forum i ukaże się artykuł w Wybiórczej, już widzę to oczami wyobraźni:

PRAWICOWI EKSTREMIŚCI NAWOŁUJĄ W INTERNECIE DO MORDÓW!

"To żydokomunistyczna menda, powinno się go odje**ć, najlepiej wraz z potomstwem..." - takie i inne posty napisane przez użytkownika o nicku kr2y510 można przeczytać na tak zwanym Forum Libertarian, skupiającym prawicowych ekstremistów postulujących ultraliberalizm gospodarczy i obalenie ustroju demokratycznego. Na forum można przeczytać o wojnie totalnej z tzw. "wrogami wolności", na porządku dziennym są tam nawoływania do zabijania znanych polityków,w tym najwyższych urzędników państwowych! Czym ci ludzie zasłużyli sobie na nienawiść tzw. libertarian? Chodzi o to, że przez demokratycznie wybraną władzę, internetowi piewcy wolności muszą płacić podatki, nie mogą handlować narkotykami, korzystać z usług nieletnich prostytutek i posiadać nielegalnej broni. Korzystają z anonimowej sieci TOR pozwalającej ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości.
-To jest niebywałe! Mamy do czynienia z ludźmi, którzy zrobili sobie ideologię z tego, że nie mogą legalnie popełniać ciężkich przestępstw! - oburza się Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy policji.
Inni użytkownicy nie pozostają w tyle za 'krzysiem", niejaki Premislaus wprost twierdzi, że rodzic ma prawo gwałcić dziecko w piwnicy, AVX proponuje brutalną pseudobolszewicką "walkę klasową" z tzw. "wrogami wolności".
Marcin Kornak, prezes i założyciel Stowarzyszenia Nigdy Więcej nie ma złudzeń. -Mamy do czynienia z bardzo niebezpieczną grupą szerzącą mowę nienawiści w tym szowinizm i rasizm! Proszę sobie przeczytać wpisy o "żydokomunie", "pedałach", "lewackich pokur**ch" i "negrach z przyrodzeniem do kolan" - mówi - Chociaż użytkownicy określają się jako grupa "anarchistyczna", to ja nie mam wątpliwości, że jest to język w 100% faszystowski - dodaje.
Filozofka i etyczka, prof. Magdalena Środa jest poważnie zaniepokojona:
-To nie jest normalne, istnienie takich stron sprawia, że dyskurs w internecie coraz bardziej przypomina kloakę. Zastanówmy się co będzie dalej, mamy kryzys, nasza młodzież, wychowana w patriarchalnej kulturze jest podatna na takie radykalne głosy, w szczególności napompowani testosteronem chłopcy.
W internecie, ekstremiści są całkiem nieźle zorganizowani, wpisy użytkownika kryjącego się pod pseudonimem kawador lub mental można przeczytać na wielu stronach w internecie, z wręcz fanatycznym uporem przedstawia zmanipulowane "fakty" mające przekonać innych do swoich racji. Rzekome "zbrodnie demokracji" mają być argumentem za radykalnymi działaniami proponowanymi przez "krzysia", którego idolem jest m. in. terrorysta Tmothy McVeigh.
Czy tzw. libertarianie mogą być groźni i zdobyć poparcie? Dziennikarz "Gazety Wyborczej", Wojciech Orliński uspokaja i twierdzi, że zagrożenie jest przesadzone.
-Nie bądźmy śmieszni, mamy do czynienia z grupą sfrustrowanych wyborców Janusza Korwn-Mikkego, którego poparcie utrzymuje się poniżej 1%. Większość tych ludzi to zbuntowani gimnazjaliści żyjący na garnuszku mamusi, którzy nie mają pojęcia jak działa państwo i społeczeństwo. Zgadzam się jednak, że najbardziej agresywnymi wpisami powinna zainteresować się prokuratura. - mówi Orliński.

;)
 
Do góry Bottom