Lodzik, ciastka i inne słodkości

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
ja jem od kilku dni codziennie batonik taki
Baton-Muesli-Chocolate-Crownfield.jpg

i 1 paczke zawierajaca 4 ciastka
Tastino-Rico-ranki-5-zboz-z-kakao-copyright-Olga-Kublik-1-e1490713133582.jpg

do herbatki, maczam w niej ciastko i jem i popijam
 
X

xawas

Guest
Tłusty czwartek obchodzą katolicy praktykujący - reszta ma tłusty czwartek cały rok, na okrągło.
Dobrze, że dziś mam wolne w pracy i nie musze patrzeć na pączki. Nie lubię pączków i nie muszę zjeść żadnego. Co innego faworki.
 
X

xawas

Guest
Lubię miętę połączoną z czekoladą. Kupiłem w Biedronce czekoladę Luximo - gorzka o smaku mięty( 2,99ZŁ)
Dobra czekolada, ale ma drobne granulki - gdyy ich nie było, a sama mięta, byłaby to naprawdę pyszna czekolada.
upload_2018-4-11_10-28-20.jpeg
 

snajper

Well-Known Member
376
1 523
Sernik, jabłecznik, marchewkowe, drożdżowe ze śliwkami i kruszonką
Tylko domowe, ciast kupnych nie uznaję Nawet domowy zakalec jest lepszy
niż kupne ciasto.
 
D

Deleted member 6610

Guest
Tłusty Czwartek tuż tuż. Skąd wzięła się tradycja obchodzenia tłustego czwartku i jedzenia pączków?

"Genezy święta łakomczuchów można doszukiwać się w średniowieczu. Wówczas tuż przed rozpoczęciem wielkiego postu możni opróżniali spiżarnie z mięsa, cukru i owoców. Robili to, ponieważ podczas Wielkiego Postu spożywanie tych produktów było zakazane. W średniowieczu pojawiły się też pierwsze pączki. Ówczesne przysmaki mocno różniły się od współczesnych. Robiono je z ciasta chlebowego, nadziewano słoniną i smażono. Słodkie nadzienie pojawiło się dopiero w XVI wieku. Wówczas jako nadzienia zaczęto używać m.in. migdałów.
Zgodnie z tradycją ten, kto zje pączka w tłusty czwartek, ma cieszyć się szczęściem i powodzeniem przez kolejny rok. Niezjedzenie słodkiego i kalorycznego przysmaku to ściąganie na siebie niebezpieczeństwa i pecha"

Ja wybieram faworki. To jest wyżerka.
1581280137625.png

Raz w roku nikt nie przejmuje się kaloriami. Spalić można lekko, łatwo i przyjemnie.

52 minuty aerobiku,
25 minut gry w squasha,
2 godziny jogi,
26 minut jazdy na rolkach,
20 minut wchodzenia po schodach,
45 minut namiętnego całowania,
94 minuty tańca,
2 godziny pisania na komputerze
2 godziny seksu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Niemal zawsze jak jestem w Czechach to kupuję "Čokoládové kamínky". Jak byłem dzieckiem to babcia mi je przywoziła z Czech. Są to takie czekoladowe kolorowe kamyczki. Wyglądają bardzo ładnie. Pół kilo wychodzi od 15 do 18 zł. Najlepiej kupić je od dwóch lub więcej producentów, bo wtedy mamy większą paletę kolorów.
p1b267u9gfse31jqj1351et21de89.jpg

cokoladove-kaminky-1kg.jpg
 
D

Deleted member 6852

Guest
Torty uwielbiam, ale nie kupne. Najlepiej smakuje mi tort Tiramisu z likierem amaretto i kawą
 
  • Like
Reactions: Alu
Do góry Bottom