KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Będę głosował na Wilka. Czekam na baty.
Mierzi mnie konserwatyzm i ostentacyjny katolicyzm, ale utożsamiam się z działaniami na rzecz wolnego rynku i zmian ustrojowych.
To chyba nie za bardzo orientujesz się, na kogo głosujesz. Przecież te trzymanie się zasad konserwatyzmu to gwóźdź ich postulatów programowych, które prezentują pod hasłem: "ani łyżki dziegciu"

Na pytanie czy Janusz Korwin-Mikke skręca w lewo, Wilk odpowiada:

– Zdaje się, że liderzy tak postanowili się wypozycjonować, skręcając wyraźnie w lewo w kwestiach obyczajowych i światopoglądowych. Dlatego to nie jest nasz elektorat docelowy. Oczywiści mamy podobne zdanie i patrzenie na poglądy gospodarcze, jednak takie rozmiękczanie poglądów obyczajowych, czy kwestii dotyczących ustroju państwa – wskazują, że Korwin-Mikke skręca w lewo.

http://pikio.pl/wilk-korwin-mikke-skreca-w-lewo-zajmuje-miejsce-palikota/
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Obyczaje to dla mnie na chwilę obecną temat zastępczy. Z resztą np. w przypadku in vitro, Wilk nie jest jakimś talibem. Kiedyś może w Sejmie tematami powszednimi będą spory libertarian i konserwatystów, o moralność i etykę. Dożyjemy :).
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Obyczaje to dla mnie na chwilę obecną temat zastępczy. Z resztą np. w przypadku in vitro, Wilk nie jest jakimś talibem. Kiedyś może w Sejmie tematami powszednimi będą spory libertarian i konserwatystów, o moralność i etykę. Dożyjemy :).
Nie mówiłem o in vitro (gdzie prezentuje dokładnie takie samo stanowisko, jak Korwin), a o - konserwatyźmie obyczajowym. Wilk jest zadeklarowanym przeciwnikiem np. związków partnerskich (w jakiejkolwiek formie) oraz aborcji. Jest również m.in. za finansowaniem religii z budżetu państwa, więc na rozdział kościołów od państwa - też nie ma co liczyć.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Nie mówiłem o in vitro (gdzie prezentuje dokładnie takie samo stanowisko, jak Korwin), a o - konserwatyźmie obyczajowym. Wilk jest zadeklarowanym przeciwnikiem np. związków partnerskich (w jakiejkolwiek formie) oraz aborcji. Jest również m.in. za finansowaniem religii z budżetu państwa, więc na rozdział kościołów od państwa - też nie ma co liczyć.



Aborcję dopuszcza w sytuacji zagrożenia. To jest gorący temat w Polsce. Niemcy są blisko. Jest podziemie. Dopuszcza też jakąś formę związków partnerskich. Sprawy gospodarcze są bardziej palące. Popiera gandżę do celów rekreacyjnych. Nie ma tragedii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Ta rozmowa IMO prowadzi w ślepą uliczkę, ponieważ Wilk jest przede wszystkim klinem rozłamowym, ciosanym w tym właśnie celu przez system, dlatego też dyskusje o jego politycznych i obyczajowych poglądach, z kopyta skazane są na merytoryczną pustkę. Oczywiście to jest moje zdanie, nie przeszkadza mi zupełnie, że wielu ludzi faktycznie żywi przekonanie, że między Wilkiem a Korwinem poszło o różnice ideolo itd. :)
 
Ostatnia edycja:

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Aborcję dopuszcza w sytuacji zagrożenia. To jest gorący temat w Polsce. Niemcy są blisko. Jest podziemie. Dopuszcza też jakąś formę związków partnerskich. Jak Sprawy gospodarcze są bardziej palące. Popiera gandżę do celów rekreacyjnych. Nie ma tragedii.
Co deklaruje werbalnie, a co - tak naprawdę myśli, to dwie różne sprawy. Wilk nie eksponuje legalizacji marihuany jako jednego z głównych postulatów. To samo - tyczy się prawa dostępu do broni i wielu innych aspektów tzw. "wolności obywatelskich". Porusza ten temat tylko wtedy, gdy jest o to wyraźnie pytany a odpowiedzi wskazują raczej na celowanie w ten sam elektorat, co Korwin.

Jeżeli ktoś deklaruje wyraźnie, że nie chce mieć nic wspólnego z elektoratem liberalnym światopoglądowo, porównując się tu z Korwinem - to nie jest mniejszą konserwą, a - większą konserwą.

A w temacie "luźnego podejścia do tematu aborcji" miał żal do Korwina, jeszcze na niespełna rok przed rozpadem KNP, w swoim AMA na wykop.pl
 
Ostatnia edycja:

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295

Morti

Active Member
52
118
KNP pozbawiła Korwina stołka bo chciał się sprzymierzać z niedokońca liberalnymi partiami. A teraz Wilk sam chce sie bratać z takimi. I jak tu głosować na niego?
 
P

Przemysław Pintal

Guest
A to jest dziwne, bo jeszcze trzy miesiące temu pisałeś do @tomkiewicza (co mi zapadło w pamięć):

Kwestia priorytetów. Według dokumentu Wilk popiera rozdział religii od państwa. Na Latarniku wyszedł mi Tanajno i Wilk. Korwin jest czwarty. Sierpowi na Lararniku też wyszedł Wilk. I Sierp chyba też będzie głosował na Wilka. Jak na FB pisałem, że wybieram między Korwinem a Braunem, to zwrócił mi uwagę, że jest jeszcze Wilk, a Braun jest mało koszerny. Papież polskiego libertarianizmu polubił też post w którym napisałem, że będę głosował na Wilka, więc czuję się rozgrzeszony.

Mi najbardziej przeszkadza religia instytucjonalna (tak samo niebezpieczna jak państwo). Religianctwo mnie mierzi, kiedy z buciorami włazi we własność prywatną. Do tego momentu katolickość osoby jest taką samą informacją, jak kolor oczu.

Jeżeli konserwatywny kandydat mocno weźmie w obronę własność prywatną, to na własności będzie można się ukryć z niektórymi rzeczami.

Ten kraj potrzebuje solidnej reformy wolnorynkowej. Wraz z bogactwem przychodzi poluźnienie obyczajów. A wolnościowcy potrzebują wielu innych liderów, bo teraz mówiąc partia myślisz Korwin.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Dzieki tobie poznalem co to Latarnik. Dobra stronka: http://www.latarnikwyborczy.pl/

Wyszlo mi 76% dla JKM-a i ...Kowalskiego! Najmniej Ogorek (50%).


Ona BYŁA dobra w paru poprzednich wyborach. Tym razem ankieta została zrobiona w sposób nieprzemyślany i na odpierdol.
Na kilka pytań odpowiedziałem w sposób różny niż JKM, choć z komentarzy JKM do swoich odpowiedzi wynikało że miałem to samo co on na myśli...
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Cóż... @Przemysław Pintal - równie dobrze to mogłeś zacząć głosować na UPR po odejściu Michalkiewicza/Korwina i argumentować to "obrzydzeniem do tego konserwatyzmu Korwina i ogólnie konserwatyzmu" - tak samo logiczne.
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Sierpowi na Lararniku też wyszedł Wilk. I Sierp chyba też będzie głosował na Wilka. Jak na FB pisałem, że wybieram między Korwinem a Braunem, to zwrócił mi uwagę, że jest jeszcze Wilk, a Braun jest mało koszerny. Papież polskiego libertarianizmu polubił też post w którym napisałem, że będę głosował na Wilka, więc czuję się rozgrzeszony.

A on nie pisał kiedyś, że woli zwycięstwo PiSu niż ewentualny sukces Korwina?
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Pamiętam taką deklarację ze strony Jacka Sierpińskiego. Wyjaśniał, ze chodzi o słabe państwo, dyktat Krula ale umówmy się - czy można nazwać słabym obecne państwo polskie, reprezentujące działający w praktyce potężny zamordyzm fiskalny?
 
T

Tralalala

Guest
Z dupy ten test, a gdzie opcje, nie powinno być podaktów? I gdzie opcja państwo powinno się odpierdolić od związków partnerskich? No i jeszcze kilka innych by się znalazło. Wyszło mi Kukiz 86%, Korwin 80%. Ciekawy wynik skoro zaznaczyłem, że nie popieram JOWów.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
U mnie Korwin na pierwszym. Braun na drugim. Na trzecim Kowalski. Na czwartym Wilk i na piątym Kukiz.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Mam swoje powody, by nie głosować na Korwina i Wiplera.

Jeżeli Jacek Wilk wbił klin rozłamowy to dobrze. Do tej pory było to nie wiadomo co?! Łączenie katolików z libertynami, jakieś dziwne deklaracje, łapanie libertarian na lep i ich rozbijanie się o ścianę. Mętna woda przejrzysta jedynie dla agentury. Teraz jest KNP, Partia Libertariańska i KORWiN jadący wyłącznie na popularności i ekscesach lidera. Czasem trzeba zrobić czystkę.
 
Do góry Bottom