KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
comment_HOJW12tdIGfcj4lxk5hsGEJxaQuvqdOX.jpg


http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/kolmichal_marusik_odrzucil_propozycje/2564

i

 
Ostatnia edycja:

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Konfederacja Nowej Polski?? Really?
Nie, to nie jest to.. Nowa partia będzie się nazywać inaczej, statut też będzie inny.

"KONFEDERACJA NOWEJ POLSKI to byla propozycja nowej nazwy w przypadku porozumienia KNP i innych partii bądź stowarzyszeń (RN/PL/Kolibry/Republikanie/etc), pewnie po to, zeby sie kojarzyla z KNP

"Rada Krajowa Konfederacji Nowej Polski

§ 30.1. Rada Krajowa składa się z Prezesów Zarządów Regionalnych, z przedstawicieli partii i stowarzyszeń z którymi Prezydium Zarządu Krajowego zawarło porozumienia o współpracy politycznej, przedstawicieli Kongresu Nowej Prawicy w liczbie równej sumie wszystkich poprzednich – oraz Przewodniczącego Rady""
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
Moglby sie wreszcie Korwin dogadac z Sierpinskim i isc razem do wyborow. Mogliby jakis triumwirat zalozyc Korwin+Sierpinski+(ktos trzeci do pilnowania rownowagi). Niestety mimo, iz obaj panowie mowia w 95% to samo (z wyjatkiem demokracji) (tylko Sierp w "slow motion", a Korwin z predkoscia [zacinajacego sie] karabinu maszynowego) to sie kurwa dogadac nie moga i glosy libow znow pojda sie jebac...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
Nie wytłumaczysz, że dla popularyzacji libertarianizmu (i Partii Libertariańskiej) lepszy choćby jeden lib w Sejmie, niż 8 tys. libów na fejsbooku..

Mam swietny pomysl. Libertarianie powinni wystosowac pismo do Sierpa i Korwina nastepujacej tresci: "Albo sie panowie dogadacie i wystartujecie razem w wyborach...albo nie zaglosujemy na zadnego z was!".

Cos jak w sredniowieczu, kiedy jakas wojna trwala zbyt dlugo to baby odmawialy mezom dawania dupy az do czasu zaprzestania konfliktu :).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
Niestety mimo, iz obaj panowie mowia w 95% to samo (z wyjatkiem demokracji)
Jest jeszcze kwestia myckowa. JKM nie złożył hołdu myckowego. Jest to zagadnienie bardzo istotne w polityce zagranicznej, oraz w polityce zwrotu mienia żydowskiego, na innych zasadach niż mienia nie-żydowskiego.

Tymczasem w Sejmie.... lawirantka.
Wipler prostuje masakruje. Warto obejrzeć do końca jak robi miazgę z Sikorskiego :)
Wipler się spisał pozytywnie.
 

niohnioh

Kucolibertarianin
77
168
Liczę że KNP nie zbierze podpisów(chyba że dobrze wykorzystają fundusze unijne). Ale przeraża mnie nieogarnięcie kuców. Wiele z nich myśli że to JKM rozbija partię, a konwentykl ratuje KNP przed ,,Wipleryzacją" i zamianą KNP w PiS. Jeśli KNP uda się ogarnąć podpisy, to może być nieciekawie, bo na pewno JKM straci część głosów na rzecz KNP. Ale jeśli im się nie uda, to wyborcy Marusika i spółki i tak zagłosują na Krula. Mam nadzieję, że zostanie tam tych kilkadziesiąt osób i KNP zginie śmiercią naturalną. Drugim problemem jest to, że część kuców już deklaruje że głosuje na RN, bo nie podobają się im wewnętrzne walki. To doskonale pokazuje jak polityka jest związana z emocjami nawet w tak niszowych środowiskach jak te. Mam nadzieje, że nie utraciliśmy szansy wejścia wolnościowców do sejmu w tym roku.

Wiecie po której stronie stoi Iwaszkiewicz? Jakoś nie widziałem żadnej deklaracji z jego strony. Byłoby dobrze, gdyby poszedł za JKM, bo wtedy mieliby dwukrotnie większe fundusze z unii.

Edit:
Podobno Iwaszkiewicz jest za Korwinem.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Korwin WTF* Mikke.

Przed chwilą odbyła się konferencja prasowa - kol.i Marusika i moja. Niedługo będzie w Sieci.
Proszę łaskawie przyjrzeć się, jak rozmawia ze sobą dwóch poróżnionych ludzi Prawicy. Zapowiadam, że będę przyglądał się uważnie wszystkim wpisom w Sieci - i kto będzie po chamsku atakował kol.Marusika i KNP ten nie może liczyć na żadne stanowiska w nowej partii. Wróg jest na zewnątrz!!*
Przypominam, że w tym rozdźwięku nie chodzi o ideologię, ani o kwestie personalne, lecz o trzy sprawy:
1) Sprawne zarządzanie - w czym Konwentykl przeszkadzał. Kotwica na statku rzecz ważna - ale nie można stale jej wlec po dnie.
2) Chęć wyjścia poza sztywny 5-6%-owy elektorat KNP - by na nową partię mogli zagłosować zwolennicy wolnego rynku, ale nie koniecznie zwolennicy kary śmierci; i na odwrót.
3) I względy finansowe. Sprawozdanie KNP za rok 2014 na 90% nie zostanie przyjęte - co może mieć tragiczne skutki.
Tak, jak mówiłem na konferencji: jedziemy w tym samym kierunku, tylko dwoma samochodami, zamiast jednym. Co jest mało oszczędne. Jeśli jednak uważamy, że drugi się rozkraczy...
Wybory prezydenckie pokażą, na jaki elektorat możemy liczyć.
Proszę uważnie odsłuchać konferencję prasową! Za pół godziny powinna być.
z FB Króla.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 793
8 465
Korwin WTF* Mikke.


z FB Króla.
Jeszcze się dziwisz? On tak ma, że gdy ktoś z otoczenia robi mu świństwa to on go jeszcze bardziej głaszcze po głowie.
Co do punktu 3: kto odpowiadał za finanse partii? Oczywiście Żółtek.

krul napisał:
Proszę łaskawie przyjrzeć sie, jak rozmawia ze sobą dwóch poróżnionych przywódców Prawicy. I naśladować! Kultura obowiązuje.
Partia rozbita, a ten się cieszy, że jest kulturalnie na konferencji. To takie oczywiste samookłamywanie się. Nie liczą się słowa, lecz czyny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom