KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Nowa partia byc moze rzeczywiscie powstanie. Dzis Berkowicz wspomnial w programie TVP Krakow, ze bedzie sie nazywac "Partia Wolnosci". Wipler dzis w MK mowil o budowaniu "szerokiego ruchu osob, ktore chca deregulacji gospodarki, obnizania podatkow, zmniejszania wplywu urzednikow i zwiekszania swobod obywatelskich"
Zapraszal do wspolpracy mlodziezowke UPR i libertarian.

Byla tez mowa o gabinecie cieni oraz projektach konkretnych ustaw, ktore maja byc wrzucane do sieci od Marca/Kwietnia.
 

tolep

five miles out
8 560
15 464
Partię Wolności miał już Kornel Morawiecki. Ale prawie na pewno już się zdezaktualizowała i wyrejestrowała.

Tymczasem JKM twierdzi/sugeruje jednocześnie, że KNP pozostanie oraz że będzie powołany nowy szerszy twór. (Jeżeli ten szerszy twór tez bedzie partią która ludzi KNP wpisze na swoje listy wyborcze, a nie koalicją z KNP w składzie, to i tak własnie TWÓR dostanie dotacje, a KNP będzie na jego łasce i niełasce. Tak czy siak - z KNP są zwłoki.)

A Dziambor własne przed chwila podał w trybie oznajmującym, że jutro RG KNP desygnuje JKM na kandydata na prezydenta.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Tymczasem JKM twierdzi/sugeruje jednocześnie, że KNP pozostanie oraz że będzie powołany nowy szerszy twór. (Jeżeli ten szerszy twór tez bedzie partią która ludzi KNP wpisze na swoje listy wyborcze, a nie koalicją z KNP w składzie, to i tak własnie TWÓR dostanie dotacje, a KNP będzie na jego łasce i niełasce. Tak czy siak - z KNP są zwłoki.)
Statut partii KNP przewiduje możliwość członkostwa w kilku partiach politycznych. Członek KNP może być jednocześnie członkiem KNP i n.p. UPR bądź PO. Zatem taki wariant jest całkowicie możliwy (istnienie dwóch równoległych partii, oraz podwójnego członkostwa - tj. KNP i PW, oraz stopniowe "wygaszanie" tej pierwszej, do wyborów parlamentarnych). Problem głównie rozbija się o długi czas oczekiwania na rejestrację partii oraz ew. przerejestrowanie członków, itd. Przed wyborami prezydenckimi - na pewno nie zdążą. Istnieje również problem rozliczenia (Żółtek, który był ponoć odpowiedzialny za sprawozdania finansowe - pozostawił niezły burdel w papierach, którego nie da się odkręcić)
 

tolep

five miles out
8 560
15 464
Partia Wolności? Niby proste i dobre, ale jednak obrzydliwe skojarzenia z Unią Wolności nasuwa...
A propos, PDały miały jakiś kongres chyba wczoraj, na którym nawet miała paść propozycja powrotu do tej nazwy.

Statut partii KNP przewiduje możliwość członkostwa w kilku partiach politycznych.

Tak, wiem.

Problem głównie rozbija się o długi czas oczekiwania na rejestrację partii oraz ew. przerejestrowanie członków, itd. Przed wyborami prezydenckimi - na pewno nie zdążą

Aż tak?
 

tolep

five miles out
8 560
15 464
Tylko ściemnia. Ale za to w najnowszym filmiku z trudem i nieudanie tłumi objawy histerii.



PS. Swoją drogą, Wilk dziś całkiem celnie ugryzł w łydkę. Wrzucił link do wpisu JKM "Dlaczego odszedłem z UPR" czy jakoś tak podobnie.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Ciekawostka:

Wipler:
"Do knp wstąpiłem rok później niż mógłbym. Rozmawiałem w 2013 z Arturem Dziamborem o przejściu do KNP. Nie chcieli mnie przyjąć więc rozpocząłem projekt Polska Razem.
Później dowiedziałem się, że AD przedstawił na RG moją prośbę tak, że chcę wstąpić do KNP ale pod warunkiem, że zostanę prezesem. No i mnie nie przyjęli. Jakby nie to byłbym w KNP rok wcześniej."
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 515
W tamtym okresie był mniej więcej w takim kontakcie z Korwinem jak Ziemkiewicz.
A w dodatku Korwin zmieniał numer telefonu i miał nowy po aferze z Karachanem.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Czy pracujecie nad wspólnymi listami z Ruchem Narodowym? Mówi Pan cały czas „środowisko wolnościowe”- jak szerokie miało by być wasze otwarcie?

Gdyby Marian Kowalski zrezygnował z kandydowania na stanowisko prezydenta RP na rzecz Korwin -Mikkego i przyłączył się do nas, to od razu (jako były członek UPR-u) staje się naszym liderem na Lubelszczyźnie. Krzysiek Bosak mógłby być spokojnie naszym liderem w swoim województwie, a więc w Lubuskiem. To dwa solidne, wielomandatowe okręgi. Kowalski i Bosak to politycy o poglądach wolnościowych, liberalnych gospodarczo i o ile w wielu sprawach możemy się różnic, to są to niuanse, które nie przesądzają o przynależności do takiego czy innego stronnictwa politycznego.

Jednak ciągle narzuca Pan narrację –„ to oni muszą iść na ustępstwa i dołączyć do KNP”.

Do nowego projektu politycznego. Moim zdaniem po tych wyborach prezydenckich będzie za późno na tworzenie czegokolwiek nowego. KNP dotąd w każdych wyborach zdobywało wielokrotność wyniku np. Ruchu Narodowego więc trudno oczekiwać, żeby było inaczej. W ramach KNP mamy wiele ścierających się poglądów – jest tu miejsce dla konserwatystów, konserwatywnych liberałów, wolnorynkowych narodowców, ordoliberałów, a nawet dla libertarian czy anarcho-kapitalistów. Ważne są nadrzędne cele, które nas łączą. Różnice między nami a środowiskami narodowymi, są tak niewielkie, że wszystko rozbija się tylko o osobiste ambicje kilku liderów, wynikające prawdopodobnie z płonnej nadziei zdobycia subwencji. To od nich zależy czy chcą bić się o wirtualne pieniądze, czy wspólnie z nami zmieniać Polskę. Mamy już deklaracje od wielu członków tego środowiska, że chcą przyłączyć się do wspólnego projektu.

Wincyj: http://jagiellonski24.pl/2015/01/12/wipler-nowe-szaty-krola/
 

Imperator

Generalissimus
1 569
3 555
Dostałem cynk, że w wtorek odbędą się ostatnie negocjacje między Korwinem a betonem, jeśli się nie udadzą (co jest pewne), w środę powstanie nowa partia.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 515
Z tym Bosakiem to przesadził... Koło normalności to ten chłopczyk nie stał.
W ramach KNP mamy wiele ścierających się poglądów – jest tu miejsce dla konserwatystów, konserwatywnych liberałów, wolnorynkowych narodowców, ordoliberałów, a nawet dla libertarian czy anarcho-kapitalistów.
KNP powinno przede wszystkim łączyć libertarian i liberałów, a nie żadnych tam konserwatywnych pojebów. To konserwy były przyczyną upadku UPR i teraz KNP... Wolnorynkowi narodowcy? Kurwa jego mać.
Niektórzy przez całe życie powtarzają te same błędy. Konserwy i narodowe pojeby wchłoną rozsądniejszych liberałów i ewentualną garstkę libertarian. No i znowu powtórki z rozłamów - narodowcy nie usiedzą przy takim libertynie jak Korwin.
Jestem bardzo sceptyczny.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Z tym Bosakiem to przesadził... Koło normalności to ten chłopczyk nie stał.

KNP powinno przede wszystkim łączyć libertarian i liberałów, a nie żadnych tam konserwatywnych pojebów. To konserwy były przyczyną upadku UPR i teraz KNP... Wolnorynkowi narodowcy? Kurwa jego mać.
Niektórzy przez całe życie powtarzają te same błędy. Konserwy i narodowe pojeby wchłoną rozsądniejszych liberałów i ewentualną garstkę libertarian. No i znowu powtórki z rozłamów - narodowcy nie usiedzą przy takim libertynie jak Korwin.
Jestem bardzo sceptyczny.

Słowa "wolnorynkowiec" nie da się już traktować dosłownie. Dlatego przyjmuję coś takiego jak wolnorynkowy narodowiec, bo wiadomo, że będzie mówił, że np. kapitał ma narodowość, ale nie przeszkodzi mu to w akceptacji dziesiątek innych wolnorynkowych reform. Trzeba się skupić na dążeniu do stanu idealnego, a nie na samym stanie idealnym, bo bądźmy ze sobą szczerzy, wolnego rynku nie będzie dopóty, dopóki na świecie są kurwy i złodzieje.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 772
Korwin se pojechał... :)

12 January 2015Last updated at19:46 GMT
UKIP's Nigel Farage urges 'Judeo-Christian' defence after Paris attacks
_80221524_mepsswedreut.jpg
Swedish MEPs were among many who held "Je suis Charlie" signs


UKIP leader Nigel Farage has called for the defence of "Judeo-Christian culture" in response to Islamist terrorism.

He was speaking in a European Parliament debate on last week's terror attacks in Paris by Islamist gunmen.

Many MEPs displayed signs saying "Je suis Charlie" (I am Charlie), in solidarity with Charlie Hebdo magazine, where 12 people were murdered.

A minute's silence was held in memory of those who died in the attacks.

Mr Farage, leader of the anti-EU UK Independence Party, said mass immigration had "made it frankly impossible for many new communities to integrate".

"We do have, I'm afraid, I'm sad to say, a fifth column that is living within our own countries, that is utterly opposed to our values," he said.

"We're going to have to be a lot braver and a lot more courageous in standing up for our Judeo-Christian culture."

Leading British politicians criticised Mr Farage last week for speaking about a "fifth column", accusing him of trying to use the Paris murders to score "political points".

Commenting on his latest remarks, Liberal Democrat foreign affairs spokesman Tim Farron said: "Nigel Farage's politics of blame has no place in modern, diverse and tolerant Britain."

More than a million people marched through Paris on Sunday in solidarity with the 17 people who died in last week's terror attacks.

_80221528_kor-mikkereut.jpg

Nationalist Polish MEP Janusz Korwin-Mikke had a different message
Opening the four-day plenary session, European Parliament President Martin Schulz read out their names.

Marine Le Pen, leader of France's nationalist Front National (FN), did not attend the Paris rally, saying she had not been invited.

In the European Parliament she attacked politicians' "laxity and concessions" towards Islamists. Like Mr Farage, she is critical of EU policies.

"Have not austerity economic policies destroyed our capacity to respond, disarmed our police, our intelligence services and our army?" she said.

"Let nations defend themselves."

A nationalist Polish MEP, Janusz Korwin-Mikke, displayed a sign in the chamber saying: "I am not Charlie. I am for death penalty."

Czekam na ból dupy polskich mediów...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom