KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Bo nie wiem, a Ty wiesz?

To się pochwal, bo ja nie wiem. Władza ma prawo wiedzieć, ale co? Nie wyczytałem z wypowiedzi Korwina odp. na to pytanie.

To co nagrają podsłuchy. Bo w kontekście tego się wypowiadał. Czyli w sumie mają prawo wiedzieć wszystko co im wpadnie w łapska. No, ale nie mogę tego wykorzystać, więc możemy spać spokojnie...

Edit!!!!

Wykorzystać - cytuję - "w złych celach". Czyli w celach "dobrych" wykorzystywać już mogą.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
To faktycznie kompromitacja, lecz nie zaskakująca. Korwin nie obiecywał likwidacji służb, miał takie same poglądy jak o wojsku.

Przy czym nie wierzę w stwierdzenie, że tych informacji z podsłuchów by nigdy nie wykorzystywał (w domyśle służby).
 
Ostatnia edycja:

Norden

Well-Known Member
723
900
Co ten Korwin pierdoli? Padło mu na mózg...
Władza ma prawo wiedzieć, co robią ludzie, ale nie ma prawa tego wykorzystywać.
Skąd to zdziwienie? Przecież Korwin od dawna mówił teksty typu "służby od tego są żeby wiedzieć". Powyższe zdanie to jedynie parafraza tego co mówił wielokrotnie wcześniej - tutaj o żadnej zmianie jego poglądów nie można mówić.
Korwin nie jest anarchokapitalistą - co najwyżej minarchistą.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Skąd to zdziwienie?

Klasyczny liberał, wolnościowiec (rzekomo) twierdzi, że służby i rząd mają prawo inwigilować/podsłuchiwać i w rezultacie gromadzić informacje o obywatelach wbrew ich woli. Czy to prawo dla rządu było by wpisane w konstytucję jego republiki???
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Klasyczny liberał twierdzi, że służby są od ochrony liberalnej enklawy przed wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Żeby to zrobić, zawsze trzeba troszkę inwigilować. A wrogami są też ludzie, którzy nie płacą niskich podatków na utrzymanie ochrony dla zachowania liberalnego państwa. No sorki, ale taki mamy klimat.

Klasyczni liberałowie specjalnie zwodzą naiwnych libertarian i mówią im o tej prolibertariańskiej stronie medalu, nawet inteligentniejsi libertarianie to kupują jako pewną metodę ku polepszeniu obecnej sytuacji. No bo jednak lepiej płacić podatki na państwo Korwina niż na państwo Tuska, taka jest logika. Wyznawca gazdyzmu/agresywnego propertarianizmu uważa Korwina za swojego naturalnego wroga. Czasami pożytecznego, ale jednak wroga. Myślisz, że czyje portrety obok Mao wiszą w pokoju każdego propertarianina?

Korwin to komuch, pedał, cwel. Na Azazela, strzelajcie do jego podobizn. Proszę was. Możecie się zapisywać do jego partii, chodzić na wiece. Ale w Dniu Sznura Ostatecznego miejcie broń w pogotowiu i wyrwijcie tego chwasta!
 
Ostatnia edycja:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Korwin nie jest anarchokapitalistą - co najwyżej minarchistą.
Ciągle to powtarzałem, ale co innego działania służb ukierunkowane na działania obcych służb, a co innego komusza inwigilacja w rozumieniu totalniackim, a to było wyrażone w kontekście zakusów PiS-u. Rozumiem z wypowiedzi Krula, że owszem, normalnie se można zaglądać ludziom w ich prywatność, ale poza kulaniem z tego beki i wiedzą o intymnych, nie swoich sprawach, nie należy tego wykorzystywać.

Też mam swoje granice tolerowania, wspierania, rzucania dobrego światła na ewidentne "mniejsze zło". Korwin ją właśnie przekroczył i koniec. Dla mnie koniec, więc nie wiem o co dalszy ból dupy. Przecie zawsze można kucać do usranej śmierci i czekać na minarchizm w tym faszystowskim kurwimdole między Rosją a Niemcami.
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
JKM to nie klasyczny liberał, a konserwatywny liberał.
Konserwatywny knypy, konserwatywny jeszcze raz, i wbić to sobie do łbów. :p

Stąd ta walka z aborcją i inne odpały.
Konserwatywny liberał to klasyczny liberał, jeja. Ile razy muszę tłumaczyć, że Korwin to praktycznie Wolter. Nawet stosunek do religii mają taki sam, bo Korwin chcę zniszczyć tradycyjny model religii w Polsce + jest deistą + uważa ateizm za elitarny pogląd wąskiej grupki ludzi. To są synonimy, przynajmniej w przypadku środowisk korwinistycznych.

A walka z aborcją to też żaden argument w przypadku Korwina. Przypominam, że na prawica.net mieli swego czas ból dupy o jego stosunek do tego zabiegu medycznego. Otwarcie powiedział, że nie ma siły na walkę z tym procederem i uczciwie przyznał, że państwo musi przymykać oko na skrobanki. Prywatnie se może być pro-life i te sprawy, jest stosunkowo bogaty i ma specjalny interes w posiadaniu potomków.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
JKM to nie klasyczny liberał, a konserwatywny liberał.
Konserwatywny knypy, konserwatywny jeszcze raz, i wbić to sobie do łbów. :p

W tym przypadku (konserwatywny liberał) znaczy dokładnie konserwatywny klasyczny liberał. Bo chyba nie mówisz, że JKM to liberał w rozumieniu zachodniego lewactwa?
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Klasyczny liberał twierdzi, że służby są od ochrony liberalnej enklawy przed wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Żeby to zrobić, zawsze trzeba troszkę inwigilować. A wrogami są też ludzie, którzy nie płacą niskich podatków na utrzymanie ochrony dla zachowania liberalnego państwa. No sorki, ale taki mamy klimat.

Coś chyba pokręciłeś... Klasyczny liberał twierdzi, że państwo (czyli służby) są od ochrony obywateli przed utratą "wolności". Władzę służb ma ograniczać konstytucja. Tak więc mają być sądy, policja i wojsko. Klasyczny liberał uważa, że podsłuchiwanie ludzi bez powodu nie może mieć miejsca i jest ograniczeniem wolności obywatelskich. Więc sorry, ale to co napisałeś jest jakimś wypaczeniem.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Klasyczny liberał uważa, że podsłuchiwanie ludzi bez powodu nie może mieć miejsca i jest ograniczeniem wolności obywatelskich.
Dobrze, że napisałeś "bez powodu". Już się bałem, że nawet z jakiegoś "powodu" nie można i moje spojrzenie na "klasyczny liberalizm" się nie zgadza.
Klasyczny liberał twierdzi, że państwo (czyli służby) są od ochrony obywateli przed utratą "wolności".
No właśnie, są od ochrony obywateli chcących* ochrony tej klasyczno-liberalnej wolności. Spróbuj nie płacić podatków na państwo minimalne.

*albo akceptujących
 
Ostatnia edycja:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Następny, co nie kuma, o czym od miesięcy piszę, ale OKA, niech ci będzie. Pewnie jeszcze kucem byłem albo lemingiem, co chce by inni za niego robili na jego, co swoje na swoim powinien robić, hę?
Nie będę się tłumaczył, co ja robię swojego na swoim i nie mów mi komuchu, co mam na swoim swojego robić hehe kurwa hehe.

I przestań olewać ciekawe rzeczy związane z globalistami, bo jeszcze uznam, że pracujesz dla organizacji demokratycznych hehehe
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
a o czym piszesz? o tajnym spisku sorosa gdzie nawet soros nie wie o co chodzi ale za to ty wiesz?
jest dużo więcej ciekawszych rzeczy którymi lubie sie zajmować...

i nie gadaj mi co mam olewać komuchu
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
bo nie szanujecie innych i robicie offtop w wątku o Korwinie.
korwin to komuch

i odnosiłem sie do tego że tomkiewicz se wreszcie dał spokój z korwinem i dodałem jedynie do tego że jeszcze jakby se dał siana z sorosem to mógłby spokojnie juz robić swoje...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ale gdzie ja komusze? ani nie każe nikomu robić offtopa anie też nei kaze nikomu czytać co pisze...

i coby nie było offtopa to korwin to komuch...
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Wszyscy komuszymy. Ja komentując wasz offtop, przyłączyłem się do niego. Wchodzący w ten temat oczekiwali dyskusji o Korwinie, a dostali jajo. Nieładnie traktujemy czytelników tego tematu.

A żeby nie było offtopa, Korwin to stary lewacki pokurwieniec.
 
Do góry Bottom