KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Konserwatywny liberał to klasyczny liberał, jeja.
W tym przypadku (konserwatywny liberał) znaczy dokładnie konserwatywny klasyczny liberał.
Według mnie konserwatywny liberał to nie to samo co klasyczny liberał.
Klasyczni liberałowie to Locke, J-B Say, Bastiat, de Molinari itd. Natomiast konserwatywny liberalizm, to produkt Janusza Korwina-Mikke, czyli potocznie korwinizm.

Ile razy muszę tłumaczyć, że Korwin to praktycznie Wolter. Nawet stosunek do religii mają taki sam, bo Korwin chcę zniszczyć tradycyjny model religii w Polsce + jest deistą + uważa ateizm za elitarny pogląd wąskiej grupki ludzi. To są synonimy, przynajmniej w przypadku środowisk korwinistycznych.
To konserwatywny Wolter ;)
Natomiast zrównywanie deizmu i ateizmu, to kretynizm świadczący jedynie o tych co go głoszą.
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
i coby nie było offtopa to korwin to komuch...
A żeby nie było offtopa, Korwin to stary lewacki pokurwieniec.
Proponuję to od tej pory pisać w każdym poście w tym temacie, żeby nie było offtopów, następujące zdanie: "A poza tym sądzę, że Korwin-Mikke musi być zniszczony."

...A poza tym sądzę, że Korwin-Mikke musi być zniszczony.
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 248
Natomiast zrównywanie deizmu i ateizmu, to kretynizm świadczący jedynie o tych co go głoszą.
Amel pisząc, że to synonimy miał chyba na myśli, że dla korwinistow klasyczny liberalizm i konserwatywny liberalizm to synonimy, nie deizm i ateizm ;)

A poza tym sądzę, że Ozjasz Goldberg powinien zostać sformatowany.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
komusza inwigilacja w rozumieniu totalniackim, a to było wyrażone w kontekście zakusów PiS-u.

Przemawia przez Ciebie antypatia do PiS-u. Ziobro w zasadzie niczym nie różni się od Jeżowa i Dzierżyńskiego, a teraz okazało się że Korwin w zasadzie niczym nie różni się od Ziobry. A zatem Korwin=Jeżow

Natura każdego państwa jest taka, że za palenie na przystanku, niemanie pasów lub żucie gumy zostajesz zabity bez wyroku (spróbuj konsekwentnie odmówić zapłacenia mandatu za wyżej wymienione występki bez ofiar). A zatem wszystkie państwa oraz wszyscy etatyści niczym się od siebie nie różnią.

Korwin Mikke nie jest libertarianinem! Och, co za zaskoczenie! I ta nagła próba wrzucenia go do jakiejś innej zamkniętej szufladki...
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Korwin Mikke nie jest libertarianinem! Och, co za zaskoczenie! .
Nosz kurwa, jeszcze pewnie powinienem być zaskoczony, bo sam to ciągle dziwującym się powtarzałem tu na forum.
Powtórzę też tobie: mam osobiste granice tolerancji, a Korwin przekroczył nie tylko moje, ale przede wszystkim WŁASNE - w kontekście podstawowych zasad, których sam bronił jeszcze do niedawna, czyli, że państwo nie interesuje się życiem prywatnym obywateli.

Chcesz być adwokatem w tej sprawie, to se bądź, ale jak ja położę na kimś lagę, to koniec i kurwa amen. A że zawsze się trochę zawdzięcza, to z tego istotnego, bądź co bądź, powodu, nie mam zamiaru szkalować, trollować w/s Korwina.

Myślę, że to co napisałem jednak nie wystarczy, ale mam to w nosie. To mój ostatni wpis w temacie JKM.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Wystosowałeś porządny zarzut w stosunku do Korwina, a teraz chcesz uciec?

Ja uważam, że Korwin nie zmienił swoich poglądów. Zawsze takie miał. I są one naturalne dla każdego etatysty, bo każdy etatysta może je wypowiedzieć.

Władza ma prawo wiedzieć. Ma prawo, ale nie musi z niego korzystać. A według Korwina istnieją takie momenty, gdy władza ma prawo i powinna z tego prawa skorzystać. Żadna to nowość, bo służb Korwin nigdy nie zamierzał likwidować lub osłabiać.

Krytyka wypowiedzi Korwina jest dla mnie zrozumiała, ale to zdziwienie mnie zdumiewa. Podejrzewam, że @tolep o to samo chodziło. Tak gwałtowna reakcja na serio świadczy, że uważaliście go za libertarianina lekko etatyzującego.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 441
Skoro jest się zwolennikiem państwa typu korwinowego, to dlatego, że oczekuje się jednak pewnej stabilizacji. Co oznacza między innymi, że państwo będzie bronić swojej władzy przed - na przykład - Majdanem zrobionym za obce pieniądze. To postawa logiczna i konsekwentna. Nie rozumiem naglosci oburzenia. Korwin Krul pozwoliłby także na enklawy akapu albo komuny nie ingerujac w prywatne stosunki między tambylcani, z kanibalizmem włącznie, ale jednak jakiś rodzaj inwigilacji by zastosował.
 

Liberbarian

Member
64
45
Przecież Korwin zawsze był taki, że niskie podatki, legalna heroina i pojedynki zamiast sądownictwa - ale policjant nie skrzypek, czasem po mordzie dać musi. :)
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Ładnie powiedziane :
– Mamy kolejne potwierdzenie, że cały PiS to taki ruch socjalistyczny, lewicowy, umieszczony gdzieś pomiędzy sanacją a Gomułką. Oczywiście nie chodzi tutaj o tymczasową okupację niemiecką, tylko o poglądy ideowe. Dokładnie to odbija się w programie wicepremiera Morawieckiego. Jest to oczywista rozbudowa instytucji państwowych, które mają wzrosnąć z 18 do 25% udziału. Czyli: budujemy etatyzm zamiast stawiać na wolny rynek i prywatną przedsiębiorczość – skomentował prezes partii KORWiN. – Będziemy mieli taką samą sytuację, jak przed wojną, kiedy wpakowano ogromne pieniądze w Centralny Okręg Przemysłowy, który potem pracował całą wojnę dla Niemców (…). Tak samo nietrafione inwestycje będą teraz, jeżeli oczywiście PiS się utrzyma przy władzy – zauważył.

Europoseł Janusz Korwin-Mikke powiedział, że „naprawa banków nie polega na tym, żeby pozwalać bankom robić, co chcą, ale żeby dopuścić wolną konkurencję. Żeby powstało w Polsce 15 tysięcy drobnych, prywatnych banków, które będą zmuszały tamte do konkurencji. Nie zrobimy tego przez walkę z bankami, bo walka z bankami jest bez sensu”.

– Plan wicepremiera Morawieckiego, te jego pięć punktów – wszystkie idą dokładnie w odwrotnym kierunku do tego, co należy zrobić, bo należy zmniejszyć podatki. Jeśli plan zakłada wydanie biliona przez 25 lat, czyli 40 miliardów rocznie, to te pieniądze skądś będą musieli wziąć. Obłożą podatkami konsumenta, bo to konsumenci za to wszystko zapłacą. Musimy z tym zdecydowanie walczyć – podkreślił JKM, dodając, że zgadza się z diagnozą prof. Bogdana Wolniewicza, iż „dobre zmiany idą w złym kierunku”.
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Jeśli plan zakłada wydanie biliona przez 25 lat, czyli 40 miliardów rocznie, to te pieniądze skądś będą musieli wziąć.

Czyli tak: powiększamy deficyt budżetowy, który w tym roku wyniesie 50 miliardów o kolejne 17 miliardów na debilny program pronatalistyczny i jeszcze o 40 miliardów na "inwestycje". Czy tym komuchom kompletnie odjebało? Przecież to załatwi budżet w dwa lata! Ja pierdole, rządzą niecałe 4 miechy, a już mam ich dość BARDZIEJ niż PO...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Czyli tak: powiększamy deficyt budżetowy, który w tym roku wyniesie 50 miliardów o kolejne 17 miliardów na debilny program pronatalistyczny i jeszcze o 40 miliardów na "inwestycje". Czy tym komuchom kompletnie odjebało? Przecież to załatwi budżet w dwa lata! Ja pierdole, rządzą niecałe 4 miechy, a już mam ich dość BARDZIEJ niż PO...

No bo rzady bezideowych zlodziei i cwaniakow, sa lepsze od rzadow psychopatow (patrz: rzad Weimarski vs. Rzady NSDAP, monarchia Francuska vs. Rewolucjonisci, Car vs. bolszewia etc.)
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808


Kompromitacji cyborga ciąg dalszy, parafrazuję: "Ja zrobiłem uchwałę lustracyjną nie po to aby tych ludzi ukarać, tylko po to aby w końcu uwolnić ich od szantażu".
 
Do góry Bottom