1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Katastrofa rządowego samolotu

Temat na forum 'Inicjatywy wolnościowe' rozpoczęty przez margines, 10 Kwiecień 2010.

 1. crack

  crack Active Member

  Posty:
  781
  Polubienia:
  103
  http://wiadomosci.onet.pl/2681,2154806, ... kalne.html - czyżby koniec zgody narodowej i początek waśni ?:D Najpierw krakowianie protestują przeciwko nadaniu honorowego obywatela Krakowa Kaczyńskiemu a po jego śmierci pan Dziwisz robi się zamozwańczym przedstawicielem społeczenstwa i ogłasza, że zwłoki będą na Wawelu. Z tego co wiem Wawel jest publiczny, a nie pana Dziwisza. Oczywiście Jaro, człowiek pełny buty przyjął propozycję. Na onecie dziwne komentarze, że mieszkańcy krakowa nie umieją się zachować, a przecież wina jest po stronie Dziwisza który bez pytania robi co mu się podoba.
   
 2. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 821
  Wow! Dawałem temu narodowo-medialnemu nadymaniu najwyżej tydzień, a tu widzę, że Turbodymomen zawstydził nawet wątpiących ;).
   
 3. Cyberius

  Cyberius cybertarianin, technohumanista

  Posty:
  1 441
  Polubienia:
  34
  obudzili się i przechodzą powoli do ofensywy , bo w sytuacji w której wzięli wszystko [ po] mogą wszystko stracić, a czas pracuje dla drugiej strony
  K. Dziwisz reprezentuje interesy kościoła, a J. Majchrowski środowiska związane z SLD teraz kiedy PO wzięło wszystko próbują ugrać coś dla siebie, mogą nawet zawrzeć chwilowy sojusz z PISem
  przeciw PO
  w mojej opinii spóznili się jednak, jeśli te uroczystości będą miały taki masowy charakter to wystawienie przeciw nim grupek ludzi może się jedynie skończyć linczem lub stratowaniem, policji i wojska także na takie duże tłumy nie wypuszczą, chyba że zależy im na niekontrolowanym chaosie i zadymach i uzyciu policji i wojska?[hr]
  to nie jest nadymanie
  ludzie związani z prezydentem Kaczyńskim i PISem walczą o przetrwanie, no i do tego dochodzi lista sześciuset i jakieś nieujawnione archiwa IPN chór jest jednak bardzo zgodny, walczą z nimi jedynie "trole"
   
 4. qatryk

  qatryk Member

  Posty:
  179
  Polubienia:
  2
  to źle wiesz. Krypty na wawelu należą do kościoła gdyż alebowiem znajdują sie pod katedrą.
   
 5. Cyberius

  Cyberius cybertarianin, technohumanista

  Posty:
  1 441
  Polubienia:
  34
  Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.

  Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
  Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
  http://wzzw.wordpress.com/2010/04/14/ma ... dejrzenia/
   
 6. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 821
  http://www.youtube.com/watch?v=AZ5Vjjozt3I

  Co o tym sądzicie? Szczególnie interesuje mnie ta postać wyłażąca zza drzewa od 0:40-0:43, fake? A może jakieś zwierzątko?

  A nawet jeśli rzeczywiście tam dobijali rannych to jakim cudem komuś udało się nakręcić ten film i tak sobie stamtąd wyszedł jak gdyby nigdy nic?
   
 7. Inn Ventur

  Inn Ventur Well-Known Member

  Posty:
  347
  Polubienia:
  435
  A co myślisz o tych strzałach? O ile w 0:40-0:43 rzeczywiście może to być jakaś sarna, o tyle między 0:30 a 0:33 wyraźnie widać kontury ludzkie.
   
 8. Cngelx

  Cngelx Guest

  Co do filmiku to moim zdaniem fake (może to duchy ;P)

  Aczkolwiek nawet jeżeli byłby to zamach to i tak nie będzie to podane to publicznej wiadomości. Wyobraża ktoś sobie jaka mogłaby być reakcja społeczeństwa w Polsce. Podejrzewam, że kupa ludzi w tym kraju nie zastanawiając się nad konsekwencjami chciałaby wojny ;]
   
 9. Inn Ventur

  Inn Ventur Well-Known Member

  Posty:
  347
  Polubienia:
  435
 10. Cyberius

  Cyberius cybertarianin, technohumanista

  Posty:
  1 441
  Polubienia:
  34
  jeśli chodzi o obraz to wstrzymam się z komentarzem
  co do nagrań głosu -może to być kolejny dowód na współpracę rosyjskich służbistów z zamachowcami
   
 11. XYZ

  XYZ New Member

  Posty:
  74
  Polubienia:
  0
  Ciężko te odgłosy zakwalifikować jako eksplozje amunicji w magazynkach BORowców- jednoznacznie są to dźwięki wystrzału. Natomiast rodzi się tutaj pytanie; skoro był to zaplanowany zamach, to czemu nie użyli tłumików? No i co z pałętającymi się tam ludźmi? Przecież to amatorszczyzna... Przy takiej organizacji, możliwość dekonspiracji wynosi więcej niż pewność.

  Jeśli ktoś już miałby rozwalić ten samolot i dokonać tam egzekucji na niedobitkach, to to na pewno niebyły to służby rosyjskie (a przynajmniej frakcje związane bezpośrednio z kremlem). Raczej doszukiwałbym się próby wywołania konfliktu z Rosją przez inne strony...
   
 12. Cyberius

  Cyberius cybertarianin, technohumanista

  Posty:
  1 441
  Polubienia:
  34
  skrajna amatorszczyzna
  ale: nie mieli czasu, i nie zrobili tego sami
  To jest jasne że zamach zorganizowali z kolegami z polski po coś tam w końcu Dony jechał
   
 13. sierp

  sierp to ja :-)

  Posty:
  577
  Polubienia:
  294
  Ja oglądałem różne wersje tego filmu (z pomocniczymi kadrami i strzałkami, i bez) bardzo dokładnie, w okienku i pełnym ekranie, normalnie i klatka po klatce, na maksymalnej jasności ekranu laptopa - i nie potrafiłem dostrzec nawet śladów żadnych postaci w tych momentach, ani w żadnych innych. Odgłosy przypominające strzały faktycznie słychać, natomiast z wypowiedzi słyszę tylko "ni chuja sjebje", czyli chyba coś w rodzaju polskiego "ja pierdolę" - czyli coś, czego można się spodziewać po kimś oglądającym widok po katastrofie samolotu. Żadnych śmiechów, komentarzy po polsku czy innych odzywek, które podobno tam wychwycono.
   
 14. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 821
  Ja też na początku nie zauważałem, trzeba się dobrze przyjrzeć, między 0:30 a 0:33 tam rzeczywiście ktoś jest (trudno to zauważyć, kucająca osoba wstaje). Tyle, że ja stawiam raczej na to, że kręcili się tam jacyś szabrownicy i zwykli ciekawscy, a rosyjskie służby strzelały w powietrze, żeby ich odgonić.
   
 15. margines

  margines wujek dobra rada

  Posty:
  626
  Polubienia:
  83
 16. korzun

  korzun New Member

  Posty:
  23
  Polubienia:
  0
 17. Cyberius

  Cyberius cybertarianin, technohumanista

  Posty:
  1 441
  Polubienia:
  34
  Nic tu nowego w sprawie zamachu nie widze:) a straciłem na tym pare miesięcy
  Amerykanie podobno mają film z lądowania samolotu, oraz fotografie.
  Wykorzystać je mogą aby szantażować polski rząd gdyby nie chciał wysłać wojsk do libii/ewentualnie iranu/lub syrii:)
  Nie ma też obecnie dowodów -w świetle wiedzy jaką posiadam- na udział w zamachu, rządu rosyjskiego lub Tuska -mataczenie i zacieranie śadów tak
   
 18. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 821
  Jestem agnostykiem ateistą, dopuszczam możliwość zamachu, ale raczej w niego nie wierzę... ups, popierdoliły mi się tematy ;) .
   
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 225
  Polubienia:
  18 570
  Widzę, że dyskordianie z polskiej budżetówki wzięli sobie moje słowa do serca...

  TOK FM: Fuszerka śledczych - każdy może odczytać wrażliwe dane z dokumentów ze Smoleńska. Bo zostały amatorsko zakryte
  Darek Zalewski, Piotr Zorć
  21.01.2015 , aktualizacja: 21.01.2015 17:06
  Prokuratura wojskowa nie zabezpieczyła elektronicznych wersji dokumentów, które są dowodami w śledztwie smoleńskim. Z protokołów przesłuchań odczytać można nie tylko to, co zeznawali członkowie załogi Jaka 40, ale też informacje wrażliwe - ujawniają dziennikarze TOK FM.
  Naczelna Prokuratura Wojskowa opublikowała stenogramy z zapisami nagrania z wieży smoleńskiego lotniska oraz nagrania z samolotu Jak-40, lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154M. Problem w tym, że dokumenty są zabezpieczone amatorsko - donoszą reporterzy TOK FM.

  Zakreślone na czarno wrażliwe dane osobowe, łącznie z numerami dokumentów, adresami czy opisami sytuacji rodzinnej kpt. Arkadiusza Protasiuka można odczytać bez większych trudności. Śledczy o tym wiedzieli, dlatego na zeskanowane wersje protokołów nałożono dodatkowo elektroniczne markery.

  Czyli: to, co miało zostać schowane, najpierw zamazano czarnym mazakiem fizycznie, a później - ponieważ mazak prześwitywał - w komputerowym programie nałożono na to białe pola, które miały uniemożliwić odczytanie treści. Tyle że w tym samym (darmowym) programie, którego użyto do zasłonięcia treści, każdy może cały proces odwrócić.

  Prokuratura, którą poprosiliśmy o komentarz, całą sprawą jest zaskoczona.

  Opublikowane stenogramy

  A co jest w stenogramach? Pierwszy, odnoszący się do grupy kierowania lotami, liczy 279 stron, zaś drugi, dotyczący Jaka-40 - 64 strony. Wypowiedzi w językach angielskim i rosyjskim zostały przetłumaczone na język polski przez biegłego. Wraz ze stenogramami zostaną opublikowane suplementy, w których wyjaśnione są skróty i oznaczenia zawarte w tych stenogramach.

  Oba stenogramy zostały przygotowane w ramach opinii fonoskopijnych odnoszących się do tych nagrań i sporządzonych przez krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych. Te dwie opinie prokuratura otrzymała tydzień temu. Mają one duże znaczenie zarówno w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, jak i w prowadzonym odrębnie od marca 2011 r. przez wojskową prokuraturę postępowaniu dotyczącym lądowania Jaka-40 z kilkunastoma pasażerami - m.in. dziennikarzami, którzy mieli obsługiwać uroczystości w Katyniu. Jak-40 wylądował kilkadziesiąt minut przed katastrofą Tu-154M, a w chwili jego lądowania warunki na lotnisku były już bardzo trudne.
  Informacja lubi być wolna...

   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.