Jakie filmy ostatnio oglądaliście?

D

Deleted member 6341

Guest
@FatBantha to pracowity moderator. Dba o treści - żeby były zgodne z obowiązującym regulaminem forum. Należy się dobre słowo.
No ale moderatorami zostają najlepsi z najlepszych.
 
  • Like
Reactions: Alu
D

Deleted member 6341

Guest
Lawrence of Arabia (1962)

Wspaniała sceneria pustynna i na pierwszym planie Lawrence.

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 577
Oliver Stone nie jest zwolennikiem przemian zachodzących aktualnie w Hollywood. Z okazji premiery swoich wspomnień reżyser "Plutonu" udzielił niedawno wywiadu "New York Times Magazine", w którym bezpardonowo skrytykował fabrykę snów.

Wszystko stało się nagle zbyt delikatne, zbyt wrażliwe
- zaczął reżyser - Dziś w Hollywood nie możesz nakręcić filmu bez doradcy do spraw COVID. Nie możesz nakręcić filmu bez doradcy do spraw wrażliwości. To niedorzeczne.

Właśnie przeczytałem, jak kosztowne będzie teraz kręcenie filmów
- kontynuował Stone - Trzeba zachowywać te wszystkie środki ostrożności, 50-dniowy okres zdjęciowy nagle wydłużył się do 60 dni. Aktorzy muszą zachowywać dystans społeczny. O tym właśnie mówię.

Reżyser nie omieszkał również wbić szpilki oscarowej akademii. Akademia co kilka miesięcy zmienia zdanie na temat zmian w swoim regulaminie - stwierdził filmowiec - To przekleństwo poprawności politycznej. Nie jest to świat, z którym chciałbym mieć do czynienia. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego szaleństwa w Hollywood. To jak obłąkana herbatka w "Alicji w Krainie Czarów".

Stone zdradził, że nie zamierza na razie kręcić fabuł. Zamiast tego woli skupić się na realizacji dokumentów. W planach ma m.in. film przedstawiający nowe informacje na temat zabójstwa prezydenta Kennedy'ego, a także "A Bright Future" poświęcony czystej energii.

Trafił się jeden normalny.
 
D

Deleted member 6610

Guest
Najdłuższy dzień (The Longest Day) na podstawie książki Corneliusa Ryana.

Lądowanie wojsk alianckich w Normandii. D-Day 6 czerwca 1944 roku. Operacja "Overlord" Widowisko producenta Darryla F. Zanucka i największe filmowe wydarzenie 1962 roku. W obsadzie znani aktorzy :Henry Fonda, Richard Burton, Sean Connery, Robert Mitchum, John Wayne. Świetne efekty specjalne jak na tamten okres i dużo zabawnych scen i dialogów. Bardzo dobry film, który śmiało może konkurować ze współczesnymi filmami wojennymi. Może na nasze czasy już nieco zestarzały, ale wart poświęcenia uwagi i czasu.

 
Do góry Bottom