1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Jakie filmy ostatnio oglądaliście?

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez kr2y510, 1 Maj 2009.

1. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 712
    jedyne co mnie oburza to to że dziewczyny też nie amknięto w areszcie :)

2. Maksymiliana

Maksymiliana Everyday Hero

Polubienia:
    103
    Ja pare dni temu oglądałam film "Most Szpiegów" który polecał mi Ciek.

Muszę przyznać, że pierwszy raz słyszałam o takiej historii. Byle prawnik leci do ZSRR i tam załatwia uwolnienie Amerykanów w zamian za ruskiego szpiega w USA. Film naprawdę bardzo mi się spodobał. Zresztą to film Stevena Spielberga, więc musiał być dobry :)

Madmar318 lubi to.
  3. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 620
    Acrimony ( "zajadłość" ) reż Tyler Perry

Jest to film murzyńskiego reżysera z samymi murzyńskimi aktorami czyli chyba kino murzyńskie. Raczej nie mam szczęścia do tego typu produkcji bo przeważnie trafiam na jakieś beznadziejne gówna z kiepskimi aktorami i sztampową fabułą. O murzyńskich komediach nawet szkoda gadać bo to dno dna. Ale akurat ten dramat/thriller obejrzałem z przyjemnością, wciągnął mnie. Zaczyna się tak, że kobieta zostaje skierowana przez sąd na terapię radzenia sobie z agresją ponieważ nękała byłego męża. W gabinecie terapeutki kobieta opowiada jak to było. Jak to mąż naciągacz wykorzystał ją materialnie, pasożytował na niej całe życie i porzucił dla innej zostawiając w długach. To właśnie jej opowieść tworzy narrację filmu. Relacja pasożyt-ofiara wydaje się jasna mniej więcej do połowy filmu kiedy następuje ciekawy zwrot akcji a z dramatu zaczyna się robić thriller. Niezły film na nudne popołudnie. Dodatkowym smaczkiem są naprawdę dziwne murzyńskie ryje dorosłych sióstr głównej bohaterki, zwłaszcza starszej :)

Ostatnia edycja: 15 Czerwiec 2019
  4. nazimno

nazimno Active Member

Polubienia:
    125
    Birdman
    komediodramat Alejandra Gonzáleza Iñárritu.

Film znakomicie zrealizowany, otwarty na wiele interpretacji. Znakomita gra aktorska (Michael Keaton)
    Dobry film, któremu warto poświęcić uwagę. Ubawiłem się na nim setnie.
    Do obejrzenia pozostał Biutiful i Amores Perros.

Claude mOnet i wah lubią to.
  5. Madmar318

Madmar318 Well-Known Member

Polubienia:
    713
    nazimno i wah lubią to.
  6. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 389
    Obejrzałem ostatnio ten film, warto. Stwierdzam jednocześnie, że pseudodziennikarzyna, która pisała powyższą recenzję, w ogóle tego filmu nie oglądała, bo np. w filmie tak opisanej sceny nie ma: "W innej scenie, tuż po zabójstwie czarnoskórego mężczyzny, jeden policjant ostrzega drugiego, aby ten nie przebijał jego wątroby, ponieważ "śmierdzi... szczególnie u czarnych"." Komentarz pada w bardzo charakterystycznych okolicznościach i znając materiał, nie da rady zniekształcić ich w taki sposób.

7. The Silence

The Silence Well-Known Member

Polubienia:
    1 774
    "Jajo Anioła" z 1985 roku.

Akcja filmu dzieje się na wraku Arki Noego w rzeczywistości, w której wody po biblijnym potopie nigdy nie opadły i świat pozostał zalany wodą. Główną bohaterką jest dziewczynka opiekująca się jajem, z którego według niej ma się wykluć anioł. Film można uznać za metaforę wiary / religii, jest bardzo klimatyczny i w większości to co się dzieje na ekranie nie należy brać dosłownie.

wah, FatBantha i sabat lubią to.
  8. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 755

Najfajniejszy grzejnik na świecie

9. szeryf17

szeryf17 "No reason it's a good reason"

Polubienia:
    1 755

Ostatnia edycja: 7 Sierpień 2019
    nazimno, sabat i The Silence lubią to.
  10. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 615
    Sekta świra Mansona.

sabat, nazimno i The Silence lubią to.
  11. The Silence

The Silence Well-Known Member

Polubienia:
    1 774
    Predestination / Przeznaczenie

Jeśli lubicie pokręcone historie o podróżach w czasie to jest to kino dla was. Co prawda przy uważnym oglądaniu większość twistów da się przewidzieć ze sporym wyprzedzeniem, ale film jest wart obejrzenia ze względu na sam ryjący banię pomysł i ciekawie przedstawioną historię głównej postaci. Do tego gra aktorska trzyma poziom.

sabat, nazimno i Jaranek lubią to.
  12. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 564

Topowy Miike, czyli "13 Assassins" z 2010

wah lubi to.
  13. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 569
    Rian Johnson był zawiedziony „Imperium kontratakuje”
    2019-09-18 19:00:54Lord Sidious

Tym razem Rian Johnson nie mówił wprost o „Ostatnim Jedi”, ale porównał jego odbiór do osobistego odbioru „Imperium kontratakuje”.

Rian Johnson miał siedem lat, gdy V Epizod wszedł na amerykańskie ekrany i był bardzo zawiedziony sequelem „Gwiezdnych wojen”. Gdy był bardzo mały Rian poszedł z tatą do kina na „Nową nadzieję”, którą dobrze wspominał. Jeszcze lepsze uczucia wiążą się z „Powrotem Jedi”, który będąc dzieckiem Johnson ubóstwiał. Ale V Epizod to jedno wielkie rozczarowanie, choć jak przyznaje Rian z czasem, ale bardzo wolno, to się zmieniło i w końcu stał się to jego ulubiony film.

Tu warto pamiętać, że w latach 80. „Imperium kontratakuje” nie od razu zostało ogłoszone sequelem wszech czasów. Krytycy widzieli wiele wad tego filmu, fani też trochę narzekali. Trwało to prawie trzy lata, do „Powrotu Jedi”, wówczas Ewoki i lżejszy charakter filmu okazał się być problemem. Potem przyszła pora prequeli.

Co w „Imperium” nie podobało się Rianowi? To że Luke został emocjonalnie wykastrowany przez ojca. To bardzo mocno utkwiło w umyśle Riana, nie podobało mu się, ale miało pewien sens i z czasem reakcja na to się zmieniła. Johnson wierzy, że to co rozwijało w nim wściekłość było częścią pasji, a ta ostatecznie powinna sprawiać radość. Dlatego z czasem pokochał to, czym był Epizod V.

Obecnie Johnson jest na etapie planowania i rozmyślania swojej trylogii w „Gwiezdnych Wojnach”. Sam jednak sugeruje, że to wcale nie musi być jego kolejny projekt, a na te filmy sobie poczekamy
    .​

14. workingclass

workingclass Well-Known Member

Polubienia:
    2 757

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.