1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Jak libertarianizm ma zwyciężyć? Śmierć musi stać się opcjonalna...

Dyskusja w 'Nierząd' zaczęta przez jkruk2, 12 Kwiecień 2017.

 1. Max J.

  Max J. Active Member

  226
  218
  No dobrze.

  Nie słyszałem nigdy o żadnej wojennej doktrynie kapitalizmu, więc ponownie pytam: gdzie o tym napisał Paine i jak ta doktryna brzmi?

  Nawet stosując przemoc nic nie zdziałam w pojedynkę. Nawet gdyby wszyscy wolnościowcy w Polsce zmówiliby się, że z pewnym dniem wypowiadają posłuszeństwo to prawdopodobnie zostaliby spacyfikowani. Nie wystarczy też masowe poparcie do walki zbrojnej. Oprócz samej masowości potrzebne jest poparcie dużej części populacji, które będzie w stanie przeciwstawić się służbom państwowym i tej części społeczeństwa, która będzie bronić status quo. Bo nie wystarczy rozjebać, tylko ludzie muszą jeszcze rozumieć co ma powstać w zamian. Jeśli nie będą rozumieć to nie ma sensu niszczyć, bo nic to nie da.
   
 2. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  10 218
  12 818
  Paine przed Wojną Niepodległościową jeździł po amerykańskich miasteczkach i wsiach nawołując do organizowania się, celem linczowania poborców podatkowych i brytyjskich oficerów. Czyli do eliminacji żywych aktywów wroga.

  Oczywiście. Ale zrobisz wiele nie przeciwstawiając się tym którzy nawołują do stosowania przemocy i tym którzy ją stosują.

  Wypowiedzenie posłuszeństwa nic nie da. Trzeba zutylizować wszystkich politycznych wrogów wolności. Czyli wojna. Co więcej, ponieważ zamordyści wyznają całkiem inne zasady, ta wojna musi być wojną totalną, a zwycięstwo zakończone musi być całkowitą utylizacją wroga i jego żywych aktywów.

  Nieprawda. Wystarczy bierność tej większości i odizolowanie się od zamordystycznej strony.

  Wolnorynkowy kapitalizm nie musi być budowany! On zawsze powstaje samoczynnie. Czy to będzie Somalia, czy Polska przełomu 80/90, czy tez Chiny, kapitalizm wygląda tak samo. O dziwo, mimo różnic geograficznych, kulturowych i religijnych wszędzie do głosu dochodzą i zaczynają rządzić takie same zasady handlowe i biznesowe.
   

Udostępnij Tą Stronę