1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Islam musi zniknąć - Izrael to cywilizacja w morzu barbarzyństwa

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 29 Marzec 2013.

 1. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Ale pod jakim względem słabo? To że Żydów była tam wyraźna mniejszość to jest fakt znany. To nie zmienia faktu, że oni te ziemie kupili pod osadnictwo.
   
 2. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 534
  Brak wiedzy nie jest argumentem. ; )


  Coś w tym jest. Jeśli o mnie chodzi, to ja właśnie wszedłem do tego wątku (wcześniej marginalnie tylko raz powiedziałem słówko o Rothbardzie), żeby zaprotestować przeciwko tego typu podejściu:

  >>Co właściwie powstrzymuje Izrael przed ostatecznym rozwiązaniem, czyli przejęciem Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu i po prosty wysiedleniem wszystkich Palestyńczyków do ościennych krajów arabskich?<<

  Równie dobrze można by zapytać, co właściwie powstrzymuje Rzeczpospolitą Polską przed wysiedleniem skrajnych anarchistów (włącznie ze skrajnymi libertarianami), którzy publicznie nie uznają legitymacji państwa polskiego do funkcjonowania i publicznie wspierają oszukiwanie na podatkach? I odpowiedziałbym tak samo, jak odpowiedziałem. Brak wysiedleń to oczywista jakość cywilizacyjna, podobnie jak w minionych czasach kapitalizmu jakością cywilizacyjną było to, że Marks, po wyemigrowaniu do Anglii, mógł spokojnie pracować w bibliotece nad swoimi dziełami. Nie wiem czy wśród Palestyńczyków jest nowy Marks, ale z pewnością jest jakiś piekarz, który chce na wypiekach robić hajs, a w praktyce (choć słownie - na odwal się - może w ostateczności to poprzeć albo i nawet wcale nie) nie interesuje go bieganie i rzucanie kamieniami.  Może. Jeszcze ze dwa razy wysmarują brzydkie wyrazy na tablicy informacyjnej polskiej placówki dyplomatycznej i porzucę
  indywidualizm
  na rzecz antysemityzmu. ; )

  Ale poważniej. Pewnie się tak NIE stanie, ale teoretycznie dopuszczam myśl, że KAŻDE (ŁĄCZNIE - WSZYSTKIE) z państw, które wymieniłem jako jakby wzorcowe, zostanie zniszczone. Republic of China przez PRC, Islandia przez banksterów-globalistów, którym się Islandczycy stawiają troszeczkę, Izrael przez koalicję państw muzułmańskich (może np. po wyposażeniu w broń jądrową), Szwajcaria przez otaczającą ją Eurabię, która okaże się dużo bardziej zajadła niż otaczające ją kiedyś imperium niemiecko włoskie pod kierownictwem rządu III Rzeszy.
   
 3. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 525
  Polubienia:
  12 855
  Zdajesz się przypisywać państwom, a szczególnie państwu Izrael jakiś ludzki przymioty, których te nie posiadają. Niby "przyzwoitość" im nie pozwala na takie ostateczne rozwiązanie, ale pozwala im zabijać cywili, gnębić, wysiedlać, itd.

  Po II wojnie przesiedlano miliony i jakoś nikt specjalnie nie narzekał, że to niecywilizowane, więc zakładam, że wciąż mieści się to w arsenale uznawanych przez państwa metod rozwiązywania spraw, podobnie jak naloty dywanowe i błyskawiczne likwidacje znacznie większych grup ludności niż Palestyńczycy. Albo powolne, poprzez "cywilizowane" embarga i blokady.

  Dodam, że Palestyńczycy, a przynajmniej ich zbrojna część, sprawiają temu państwo odrobinę więcej kłopotu niż całe pokolenia polskich libertarian sprawiało Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Trzymajmy się jakichś rozsądnych porównań.

  To nie znaczy, że ja jestem zwolennikiem rozwiązania ostatecznego, ale 50 lat okupacji można raczej uznać za stan stały, a nie przejściowy, więc dlaczego nie pójść dalej. Po prostu wysiedlić, nawet z rozsądną rekompensatą, szczególnie za pieniądze amerykańskich podatników i zbudować Żydowski ethnostate pełną gębą. Mur dookoła i syjonizm na całego.

  Coś ich przed tym powstrzymuje i bez bajań mi tu o przyzwoitości, bo w takie rzeczy państwa, a już na pewno żydowskie, się nie bawią.
   
  nuri, Redrum, mikioli oraz 1 użytkownik lubi to.
 4. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 516
  Kupili dokładnie 5.8% Ziemi i postanowili przejąć władzę w Palestynie... coś nie bardzo. Nie czujesz, że coś jest nie tak w podziale ONZ? Dodatkowo irytująca jest narracja, że to Arabowie odrzucili pokojową propozycję podziału Palestyny (w sumie zgodnie z prawdą)... ale nie zwraca się uwagę na to jak ten podział wyglądał.
   
 5. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Temat samego uzasadnienia powstania Izraela to jest jak pisałem oddzielna kwestia, chociaż fakt, że bardzo trudna do oddzielenia. Jednak wg mnie gdyby nie Żydzi to swoje państwo stworzyliby tam Arabowie i najprawdopodobniej wyjebali by urzedujących tam Żydów w kosmos (patrząc po wcześniejszych wzajemnych relacjach, atakowaniu przez Arabów żydowskich wiosek itd).

  Edit: @mikioli na marginesie jak Ty wyliczyłeś te ponad 5%?

  Dodać też warto, że samej ludności żydowskiej w 47 w tamtym rejonie było jeśli wiki nie przekłamuje pół miliona a Arabów 1,1 miliona.
   
  Ostatnia edycja: 11 Kwiecień 2018
 6. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 516
  Masz rację, co do państwotwórczych planów arabskich ale nie koniecznie co do stosunku arabów do żydów. Ten stosunek został uwarunkowany dążeniami żydowskimi. Rozruchy zaczynają się dopiero po deklaracjach mocarstw, że stworzą na terenie Palestyny państwo żydowskie. Pamiętajmy, że deklaracja Bauforta to 1917 r... w 1923 r. mamy oficjalne zalecenie Ligi Narodów co do stworzenia "siedziby narodowej żydów", a oni w 1922 r. stanowią ledwie 11% ludności obszaru o którym mowa. Czego domagają się arabowie? Na początku likwidacji polityki otwartych drzwi, a wraz z napływem kolejnych fal żydów, zakazowi osiedlania. Nie ma tam postulatów zaorania żydów, wyrzucenia itd. Ruchawki tego okresu nie mają wiele wspólnego z tą dzisiejszą nienawiścią.

  Co do obliczeń to proste. Tabela z ziemią. Bierzesz liczbę ziemi żydów dzielisz na całą ziemię mnożysz 100%.
   
 7. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Bo to była prawda. Nie ma obowiązku sztucznego wciskania w każdym argumencie szpili w obie strony konfliktu żeby zaspokoić wszystkich uczestników dyskusji.

  Nie wiem o czym mówisz. Wspomniany marsz był pokojowy. Co to ma do rzeczy?

  Pisząc "Izrael nie zna języka niż siła" stawiam się na pozycji osoby która sądzi, że Palestyńczycy używając siły ugrali coś dla siebie, i to co najmniej dwa razy w konflikcie z Izraelem.

  Proszę, kolejne cytaty co do desperacji:
  INTIFADA.png
  INTIFADA 2a.png
  INTIFADA 2.png
  cast lead.png

  Absolutnie nie. Żeby wyciągać solidne wnioski w tak złożonym temacie jak konflikt izraelsko-palestyński należy brać pod uwagę wszelkie możliwe jego aspekty.

  Nie, powiedziałem jedynie, że takie działania Palestyńczyków przyniosły im obiektywne zyski w kontekście konfliktu. Ja jestem przeciwnikiem stosowania przemocy jako zasady.

  Wciąż silna popularność jastrzębiego Likudu, brak sensownego oporu chociażby dla budowy osiedli w Zachodnim Brzegu.

  Nie zauważyłem niczego takiego.
   
 8. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  zgłaszam do JIDF :D
   
 9. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  W ramach ciekawostki, polecam fragment mówiący o sławetnej rezolucji UN i liczbach o których mówicie.
  ziemie.png
   
 10. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Ale Ty nie napisałeś ŻADNEGO tekstu, który wskazywałby na jakąkolwiek winę strony arabskiej (oprócz suchego stwierdzenia, że też są współodpowiedzialni). I ok, może wg Ciebie wszelkie moje argumenty wskazują tylko na winę Żydów, więc skracając: co uważasz za winę Arabów w tym konflikcie?

  Przecież on polegał na tym, że masy podburzane przez Hamas ruszyły w kierunku granicy z Izraelem prowokować izraelskich żołnierzy. Możesz to zignorować jako propagandę, ale ze strony Izraela padło też, że demonstrujący toczyli opony płonące w kierunku granicy. Dodatkowo Arabowie próbują czasami podłożyć w to miejsce ładunki wybuchowe. Jeśli jednak nawet zignorować izraelskie przekazy (chociaż wyglądają one prawdopodobnie) to było na 99% jak na tym filmiku co dawałem wcześniej: Podbiegający do granicy Arabowie krzyczący jak pojebani "allahu akbar" i prowokujący żołnierzy. Czyli dokładnie to o czym pisałem wcześniej. Oczywiście Ty tego nie propsujesz, ale "Izrael nie rozumie innego języka", nie popierasz ataków z gołymi rękami na wojsko, ale z tego jest zysk (mózg rozjebany)... I to jest właśnie ta żonglerka argumentowa, którą uprawiasz.
  Ale zawsze coś można ugrać na prawie wszystkim. Rampage tej laski w siedzibie youtuba też pewnie zwrócił uwagę niektorych jak to zły youtube ogranicza zarabianie. Ale to nie zmienia faktu, że koszt takiej zabawy jest niewspółmierny do zysków. Jest to niemal czysty debilizm. Tak samo jak wysyłanie "gołych" Arabów na czołgi czy pod granicę. I to krytykuję, a nie fakt, że ktoś coś na swoim debilnym w 90% zachowaniu ugrał. Ty jednak zajmujesz w tej sprawie, wybacz "chuj wie jakie" stanowisko.

  Polskie kobiety wg lewicy również są w desperacji i podejrzewam, że wiele w to wierzy, że są prześladowane niemal jak na bliskim wschodzie w jakimś zamordystycznym kraju islamskim. Nie twierdzę przy tym, że sytuacja Arabów jest lekka, bo jest w chuj ciężka. Ale desperacja ludzka wcale nie oznacza, że wynika z niej racjonalne działanie.

  Co nie zmienia faktu, że samemu podsunąłeś mi cytat, którego oczekiwałeś (o prowokacjach) zaczynający się od:

  "Israeli soldiers in Gaza described going out in armoured personnel carriers.." czyli cegły w stronę żołnierzy izraelskich zignorowanie strzałów ostrzegawczych w powietrze i gazu, w końcu po trafieniu cegłą w twarz żołnierza izraelskiego postanawiają oni strzelać z ostrej amunicji i padają dwie ofiary arabskie i BUM! Tak się robi męczenników za sprawę. Dzięki. To niemal modelowy przykład tego o czym pisałem wcześniej.

  Przecież ta operacja była w odpowiedzi na działania Hamasu czyli kopania tuneli żeby przedostać się na teren Izraela oraz strzelanie z rakiet w randomowe miejsca w Izraelu (czyli również cywilne). To oczywiście nie usprawiedliwia zrzucania bomb na cywilów przez Izrael ale Hamas lubi chować broń w obiektach cywilnych:

  http://www.dailymail.co.uk/news/art...ocket-attacks-Israel-admits-says-mistake.html

  http://www.thetower.org/1955-un-report-confirms-hamas-stored-and-fired-weapons-from-un-schools/

  Jednak zasadnicze jest to, że to nie są jakieś randomowe akcje, że sobie Izraelskie wojsko wjeżdża na teren Gazy i strzela jak popadnie (najpewniej dla zabawy). Wiadomo, że psychopaci się zdarzają (być może był nim ten z filmiku Domana, nie ma co ukrywać, wojna sprzyja hodowaniu takich pojebów), może jest ich nawet sporo, ale zasadnicza przemoc ma uwarunkowania w odpowiedzi na ataki Hamasu i ogólnie terroryzm arabski.

  Trzeba, ale tutaj nie chodzi o to, ale o Twoje odbieganie od tematu! W skrócie: podałem Ci argument czemu Izrael okupuje Gazę, Ty rzuciłeś gołe stwierdzenie, że i tak i tak by okupowali. Odpowiedziałem na to: to twierdzenie nie ma znaczenia. Bo nie miało, bo było bez uzasadnienia. Ty mi w tym momencie wyskoczyłeś od czapy z jakimiś opcjami etycznymi. To się w ogóle kupy nie trzyma. Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś.

  O tych korzyściach pisałem już wyżej w zdaniu zaczynającym się "ale zawsze można coś ugrać".

  Ok, czyli opierasz okupację Gazy tylko (albo głównie) na ideologii nacjonalistycznej. Tyle, że to jest rzecz prawie niemierzalna (chyba, żeby rząd izraelski wprost stwierdził, że okupujemy bo jesteśmy lepsi i chuj). To, że jest to obrona przed Hamasem i ogolnie terroryzmem arabskim jest nieporównywalnie namacalna. Innymi slowy w Izraelu nie musiałby panować nacjonalizm żeby uznać okupację za racjonalne posunięcie (racjonalne w sensie motywowane chęcią dbania o swoje bezpieczeństwo w obliczu śmiertelnego zagrożenia, a nie powodowane ślepą nienawiścią). Odbiegam tutaj od samej formy tej okupacji bo pewnie wiele tam chujowych akcji odchodzi.

  Co ma brak oporu w sprawie osiedli do robienia z Gazy poligonu???

  Mają jak najbardziej. Dlatego powstała Hagana bo dochodziło do (za wiki, ale na pewno też jest to w innych źródłach):

  "..napaści na żydowskie osady rolnicze oraz niszczenie upraw polnych. W lutym 1920 roku zniszczona została położona na północy osada Tel Chaj. W jej obronie zginął między innymi Josef Trumpeldor. Następnie, w dniach 4-7 kwietnia 1920 roku doszło do arabskich zamieszek Nebi Musa w Jerozolimie, w których zginęło 6 Żydów, a 211 zostało rannych." Dodatkowo ta wspomniała Jaffa (47 ofiar żydowskich).
  Warto tutaj dodać, że to był początek XX wieku a te osady i ich rolnictwo to było główne (jak nie jedyne) źródło utrzymania. Prawdopodobnie bez nich groził im głód. Jak to nie jest sygnał żeby ktoś wypierdalał to nie wiem co jest...

  Spoko, tyle, że wg tych źródeł nie wiadomo ile ogółem należało do prywatnych arabskich właścicieli..
   
  Ostatnia edycja: 12 Kwiecień 2018
  sabat, wah i Eli-minator lubią to.
 11. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 835
  Polubienia:
  6 536
  - Zdejmuj tego w różowym - wskazuje żołnierz. - Nie, celuję do tego w niebieskim - odpowiada strzelec. Tuż po tym pada strzał i widać, jak Palestyńczyk pada na ziemię.

  - Łoooo! Ale mamy wideo! Taak! - krzyczą z zadowoleniem żołnierze. - Skur***n - komentują.
  - Ale legendarne wideo. Zobacz, biegną go ewakuować. Ktoś dostał w głowę. Nagrywaj. Wow! - mówią.
  - Aż wyleciał nogami do góry - śmieje się jeden z wojskowych.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...i-po-postrzeleniu-protestujacego-snajper.html
   
 12. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 261
  Polubienia:
  7 723
  następny holocaust to tylko kwestia czasu
   
 13. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 534
  Na to już padła wcześniej odpowiedź w tym wątku:

  >>Szczerze, to nie rozumiem tego argumentu, a słyszę go często w przypadku Izraela. Przecież na tym polega wojna, że silniejszy zabiera ziemie słabszemu. Tak działa ten świat od wieków. Amerykanie zabrali ziemię Indianom, później południowe stany Meksykowi. W Europie przez ostatnie 1000 lat bezustannie zmieniały się granice, kraje zabierały sobie tereny a nikt nie stosuje takiej argumentacji jak w stosunku do Izraela. To nie były ich (żydów) ziemie, ale sobie je wzięli, więc teraz należą do nich. Proste. Zawsze tak było.<< (Staszek)

  Gdybym miał się podpisywać pod tym cytatem, to po następującym wydłużeniu: "Zawsze tak było. Ale chodzi o to, żeby dalej tak nie było." Dlatego popieram wszelkie cywilizowane (bez cudzysłowu) embarga, blokady i sankcje na Rosję, która obkrawa Ukrainę ze skrawków terytorium, które to sankcje nie mają nic wspólnego z wolnym handlem, ale skutecznie przeszkadzają Moskwie (patrz na przykład ostatnie odwołanie emisji obligacji, rząd i bank centralny bezradne).

  Obywatele Izraela są podzieleni w sprawie rozwiązań, jakie należałoby wdrażać, ale w tym demokratycznym kraju istnieje dostatecznie duża grupa ludzi nastawionych na relatywnie humanitarne postępowanie z Palestyńczykami (NA TYLE, na ile da się i na ile w ogóle należy postępować humanitarnie z agresywnym bydłem), by wszelkie rojenia o wielomilionowych czystkach etnicznych nie wchodziły w grę.

  Tak powstanie Izraela, jak i to:
  >>Po II wojnie przesiedlano miliony i jakoś nikt specjalnie nie narzekał, że to niecywilizowane, więc zakładam, że wciąż mieści się to w arsenale uznawanych przez państwa metod rozwiązywania spraw<< (tosiabunio)

  to pierwsza połowa ubiegłego wieku. Przesiedlenia po drugiej wojnie związane były z życzeniami Stalina (ZSRR jako zwycięzca w wojnie realizował zyski terytorialne, a Polakom i Czechom w zamian za różne straty i komunistyczna dominację usiłowano zatkać gęby ziemiami), prawdopodobnie największego mordercy i ludobójcy w dziejach świata, któremu po drugiej stronie jako lider wolnego świata pechowo partnerował (ustalenia jeszcze w trakcie wojny) prawdopodobnie najgorszy prezydent w historii USA. To stare dzieje. Teraz czystki etniczne wraz "użyciem broni chemicznej" to największe zbrodnie w nowomyśleniu. Niemniej twierdzenie, że nikt specjalnie nie narzekał, że... - jest wyjątkowo skrajnie nietrafne. Miliony przepędzano i miliony się skarżyły, zawodziły, płakały. Chyba, że dla Ciebie liczy się tylko głos autorytetów zatwierdzonych przez państwo.

  Kultury bywają dobre albo złe (albo ani dobre, ani złe), ale ponieważ kultury zdecydowanie nie mają ostrych granic (z bardzo nielicznymi wyjątkami, jak, powiedzmy, kultura grypsująch w więzieniach), to całkiem poręcznie w zamian mówić o państwach. Państwa same są całkowicie bezczynne do tego stopnia, że niemal nie istnieją. Istnieją i działają, bo są animowane przez działania konkretnych ludzi. A w demokracji ludzie ci i ich sposób działania podlegają umasowionym wymaganiom. Dlatego można by przypisać jakiemuś państwu przyzwoitość, jak człowiekowi (bo jest emanacją działań konkretnych ludzi), choć ja tego NIE MÓWIĘ O Izraelu. Mówię, że Izrael działa w trudnych realiach, doskonale to opisuje kolejny cytat:

  >>nie ma co ukrywać, wojna sprzyja hodowaniu takich pojebów<< (Antoni)
   
  Ostatnia edycja: 12 Kwiecień 2018
 14. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Było i odnosilem sie do tego. Wg doniesień nie jest to w ogóle film z tej demonstracji.

  Filmy z tego demo:   
  xawas lubi to.
 15. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Brak zorganizowania, brak wspólnego frontu skutkujący niepotrzebną agresją wobec Żydów i taką nieraz powodującą, niejasnymi sygnałami dla władz żydowskich i dający "argument" IDF do dokonywania "interwencji" w AP.

  On polegał na tym, że ludzie szli sobie wzdłuż granicy.

  Dla Ciebie widocznie tak. Znajdzie się na świecie co najmniej jedna osoba która się z takim stanowiskiem nie zgodzi, a tym bardziej pewien lud lub dwa na Bliskim Wschodzie.

  Dziękuję za uczciwy i solidny osąd.

  Tak można powiedzieć o każdej możliwej operacji IDF, i dziwnym trafem za każdym razem znajdzie się jedna lub parędziesiąt przypadkowych ofiar.

  Czy tam paręset. Kto by liczył. Przecież to pultające się dookoła brudasy.

  No cóż, jeżeli w społeczeństwie żydowskim wykształcą się tendencje, które zatrzymają rozwój nielegalnych osiedli w Zachodnim Brzegu (przynajmniej), to i klimat wśród ludów palestyńskich tak na ZB jak i w Gazie złagodnieje i możliwe będzie negocjowanie przy użyciu innych metod niż działo lub karabin maszynowy.
  Oczywiście przy pozycji "racjonalnej" do niczego takiego nie dojdzie.

  Bez wyraźnych tendencji pokojowych ze strony Izraela pokoju w regionie nie będzie.

  Tak abstrakcyjne koncepcje są w oczywisty sposób niemierzalne w ścisłym tego słowa znaczeniu.

  Wiemy jednak, że przez parędziesiąt lat w polityce żydowskiej dominowały silnie syjonistyczne i jastrzębie partie, z którymi pokojowe ugrupowania nie miały specjalnie szans, i dostawały od społeczeństwa pozwolenie na dowolność w kwestii Gazy i Brzegu. Oczywiście można tedy zakrzyknąć "korelacja nie oznacza przyczynowości" i zakrzyknąć zwycięstwo.

  Okupowaliby, bo tak interes państwowy widzą rządzący - sprawdź sobie np. co postuluje Likud w sprawie Eretz Yisrael.
   
 16. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  @Redrum Ok, kończę, bo za dużo w Twojej argumentacji ogólników, rozmytych stanowisk i offtopici. A mi się nie chce ściagać Ciebie za formę, wolę spierać się o treść. To oczywiście moja ocena. Miałem też napisać do tych pierwszych cytatów co wrzuciłeś, ale mi sie odechciało. Sprawdź sobie jednak te filmiki na górze co do tego, że "sobie tylko szli wzdłuż granicy".
   
 17. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  No cóż, będę musiał poradzić sobie z tą sytuacją i przyjąć krytykę z godnością. Cytaty z prawdopodobnie najlepszej książki napisanej w temacie od jakiegoś czasu widocznie nie są dostatecznie konkretnym źródłem.

  Niemniej, zalecam przeczytanie jej, jeżeli nie w wersji angielskiej to gdy wyjdzie w języku polskim.

  Filmiki pokazują, że większość ludzi przyszła i uczestniczyła w pokojowej częsci marszu. Dziwnym trafem, podobnie zabserwowano tutaj oraz tutaj.
   
 18. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Ale co to zmienia??? Mniejszość z podburzanych ruszała do atakowania no i co? Tzn. ze Hamas działa sensownie? I że to był pokojowy marsz? Dla Ciebie 100% podburzanych ludzi musi ruszyć na karabiny zeby uznać to za idiotyzm? Nie wspominając, że ta (rzekoma) mniejszość zrobiła taki rozpierdol chociażby dymiąc tymi oponami doprowadziła do ogromnej prowokacji (bo przecież ten dym był skierowany przeciw żołnierzom stojącym przy granicy), oprócz tego kamienie i proce.
   
 19. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Zmienia to, że marsz był pokojowy, tak był zorganizowany, a Hamas zrobił swoje niezależnie od tego. Przerabia argument na casus rowerów z Radia Erewań.
  Osobiście jestem zwolennikiem ustalania poprawnej faktografii, to jest całkiem pomocne w poważnych dyskusjach z pogranicza historii i polityki.

  Nie i nie.
  Poza tym, ostatni cytat dobitnie pokazuje, że wciąż nie możesz się ustrzec przed walką z fantomami.
   
 20. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  O czym Ty bredzisz? Co ma do tego organizacja? Część ludzi z marszu zaczęła grubą prowokację. Jakim więc cudem Ty sobie to wrzucasz do worka "że sobie tylko szli wzdłuż granicy"? I jakim cudem określasz to sobie jako marsz pokojowy? Bo ktoś tak miał w zamiarach? Jaja sobie robisz? Trolujesz?

  Krycie się za fajoskimi stwierdzeniami (fantomy blablabla) nie uchroni Cię od oceny Twoich wpisów jako robienie kurwy z logiki [Chyba, że ja czegoś nie rozumiem, może tak być].
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.