1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Hulaj dusza – piekła nie ma, czyli na drodze i bezdrożu.....

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez workingclass, 8 Czerwiec 2014.

 1. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  Echa rajdu naszych paniczy na Słowacji ciąg dalszy. Panicze gibią w areszcie.

  WP.pl => Piraci drogowi z Polski jęczą w słowackim areszcie. Prokuratura nadal nieugięta

  Słowacy nie chcą wypuścić z aresztu trójki polskich piratów drogowych, którzy w 2018 roku brali udział w śmiertelnym wypadku drogowym w Dolnym Kubinie. Podejrzani skarżą się, że od 5 miesięcy siedzą w areszcie, a prokuratura próbuje wrobić ich przestępstwo zagrożone karą 20 lat więzienia.

  Jeden z polskich kierowców, uczestnik pirackiego rajdu ferrari, porsche i mercedesa na Słowacji napisał list do słowackiego ministra sprawiedliwości - dowiaduje się WP. Skarży się, że od pięciu miesięcy jest zamknięty w areszcie, a jego wnioski o wyjście na wolność za kaucją są stale odrzucane. Winę za wypadek miał zrzucić na kierowcę porsche, który był bezpośrednim sprawcą tragicznego w skutkach zderzenia.

  Przypomnijmy, że 30 września 2018 roku w wypadku w Dolnym Kubinie zginął kierowca skody, 57-letni Stefan Onczo, mieszkaniec miejscowości Orawskie Podzamcze. Według policji polscy kierowcy ferrari, porsche i mercedesa urządzili sobie piracki rajd lokalnymi drogami pod Tatrami. Umyślnie łamali przepisy ruchu drogowego, wykazując się bezmyślnością i arogancją.

  Jest linia obrony. To tylko wypadek

  Obroną piratów drogowych zajęły się dwie kancelarie prawne z Warszawy oraz Poznania. Jak udało się ustalić WP prawnicy ci wypunktowali szereg "nieprawidłowości i uchybień", jakich miała dopuścić się słowacka policja. Chodzi im o to, że pod presją opinii publicznej wypadek zakwalifikowano jako umyślne sprowadzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Za to grozi od 15 do 20 lat więzienia.

  Tymczasem adwokaci starają się przekonać śledczych, że tragedia w Dolnym Kubinie była nieszczęśliwym wypadkiem drogowym. Wówczas ciężar odpowiedzialności spoczywałby głównie na jednym kierowcy. Przy wypadku drogowym możliwa kara ogranicza się do 5 lat więzienia. W tej sprawie notę dyplomatyczną do słowackiego ministerstwa sprawiedliwości wystosowała ambasada RP w Bratysławie.

  - Sprawdziliśmy, że w całej Słowacji nie było przypadku, aby kierowca, nawet sprawca śmiertelnego wypadku, został skazany na karę bezwględnego więzienia. Nie ma powodu, aby przetrzymywać naszych obywateli w areszcie - mówi mec. Bartosz Graś z kancelarii Kijewski Graś w Warszawie.
  ...​

  Słowacki lud chce srogiej kary i tyle.
   
  Ostatnia edycja: 13 Marzec 2019
  snajper, FatBantha i wah lubią to.
 2. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 525
  Polubienia:
  12 855
 3. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  Ja uważam podobnie, że kierowca Mesia powinien być wypuszczony. Natomiast ukarać trzeba kierowcę Ferrari (główny sprawca) i Porsche. Problem w tym, że lud słowacki domaga się uznania tego nie za nieszczęśliwy wypadek, a za celowe spowodowanie wypadku. Więc szofer Mesia jest potencjalnym współsprawcą zbrodni.
  Vox populi, vox Dei.
  A raczej: vox populi suprema lex.
   
  Staszek Alcatraz lubi to.
 4. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  900
  Polubienia:
  1 542
  Vox populi ma tutaj rację akurat. Jeśli podpalasz budynek i myślisz, że może nie ma w tym budynku żadnych osób, a jednak były, i się zjarały żywcem, to możesz się bronić przed tym, że nie umyślnie coś spowodowałeś? O nie proszę Was! Jeżdżąc po ulicach jak wariat jesteś potencjalnym mordercą i tyle! Świadomie zakładasz że możesz kogoś zabić. Tylko kwestia czasu... Czemu ci mordercy nie jeżdżą w rajdach? Odpowiedź jest prosta: są to chujowi kierowcy...

  Według mnie ci debile powinni nawet zahaczać o karę śmierci, a już 20 lat więzienia było by karą zupełnie adekwatną w Liberandzie.

  Na pohybel polskim chujom!
   
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  Ja nie mam zdania w tej materii. Za mało mam danych.
  Uważam że lepiej będzie jak słowacki sąd się tym zajmie.

  Bo nie ma Grupy B. ;)
   
 6. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 335
  Polubienia:
  3 871
  Zgadzam sie z Krzysiem. Za co niby Ci co nie sa sprawcami mieliby siedzieć. Za współudzial ideowy? Wg mnie kary należa sie w każdym przestępstwie za bezpośrednie sprawstwo ( tudzież pomoc w nim) samo ryzyko popelnienia nie jest uczynkiem, ma być tylko hamulcem, nie samym przestępstwem, nie ma ani negatywnej ani ppzytywnej wartości. Ten z porsche zaryzykowal i przegral, jego problem
   
 7. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  933
  Polubienia:
  4 143
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  ^up^
  Nikt nie hula, jeno jeden jełop nie patrzy w lusterko.
   
 9. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 516
  Pierwszy raz w wątku muszę poprzeć krzysia. Prosta, nic nie jedzie, poprawne wyprzedzanie, tym razem rzeczywista głupota małosiusiakowca doprowadza do wypadku.
   
 10. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 343
  Polubienia:
  5 584
  Jakoś przeoczyłem wiadomość z zeszłego roku, że pobito rekord wszechczasów na Nurburgringu. I to o ponad 50 sekund.  Tezę pewnego forumowicza, że wszystkie zielone samochody są pedalskie, można chyba uznać za obaloną. ;)
   
  Kelsi i wah lubią to.
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  No nie do końca.
  Ten Porsche to nie był pedał a hybryd, czyli pedał pół-krwisty. ;)
  Lub jak kto woli, dwururka albo bi-sex.
   
 12. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 615
  Polubienia:
  7 182
  W Danii po epizodzie szybkiego wzrostu sprzedaży EV/PHEV nastąpiła zapaść

  Dania daleko cofnęła się na liście krajów z najwyższą sprzedażą samochodów EV/PHEV - a może raczej, po okresie sztucznej prosperity wróciła na właściwe miejsce?

  Dania, dzięki dopłatom/ulgom podatkowym notowała kilka lat temu względnie wysoki poziom sprzedaży samochodów elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV). W 2014r. było to 0,9% rynku, a w rekordowym 2015r. aż 2,3% rynku (blisko 5 tys. sztuk). Później było już tylko gorzej.

  W 2016r. sprzedaż spadła o 72%, a udział w rynku zmalał do 0,6%. W 2017r. sprzedaż spadła o kolejne 35% do 913 sztuk (77% EV, 23% PHEV) osiągając 0,4% rynku. Z tego ponad 42% (386) to Renault Zoe.

  Dania jest typowym przykładem jak negatywnie na branżach odbija się majstrowanie polityków. Zamiast pozwolić rynkowi rosnąć swobodnie w tempie adekwatnym do zamożności społeczeństwa oraz postępu technicznego EV/PHEV, dokonano sztucznego boomu. Następnie boom ten zaliczył szczyt, gdy ogłoszono redukcję zachęt - w grudniu 2015r. w pośpiechu sprzedano blisko dwa razy tyle aut EV/PHEV ile w całym 2017r., gdy przecież dostępność coraz lepszych EV/PHEV była większa.

  W interesującej sytuacji stawia to też budującą infrastrukturę ładowania firmę Clever (założoną przez spółki energetyczne EAS-NVE, SE, NRGi, EnergiMidt i Energi Fyn). Trzymając się ówczesnego nurtu politycznego, firma zainwestowała ogromne środki w punkty ładowania, które nie przynosiły zysku (wcześniejszy wpis), a od tego czasu sprzedaż EV/PHEV zmalała. Sytuacja pewnie zacznie się z biegiem czasu poprawiać, ale w takich warunkach trudno prowadzić inwestycje.

  BTW, gdzie się podział temat o zielonych samochodach?
   
  Jaranek i nazimno lubią to.
 13. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 113
  Staszek Alcatraz lubi to.
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 113


  Jesteś kierowcą ciężarówki. Nie możesz pozwolić, by inne pojazdy stanowiły przeszkodę w dotarciu po swoją naczepę i dostarczenia ładunku na czas. Przejeżdżasz przez dostawczaka i jedziesz dalej - tempomat poradzi sobie z ewentualnym spowolnieniem, wywołanym zamieceniem z drogi lekkich pojazdów jakichś małosiusiakowców...

  :)
   
 15. Presario

  Presario Active Member

  Posty:
  115
  Polubienia:
  180
  Żydzi potrafią normalne zrobić i pasują do amerykańskich aut, więc po co tak kombinować ze skracaniem, nie wiem. W wielu krajach też normalne wydają, tylko w innym kształcie jak chcesz amerykańskie, np. w Anglii, Irlandii...

  Z drugiej strony, to takie rozważania nad wzorem kajdanów. Tablice, tak jak łatwo je zczytywać komputerowo, służą dziś głównie do masowej inwigilacji ludzi.
   
  Ostatnia edycja: 25 Czerwiec 2019
  kr2y510 lubi to.
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 113
  Smerfy, smerfy - weźcie wy się najpierw jeździć nauczcie...  Ale na zdecydowany plus można zaliczyć czas dojazdu policji na miejsce wypadku. :p
   
  Ostatnia edycja: 25 Czerwiec 2019
  wah, nazimno, kr2y510 oraz 1 użytkownik lubi to.
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  Przedni napęd i silnik umieszczony poprzecznie, to dla mnie jak kobieta z poziomą cipką i cyckami na plecach. Ostatnio jechałem jako pasażer małą hybrydą, automat z napędem na przód. I co? Odejście jak ostra BM(W)-ka. Teraz obejrzałem wideo o przednim napędzie. Genderyzm samochodowy zwycięża. Tak! Gender atakowało od lat i powoli zwycięża.
   
 18. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 113
  No tak - jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Ja tam zawsze lubiłem różne niepozorne hatchbacki wyglądające jak zwykłe, nudne egzemplarze drogowe, dawno opatrzone na ulicach. Może przez Nienackiego i jego serię o "Panu Samochodziku", bo tam bohater tłukł się groteskowym samodziałem-amfibią z silnikiem od Ferrari, na ogół jeżdżąc jak zawalidroga i traktując to jako swój codzienny kamuflaż.

  Jeżeli chcesz się wyróżnić, to wiadomo - przepuszczasz mnóstwo kasy na typowy sportowy samochód, który przede wszystkim wygląda. Ale pewnie, gdyby przeliczyć pieniądze na samą efektywność - tak jak z tymi jazdami na Nürburgringu, to warto iść w hatche.

  Mnie jednak nie pasuje miarodajność tych rekordów, zwłaszcza w wykonaniu Renault. Wszyscy powinni startować na normalnych modelach, dostępnych dla klienta w salonie, a nie bawić się w wymianę wydechów i innych podzespołów, wyjmowanie tylnych siedzeń i odchudzanie samochodów. Z tego powodu na uznanie zasługuje głównie Honda.


  Z innej beczki - jestem ciekawy jak bardzo usztywniono przepisy dotyczące SAMów i czy dzisiaj też można byłoby własnym sumptem złożyć sobie takiego Frankensteina:
   
  Ostatnia edycja: 1 Lipiec 2019
  nazimno, sabat i Finis lubią to.
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  sabat, luke27 i Staszek Alcatraz lubią to.
 20. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 124
  Polubienia:
  20 343
  Alu, wah, nazimno oraz 2 uzytkowników lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.