Samochody, wozidła i rakietowozy - główny temat motoryzacyjny. Elektromobilność vs spalinogród

D

Deleted member 427

Guest
samoch%C3%B3d-elektryczny.jpg


sam-dreamstime-15287230_480x320-400x266.jpg


eco-cars.jpg


ecocar01_pivo2.jpg


Wasze teorie na ten temat?
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
Żadnego z powyższych bym nie kupił, zbytnio metroseksualne. Siedząc w takim aucie przestałbym czuć dyskomfort, tylko wtedy kiedy zacząłbym golić się pod pachami i na klatce piersiowej.

Ten ostatni wygląda jak zabawka dla małych dzieci.

Nie wyobrażam sobie jakiegoś robotnika, metala, punka czy skinheada za kierownicą czegoś takiego.

Mi się podobają jedynie czarne samochody, mogą być też srebrne, od biedy niebieskie.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
Te auta z postu tosiabunio ładnie wyglądają, poza czerwonym. To jakieś nowe hybrydy?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 140
To wszystko są elektryczne samochody. Tesla Model S, Chevy Volt, elektryczny Ford Focus, jakieś elektryczne BMW no i Tesla Roadster. Można i tak.

Niestety, wszystkie są bardzo drogie. Aby elektryk był tani, musi być przy okazji brzydki.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 029
Może jestem dziwny ale dla mnie samochód służy przede wszystkim do przemieszczania się, nie darzę czterech kółek i ryczących silników jakimś religijnym uwielbieniem.

Może być mały i pedalski, mi to nie przeszkadza :) . Niestety w erze coraz bardziej zatłoczonych miast małe samochody wyglądające jak zabawki są nieuchronne.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 051
Piter, ale weż pod uwagę jeszcze bezpieczeństwo. W takich małych samochodzikach praktycznie nie ma strefy zgniotu. I komfort jazdy też jest niewielki. To już lepiej kupić sobie motocykl.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Bo ostatnio coraz więcej aut wygląda pedalsko. Taka moda. Oczywiście nie ludu a tych co wiedzą lepiej i serwują ludowi takie pomysły. Znieść cła, wpuścić Chińczyka i po roku dwóch auta będą tanie i niepedalskie. Jak będą chcieli elektryczne to będą elektryczne, jak będą chcieli diesle to będą diesle.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
kawador napisał:
tosia, te, co wrzuciłeś, też są pedalskie :)

Taki też jest pedalski? :) :

800px-Rimconc1-300x176.png


Silniki elektryczne w kołach i mocno niepedalskie osiągi. Tam za nim to nie jest chłopiec :D
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 029
Pewnie, że samochód powinien być w miarę solidny, ale nie musi to być jakiś potwór. Mówcie co chcecie ale takim np. Smartem się raczej dobrze po zatłoczonym mieście popierdala :) , najlepiej mieć samochód miejski i samochód w trasę (tu można zaszaleć), chociaż pewnie Cokeman by za takie poglądy palił na stosach :D .

Co do samochodów, które rzekomo są pedalskie... jedni chcą sobie przedłużyć siusiaka a inni potrzebują... po prostu zwykłego samochodu :rolleyes: ;) .
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To dlaczego ten "zwykły samochód" ma mieć akurat pedalski wygląd?
Zastanówcie się:
Czy to wymogi technologiczne związane z produkcją auta narzucają pedalski wygląd?
Czy to wymogi eksploatacyjne narzucają pedalski wygląd?
Czy to opór aerodynamiczny narzuca pedalski wygląd?
...
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 029
No ale co to jest "pedalski wygląd"? Kawador uważa samochody, które podał tosia za pedalskie, tosia chyba nie i ja też nie. Każdy ma inny gust. Sugerujesz, że takie samochody są robione specjalnie, żeby kształtować ludzi na pedalskich lewaków? ;)

Jedno jest pewne, jak na prawdziwym wolnym rynku będzie zapotrzebowanie na übermęskie elektryczne samochody, to na pewno będą takie produkowali.
 

Voy

Active Member
386
242
takie samochody są robione specjalnie, żeby kształtować ludzi na pedalskich lewaków?

już dość dłuższy czas temu czytałem badanie, wg. któtrego auta "ekologiczne", które nie wyróżniały się wyglądem od normalnych aut sprzedawały się dużo gorzej od samochodów, od których na kilometr waliło zielonym pedalstwem. Wg. autorów wynikało to z tego, że większość tych aut jest kupowane typowo na pokaz, żeby cały świat widział jak bardzo kupiec jest progresywny, zielony itd.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
Voy napisał:
takie samochody są robione specjalnie, żeby kształtować ludzi na pedalskich lewaków?

już dość dłuższy czas temu czytałem badanie, wg. któtrego auta "ekologiczne", które nie wyróżniały się wyglądem od normalnych aut sprzedawały się dużo gorzej od samochodów, od których na kilometr waliło zielonym pedalstwem. Wg. autorów wynikało to z tego, że większość tych aut jest kupowane typowo na pokaz, żeby cały świat widział jak bardzo kupiec jest progresywny, zielony itd.

A są jakieś statystyki które warstwy\grupy społeczne kupują najczęściej hybrydy?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 726
Uwielbiam zielone, pedalskie samochody, zwłaszcza marki Jaguar:

Jaguar_XJ220_'92.jpg

jaguar_xk150_green_1_.jpg

1974-jaguar-xke-001.jpg


Jeżdżą nimi homo-Angole po prywatnych szkołach z internatem, w których obowiązkowo trzeba pedałować, bo nie są koedukacyjne. Gej-OK, jak dla mnie.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
Opływowe kształty jak z zabawki albo auta dla kobiety. Chyba jak czytasz np. recenzje\test auta i koleś pisze, że samochód ma agresywny wygląd, to wiesz co ma na myśli?

To jest męskie auto:

1965-Ford-Mustang.jpg
 

luke27

Well-Known Member
117
405
Premislaus napisał:
Opływowe kształty jak z zabawki albo auta dla kobiety. Chyba jak czytasz np. recenzje\test auta i koleś pisze, że samochód ma agresywny wygląd, to wiesz co ma na myśli?

To jest męskie auto:

1965-Ford-Mustang.jpg

PIĘKNE!
 
Do góry Bottom