1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Samochody, wozidła i rakietowozy - główny temat motoryzacyjny. Elektromobilność vs spalinogród

Temat na forum 'Komputery i technika' rozpoczęty przez Anonymous, 25 Maj 2012.

1. Anonymous

Anonymous Guest

2. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 798

Wasze teorie na ten temat?

Kelsi lubi to.
  3. Anonymous

Anonymous Guest

Żadnego z powyższych bym nie kupił, zbytnio metroseksualne. Siedząc w takim aucie przestałbym czuć dyskomfort, tylko wtedy kiedy zacząłbym golić się pod pachami i na klatce piersiowej.

Ten ostatni wygląda jak zabawka dla małych dzieci.

Nie wyobrażam sobie jakiegoś robotnika, metala, punka czy skinheada za kierownicą czegoś takiego.

Mi się podobają jedynie czarne samochody, mogą być też srebrne, od biedy niebieskie.

4. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 821
    Szukasz kontrowersji na siłę.

Kelsi lubi to.
  5. Anonymous

Anonymous Guest

Te auta z postu tosiabunio ładnie wyglądają, poza czerwonym. To jakieś nowe hybrydy?

6. tosiabunio

Polubienia:
    12 821
    To wszystko są elektryczne samochody. Tesla Model S, Chevy Volt, elektryczny Ford Focus, jakieś elektryczne BMW no i Tesla Roadster. Można i tak.

Niestety, wszystkie są bardzo drogie. Aby elektryk był tani, musi być przy okazji brzydki.

7. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 828
    Może jestem dziwny ale dla mnie samochód służy przede wszystkim do przemieszczania się, nie darzę czterech kółek i ryczących silników jakimś religijnym uwielbieniem.

Może być mały i pedalski, mi to nie przeszkadza :) . Niestety w erze coraz bardziej zatłoczonych miast małe samochody wyglądające jak zabawki są nieuchronne.

8. Szynka

Szynka Złota szynka wolnego rynku.

Polubienia:
    1 856
    Piter, ale weż pod uwagę jeszcze bezpieczeństwo. W takich małych samochodzikach praktycznie nie ma strefy zgniotu. I komfort jazdy też jest niewielki. To już lepiej kupić sobie motocykl.

9. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 798
    tosia, te, co wrzuciłeś, też są pedalskie :)

10. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 287
    Bo ostatnio coraz więcej aut wygląda pedalsko. Taka moda. Oczywiście nie ludu a tych co wiedzą lepiej i serwują ludowi takie pomysły. Znieść cła, wpuścić Chińczyka i po roku dwóch auta będą tanie i niepedalskie. Jak będą chcieli elektryczne to będą elektryczne, jak będą chcieli diesle to będą diesle.

11. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 423
    Taki też jest pedalski? :) :

Silniki elektryczne w kołach i mocno niepedalskie osiągi. Tam za nim to nie jest chłopiec :D

12. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 828
    Pewnie, że samochód powinien być w miarę solidny, ale nie musi to być jakiś potwór. Mówcie co chcecie ale takim np. Smartem się raczej dobrze po zatłoczonym mieście popierdala :) , najlepiej mieć samochód miejski i samochód w trasę (tu można zaszaleć), chociaż pewnie Cokeman by za takie poglądy palił na stosach :D .

Co do samochodów, które rzekomo są pedalskie... jedni chcą sobie przedłużyć siusiaka a inni potrzebują... po prostu zwykłego samochodu :rolleyes: ;) .

13. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 287
    To dlaczego ten "zwykły samochód" ma mieć akurat pedalski wygląd?
    Zastanówcie się:
    Czy to wymogi technologiczne związane z produkcją auta narzucają pedalski wygląd?
    Czy to wymogi eksploatacyjne narzucają pedalski wygląd?
    Czy to opór aerodynamiczny narzuca pedalski wygląd?
    ...

14. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 828
    No ale co to jest "pedalski wygląd"? Kawador uważa samochody, które podał tosia za pedalskie, tosia chyba nie i ja też nie. Każdy ma inny gust. Sugerujesz, że takie samochody są robione specjalnie, żeby kształtować ludzi na pedalskich lewaków? ;)

Jedno jest pewne, jak na prawdziwym wolnym rynku będzie zapotrzebowanie na übermęskie elektryczne samochody, to na pewno będą takie produkowali.

Max J. lubi to.
  15. Voy

Voy Active Member

Polubienia:
    235
    już dość dłuższy czas temu czytałem badanie, wg. któtrego auta "ekologiczne", które nie wyróżniały się wyglądem od normalnych aut sprzedawały się dużo gorzej od samochodów, od których na kilometr waliło zielonym pedalstwem. Wg. autorów wynikało to z tego, że większość tych aut jest kupowane typowo na pokaz, żeby cały świat widział jak bardzo kupiec jest progresywny, zielony itd.

16. Anonymous

Anonymous Guest

A są jakieś statystyki które warstwy\grupy społeczne kupują najczęściej hybrydy?

17. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 984
    Uwielbiam zielone, pedalskie samochody, zwłaszcza marki Jaguar:

Jeżdżą nimi homo-Angole po prywatnych szkołach z internatem, w których obowiązkowo trzeba pedałować, bo nie są koedukacyjne. Gej-OK, jak dla mnie.

18. tosiabunio

Polubienia:
    12 821
    Ja, jako hetero, nie bardzo wiem, jakie to są pedalskie samochody. Kawador ma jakąś lepszą wiedzę :D

tomky i Max J. lubią to.
  19. Anonymous

Anonymous Guest

Opływowe kształty jak z zabawki albo auta dla kobiety. Chyba jak czytasz np. recenzje\test auta i koleś pisze, że samochód ma agresywny wygląd, to wiesz co ma na myśli?

To jest męskie auto:

20. luke27

luke27 Well-Known Member

Polubienia:
    308
    PIĘKNE!

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.