Gry komputerowe

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
battlefield 2
bf2e20.jpg


jazz rabbit
jazz rabbit.jpg


atlantis
0.jpg

sky roads- gra wydana w 1993r na system DOS
144965788368534074.jpg

quake 2- w to grało się na LANie na infie w szkole
quake-ii_9.jpg
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Lata 1996-2000 to był chyba najlepszy okres dla gier komputerowych. Może dlatego, że wtedy chciało mi się grać. ;)

O to prawda :D Można by to rozciągnąć do 2004 roku. To przecież w okresie 1996-2004 powstały takie perełki jak Baldur's Gate, Neverwinters Nights, Starcraft czy Warcraft 3.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Podoba mi się to zestawienie - w żadną z nich nie grałem :)

Polecam szczególnie Baldur's Gate obie części z dodatkami tak samo jak oba neverwintery z dodatkami, zabawa i zajebista fabuła wciąga :D . Starcraft też dobra giera, ale nie polecam dla osób, którę potrafią się łatwo wkurwiać ;)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Podoba mi się to zestawienie - w żadną z nich nie grałem :)
Tosia, bo Ty przecież już w latach '90 byłeś starym pierdasem a nie gówniarzem poświęcającym swój czas na jakiś komputerowy eskapizm. Nawet jeśli weźmiemy poprawkę na pracę w growej branży, jako dorosły facet zapewne nie miałeś czasu, aby w każdej wolnej chwili w coś ciąć.

Zresztą sam powiedz, czy da się połączyć pasję do grania, jeśli się w większej mierze te gry tworzy i wie jak powstają? Czy da się grać dla przyjemności, czy to przechodzi w zboczenie zawodowe i automatycznie włącza się tryb analizy i porównywania wysiłków konkurencji? Iluzjoniści raczej nie traktują pokazów magii tak jak ich widzowie, bo dla nich to praca. Wątpliwe, aby w wolnym czasie chodzili dla przyjemności na pokazy konkurencji. ;)

Ja mogę zrobić rozpiskę, w co ciąłem w chwalebnych latach '90, rok po roku, począwszy od 1991 roku, kiedy to w wakacje dostałem pierwszego PC, 386DX, 33 MHz, 16 MB RAM z monochromatycznym monitorem, jeszcze bez Windowsa.

Ale skupiając się na złotym okresie gier, to wyglądałoby mniej więcej tak:

1996:
Duke Nukem 3D
Civilization II
Zork: Nemesis
Quake
The Elder Scrolls II: Daggerfall
Mortal Kombat Trilogy
Command & Conquer: Red Alert
Master of Orion II
Tomb Raider
Diablo (!!!!!)
Warcraft II: Beyond the Dark Portal
(!!!!!!)

1997:
Turok: Dinosaur Hunter
Need for Speed II
Dungeon Keeper (!!!!)
Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter (!!!!!!!!)
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II (!!!!!!!!!)
Blood
Carmageddon
Hexen II (!)
Fallout (!!!!!!!!)
Grand Theft Auto
Age of Empires (!!)
Mortal Kombat 4
Tomb Raider II
Wing Commander: Prophecy
Quake II


1998:
Star Wars: Rebellion
Descent: FreeSpace – The Great War
StarCraft (!!!!!!!!)
Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
Unreal
Caesar III
Fallout 2 (!!!!!!!!)
Heretic 2 (!)

Half-Life
Tomb Raider III
StarCraft: Brood War
Thief: The Dark Project
(!!!!!!)
The Settlers III
Baldur's Gate
(!!!!)
Myth II: Soulblighter

1
999:
Sid Meier's Alpha Centauri
Heroes of Might and Magic III (!!!!!!!!!!!!)
Star Wars: X-Wing Alliance (!!!!!!!!!!!!!!!!)
Aliens versus Predator (!!!!!!!!!!)
Descent 3
Driver
Dungeon Keeper 2
Jagged Alliance 2
Command & Conquer: Tiberian Sun
Homeworld (!!!!!!)
Age of Empires II: The Age of Kings
Freespace 2
Grand Theft Auto 2
Pharaoh (!!!)
The Longest Journey (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Unreal Tournament
Planescape: Torment (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


2000:
Need for Speed: Porsche Unleashed
Thief II: The Metal Age
Star Wars Episode I: Racer (!!!!!!!!!!!!)
Shogun: Total War
Deus Ex
Diablo II (!!!!!!!!!!!!!!!!)
Icewind Dale
Age of Empires II: The Conquerors
Tony Hawk's Pro Skater 2
Baldur's Gate II: Shadows of Amn (!!!!!!!!!!!!!!)
Command & Conquer: Red Alert 2

Im więcej wykrzykników, tym większe wrażenie zrobił na mnie dany tytuł i najpewniej straciłem na niego więcej czasu. Przełożyło się to na sentyment i nieśmiertelność skutkującą okazjonalnymi powrotami.

Jeśli to nie jest najlepszy okres dla gier, to ja nie wiem, co nim było. Jasne, lepsze pozycje pojawiały się również przed tym i po tym, ale jak sobie tak człowiek popatrzy na nagromadzenie tych super-miodnych tytułów, to się nie dziwi, że tyle mu wówczas młodości przed ekranem upłynęło. Najbardziej płodne chwile Blizzarda, największy wysyp fajnych pozycji z Lucasarts (bo to czasy pierwszej Edycji Specjalnej Klasycznej Trylogii wchodzącej do kin i oczekiwanie na Epizod I), najlepsze RPGi, kultowe strzelanki, kosmiczne symulatory lotów, RTSy u szczytu potęgi.

Później człowiek zrobił się stary i wybredny, poszedł do liceum, miał mniej czasu na zajmowanie się wirtualiami, poczytał Rothbarda i zainteresował się światem (trochę). Jeśli już grał, to i tak w te stare tytuły, które polubił najbardziej i to było tyle, jeśli idzie o tego rodzaju rozrywkę.

W sumie to załamanie zainteresowania graniem zbiegło się u mnie z upadkiem czasopisma Secret Service, więc może to ono indukowało chęć śledzenia tego, w co się gra i czemu warto dać szansę, a czemu nie. No i zmiana szkoły oraz środowiska z nowymi znajomościami też pewnie miały jakiś wpływ.
 

The Truthseeker

Fundamentalistyczny Autokrato-Kapitalista
13
0
Ja głównie gram w strategie (Total Wary stare i nowe przede wszystkim), czasem zagram w coś na PS4 (Uncharted, AC) i na telefonie w PUBGa.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
@tosiabunio ale w Fallouta mam nadzieję grałeś? Bo bez tego nie da się być teoretykiem akapu.

Nie, nie grałem. Ja nie lubię takich gier generalnie (w sensie RPG), nie postapo. Kiedyś, już dobrze w XXI wieku postanowiłem, że spróbuję tego Fallouta, ale nie umiałem w nim nic zrobić, tak się zmieniły reguły interfejsowe. Poddałem się na pierwszym starciu ze szczurem-mutantem.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Coś pięknego, ale w domu tego raczej nie zamontujesz.
Dlaczego? Tam nie ma aż tak dużych sił. Mógłbyś postawić to nawet na parkiecie. Tamten symulator jest nawet nieprzytwierdzony, widać jak się przemieszcza po kolizji. Można przytwierdzić na stałe lub dorobić opuszczane kółka i jakiś prosty system szybkiego montażu do posadzki, albo montować do ściany, przy pomocy pasów z napinaczem.
 

The Truthseeker

Fundamentalistyczny Autokrato-Kapitalista
13
0
Dlaczego? Tam nie ma aż tak dużych sił. Mógłbyś postawić to nawet na parkiecie. Tamten symulator jest nawet nieprzytwierdzony, widać jak się przemieszcza po kolizji. Można przytwierdzić na stałe lub dorobić opuszczane kółka i jakiś prosty system szybkiego montażu do posadzki, albo montować do ściany, przy pomocy pasów z napinaczem.

Miałem na myśli przeciętne polskie mieszkanie i przeciętne polskie fundusze. :-(
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
^^
Rzeczywistość ma słabe nasycenie kolorów. Powinni już zainwestować w lepsze kamerki na tych bolidach, bo wstyd, że w grach jest lepsza grafika... ;)

Tymczasem na GOGu rzucili Unreala. Kusi mnie, żeby wieczorem odpalić i zobaczyć, jak się zestarzał...

1600x1200 CRT MASTER RACE!


Kultowy Unreal za darmo na GOG.com w 20. rocznicę premiery
23.05.2018 12:57
g_-_960x480_-_s_xc52d780c-178a-4e5a-a3fc-b050619272a8.png


Minęło 20 lat od kiedy kultowy Unreal podniósł poprzeczkę przed grami FPS. Z tej okazji można mieć ją zupełnie za darmo, w wersji Gold i bez DRM, dzięki urodzinowej promocji na GOG.com.

Akcja gry została osadzona w dalekiej przyszłości, gdy ludzkość opanowała dalekie zakątki kosmosu i napotkała straszne rasy obcych. Statek więzienny rozbija się na odległej planecie, dzięki czemu główny bohater może uwolnić się z celi, ale musi walczyć o przetrwanie. Nie jest łatwo. Na planecie rządzi rasa Skaarj, która zniewoliła jej mieszkańców.


Podstawowy Unreal zawiera 30 misji dla jednego gracza i 13 map do zabawy w kilka osób, w wersji Gold zaś dostaniemy także dodatek Return to Na Pali, który dodaje do rozgrywki kolejnych 17 map. Gra została wydana na Windowsa i Macintosha, ale na GOG-u można ją mieć tylko w wersji dla Windowsa.
g_-_16x16_-_-_x57cac200-0362-49c5-b062-9baef098d694.png
g_-_300x300_-_-_x57cac200-0362-49c5-b062-9baef098d694.png


Do końca promocji zostało jeszcze 30 godzin. Przy okazji można w świetnej cenie kupić także inne gry z serii. Za pakiet zawierający Unreal Tournament GOTY, Unreal Tournament 2004 Editor's Choice Edition i Unreal 2: The Awakening Special Edition zapłacimy tylko 20 zł.
 
Do góry Bottom