1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Globalne Ocieplenie

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Singularity, 29 Maj 2009.

 1. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Na teraz widzę to tak:

  1) GO: następuje i wygląda na dość mocny trend, nie wykluczam jakiegoś deus ex machina, że trend się zmieni;
  2) zasadniczo antropogeniczny charakter: możliwość, dość spore prawdopodobieństwo, ale nie pewność;
  3) skutki GW: dość znaczące, trudne do przewidywania;
  4) dostosowanie się cywilizacji do GW: możliwe;
  5) zeroemisyjność w najbliższej przyszłości: mało prawdopodobna;
  6) globalne programy rządowe: bezskuteczne, proste, nieprzemyślane pod względem skutków (używając miejscowego slangu: komusze).

  GW to ciekawa kwestia w kontekście zderzenia: rząd vs. rynek. <spam mode> Tradycyjnie wysmażyłem bloga, bo mnie ten temat zaczął jarać. </spam mode>
   
  Ostatnia edycja: 23 Sierpień 2019
  wah, sabat, kr2y510 oraz 4 uzytkowników lubi to.
 2. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  No ok, po prostu jesteś w mniejszości.

  Takie rozumienie słowa wychwyciłem z dyskusji internetowych.

  Tzn. według tego co wiem to nie ma specjalnych/unikalnych innych zagrożeń dla ludzkości w porównaniu do zmian które obserwujemy teraz - po prostu wszystko to samo tylko w większej skali/częstości.
   
 3. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Tzn. żeby nie było - nie deklaruję, że uważam na każde słowo :) Natomiast "alarmista" czy "negacjonista" wydają mi się z grubsza neutralne i dość czytelne.

  Co do tych zagrożeń: rozważane są różne warianty skutków GW, od utrudnienia życia po zagładę cywilizacji. No więc pytanie - o czym mówimy? O zniknięciu homo sapiens czy o większych wydatkach na klimatyzację?
   
 4. Siegfried

  Siegfried Active Member

  Posty:
  108
  Polubienia:
  159
  Daj znać jak będzie nowy wpis.
   
 5. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Bardzo chętnie, ten blog w sumie wypączkował z tego wątku.
   
  Ostatnia edycja: 25 Sierpień 2019
 6. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Ja nie bede klamal, ze negacjonista to MOCNE slowo i z wyraznym zacieciem - sam jestem grzeszny uzywania go podobnie jak wielu tzw. sceptykow uzywa alarmisty - niemniej rzecz sprowadza sie jak mowisz do znaczenia - tutaj miedzy nami nie ma niezgody.

  Mi trudno nawet dookreslic co to znaczy "zaglada cywilizacji" - z tego co wiem takich scenariusz raczej sie nie zaklada - albo nie jest sposob przewidziec bo nastepstwa rzeczy takich jak duze migracje, niedobory wody pitnej i innych podstawowych produktow moga do konfliktow na duza skale doprowadzic i tutaj mysle ze kontrowersji nie ma, ale zaglada to juz wymaga redukcji populacji o liczby rzedu 80%+ albo zapadniecie sie systemow politycznych na calym swiecie - ocieplenie i jego zjawiska nie sa zwyczajnie w stanie takiego holocaustowania zapewnic... Inaczej z knagami, duzymi i agresywnymi knagami.

  Problem sprowadza sie do mniejszych lub wiekszych utrudnien zycia, ktore moga miec powazne reperkusje globalne - a przynajmniej w konfliktach lokalnych.
   
 7. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  492
  Polubienia:
  1 639
  Redrum lubi to.
 8. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Ja zupelnie nie rozumiem uwag o "malej epoce lodowcowej" skoro minimum aktywnosci slonecznej moze obnizyc temperatury globalne o jakies 0.1-0.2 stopnia - w tym czasie Ziemia dalej bedzie "grzana" gazami cieplarnianymi wiec bedzie to nic innego jak chwilowe i praktycznie niezauwazalne zmiana w trendzie.

  O kurwa, oni nieironicznie zalinkowali do Zmian na Ziemi xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  EDIT: O, znalazlem cos o tym minimum:

  [​IMG]
  Zrodlo.

  A mit "kolejnej" "malej epoki lodowcowej" to stara rzecz, tak samo jak lata temu zupelnie bezpodstawna.
   
  Solitary Man lubi to.
 9. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 796
  Koleś twierdzi, że 97% artykułów dot. zmian klimatu jest gówno warta, bo opiera się na błędnych fundamentach:  Nie wiem, nie znam się, więc nie komentuję.
   
 10. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Jakie prawdopodobieństwo przypisujesz zdarzeniu, że kanał Youtube'owy prowadzony przez ekonomistę który wielokrotnie mylił się już wcześniej w temacie nauk klimatycznych i nie tylko obala wszystkie znane badania?
   
 11. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Tak, tak, nie wątpię że przeczytaleś wszystkie artykuly i prace naukowe poświęcone GO z ostatnich 15 lat i 99% z nich roztaczalo wizje postapokaliptycznej, pustynnej Ziemi niczym z "Mad Maxa" czy "Księgi Ocalenia". :D
  Natomiast dość wyraźnie pokazuje, że calkowite wyzerowanie antropogenicznej emsji CO2 w przecięgu 200/300 lat doprowadzi do kolejnego glacjalu.
  O kurwa, serio? :eek: Marzy ci tu klimat rodem z Grenlandii? No comments..
  Po prostu wychodzą na szurów, którzy w imię uniknięcia domniemanej katastrofy klimatycznej chcą zafundować Ziemianom inną (nowy glacjal). Dziękuję, jak będę chcial żyć jak Eskimos, to się przeniosę do Arktyki.
  Jesteś taki glupi od urodzenia, czy ktoś (Biedroń może?) cię przesiąknąl zjebnymi poglądami później? Nie podaleś żadnych obliczeń które podważalyby sensowność propozycji tego holenderskiego klimatologa.
   
  wah lubi to.
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 796
  My point is - znane są w historii przypadki, kiedy błędne dane wejściowe (fundament) powodowały, że wszystkie badania, które się na nich opierały, okazywały się gówno warte. Np. ostatnio grupa dociekliwych dziennikarzy odkryła, że CDC od lat publikuje fejkowe statystyki dot. obrażeń postrzałowych. W efekcie kilkadziesiąt artykułów, ogłoszonych drukiem w recenzowanych periodykach od roku 2010, zawiera przesadzone lub fałszywe wnioski.

  Jest rzeczą zdumiewającą, że oto upływały kolejne lata seryjnego produkowania sfuszerowanych elaboratów i uczonych analiz, a członkowie redakcji periodyków medycznych i oddelegowani przez nich recenzenci nigdy nie zadali sobie trudu zweryfikowania danych wsadowych, na których bazowały nadsyłane manuskrypty. Większych podejrzeń nie budziły u nich także rażące anomalie w stosunku do ekwiwalentnych źródeł zastępczych – najbardziej, wydawać by się mogło, oczywisty sygnał, że coś jest nie tak z metodyką CDC. Niech ten wpis posłuży zatem za szerszą refleksję nad pogłębiającym się kryzysem peer review.
   
 13. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 995
  Polubienia:
  7 178
  https://m.phys.org/news/2018-08-global-forest-loss-years-offset.html

  Od 35 lat systematycznie zwiększa się liczba lasów na Ziemi, w dużej mierze dzięki globalnemu ociepleniu. Przybywa ich głównie na do tej pory terenach słabo zalesionych - górzystych i chłodniejszych obszarach naszej planety.

  Jak wiadomo olbrzymie obszary na północy Eurazji i Ameryki są bardzo słabo zaludnione. Globalne ocieplenie otwiera nowe możliwości zasiedlania i wykorzystania tych terenów np. w rolnictwie. Do tej pory te skute lodem miejsca pozostawały w dużej mierze bezużyteczne, jeśli nie liczyć górnictwa i wydobywania ropy.

  Co ciekawe przez ostatnie 15 lat liczba pożarów terenów leśnych zmniejszyła się na całym świecie o 25%. Tłumaczy się to wzrostem ekonomicznym i związanym z tym przekształcaniem środowiska i zmianami w rolnictwie.

  Screenshot_2019-08-31-10-59-37-434_com.android.chrome.jpg

  https://www.forbes.com/sites/michae...conomic-growth/amp/?__twitter_impression=true
   
  Ostatnia edycja: 31 Sierpień 2019
  nazimno, FatBantha i wah lubią to.
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 112
  Poza tym, atmosfera z większą zawartością CO2 mniej sprzyja pożarom niż ta bardziej tlenowa. Powodując globcio człowiek może sobie przypisać zasługi przeciwpożarowe.

  [​IMG]
   
  Claude mOnet, nazimno i Alu lubią to.
 15. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Co to ma do rzeczy?

  Tak, jeżeli zatrzymamy emisje antropogeniczne to za tysiące lat świat Ziemia przejdzie naturalnie w epokę lodowcową, nie wiem co to zmienia i co to ma do rzeczy - ale tak.

  Nie, nie marzy - skąd takie rozumowanie?

  Katastrofa klimatyczna nie jest domniemana, i nikt nikomu nie chce fundować niczego, bo naturalne procesy ciężko nazwać jakimkolwiek źródłem czyjegoś ścisłego planowania.

  Jakiego, kurwa holenderskiego naukowca? I co ewentualny brak podania podważenia obliczeń zmienia w temacie?

  Ok, ale by coś takiego zasugerować trzeba mieć naprawdę solidny aparat naukowy - denialistyczny portal Youtube'owy czegoś takiego po prostu mieć ma małą szansę.
   
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 796
  Jakiś polski bloger masakruje sektę klimatyczną oraz czarowników, wieszczących koniec świata (domagając się jednocześnie wincyj i wincyj pieniędzy):

  Sekta klimatystów, bardzo wpływowe obecnie lobby polityczne i ekonomiczne, od wielu lat za pomocą niezwykle agresywnej i z rozmachem prowadzonej propagandy, usiłuje narzucić przekonanie, że ziemska cywilizacja, gatunek ludzki, a nawet same życie na Ziemi są śmiertelnie zagrożone.

  https://blogpilastra.wordpress.com/2019/06/27/na-sliskim-lodzie/
  https://blogpilastra.wordpress.com/2019/02/04/apokalipsa-nadchodzi-jak-zwykle/
   
  nazimno i jkruk3 lubią to.
 17. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Ooooo to wreszcie wiem kim jest ten pilaster, to najprawdopodobniej ChujCzasowy "naukowiec" amator, Marcin Adamczyk - rozpoznalem to bo widzialem ten post o hockey stick jako tresc jego paszkwilu "Mity globalnego ocieplenia" gdzie defekuje sie przepoteznie.
   
 18. Mercatores

  Mercatores Well-Known Member

  Posty:
  163
  Polubienia:
  299  Progresywni uzywaja te dzieciaki z precyzja godna najlepszych dronow z laserowym namierzaniem.
  Watch: Girl, 11, makes tearful climate plea: 'I love our planet and I don't want it to ever stop:


  Elity chcace walczyc z Globciem mowia, ze to wlasnie doprowadzilo do ocieplenia: "too much freedom and uncontrolled capitalism". Skoro uwazasz, ze man-made Globcio to absolutny i niepodwazalny fakt (nie atakuje i nie szydze, osobiscie nie mam zdania, bo nigdy specjalnie nie siedzialem w temacie) to musze zapytac, elity maja racje?

  Czy moze masz inne wytlumaczenie dla spowodowanego ludzka dzialalnoscia globalnego ocieplenia?
   
  Ostatnia edycja: 23 Wrzesień 2019
  sabat, inho, FatBantha oraz 1 użytkownik lubi to.
 19. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 834
  Polubienia:
  6 535
  UE wydała 500 mld euro w ostatnich latach na ograniczenie emisji CO2. Oto efekty:
  [​IMG]
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.