Eksperci o WTC i zamachach 9/11 - "chcemy powtórnego śledztwa"

VernonSmith

New Member
212
2
Co się dzieje? Masz na myśli destabilizację regionu przez ONZ, USA itp?
Mam na myśli to co się dzieje. Przyczyny są tu drugorzędne. Rozróżniajmy fakty od przyczyn. A dzieje się tam dużo, wystarczająco dużo by coś wykorzystać.

150.000 – 170.000 zamordowanych rocznie chrześcijan jest liczbą „skromną"
Jak w Polsce ktoś zaciupie szwagra siekierą to też się wlicza?W końcu morderstwo katolika, chciałbym poznać metodologię badań.

Fajnie, że trywializujesz, ale ambasady są stałym celem ataków i nikt nie robi na ogół wielkiego halo z tego powodu
Zaraz sam powiedziałeś przed chwilą że chrześcijan morduje się tam na pęczki. A jednak po wypowiedzi papieża te zamieszki zostały przedstawione jako tragedia. Chyba ktoś tu nie docenia roli mediów. Gdyby chciało można zrobić pretekst samymi tylko mediami, akcja z samolotami jest po prostu zbędna.


Tylko co z tego - nikt by im nie uwierzył, żadna telewizja by o tym nie wspomniała
Niby dlaczego? Gdyby tylko przedstawili jakaś spójną zgodną ze stanem nauki wersję, to czemu nie.

Co znaczy "zlokalizowana"? Zlokalizowana tak jak winni "afery Rywina"
Tzn wykryto samą aferę, tutaj nie wykryto nic.


Bez przesady - to nie średniowiecze, kiedy mogłeś uciec przed poborcą podatkowym. Dzisiaj kontrola jest 1000x lepsza. To raz. Dwa: przekręty zwykłych szaraczków są wkalkulowane w działanie tego systemu. Taka jest jego logika. Jak pisał Jurgen Roth w książce "Europa mafii"
No tak znowu robi się z państwa jakiegoś Boga
Nawet jeśli ktoś wykiwa państwo, to tylko za jego przyzwoleniem.


A zatem sprawdź zamiast się zakładać i podziel się z nami ta wiedzą.
Po co? Ja nie chce mieszać ludziom w głowie jakiś wątpliwymi korelacjami. Myślisz że zajmuję się ekonometrią czy coś.
Ja wolę libertarianina, który zajmuje się tym, dlaczego ludzie NIE WIERZĄ.
Co to woli, wiadomo że każdy z nas ma filtr i automatycznie te argumenty które wspierają naszą założoną tezę wydają nam się prawdziwsze od argumentów strony przeciwnej
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
@VernonSmith

Po pierwsze.
Każdy dopóki nie zobaczy list pasażerów samolotów które się rozbiły ma prawo uważać, że to był spisek.
Wiesz skąd można pobrać te listy pasażerów?

Po drugie.
Nie porównuj 9/11 do Watergate. Obecnie po otwarciu archiwów jest wiadomo, że była to prowokacja przeciwko Nixonowi a dziennikarz, który powinien gibać w kryminale był agentem i nigdy nie usłyszał zarzutów.

Po trzecie.
Jeśli uważasz że żadne spiski nie byłyby potrzebne, gdyby USA chciały jakiś pretekst do wojny, to by go znalazły - jesteś w błędzie. Pearl Harbor to była właśnie wystawka. Amerykańskie społeczeństwo było i jest tradycyjnie izolacjonistyczne.

Po czwarte.
Motłoch od zarania dziejów kupuje różne głupie religie. Czasami nawet idąc za głosem kaznodziei popełnia masowe samobójstwa. Motłoch kupił brednie globalnego ocieplenia, religię 6*10^6, socjalizm, komunizm, humanitaryzm, reptilian itd. Więc dlaczego by mu nie wcisnąć 9/11?
 
A

Anonymous

Guest
kr2y510 napisał:
@VernonSmith

Po pierwsze.
Każdy dopóki nie zobaczy list pasażerów samolotów które się rozbiły ma prawo uważać, że to był spisek.
Wiesz skąd można pobrać te listy pasażerów?

http://www.foxnews.com/story/0,2933,62151,00.html#wtc
http://www.foxnews.com/story/0,2933,62151,00.html#11
http://www.foxnews.com/story/0,2933,62151,00.html#175
http://www.foxnews.com/story/0,2933,621 ... l#pentagon
http://www.foxnews.com/story/0,2933,62151,00.html#77
http://www.foxnews.com/story/0,2933,62151,00.html#93

Służę linkami :).
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Jeśli uważasz że żadne spiski nie byłyby potrzebne, gdyby USA chciały jakiś pretekst do wojny, to by go znalazły - jesteś w błędzie. Pearl Harbor to była właśnie wystawka. Amerykańskie społeczeństwo było i jest tradycyjnie izolacjonistyczne.

Co innego wiedzieć, że wróg planuje wojnę, nawet wiedzieć o konretnym ataku na bazę wojskową i pozwolić na niego, a co innego twierdzenie, że nie było żadnych samolotów gdy tysiące ludzi je widziało i inne niestworzone historie. Ryzyko niepowodzenia takiej mistyfikacji byłoby niewyobrażalne.

Poza tym... po ataku USA dążyło przede wszystkim do wojny z Irakiem. Gdyby to wszystko był spisek, to czemu nie było śladu udziału Iraku w ataku? Dopiero po fakcie przedstawili jakieś śmiechu warte "dowody" przed ONZ na to, że Hussein wciąż ma broń masowego rażenia. Ale nic o powiązaniu z 9/11. Wygląda to tak, jakby po fakcie skorzystali z okazji i ich dyplomacja musiała się z tym nieźle nagimanstykować, a nie zorganizowali spisek.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
@VernonSmith

A dzieje się tam dużo, wystarczająco dużo by coś wykorzystać.

Ale co się tam dzieje? I co się tam działo przed WTC?

W końcu morderstwo katolika, chciałbym poznać metodologię badań.

To się z nią zapoznaj - mnie ona nie interesuje. Przypuszczam, że chodzi o morderstwa na tle religijnym/politycznym, ale nie czytałem raportów waszyngtońskiego Centrum Wolności Religijnej.

Tzn wykryto samą aferę, tutaj nie wykryto nic.

E tam wykryto. Nic de facto nie wykryto, a całe oficjalne wyjaśnienie kupy się nie trzyma.

Niby dlaczego? Gdyby tylko przedstawili jakaś spójną zgodną ze stanem nauki wersję, to czemu nie.

NIE MA SZANS. Ja tu linkuje arcyspójne teorie 1500 ekspertów i jedyne, na co niektórych stać w tym wątku, to niedwuznacznie zasugerować, że może byśmy zajęli się reptilianami.

Nawet jeśli ktoś wykiwa państwo, to tylko za jego przyzwoleniem.

Oczywiście, że za przyzwoleniem. Jak państwowcom będzie zależało na dobraniu się ciebie albo do twojej firmy, to się do niej dobiorą - a ty skończysz na dywaniku albo w najlepszym razie jako marionetkowy menadżer. Jak z dopalaczami albo ustawą medialną. Że możesz ciąć w chuja na podatkach, to tylko i wyłącznie zasługa NIEDOSTATECZNEJ kontroli/niedostatecznej determinacji rządzących. Nie ma "zapotrzebowania społecznego" - nie ma interwencji.


1. Bo o tym wspomniałeś;
2. Bo się nawet założyłeś.

Dlatego czekam na wyniki twojego riserczu.

Co to woli, wiadomo że każdy z nas ma filtr

Nie wiem, o jakim filtrze mowa, wiem natomiast, że pomiędzy rzeczywistością a ludźmi istnieje filtr w postaci rozmaitych departamentów państwowo-korporacyjnej propagandy. I to jest filtr, który warto rozmontować w pierwszej kolejności.
 

VernonSmith

New Member
212
2
Ale co się tam dzieje? I co się tam działo przed WTC?
Jak to co? Hussein miał broń masowego rażenia:rolleyes:, równie dobrze można było zagrać tą kartą. Jak napisał aluzci głównie chodziło o Irak, Afganistan był Ameryce potrzebny jak czyrak na tyłku, w tym wypadku całe WTC tylko zaszkodziło USA. Możliwe że już wcześniej planowali inwazje na Irak uzasadniając tyranią Husseina, WTC tyle im dało że musieli się wplątać w dwie wojny.
Media mogły rozdmuchać dowolną sprawą. Pokazać jacy tam dyktatorzy źli, jak zrywają negocjacje z USA. Przed pustynną burzą żadne WTC nie było potrzebne.

To się z nią zapoznaj - mnie ona nie interesuje.
Proszę nie przytaczaj danych bez poznania metodologii , bo wtedy nie są nic warte.


E tam wykryto. Nic de facto nie wykryto, a całe oficjalne wyjaśnienie kupy się nie trzyma.
W przeciwieństwie np do wyjaśnień spiskowców o WTC, które są obalane w pierwszej lepszej debacie?

NIE MA SZANS. Ja tu linkuje arcyspójne teorie 1500 ekspertów i jedyne, na co niektórych stać w tym wątku, to niedwuznacznie zasugerować, że może byśmy zajęli się reptilianami.
Te wątpliwe korelacje czasowe to też arcyspójne teorie?

Z wydarzeń historycznych i zbiegów okoliczności (prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest duże) da się wywnioskować wszystko,np że im wyższa inflacja tym lepiej. Jest też zasady że nie ufa się opinii naukowców, póki nie sprawdzi się ich historii akademickiej. Mało to quacków w USA?


Oczywiście, że za przyzwoleniem. Jak państwowcom będzie zależało na dobraniu się ciebie albo do twojej firmy, to się do niej dobiorą - a ty skończysz na dywaniku albo w najlepszym razie jako marionetkowy menadżer. Jak z dopalaczami albo ustawą medialną. Że możesz ciąć w chuja na podatkach, to tylko i wyłącznie zasługa NIEDOSTATECZNEJ kontroli/niedostatecznej determinacji rządzących. Nie ma "zapotrzebowania społecznego" - nie ma interwencji.
Jak tak piszesz to chyba zostanę komunistą, wychodzi z tego że państwo to superdoskonały aparat który może robić co tylko chce i jak chce. Jak będzie chciał zrobi wszystko. Jaki jest sens mu się sprzeciwiać.

1. Bo o tym wspomniałeś;
2. Bo się nawet założyłeś.

Dlatego czekam na wyniki twojego riserczu.
1. I co z tego?
2. To tylko powiedzonko

i najważniejsze
3.Musiałbym wiedzieć co autorzy tego tekstu mają na myśli mówiąc o niespodziewanym wzroście na giełdzie, czyli zobaczyć jak wtedy zachowywały się akcje tych spółek. Porównać np z okresem pięciu lat i innymi spółkami z tego okresu, czy to zachowanie było nie typowy. Może wszystkie akcje wtedy wzrosły, bez poważnej analizy giełdy tamtego okresu, ten tekst jest nic nie wart. A ja nie chce szukać, bo patrzenie na giełdowe wykresy i ich analiza techniczna to nie moje hobby.

Skoro uwierzyłeś temu gościowi na słowo, czemu nie wierzysz mi co do smoleńska i tutaj chcesz dowodów. Hipokryzja? Teraz można w necie napisać dowolną głupotę.


Nie wiem, o jakim filtrze mowa
o takich
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_polaryzacji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_nadr ... kona%C5%84
http://pl.wikipedia.org/wiki/Iluzja_grupowania
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_subaddytywno%C5%9Bci
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_przekonania
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_pewn ... _wstecznej

Po pierwsze.
Każdy dopóki nie zobaczy list pasażerów samolotów które się rozbiły ma prawo uważać, że to był spisek.
Wiesz skąd można pobrać te listy pasażerów?
Premislaus mnie wyręczył, dzięki
Po drugie.
Nie porównuj 9/11 do Watergate. Obecnie po otwarciu archiwów jest wiadomo, że była to prowokacja przeciwko Nixonowi a dziennikarz, który powinien gibać w kryminale był agentem i nigdy nie usłyszał zarzutów.
Jakieś źródło, bo nie siedzę głęboko w temacie.
Tylko źródło nie od spiskowców, ale oficjalne. Szczególnie że
. Nixon przyznał się do popełnionych błędów w trakcie wywiadu przeprowadzanego przez Davida Frosta.


Po trzecie.
Jeśli uważasz że żadne spiski nie byłyby potrzebne, gdyby USA chciały jakiś pretekst do wojny, to by go znalazły - jesteś w błędzie. Pearl Harbor to była właśnie wystawka. Amerykańskie społeczeństwo było i jest tradycyjnie izolacjonistyczne.
Aluzci20 mnie wyręczył, a to co piszesz jest sprzeczne z "po czwarte" bo skoro motłochowi idzie sprzedać wszystko, to po co takie drogocenne akcje, skoro wystarczy propaganda.

BTW
Globalne ocieplenie to raczej fakt, jedyny do czego można mieć wątpliwości to to czy przyczyną jest człowiek.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Co do tych ruchów finansowych to faktycznie przydałoby się szersze opracowanie. Rachunek prawdopodobieństwa lubi płatać figle.

Profesor mówi do 65 studentów: "Wśród was są osoby, które obchodzą urodziny tego samego dnia". Okazuje się, że ma rację. Miał wcześniej dostęp do metryk? Niekoniecznie. Prawdopodobieństwo że w grupie 65 osób znajdują się urodzeni w tym samym dniu i miesiącu przekracza 99%.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
@VernonSmith

Jak to co? Hussein miał broń masowego rażenia, równie dobrze można było zagrać tą kartą.

Taaa. Wstać z samego rańca, przeciągnąć się, zwołać media i powiedzieć: "Słuchajcie, musimy wywołać wojnę z Irakiem. Saddam ma broń masowego rażenia. Spoko, powstrzymamy go". Nagle cała Ameryka aplauz, a lud ustawia się w kolejkę, by odbyć pielgrzymkę do Waszyngtonu i z własnej sakwy opłacić marinsów.

Przed pustynną burzą żadne WTC nie było potrzebne.

Bo wtedy został zaatakowany Kuwejt - sojusznik USA. A Saddam użył broni chemicznej na ludności cywilnej. Kontekst do ataku był.

Proszę nie przytaczaj danych bez poznania metodologii , bo wtedy nie są nic warte.

Wątpię, żeby waszyngtońskie Centrum Wolności Religijnej brało pod uwagę przypadek Ziutka-chrześcijanina zatłuczonego bejsbolem na meczu Cracovii z Wisłą.

W przeciwieństwie np do wyjaśnień spiskowców o WTC, które są obalane w pierwszej lepszej debacie?

Mówisz o debacie z 2007 roku? Żaden problem obalić tamte argumenty "spiskowców", powołując się na oficjalne raporty, które są podważane przez setki inżynierów i architektów z całego świata, których jakoś w tamtej debacie nikt nie użył jako argumentacji. Może dlatego że "9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out" powstało PO debacie. Zresztą wątpię, by "spiskowcy" sięgnęli do tego filmu - wnioskuje z poziomu ich argumentacji podczas owej debaty.

Te wątpliwe korelacje czasowe to też arcyspójne teorie?

Jakie "korelacje czasowe"?
A najbardziej wątpliwe to jest skonfiskowanie przez FBI nagrań wideo i wypuszczenie do netu paru klatek filmu o jakości obrazu z kamery przemysłowej z czasów rewolucji neolitycznej.

wychodzi z tego że państwo to superdoskonały aparat który może robić co tylko chce i jak chce.

Na szczęście nie - państwem kierują ludzie, a ludzie jak to ludzie - mają tendencje do pierdolenia wszystkiego ;) Co nie zmienia faktu, że jak państwo chce, to udupi na amen.

Musiałbym wiedzieć co autorzy tego tekstu mają na myśli mówiąc o niespodziewanym wzroście na giełdzie, czyli zobaczyć jak wtedy zachowywały się akcje tych spółek. Porównać np z okresem pięciu lat i innymi spółkami z tego okresu, czy to zachowanie było nie typowy.

Czytałeś ten tekst? Mam wrażenie, że nie.

„Widziałem liczby opcji kupna i sprzedaży, które przekraczały wszystko, co mogłem zobaczyć w ciągu 10 lat obserwacji rynków” – mówił dla Associated Press John Kinnucan, dyrektor Broadband Research, po otwarciu amerykańskich giełd 17 września.

(...)

Dylan Ratigan, ówczesny dyrektor Bloomberg News, dzielił podejrzenia innych specjalistów: „Tu chodzi o najbardziej diaboliczny insider trading, z jakim miałem do czynienia w moim życiu (…). Jeśli to jest zbieg okoliczności, to najbardziej niebywały w całej historii handlu akcjami.”

(...)

W kwietniu 2004 roku wyniki swoich badań prowadzonych przez zespół prof. Allena Poteshmana opublikował Uniwersytet Illinois z Chicago. Konkluzja: „Są dowody nadzwyczajnej aktywności na rynku opcji w dniach poprzedzających 11 września, wskazujące, że te transakcje finansowe zawarto z wiedzą o zamachach.” Potwierdzenie insider trading odnosiło się tu wyłącznie do akcji United Airlines i American Airlines. Podobne badania prowadził w latach 2006-2007 r. zespół prof. Marca Chesneya, specjalisty od derywatów finansowych z Uniwersytetu w Zurychu: „Prawdopodobieństwo insider tradingu jest bardzo duże [na 98% z ułamkami] w odniesieniu do American Airlines, United Airlines, Merrill Lynch, Bank of America, Citigroup i GP Morgan. To nie jest dowód prawny, lecz rezultat metod statystycznych wskazujących na znaczne nieprawidłowości.”

I tak dalej...

A jak ci mało, to szukaj i obal te informacje, zamiast walić pustosłowiem, czego to byś nie zrobił, gdyby ci się chciało.

Skoro uwierzyłeś temu gościowi na słowo, czemu nie wierzysz mi co do smoleńska i tutaj chcesz dowodów. Hipokryzja?

:)

Bo ten gościu COŚ przedstawił - w odróżnieniu od ciebie. Przypominam twoje POPARTE DOWODAMI przechwałki:

Mogę się założyć że przed katastrofą smoleńską też kilka spółek zanotowało " nagły i w zasadzie niewytłumaczalny wzrost kupna" oraz pewnie gdyby sprawdzić w części z nim udziały mają Rosjanie. Załażę się że była też grupa ludzi która zagrała inaczej niż trend i zarobiła na tym.

Spółka "Tupolew Zajebisty Jest"? ;)
 

VernonSmith

New Member
212
2
Ale są jakieś źródła tych cytatów, jakieś wykresy akcji tych spółek i ich porównanie z innymi akcjami (może ogólnie Hossa była) czy z akcjami tych spółek w innych latach (może zawsze po wakacjach rosną). Bo na razie mamy pisaninę dla pisaniny której wierzysz bez żadnych danych, a osoby które to mówią mogą być pod wpływem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_polaryzacji .A całość mi wygląda na iluzje grupowania

Taaa. Wstać z samego rańca, przeciągnąć się, zwołać media i powiedzieć: "Słuchajcie, musimy wywołać wojnę z Irakiem. Saddam ma broń masowego rażenia. Spoko, powstrzymamy go". Nagle cała Ameryka aplauz, a lud ustawia się w kolejkę, by odbyć pielgrzymkę do Waszyngtonu i z własnej sakwy opłacić marinsów.
Jakby media to sprzedały to byłoby to lepiej niż było. Przynajmniej by nie mieli krytyki czemu atakują Iran skoro terroryści co zniszczyli WTC byli z Afganistanu.
Sorki skoro już to zorganizowali mogli chociaż wziąć terrorystów z właściwego kraju, bo na razie nie mogę się zdecydować czy to osoby superiteligentne czy niepełnosprytne stoją za WTC
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Bo na razie mamy pisaninę dla pisaniny której wierzysz bez żadnych danych

Ja mam pisaninę, a ty co masz - NIC. Pustosłowie.
Poszukaj jakiegoś info, zrób risercz, wytłumacz, czemu akurat te spółki, a nie inne, wyjaśnij fenomen wydarzeń po zamachu, wyjaśnij, czemu przedstawiciele tych firm otrzymali "rozkaz" niewypowiadania się na ten temat - przed tobą świat wiedzy w zasięgu ręki - Internet (tzn. Wikipedia) ;)

A całość mi wygląda na iluzje grupowania

A mi całość wygląda na wpływ agentury irańskiej i chińskiej. Jizes...

Jakby media to sprzedały to byłoby to lepiej niż było.

Nie byłoby lepiej niż było, bo WTC dał władzy amerykańskiej emocjonalno-archetypiczno-mitologiczny backround do działania, jakiego nie miałaby w sytuacji, gdyby do zamachu nie doszło. Bez kontekstu w postaci zamachu na Demokratyczny i Wolny Świat masz tylko polityczne deklaracje - puste jak dzwon, które byłby bez szans na porwanie tłumów i forsowanie pierdół o broni masowego rażenia na forum międzynarodowym.

czemu atakują Iran skoro terroryści co zniszczyli WTC byli z Afganistanu.

Zaatakowali IRAK, bo US GOV twierdził, że rząd iracki finansuje Talibów w Afganie. Proste? Jak drut w spirali grzejnej ;) No ale do tego potrzebny był Wielki Zamach W Samym Sercu Demokratycznego Świata.




EDIT

Znalazłem coś takiego - nieśmiałe próby weryfikowania danych, nic kategorycznego:

http://www.911myths.com/html/put_options.html
 

VernonSmith

New Member
212
2
Ja mam pisaninę, a ty co masz - NIC. Pustosłowie.
Przecież obaj mamy to samo, jakieś słowa bez dowodów. Skoro rzeczywiście takiej spółki zachowywały się nietypowo niech to pokaże, inaczej niż przez cytaty ludzi, bo te są zawodne. Inaczej to takie teksty można wyrzucić do kosza.
Bez źródeł, dowodów nie masz nic. Nawet nie wiesz czy autor zrobił reaserch, wierzysz mu bo to co pisze pasuje do Twojej wizji. A kreacjoniści znajdują miliony cytatów naukowców że ewolucja to bzdura, oczywiście często wyciętych z kontekstu albo zawierających przestarzałe info, ale ludzie i tak wierzą.


A mi całość wygląda na wpływ agentury irańskiej i chińskiej. Jizes...
Ja jednak wolę starą dobrą zasadę by nie mnożyć bytów ponad potrzebę, na razie całe WTC i to dlaczego ludzie wierzą w takie spiski, humanitaryzm, komunizm można wyjaśnić bardzo prosto, bez obcych agentur czy kosmitów.

Nie byłoby lepiej niż było, bo WTC dał władzy amerykańskiej emocjonalno-archetypiczno-mitologiczny backround do działania, jakiego nie miałaby w sytuacji, gdyby do zamachu nie doszło. Bez kontekstu w postaci zamachu na Demokratyczny i Wolny Świat masz tylko polityczne deklaracje - puste jak dzwon, które byłby bez szans na porwanie tłumów i forsowanie pierdół o broni masowego rażenia na forum międzynarodowym.
Ech, kilka chwil temu czytałem że media są wstanie wmówić ludziom wszystko, nawet to by sobie poderznęli z uśmiechem gardła, bo przecież motłoch jest głupi.
Teraz nagle się okazuje że wszystko potrzebuje gigantycznego planu.
Serio Irak już w 1998 Irak wyrzucił kontrolerów z USA. Jeśli już zakładamy że rządy są tak nieźle przygotowane by sklecić zamach, możemy równie dobrze założyć że mogliby ich przekonać mediami.

Jedyne czego nie mogę wykluczyć to że USA wiedziało wcześniej ale lekceważyło sygnały spodziewając się czegoś takiego http://en.wikipedia.org/wiki/1993_World ... er_bombing . Taka teoria pewnie by mogła wyjaśnić zachowanie giełdy (chociaż wcale nie wiemy czy jakieś anormalne zachowanie było). Jednak pewnie to co się rzeczywiście stało przeraziło pewnie administracje. Co nie znaczy że obstaję za taką wersją.
Ale twierdzenia że USA za tym stoi bezpośrednio, o przygotowaniach wcześniejszych, o ładunkach wewnątrz wierz, ech.


No ale do tego potrzebny był Wielki Zamach W Samym Sercu Demokratycznego Świata.
Tego nie wiesz,ja sądzą że nie.
Ale obaj mamy tendencje by wierzyć w to co chcemy. Ale skoro teraz jesteśmy po faktach, to łatwiej nam jest się przekonywać, że ten świat jest logiczny, że taka tragedia nie mogła być powodu, bez związku z losami całego świata, że wszystko musi być powiązne czy inny bullshit
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Serio Irak już w 1998 wyrzucił kontrolerów z USA. Jeśli już zakładamy że rządy są tak nieźle przygotowane by sklecić zamach, możemy równie dobrze założyć że mogliby ich przekonać mediami.

Będę to powtarzał do znudzenia - bez WTC nie byłoby wojny w Iraku, Patriot Act i pewnie kilkunastu innych nowych form zamordyzmu. Potrzebny był powód, który kupi znaczna większość Amerykanów oraz połowa ludu w innych krajach, a druga połowa będzie współczuć - nawet mimo sprzeciwu. Bo lud kieruje się wyłącznie emocjami i nie docierają do niego argumenty, że ktoś gdzieś ma broń albo że pięciu kontrolerów dostało szlaban na wejście. Rząd potrzebował "totalnej mobilizacji" - mobilizacji wszystkich rezerw: materialnych, religijnych, światopoglądowych, duchowych i moralnych, aby uprawomocnić i uwiarygodnić rozpoczęcie wojny. I taką mobilizację uzyskał, powołując się na prawo zemsty za WTC.

Jedyne czego nie mogę wykluczyć to że USA wiedziało wcześniej ale lekceważyło sygnały spodziewając się czegoś takiego

Czego się spodziewali, to można przeczytać (na przykład) u Sławomira Kozaka w książce "Operacja dwie wieże".

Tego nie wiesz,ja sądzą że nie.

A ja sądzę, że tak.
"Poluzuję" swoją opinię, jak FBI upubliczni skonfiskowane dane z serwerów i zarekwirowane nagrania z kamer.
 

VernonSmith

New Member
212
2
Nie no, skoro jesteś pewny i będziesz to powtarzał do znudzenia (pewnie i 1000 razy jak każdy dobry propagandysta), powołując się na książkę napisaną przez kontrolera lotów (nawet członka ichnych ZZawodwych), to pozostaje mi chyba już tylko wycofać się z dyskusji.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
powołując się na książkę napisaną przez kontrolera lotów (nawet członka ichnych ZZawodwych)

Na szybko znalezione w necie: Kozak od 20 lat jest kontrolerem ruchu lotniczego, początkowo w Zarządzie Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych, następnie Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze", a obecnie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Od 2007 roku – Kierownik Działu Szkolenia OJT Kontroli Lotniska Warszawa Okęcie. W latach 1991 – 1995 Przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Kontrolerów Ruchu Lotniczego "POLATCA". Pomysłodawca i organizator I Spotkania Kontrolerów Ruchu Lotniczego Państw Europy Wschodniej w Warszawie, w roku 1993. Organizator Europejskiej Konferencji Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Kontrolerów Ruchu Lotniczego "IFATCA" w Warszawie (1994), pierwszej w historii w państwie byłego bloku wschodniego, a w której udział wzięło 300 osób z ponad 30 krajów Europy. W roku 1997 przygotował pierwszy i jak dotąd jedyny Ogólnoświatowy Zlot Polskich Kontrolerów Ruchu Lotniczego, który miał miejsce w Pułtusku. Członek Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, Krajowej Rady Lotnictwa, International Aviation English Association oraz Pilots For 911 Truth Organization.
W latach 1991 – 1993 stały współpracownik magazynu "Lotnictwo Aviation International". W latach 90. był autorem publikacji dla takich pism, jak "Skrzydlata Polska" i "Żurawie", pisywał dla prasy codziennej i periodyków w kraju i za granicą. Zajmował się tłumaczeniami i konsultacjami dla TVP, "National Geographic" i wydawnictw książkowych.

to pozostaje mi chyba już tylko wycofać się z dyskusji.

Ok, ale po drodze skocz do FBI i poproś ich o nagrania ;)
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Ktoś ma jakieś teksty/wypowiedzi różnych antyspiskowych jajogłowych, ekspertów i autorytetów, którzy wyjaśniają w jaki sposób takie budynki zawaliły się z powodu pożaru w tak krótkim czasie, dlaczego zawaliły się tak "elegancko" (jak przy kontrolowanych wyburzeniach) i od czego właściwie zawaliło się WTC7 (od spadającego kawałka wież? please...).
Ja się może nie znam, ale dla mnie to są dziwne rzeczy.

Bush po 9/11 zapowiedział walkę ze "światowym terroryzmem", żeby 9/11 się nie powtórzyło. Później z górki, Saddam ma broń masowego rażenia=Saddam na pewno wspiera światowy terroryzm. Jakby co to: "no co? Zaatakowali nas to teraz dmuchamy na zimne, mamy powód, a przecież wszyscy wiedzą, że Saddam nas nie lubi".
Dla przeciętnego Amerykanina Afganistan czy Irak to żadna różnica - to są muslimy, terroryści i "Araby".
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
VernonSmith napisał:
Oczywiście, że za przyzwoleniem. Jak państwowcom będzie zależało na dobraniu się ciebie albo do twojej firmy, to się do niej dobiorą - a ty skończysz na dywaniku albo w najlepszym razie jako marionetkowy menadżer. Jak z dopalaczami albo ustawą medialną. Że możesz ciąć w chuja na podatkach, to tylko i wyłącznie zasługa NIEDOSTATECZNEJ kontroli/niedostatecznej determinacji rządzących. Nie ma "zapotrzebowania społecznego" - nie ma interwencji.
Jak tak piszesz to chyba zostanę komunistom, wychodzi z tego że państwo to superdoskonały aparat który może robić co tylko chce i jak chce. Jak będzie chciał zrobi wszystko. Jaki jest sens mu się sprzeciwiać.
A mi ten fragment dyskusji przypomniał pewien odcinek serialu South Park, w którym teorie spiskowe wymyślał rząd po to by ludzie wierzyli, że jest on wszechmogący. Jak pewnie pamiętacie kiedyś JKM na blogu ogłosił konkurs na definicję teorii spiskowej. Jedna z odpowiedzi mówiła, że jest to doszukiwanie się celowego i zaplanowanego działania tam, gdzie coś jest następstwem głupoty, nieudacznictwa czy coś takiego...
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Piter napisał:
Ktoś ma jakieś teksty/wypowiedzi różnych antyspiskowych jajogłowych, ekspertów i autorytetów

Wszystkie te wypowiedzi czerpią życiodajne soki z oficjalnych rządowych raportów. Sęk w tym, że te raporty są podważane przez olbrzymie grono rozmaitych specjalistów. Jest to całkiem nowy ruch, powstał chyba pod koniec 2008 roku.

The documentary includes several of the dozens of technical and building experts that were interviewed and that appear in our forthcoming full length documentary - 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out. Altogether of course there are more than 1,500 Architects & Engineers that have signed the AE911Truth petition calling for a new investigation of the destruction of all 3 high-rises at the World Trade Center on 9/11.

alfacentauri napisał:
A mi ten fragment dyskusji przypomniał pewien odcinek serialu South Park, w którym teorie spiskowe wymyślał rząd po to by ludzie wierzyli, że jest on wszechmogący.

Ja coś takiego zasugerowałem kiedyś na Frizonie. Pisałem, że gdybym był u władzy, to raz na jakiś czas puszczałbym w eter różne historyjki celem ogłupienia widzów, którzy w razie "upublicznienia" prawdy w ogóle się nie skapną i potraktują całą sprawę jak każdą inną historyjkę.

user panika2008, autor bloga Wielki Kryzys 2.0 wtórował mi, że on z kolei dążyłby do tego, żeby jak najwięcej ludzi wierzyło w teorie spiskowe, SZCZEGÓLNIE nonkonformiści. Pisał: "Teorie te bym mnożył, finansował grupy je rozwijające (koniecznie wiele grup tworzących sprzeczne teorie), płomiennie je samemu dementując - co by biedne lemingi popychało jeszcze bardziej do wierzenia w te teorie, ale tu by mieli problem i by im się robił wielki burdel w bani, bo byłaby taka masa teorii spiskowych, każda z każdą tylko częściowo zgodna, a częściowo lub całkowicie sprzeczna... Ostatecznie idealnym stanem byłby taki, w którym każdy wierzy w jakąś teorię spiskową, ale każdy w inną - zamiast wielkich prądów intelektualnych, rewolucyjnych, politycznych takie całkowite mentalne rozbicie dzielnicowe. W ten sposób każdy czuje się maksymalnie wyalienowany i słaby - a słabymi dobrze się rządzi. Podwyższona paranoja generalnie utrudnia też ludziom organizację w jakieś oddolne grupy."

Potem ja się go spytałem, czy w takim razie podkopywałby autorytet władzy (wybranej z woli ludu) poprzez tworzenie atmosfery, w której władza ludowa tylko spiskuje za plecami wyborców? Przecież brak zaufania ludu do władzy to wypowiedzenie legitymizacji udzielonej tej władzy. Dla władzy demokratycznej to lekki ból głowy.

On mi odpisał: "Niech marudzą, byle nie wyłoniła się zbyt liczna grupa marudząca w tym samym tonie przeciwko władzy. A więc: rozpuści się taką teorię, że władza to jest zła, ale nie w ogóle, a tylko paru ministrów. Inną teorię, że to przez opozycję. Inną, że władza jest opanowana przez Iluminatów i kolejna przepoczwarzona forma opozycji przychodzi rychło ją oczyścić. Itd itd itd. Czasami nawet czyniłbym ruchy, żeby trochę uwiarygodnić część z tych teorii - a to bym jakiegoś ministra zwolnił, a to partię rządzącą z AWS na SLD wymienił, a to PiS na PO... Ważne żeby teorii było jak najwięcej a lemingi jak najbardziej skonfundowane. To znaczy nie to żeby wiedzieli, że są przez kogoś konfundowani, każdy by był pewien, że właśnie JEGO teoria spiskowa jest właściwa. I już bym się postarał, żeby miał na to "dowody". Bo władza to nie tylko głównie organy konstytucyjne - sejm, senat, rząd, sądy. Dla mnie jest to kwestia szersza i heterogeniczna - z różnymi elementami w różnych okresach wywierającymi określone wpływy, ot np. takie tajne służby. Biorąc taką szerszą perspektywę, wydaje się dużo bardziej prawdopodobne, że w istocie władza może uznać za korzystne niekiedy rozpuszczać plotki niekorzystne dla niektórych jej oddziałów, które nawet mogą doprowadzić do ich wykolejenia"

Ogólnie fajna dyskusja była :)
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
EdwardCurrent spreparował film na którym rzekomo widać ładunki w WTC7. Błyskawicznie rozprzestrzenił się on w internecie i przekonał wielu ludzi że faktycznie WTC7 zostało zburzone. Nawet mimo dodanego przez autora UFO w kadrze oraz dopisku na jednej z klatek.

http://www.youtube.com/watch?v=k8VAsoVuShM

Dobrze pokazuje mentalność niektórych poszukiwaczy spisków, którzy bezkrytycznie uchwycą się wszystkiego co wygląda sensacyjnie i pasuje do ich wizji świata.
 
Do góry Bottom