Duma z bycia Polakiem

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
możliwe, że i był komuchem, nie znam gościa, i nie poznam, nie wiem po chuj mam zapamiętywać jego twarz jak gostek i tak nie żyje...
decha zamiast pisać jakieś zdania bez sensu opanuj emocje bo widocznie zabierają ci umiejętność racjonalnego myślenia ochłoń i odpowiedz na pytanie z mojego ostatniego postu...

a co do poparcia patriotów do działań państwa w wypadkach przez ciebie wymienionych, patriotyczno prawicowo narodowe kręgi często krzyczą hasła typu "płacimy podatki żądamy by policja strzelała ostrą amunicją do demonstrantów"... więc pewnie sie cieszyli jak państwowe służby mo i ormo robiły porządek...
często też twierdzą że silna polska armia silnego polskiego państwa powinna brać udział w konfliktach by mieć doświadczenie, czyli taki wypad na czechosłowacje był jak najbardziej po myśli tych patryotów...
tak samo patrjoci popierają komunistyczną akcje wisła w której rozwiązano "problem ukraiński" także patriota może być tak samo spod sierpa i młota czy tam orła bez korony...
patriota może być komuchem abo i nie, nie jest komuchem jeśli wszystko czyni sam dla siebie a nie narzuca innym konieczności robienia tego samego... niestety jest to rzadkością...

no chyba że i na słowo masz jakąś swoją alternatywną definicje której nie znamy... to powtórz ochłanianie i napisz nam tu co znaczy polak, narodowiec, patriota itd...
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
Artur Schopenhauer o dumie narodowej:

"Najmniej wartościowym rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto się nią odznacza, zdradza brak cech indywidualnych…każdy żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się tej ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego narodu. Z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich głupstw jakie ten naród reprezentuje."
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 740
Hehe, rozpierdala mnie duma...

Kuba Rozpruwacz był Polakiem? Są nowe wyniki badań
Dzisiaj, 7 września (15:55)
Kuba Rozpruwacz był 23-letnim imigrantem z Polski i nazywał się Aaron Kośmiński - tak przynajmniej uważa autor nowej książki na temat seryjnego mordercy. Pisarz swoją tezę opiera na nowych wynikach badań DNA.


0003HXYSEPDOEYOI-C102.jpg

Tak rzekomo miał wyglądać Kuba Rozpruwacz, rysunek sporządzono w 2006 roku
/AFP

Na stronach "The Independent" czytamy, że Russell Edwards, pisarz, twierdzi, że po ponad 120 latach rozwikłał tajemnicę tożsamości mordercy, który terroryzował ludzi. Według niego Kośmiński zmarł w szpitalu dla psychicznie chorych i zdecydowanie to właśnie on stał za wszystkimi zbrodniami popełnionymi w Whitechapel w Londynie w 1888 roku.

Russell twierdzi, że policja miała podejrzenie, że Kośmiński może być mordercą, jednak nigdy nie udało się zdobyć wystarczająco dużo dowodów, aby postawić go przed sądem.

Żydowski imigrant z Polski uciekł przed prześladowaniami ze swojej ojczyzny, która była wówczas pod kontrolą Rosji i wraz z rodziną przybył do Anglii w 1881 roku. Mieszał w Mile End w Londynie.

Kośmiński zmarł w 1899 roku w jednym z londyńskich szpitali psychiatrycznych. Wyniki badań DNA mają rzekomo wskazywać na to, że to właśnie on był Kubą Rozpruwaczem.

KK

Z drugiej strony, nie dość, że antypolonizm, to jeszcze antysemityzm. ;)
 

Hitch

3 220
4 872
Co roku ktoś twierdzi, że rozwikłał zagadkę. Jakiś czas temu widziałem dokument, o tym że Kubuś spierdolił do USA i tam mordował w podobnej manierze aż do osadzenia w pierdlu i egzekucji. Ilu badaczy, tyle wersji i "niepodważalnych" dowodów. Chuj w to, za dużo czasu minęło - na gorącym uczynku pojeba się już nie złapie, to i wszelkie dysputy na tym polu będą mega jałowe.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
Hehe, rozpierdala mnie duma...

Kuba Rozpruwacz był Polakiem? Są nowe wyniki badań
Dzisiaj, 7 września (15:55)
Kuba Rozpruwacz był 23-letnim imigrantem z Polski i nazywał się Aaron Kośmiński - tak przynajmniej uważa autor nowej książki na temat seryjnego mordercy. Pisarz swoją tezę opiera na nowych wynikach badań DNA.


Z drugiej strony, nie dość, że antypolonizm, to jeszcze antysemityzm. ;)

Ciekawostka z fejsbuka:

mruyxqy.jpg


Pierwszy koment jest ze strony polandball.
Drugi z grupy "Forum Żydów Polskich", która to jest ciągle mi polecana przez fejsbunia, a wyłącznie jestem na grupach związanych środowiskowo z Partią Libertariańska. Taka druga ciekawostka.​
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 740
Artur Schopenhauer o dumie narodowej:

"Najmniej wartościowym rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto się nią odznacza, zdradza brak cech indywidualnych…każdy żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się tej ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego narodu. Z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich głupstw jakie ten naród reprezentuje."
http://aristotlethegeek.wordpress.com/2008/08/28/schopenhauer-on-national-pride/

Przetłumaczyłem to inaczej:

„Najbardziej lichą jednakże spośród wszystkich odmian dumy jest duma narodowa. Zdradza bowiem brak osobistych jakości z jakich ktoś mógłby być dumny, w innym razie nie sięgałby po to, co dzieli z tak wieloma milionami. Ten, co posiada znaczące osobiste zalety rozpozna raczej ułomności swego narodu, mając je nieustannie przed swymi oczyma, jakże wyraźne. Ale biedaczysko nie mające niczego w świecie, z czego mogłoby być dumne, kurczowo trzyma się tej ostatniej deski ratunku, jaka mogłaby uczynić je dumnym - narodu do jakiego przynależy. Tak podreperowane, z wdzięczności jest gotowe bronić rękami i nogami wszelkich głupstw, jakie ten naród reprezentuje.”
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 740
I tak się rozmieniasz na drobne - ja jestem dumny z bycia eukariotem a czasami nawet z samej przynależności do kategorii bytu. Wszystko co istnieje, musi być z racji swojego istnienia, zajebiste.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Jestem dumny z bycia Polakiem!!!!!!

Rosati zagrała polską prostytutkę w "True Detective"!

Weronika Rosati
od wielu lat próbuje zrobić karierę w Hollywood. Kilka razy już niemal jej się udało. Wielką szansą dla aktorki był serial Luck, w którym grała z Dustinem Hoffmanem. Pokazała w nim nawet nagie piersi w scenie łóżkowej z Jerrym Boylem. Serial został jednak zdjęty z powodu śmierci trzech koni na jego planie.

Rosati pojawiła się teraz w nowej hitowej produkcji. Zagrała w jednej scenie drugiego odcinka popularnego serialu True Detective. Aktorka wcieliła się w rolę polskiej prostytutki pracującej w luksusowym klubie dla bogatych klientów. W produkcji HBO występuje tylko przez kilka minut, ale za to jest w jednej scenie z Colinem Farrellem i Vincem Vaughnem.

2b5d98834c2d4abc04ac388d80861e9822016245.jpg
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Ukradła całą scenę Farrell'owi i Vaughn'owi!!

Nie no jaja sobie robię. Widziałem ten odcinek i generalnie zero charyzmy ma ta dziołcha. Niby ładna, ale jakoś w ogóle nie ma tego czegoś.
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
Duma narodowa? Nie kupuję tego tak samo jak nie łykam odgórnego uwalania państw narodowych przez globalistów. Nie kupuję również pojęć: interes społeczny, dobro publiczne, sprawiedliwość społeczna, umowa społeczna, opinia publiczna itp. To jakieś gówno gówniane.
Do tej listy dołączyłbym normę społeczną. Przez to naprawde upierdliwie gowno mi zwracają uwagę że odstaję od reszty. Dzięki Bogu.

Gazdyzm górą!
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 740
Chyba najbardziej adekwatne miejsce dla poniższego niusa. :)


Polacy są dużo bardziej konserwatywni niż muzułmanie z Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o rolę kobiety w rodzinie
Michał Wachnicki
14.07.2015 17:25

Według najnowszego sondażu z Wielkiej Brytanii ponad połowa młodych muzułmanów (16-24 lat) nie zgadza się ze stwierdzeniem, że "kobieta powinna siedzieć w domu, a mężczyzna pracować". Zdecydowanie mniej przeciwników takiego podziału ról jest w Polsce. Dla porównania według sondażu Millward Brown SMG/KRC ze stwierdzeniem, że kobieta powinna siedzieć w domu, nie zgodziła się tylko jedna trzecia Polaków.

W Wielkiej Brytanii najnowszy sondaż przeprowadził think tank Demos. W ankiecie zapytano młodych brytyjskich muzułmanów - w wieku 16-24 lat - czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że "zadaniem mężczyzny jest zarabianie pieniędzy, a kobiety dbanie o dom i rodzinę". Z takim stwierdzeniem zgodziło się tylko 24 proc. muzułmanów - zarówno chłopców, jak i dziewczyn. Natomiast ponad połowa sprzeciwiła się takiej opinii.

Programy edukacyjne przynoszą rezultaty

Jak zauważają analitycy, jest to zdecydowana zmiana wobec starszej generacji muzułmanów w Wielkiej Brytanii. W tym samym badaniu w grupie wiekowej powyżej 55 lat jedynie 17 proc. respondentów nie zgodziło się z tym stwierdzeniem, a ponad połowa poparła zdanie, że kobieta powinna siedzieć w domu.

Wiarygodność badania potwierdza to, że przeprowadzono je łącznie na 38 tys. muzułmanów. Dlatego brytyjscy komentatorzy wyrażają zadowolenie z procesu integracji muzułmanów w brytyjskim społeczeństwie. - To pokrzepiające wskaźniki - mówił dla "The Guardian" autor badania Demos Duncan O'Leary. Dodał też, że dużą rolę w zmianie świadomości młodych muzułmanów mają rząd oraz programy edukacyjne skierowane do młodzieży w brytyjskich szkołach. - Ale jak pokazuje badanie, największą przyczyną zmian w mentalności może być po prostu zmiana pokoleniowa - mówił. Zdecydowana większość badanych młodych muzułmanów wychowała się w Wielkiej Brytanii.

Polacy bardziej konserwatywni niż młodzi muzułmanie z Wielkiej Brytanii

Skalę zmiany zachodzącej wśród brytyjskiej społeczności muzułmanów można zobaczyć, porównując badania dotyczące nastawienia Polaków do tego samego problemu. W 2011 roku instytut Millward Brown SMG/KRC przedstawił grupie prawie 2 tys. Polaków powyżej 18. roku życia bardzo podobne stwierdzenie: "mężczyzna powinien zarabiać pieniądze, a kobieta troszczyć się o dom i dzieci".

Ponad połowa badanych w Polsce (54 proc.) zgodziła się wtedy ze stwierdzeniem, że kobieta ma troszczyć się o dom i dzieci, a mężczyzna - zarabiać pieniądze. Przeciwnego zdania była natomiast jedna trzecia (32 proc.). Porównując wyniki tamtego sondażu, można zauważyć, że Polacy są dużo bardziej konserwatywni, jeśli chodzi o rolę mężczyzn i kobiet w rodzinie niż młodzi muzułmanie w Wielkiej Brytanii i tylko trochę mniej konserwatywni niż muzułmanie powyżej 55 lat.

z18358965Q,asda.jpg

Zdaniem filozof prof. Magdaleny Środy stereotypy wzmacniają państwo, Kościół i popkultura. - Ciągle brakuje żłobków i przedszkoli, a religia w szkołach sprawiła, że wychowuje się młodych w kulcie świętej rodziny. Przekaz związany z tradycyjną rodziną wzmacniają seriale, w których głównym celem kobiety jest urodzenie dzieci - mówiła przy okazji opublikowania sondażu.
 
G

Gwym

Guest
Okazywanie dumy z powodu narodowości jest oznaką zjebania. Bycie Polakiem nie daje wam żadnego rodzaju wiedzy, umiejętności, zdolności, ani nawet nie określa waszych cech. Dumnym powinno się być tylko i wyłącznie z własnych osiągnięć, które są owocem zdolności, treningu, pracy albo też nawet wrodzonych cech, które mogą wpłynąć na nasze osiągnięcia.. TO ŻE WASZ PRZODEK ZABIŁ TURKA NIE ŚWIADCZY W ŻADEN SPOSÓB O WAS. Dużo więcej sensu, ma bycie dumnym z tego, że zrobiło się dużą kupę, niż to, że jesteś Polakiem. Pompatyczność jaką widzę w niektórych postach jest obrzydliwa. JEDYNE co jest ważne to kult jednostki, a nie kult jednostki w grupie. Grupa nigdy nie ma większej wagi, niż jednostki w grupie. Zamiast doskonalić się samemu marnujecie czas na pielęgnowanie jakiś bezsensownych tradycji, celebrowanie przegranych powstań zamiast zmieniać otaczającą was rzeczywistość poprzez działanie, które faktycznie ma wpływ. Jeżeli jest tu jakiś narodowca to niech odpowie mi na pytanie.: "Większe znaczenie dla narodu ma wywieszanie flagi na 3 maja i pamiętanie o Wołyniu, czy utworzenie miejsca pracy i zatrudnienie w nim Polaka?" Bo coś mi się nie widzi, aby większość tej gimbo-licbazy prowadziła kiedykolwiek jakąkolwiek działalność.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Ciekawa akcja ManuFAktury. Porównanie żołnierzy wyklętych do wermachtu i armii czerwonej = srogi bul dupska u "patriotów"
A wyobraź sobie, iż ktoś porównuje orlęta lwowskie z hitlerjugend czy komsomolem.

Pamiętam jak Amel powiedział, gdyby Drzemała odstawiał swe numery w niepodległym kraju inaczej by go odbierano. Ja od siebie powiem, gdyby te dzieci w Wrześni zrobiłyby strajk w niepodległym kraju, to opinia społeczna by przyjęła ich chłostę bardzo pozytywnie, a broniących ich rodziców zwyzywałaby od czci, jak to nie nauczyli bachorów szacunku, kindersztuby i innych głupich haseł.

Przypomniało mi się jak Wajda na Oscarach gadał po polsku i były "jezdem dumny z bcyia Polakiem. Wajda patriota nie wstydzi swego języka i nie podlizuje sie Amerykanom". A chuja nie wstydzi. Nie umiał pewnie angielskiego i tyle. Ale gdy reżyser "Idy" odbierał Oscara i na fajnej przemowie żartem rzucił o opijaniu sukcesu, to jak się ludziska rzucili "Borze! Wstyd na cały świat! Zdrajca-pachoł żydowski robi z Polaków pijaków!".
 
Do góry Bottom