Dread Pirate Roberts aresztowany !!

MaxStirner

Well-Known Member
2 547
4 518
Głupio to pisać ale napiszę: szczerze mu współczuję.
Zwłaszcza, że jest sam. Manning też siedzi, ale sporo ludzi jest za nim, jakaś mglista szansa na wolność i w sumie wparcie daje mu chyba satysfakcję. Ulbricht to lib ostateczny, większy niż większość z nas - ale zostanie na maksa sam, z piętnem kryminalisty. Nawet Snowden czy Assange też pewnie się od niego odetną gdyby ich spytać.
Nie widziałem nikogo - poza jego matką - kto by go bronił.
Może Kokesh coś powie ale nawet jakby sie odezwał i tak ma niewielki zasięg
Świat jest spierdolony na maksa.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 576
Mam nadzieję, że te zdecentralizowane markety teraz wejdą,
To nie jest takie proste. Zdecentralizowane i anonimowe markety, to poważne algorytmiczne wyzwanie dla programistów. Ja obserwuję rozwój zdecentralizowanych hostingów, sieci społecznościowych, forów i innych stron funkcjonalnych. Postęp w ich budowie jest powolny. Jeszcze w sieciach Freenet, I2P czy Bitmessage, jest to w miarę do zrobienia, ale w sieci Tor jest to od huja trudne, bo tam do bootstrapowania czegokolwiek, musi być jakiś minimalny hosting, czyli coś co działa 7/24. Owszem można się bootstrapować wzajemnie, ale wtedy nie zauważymy, że market się rozpadł na kilka części.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 547
4 518
Mają jeszcze apelację zresztą. Btw szukając więcej info o procesie i wyroku, znalazłem że powstał film o Ulbrichcie - podobno bardzo pro drug i z pozytywem go pokazali. Miał przedpremierę na jakimś festiwalu i ludzie piszą że świetny - akurat dziś pokazują go premierowo na jakiejś kablówce, może da się z niego coś więcej ciekawego dowiedzieć.
Przede wszystkim liczę, że na jakimś etapie dowiemy sie w końcu jak naprawwdę znaleźli serwer..
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 294
Na ZTS czytam: "Aktualizacja: w związku z licznymi pytaniami wyjaśniamy, że w tym procesie nie zostały postawione zarzuty zlecenia morderstwa a kara dożywocia groziła za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Same „morderstwa” okazały się być podstępem służb (1) oraz skutecznym oszustwem (5)."
Czyli te kurwy od początku miały zamiar odpowiednio nastawić "nastroje społeczne" w stosunku do tego nieszczęśnika. Teraz czytam komentarze na necie i ludzie piszą: "to przecież morderca, zlecił 5 morderstw, dobrze mu tak!". Widać, że owy zabieg się udał. Nikt już nie zauważy, że w tym procesie tak naprawdę chodzi o najpoważniejsze, w ocenie państwowych bandytów, przestępstwo jakiego można się dopuścić - "Handel poza kontrolą państwa". Ten proces ma za zadanie przestraszyć i zniechęcić potencjalnych śmiałków i naśladowców Ulbrichta. Czytam komentarze "ludzi" i jestem zniesmaczony tym, jak państwowa propaganda może odmóżdzyć.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 547
4 518
Czyli te kurwy od początku miały zamiar odpowiednio nastawić "nastroje społeczne" w stosunku do tego nieszczęśnika. Teraz czytam komentarze na necie i ludzie piszą: "to przecież morderca, zlecił 5 morderstw, dobrze mu tak!". Widać, że owy zabieg się udał. Nikt już nie zauważy, że w tym procesie tak naprawdę chodzi o najpoważniejsze, w ocenie państwowych bandytów, przestępstwo jakiego można się dopuścić - "Handel poza kontrolą państwa". Ten proces ma za zadanie przestraszyć i zniechęcić potencjalnych śmiałków i naśladowców Ulbrichta. Czytam komentarze "ludzi" i jestem zniesmaczony tym, jak państwowa propaganda może odmóżdzyć.
Film już jest na necie - jest z gruntu libertarianski, a przynajmniej antyrządowy i anarchistyczny. Wynika z niego min dokładnie to co napisałeś powyżej. Jedną z głównych gadających głow jest min Cody Wilson. Rossa pokazano jako idealistę walczącego o wolnościowe ideały - rząd jest manipulatorem i kłamcą. Od początku - rodzina, znajomi dzieciństwo aż po Silkroad. Potem kłamstwa agentów na procesie, blokowanie dowodów korzystnych dla DPR, stronniczość sędzi. Nie dostali zgody na wywiad z Rossem.
Teza o wejściu na serwer jest taka, że to przez SQL injection i błąd serwera, ale taki dowód byłby nielegalny [chyba to sie u nas nazywa owoc zatrutego drzewa] więc agenci wymyślili historyjkę o manipulowaniu captchą ( btw wiadomo, że captcha była hostowana lokalnie czyli ok). Samo śledztwo podobno przyspieszyło po naciskach pewnego senatora.
W ogóle cała strona techniczna i kryptograficzna jest dobrze pokazana - zwięźle i tak żeby laik zrozumiał, ale bez banału i wyolbrzymiania.
Nawet rozmowy z byłymi vendorami na SR... W jednym momencie były policjant zachwala drug markety, bo dzięki nim zmalała przemoc na ulicach i nie giną niewinni ani gliniarze.
Zaskoczyło mnie że narratorem był Keanu Reeves. Pełna profeska. Film naprawde zajebisty.
 

tolep

five miles out
8 472
15 252
Ale tytuł byście mogli zapodać jak piszecie o filmie. Nazwa filmu "deep web".

Jeszcze się nie łapie na pierwsze miejsce w wynikach ale już blisko.

a4AQWx4.png
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 294
Więc wygląda to tak. W dniu ogłoszenia wyroku sędzia przez godzinę gadała, jakim potworem jest Ross Ulbricht, cały czas wspominała o zabójstwach, które zlecił (chociaż to oskarżenie okazało się fałszywką i w ogóle nie zostało włączone do procesu). Oskarżała go o to, że to on sprzedał wszystkie narkotyki na Silk Road! (ludzie, którzy uczestniczyli w procesie mówią, że babsztyl nawet nie wiedział, co to jest szyfrowanie, bitcoin etc). Ogólnie cały czas jebanie w emocje. Ross zaczął płakać, mówił, że się zmienił, że będzie inaczej żył, że prosi o to, aby dać mu szansę, żeby nie gasić światła na końcu tunelu, na co to gówno w ludzkim ciele odpowiedziało: "Eee, nie wierzę tobie, nie kupuję tego, ty się nie zmienisz". Suka jebała też w jego poglądy libertariańskie, mówiła: "pisałeś, że rząd jest twoim wrogiem? Nie, to ty jesteś wrogiem społeczeństwa, jesteś niebezpieczny". Przyprowadziła dwie osoby (albo dwie rodziny - już nie pamiętam), których krewni zmarli przez uzależnienie od narkotyków (podobno kupionych na Silk Road), nie wiem po chuja, ale pewnie po to, aby jeszcze bardziej walić w emocje pod publiczkę. Wszystkie dowody oczywiście były cyfrowe. Chuj, że dwóch agentów zajebało kilkanaście milionów dolców z Silk Road, chuj, że to oni przechwycili laptopa, chuj, że mogli dowolnie fałszować dowody w jego komputerze, pani sędzia nie była w ogóle tym zainteresowana, jebała cały czas w emocje, powtarzała te, wyssane z palca, brednie o zleceniu zabójstw, że jest niebezpieczny dla społeczeństwa, że jego poglądy są niebezpieczne. Ross Ulbricht był załamany i płakał. Gdy te rodziny ofiar narkotyków przemawiały, mówił, że jest mu bardzo żal i że nie chciał tego. Tak jakby kazał im wpierdalać narkotyki! Pomijając już fakt, że on im nie sprzedał narkotyków, tylko był adminem na stronce, na której można było kupić narkotyki. Wyrok był polityczny i pod publiczkę.
"I've essentially ruined my life and broken the hearts of every member of my family and my closest friends," he said. "I'm not a self-centered sociopathic person that was trying to express some inner badness. I do love freedom. It's been devastating to use it."

His hands folded before him, Ulbricht was stoic as the sentence was announced. As he left the courtroom, he carried with him photographs of those who died as a result of drugs purchased on Silk Road.
Tutaj jest video, na którym dziewczyna, która była w sądzie podczas ogłaszania wyroku, opowiada o wyczynach pani sędzi:


Dziewczyna z video mówi, że ją także wkurzają te bzdury o zleconych morderstwach wypisywane przez ludzi na necie.
Weźmy pierwszą lepszą stronę, np. cbsnews. Oto komentarze pod artykułem o wyroku:

J G Horn May 30, 2015 5:5PM
@eteamer The difference is that this guy was deliberately enabling serious felonies, including murder for hire. THis was not an open market place but one designed to protect the users from accountability, which Craigslist does not.

Nearwater May 30, 2015 5:5AM
So interesting about many of the comments are the same as the one's from reddit. They feel bad for the guy! lol! Basically...the guy was very smart, young and good looking which is why so many of these social websites think he was railroaded. They all want to be him...before he got nailed. The dude is a psychopath and he proved it time and time again. It's unreal that it took the feds that long to arrest him. Like a pedo, he didn't kill six....he likely killed many, many more. We just know about the six. Get a clue people.

askagain May 30, 2015 3:3AM
@hammer1one - Five dead people isn't a joke. This guy was callous, reckless, and heartless. Perhaps he should have received 5 life sentences instead of one. His remorse stems from being caught, not wanting to be a good person.

flagsandiris May 30, 2015 1:1AM
Wow. Good use of that little hammer. Wonder if he really thought anyone would buy his, "I'm a changed man," routine.

Tak, tak, to jest właśnie ten cywilizowany świat. Morduj miliony ludzi w imię państwa, zostaniesz przez takich ludzi okrzyknięty bohaterem, wzorem do naśladowania. Bądź adminem strony internetowej, zostniesz przez nich wsadzony do więzienia i zniszczą tobie życie...

Zdjęcie Rossa Ulbrichta zrobione w więzieniu (przed ogłoszeniem wyroku):
Deep-Web-6_2040.0.jpg


Tutaj obraz przedstawiający go podczas ogłaszania wyroku:
ross-ulbricht.jpg

A tutaj pani sędzia, Katherine Forrest:
forrest_katherine_b_91270433.jpg

A wy, kogo uważacie za bardziej niebezpiecznego dla otoczenia?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 547
4 518
Z arta na Wiki wynika, że została nominowana na sędziego federalnego przez tego samego senatora Schumera który rozpętał całe śledztwo przeciw SR. (formalnie nominuje Obama, ale z rekomendacji)
Czyli z góry wiadomy wynik.
Najgorsze, że najprawdopodobniej ona poprowadzi apelacje [to kurwa najgorszy absurd, zarzucasz sędziemu stronniczość, a on dalej cię sądzi w apelacji]
Ross ma imo zero szans.
Z nowości - powstaje książka o DPR, wydanie planowane na 2016.. Zapewne wyjdzie po apelacji która ma potrwac rok.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nick_Bilton
 

nomad

Active Member
83
350
Prawniczka, z Nowego Jorku, mianowana na obecne stanowisko przez Obamę, wcześniej zajmowała się egzekwowaniem praw własności intelektualnej i działaniem w oddziale antytrustowym departamentu (hłehłe) sprawiedliwości. Do tego fałszywe oczy bez wyrazu kontrastujące z wyszczerzonymi na siłę zębami. To chyba mówi wszystko co trzeba.
A, apropos B. Piwnik, obiło mi się gdzieś o uszy, że swego czasu w warszawskim półświatku nazywana była ,,naszą Basią". Ktoś jeszcze się z tym spotkał? Swoją drogą- biedny stryj się chyba w grobie przewraca.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 547
4 518
Tak, ale sędzia decyduje o wyroku.
Po drugie decyduje o toku sprawy - z filmu np wynikało, że odmawiała dopuszczania biegłych którzy wskazywali, że po przejęciu serwera na konto DPR mogli się logować agenci (mieli klucze, hasła, wszystko). Nie dopuszczała biegłych z zakresu kryptografii twierdząc, że to zbędne, bo każdy rozumie co to bitcoiny itp. Zakazała mówić o libertarianiźmie twierdząc, że to nie ma związku, chociaż obrona chciała wykazać, że Ross to idealista a nie morderca. Nie zezwoliła wykorzystać w procesie faktu kradzieży Bitcoinów przez agentów zamieszanych w propozycje morderstwa itp.
 

tomky

Well-Known Member
790
2 029
Chyba Stonoga znalazł sposób na zbyt gorliwych sędziów; jeśli obrazisz takiego muszą go wymienić (przynajmniej w Polsce).
Tak więc kompletnie nie opłaca się być spolegliwym wobec nadgorliwych kurw sędziowskich/prokuratorskich.
 
T

Tralalala

Guest
The oral hearings for the appeal of Ross Ulbricht, originator of the Silk Road, were held in New York City this past Thursday, October 6, 2016. He is sentenced to life in prison without parole plus an additional 40 years; the two life sentences were delivered from convictions of Counts Two and Four: distribution of narcotics by means of the internet and continuing criminal enterprise, respectively.


But the defense is also appealing the trial because the sentence of life in prison without parole is excessive and unprecedented. During the oral hearing, the prosecution defended the sentence and the appeal to the six people whose deaths were associated with drugs purchased from the Silk Road. Their justification echoed the opinion of Judge Katherine Forrest, who presided over the original trial and spent a great deal of time on this subject during the sentencing proceedings.

Judge Forrest did explain why she used these deaths as justification for her sentencing, so we can analyze her logic here. It is important to understand what Judge Forrest said and why she said it.


http://www.mcfloogle.com/2016/10/08...tim-matters-so-much-in-ross-ulbrichts-appeal/
 
D

Deleted member 4683

Guest
Tak, tak, to jest właśnie ten cywilizowany świat. Morduj miliony ludzi w imię państwa, zostaniesz przez takich ludzi okrzyknięty bohaterem, wzorem do naśladowania. Bądź adminem strony internetowej, zostniesz przez nich wsadzony do więzienia i zniszczą tobie życie...


Przypomniał mi się niejaki Noriega. Gość był w stanach oficjalnym wcieleniem wszelkiego zła i dostał tylko 40 lat.

manuel-noriega-4.jpg


a nie dożywocie
Deep-Web-6_2040.0.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Crov

Well-Known Member
558
1 554
Nota bene, bracia Coen zrobią film o Silk Road:

http://www.slashfilm.com/coen-brothers-dark-web/

Nie czytalem oryginalnego artykułu, ale opis brzmi, jak kontynuowanie oficjalnej narracji:

Formerly titled Silk Road, Dark Web has been in the works since about 2013. THR reports the Coens are following an earlier draft by Shutter Island and Live by Night author Dennis Lehane. The film is based on Joshuah Bearman‘s Wired article “The Untold Story of Silk Road.” (You can read it in two parts here and here.) Published in 2015, the piece follows Ulbricht’s journey from an idealistic used bookseller into a murderous drug kingpin.

Acz Lehane i Coenowie to dobrzy pisarze, wiec moze byc dobry film. Fajnie by bylo, jakby mial przy okazji dobre przeslanie. Obawiam sie, ze moga chciec pojsc w "hajs korumpuje musk".
 
Do góry Bottom