Dobre wiadomości

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
za swoje plagiaty ("Noc komety" = Eloy "Time To Turn",

Z tego co wiem to Lipko nie przypisał sobie autorstwa utworu. Budka wykorzystała muzykę, a Andrzejczak zaśpiewał do niej polski tekst, ale jako autorów muzyki wpisano na płycie Eloy (nikt z Budki nie orientował się jak nazywa się rzeczywisty autor więc wpisali kolektywnie cały zespół, którego utwór coverowali).
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Z tego co wiem to Lipko nie przypisał sobie autorstwa utworu. Budka wykorzystała muzykę, a Andrzejczak zaśpiewał do niej polski tekst, ale jako autorów muzyki wpisano na płycie Eloy (nikt z Budki nie orientował się jak nazywa się rzeczywisty autor więc wpisali kolektywnie cały zespół, którego utwór coverowali).
No niech będzie, rozgrzeszam.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Następcą Czystawa w roli wokalisty został zaproponowany przez Janiszewskiego Felicjan Andrzejczak. Pierwszy utwór z nowym wokalistą to „Jolka, Jolka pamiętasz”, którego opracowanie zajęło aż kilkanaście tygodni. Warunkiem rejestracji utworu w poznańskim studiu było nagranie drugiej kompozycji – własnej wersji wybranego przeboju zagranicznego, która miała wypełnić przygotowywany przez to studio nocny blok sylwestrowy. Zespół zdecydował się na „Time to Turn” niemieckiej grupy Eloy. Tak stworzono utwór „Noc komety”. Polskojęzyczny tekst napisał Marek Dutkiewicz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Budka_Suflera

Wygląda na cover ... ale z polskim, oryginalnym tekstem i oryginalnym tytułem. W sumie to dziwne.
 

military

FNG
1 766
4 727
Budkę wykończył internet i zawiesza działalność? Jak to działa? Biorąc na logikę - jak jest net, to ok, ludzie słuchają i Budka nie dostaje tantiem, ale to właśnie wtedy nie powinni KOŃCZYĆ działalności, tylko działać bardziej intensywnie - dawać koncerty itp., czyli po prostu robić tak, żeby kasa trafiała prosto do nich. Oczywiście zmęczony życiem Cugowski z resztą ekipy szukają wymówki za własne niepowodzenia. Gdyby lenistwo ich dopadło 20 lat temu, winiliby telewizję i pewnie "skowerowaliby" Video Killed The Radio Star.

Zawsze jak wchodzi nowa technologia, pojawiają się roszczeniowcy, którzy chcą ją zablokować albo dostać odszkodowanie za poniesione przez tę technologię straty. Telewizja? Przecież nikt nie będzie słuchał radia! E-booki? Księgarnie upadną! VHS? Kina na tym stracą, aktorzy stracą, reżyserzy stracą - jak można oglądać bez końca, płacąc tylko raz?! Internet? Stracą absolutnie wszyscy!

Cugowski żyje w świecie sprzed netu, o czym świadczy wypowiedź o niskiej sprzedaży płyt. Kto teraz polega na fizycznych nośnikach? Równie dobrze Golan i Globus mogliby w 2014 narzekać, że to już koniec dla nich i basta, bo kasety wideo nie sprzedają się jak kiedyś. Generalnie przypadek Budki to nie jest nic, czego bym się nie spodziewał, a wręcz dziwię się, że Cugo ocknął się tak późno. Kazik robi wiochę od lat, nawet o publikację tekstów swoich piosenek się przypierdalał - no ale przynajmniej gra, bo wie, że właśnie dzięki temu zarobi.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Kazik robi wiochę od lat,

Pamiętam jak kilka lat temu na okładkach albumu El Dupy dodano naklejkę: "Jeśli ściągasz nas nielegalnie z netu, to jesteś cwelem i złodziejem, a twoi kumple o tym wiedzą" :D
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Swoją drogą Romuald Lipko zarabia 2mln złotych rocznie na tantiemach za swoje plagiaty ("Noc komety" = Eloy "Time To Turn", "Malinowy król" = Mike Oldfield "Moonlight Shadow", "Sen o dolinie" = Bill Withers "Ain't No Sunshine"). To jest, kurde, baron Rotszyld IP.
Bez przesady, to tylko kilka plagiatów :D, zrobił wiele innych hitów, więc zasłużył na te 2 bańki rocznie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jacyś czterej chińscy policjanci dokuczali jakiejś handlarce. Jakiś koleś zwrócił im uwagę, więc zabili go młotem. Tłum się wkurzył i zatłukł ich na śmierć. Zrobiła się niezła rozróba:
Wiadomość i dobra i zła.
Dobra, bo:
  • Naród nie siedzi cicho, tylko okazuje niezadowolenie.
  • Naród nie pierdoli się z psiarnią.
  • Całe Chiny się solidaryzują z ofiarami.
  • Zdjęcia pochodzą z chińskich portali, więc nie zostało to ocenzurowane.
Zła, bo:
  • Zginęło sporo przypadkowych osób, przy niewielkich stratach policji.
  • Policja wygrała starcie i nadal jest bezkarna.
  • Politycy naszych okupantów i lewackie gównojady będą się starać wykorzystać tą oraz inne podobne sytuacje, do zatruwania chińskich umysłów ideą demokracji.
Przypominam, że tuż po II Wojnie, na Tajwanie doszło do podobnego zajścia. Pies pobił handlarkę, bo ta sprzedawała papierosy bez akcyzy. Doszło do protestów i starć z wojskiem. Wojsko użyło broni i waliło do wszystkiego co się rusza i im podpada. Zginęło co najmniej 30 tysięcy cywilów.
I drugie skojarzenie. Od 15-lat do Chin wyjeżdżają różni lewaccy emisariusze z krajów zachodnich. Jednym z takich emisariuszy jest komunistyczny aparatczyk Balcerowicz. Zatruwają oni umysły chińskiej klasy rządzącej i biurokratycznej chorymi ideami, które doprowadziły kraje zachodu do upadku gospodarczego. Skutkuje to odchodzeniem od wolnego rynku, wzrostem etatyzmu i regulacjami. To zdarzenie tego dowodzi. Psy dostały polecenie by tępić handel uliczny.
 

szeryf2

Wolny narkoman
172
281
http://www.prw.pl/articles/view/34764/nie-ma-zezwolenia-wynajmuje-szklanki

Nowa restauracja w Nowogrodźcu nie podaje alkoholu, a same szklanki i za to bierze pieniądze. Za wynajęcie szklanki do piwa klienci płacą 1 zł, do wina 5 zł, a za szkło do wódki 10 zł.

Właściciel restauracji znajdującej się w rynku, Krystian Góra nie dostał od sąsiadów zgody na sprzedaż alkoholu i w tej sytuacji zdecydował się na akcję WWA, czyli Wnieś Własny Alkohol
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
COCOMO też nie miało zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Więc na drzwiach wisiała karteczka "impreza prywatna". I "państwo prawa" jest bezsilne !.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Pojechałem se pstrągi kupić, a przy okazji zajrzałem po jakieś ciasta. Stoisko obsługuje leciwa już pani, dobrze po 50-tce. W trakcie pakowania moich kremówek gada jednocześnie z koleżanką, jak to w tym, cyt. "popieprzonym kraju" nie da się iść na swoje ze względu na koszty.

Wtrąciłem trzy słowa: ZUS, fiskus i rząd, a że to brzmiało dziwnie, kobieta wywaliła oczy, więc doprecyzowałem, że te kurwy złodzieje uniemożliwiają wielu ludziom poprowadzenie biznesu poprzez nakładanie haraczy. W tej właśnie chwili zaskoczył jakiś trybik i o dziwo... pełna zgoda!! Kobieta rozpoczęła różaniec gorzkich żali, wśród których znamienne było np. "i będę tak na tym etacie zapierdalać do końca życia?!". Gdy wspomniałem, że na krótko zapanowała wolność poprzez do dziś dla mnie zaskakujące działania Wilczka (btw: podano, że właśnie zmarł), zaczęła wspominać te czasy z rozrzewnieniem.

Do czego zmierzam? Podobało mi się, że starsza już osoba, wciąż ma ochotę uniezależnić się finansowo i hoduje w sobie wkurwa na ten cały burdel. Mimo wszystko życzyłem jej powodzenia, choć początkowo spodziewałem się steku socjalnych roszczeń i sentymentu do PRL-u.
 
Ostatnia edycja:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Jednym z podstawowych problemów podczas projektowania programów szyfrujących jest znalezienie źródła danych losowych lub chociaż dobrej jakości pseudolosowych. Istnieją do tego wyspecjalizowane urządzenia, ale nie są one chociażby z powodu kosztów szeroko dostępne. Powinno więc cieszyć, że badaczom udało się ostatnio wykorzystać w taki sposób aparat w telefonie Nokia N9, by generować ciąg losowych liczb. Metoda ta ma na dzisiejszych aparatach pozwolić na generowanie losowych bitów z prędkością do jednego megabita na sekundę, co jest świetnym wynikiem.
https://medium.com/the-physics-arxiv-blog/602f88552b64
http://arxiv.org/abs/1405.0435

***
Z jednej strony z postępów w matematyce należałoby się cieszyć, z drugiej strony przy okazji łatwiej rozszyfrować teraz transmisję.
Badacze Pierrick Gaudry, Răzvan Bărbulescu, Emmanuel Thomé and Antoine Joux opracowali nową metodą, która pozwala zdecydowanie szybciej rozwiązać pewien wariant problemu logarytmu dyskretnego, używanego w szyfrowaniu asymetrycznym.
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/05/140515163739.htm
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
moment moment moment
oni przemycali dronem do rosji cygara z litwy? państwem członkowskim ue? cygara obłożone unijnym vatem i akcyzą???????????
myślałem że takie rzeczy przemyca sie w odwrotnym kierunku...
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Szwajcarzy pokazali faka płacy minimalnej w wys. 22 franków/h i tym samym zaorali szmaciarzy ze związków zawodowych.
http://www.pb.pl/3692870,39366,77-proc-szwajcarow-przeciwko-placy-minimalne

Przeciwnicy takiego rozwiązania twierdzą, że podniosłoby ono koszty produkcji i przyczyniło się do wzrostu bezrobocia. Większość nisko opłacanych osób pracuje w sektorze usług, branży hotelarskiej i gastronomicznej. W tej grupie większość stanowią kobiety.

Szwajcaria, najbogatszy kraj świata, nie ma płacy minimalnej. Średnia płaca w tym kraju wynosi 33 franki (37 USD) za godzinę.
 
Do góry Bottom