Czy religia szkodzi?

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Ale to jzu sa bardzo abstrakcyjne rozmyslania typu "jakby wyladowal marsjanin i mialby zamiast reki wielkiego penisa i jego rytualnym powitaniem wedlug marsjanskiego zwyczaju byloby wkladanie tego penisa komus w d... to co bym zrobil".

Ostatni raz takie rzeczy czytałem na opowiadanieerotyczne.pl.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
A zalozmy ze bog (lub BOG) istnieje. Czy dla libertarianina bylby to powod do rezygnacji z wolnosci i przystapienia do jakiejs religijnej komuny albo zakonu a tym bardziej podporzadkowywanie sie nakazom innych ludzi?
Kiedyś na forum KMF, na którym siedzi kilka osób z lib.netu mieliśmy rozkmninkę w temacie o Grze o Tron - tam również istnieją ateiści naśmiewający się z wiary, są kapłani manipulujący plebsem podobnie jak w naszym świecie, ale oni po prostu mają rację :) u nich bogowie są całkiem prawdziwi i można zostać najzwyczajniej w świecie odjebanym przez jakieś magiczno-religijne fiku miku i trafić do ichniego piekła :)
A tak na serio, to gdyby juedo-chrześcijański bóg się rzeczywiście objawił, to ja bym mu powiedział, żeby miał pretensje o moją niewiarę do swoich reprezentantów na Ziemi, bo chyba sam przyzna, że od czasu wizyty jego syna lecieli w kulki zbyt wiele razy, żeby brać na serio to co mówią.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Kiedyś gadałem z wierzącym i mi powiedział, że nie można zobaczyć Boga i on sam nie może nam się ukazać... Bo większość ludzi nie wytrzyma tego widoku i zejdą na serce.
Tylko nielicznym może się objawić. Taką wersję słyszałem też w przypadku objawienia Jezusa czy Matki Boskiej.
 
A

artur1978

Guest
Śmiej się... Breivik też pisał na różnych forach i to różne rzeczy o czyszczeniu lewaków i muzułmanów.
Nikt mu nie wierzył.
Coz brevik sam byl megalewakiem bo zakladal ze ma prawa naruszac wolnosc innych ze wzgledu na to ze wzynaja inna niz on ideologie.
 
A

artur1978

Guest
Kiedyś gadałem z wierzącym i mi powiedział, że nie można zobaczyć Boga i on sam nie może nam się ukazać... Bo większość ludzi nie wytrzyma tego widoku i zejdą na serce.
Tylko nielicznym może się objawić. Taką wersję słyszałem też w przypadku objawienia Jezusa czy Matki Boskiej.
Oni dali rade i nawet przezyli xD

 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Raczej uznaję, że jeśli ktoś siedzi na tym forum, to odjebki nie praktykuje z przyczyn czysto pragmatycznych.
Nie, nie robię sobie jaj. Jeśli ktoś bawi się w politykiernie i kieruje się w stronę większego zamordyzmu (tych, którzy zmniejszają zamordyzm, choćby stopniowo, sensu zabijać nie ma), to inicjuje agresję, odjebka jest de facto obroną siebie i mienia.
 
A

artur1978

Guest
Raczej uznaję, że jeśli ktoś siedzi na tym forum, to odjebki nie praktykuje z przyczyn czysto pragmatycznych.
Nie, nie robię sobie jaj. Jeśli ktoś bawi się w politykiernie i kieruje się w stronę większego zamordyzmu (tych, którzy zmniejszają zamordyzm, choćby stopniowo, sensu zabijać nie ma), to inicjuje agresję, odjebka jest de facto obroną siebie i mienia.
To jest nieakceptowalna definicja agresji. Nie mozna nazwac agresja czyichs pogladow bo to jets wlasnie zamordyzm, kiedy probuje sie prewencyjnie wyeliminowac tych ktorzy mysla inaczej niz ty.
Te osoby nie weszly na teren Brevika, niczego mu nie zabraly, nie mialy nawet zwiazkow z wladza. Nawet nie probowaly go do niczego przekonac.

Rownie dobrze moglbys odjebac sam siebie bo skoro placisz podatki (chociazby VAT jako kupujacy) to posrednio wspierasz system przymusu i odjebanie Ciebie byloby obrona przed wiekszym zamordyzmem ktory przciez wspierasz.

A co do odjebki to nie tylko pragmatyka gra tu role ale tez umiejetnosci i psychologia.
Ja od wielu lat cwicze MMA i z doswiadczenia wiem ze takich co mowia zeby przyjebali jest masa ale jak przyjdzie co do czego to wiekszosc:
a.nie umie w ogole przyjebac z przyczyn psychologicznych (strach silniejszy niz agresja)
b. nie ma atrybutow i wyszkolenia zeby to zrobic dobrze

Stosujac analogie do broni to masa ludzi wierzy w takie bajki ze byliby super szeryfami a tak naprawde nie umieliby raczej z tej opcji skorzystac prawidlowo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 427

Guest
Czy religia szkodzi?

Raczej.

10487351_271323996388875_5770044469206553554_n.png
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
nie mialy nawet zwiazkow z wladza

I tu się mylisz i to bardzo, ale chyba odbiegamy od tematu.

Oglądałem nawet wywiady z "ofiarami".
Takiej lewizny to już dawno nie widziałem... Niektórzy na szczęście wycofali się z polityki.
W przyszłości większość z tych osób dałaby o sobie znać w Norwegii.
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Ale ja nie nazywam agresją czyichś poglądów, tylko aktywne działanie na ich rzecz.
Ty napisałeś, że odjebka lewactwa w ogóle to odjebka za poglądy, ale bycie lewakiem i prowadzenie polityki jest równoważne z przystawianiem ludziom pistoletu do skroni.
Drugą sprawą, że odjebywał młodzież- tu raczej bym się przychylał do opinii kurwina, że odjebywanie młodych socjalistów jest bez sensu, bo są młodzi, może jeszcze wyrosną z nich normalni ludzie.
 
A

artur1978

Guest
Ale ja nie nazywam agresją czyichś poglądów, tylko aktywne działanie na ich rzecz.
Ty napisałeś, że odjebka lewactwa w ogóle to odjebka za poglądy, ale bycie lewakiem i prowadzenie polityki jest równoważne z przystawianiem ludziom pistoletu do skroni.
Drugą sprawą, że odjebywał młodzież- tu raczej bym się przychylał do opinii kurwina, że odjebywanie młodych socjalistów jest bez sensu, bo są młodzi, może jeszcze wyrosną z nich normalni ludzie.

Nie uwazam zeby odjebywanie ludzi na czyjejs ziemi za jakies abstrakcyjne przewinienie mozna bylo przedstawiac jako walke o wolnosc.
To zwykly zamordyzm, w ktorym chce sie zeby moje poglady wygraly z pogladami innych.
Dlaczego w takim razie nie odjebac wszystkich narodowcow, ktorzy aktywnie walcza o silne, patriotyczne panstwo polskie? Przeciez oni sa tak samo winni wedlug twojej logiki jak ci lewicowi.
Co rozni takiego aktywnego prawicowego przeciwnika wolnosci od lewicowego?
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Prawicowy masturbuję się przy księdzu, a lewicowy po cichutku wpisując w wyszukiwarkę "Lady Ashton".
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
To zwykly zamordyzm, w ktorym chce sie zeby moje poglady wygraly z pogladami innych.
Nie widzisz różnicy między posiadaniem poglądów, a usiłowaniem narzucania ich innym?
Od razu przewiduję twoją odpowiedź: ale ty sam też chcesz narzucić swoje poglądy innym.
Nie. Odjebka jest tylko reakcją na narzucanie, nie byłaby rozpatrywana, gdyby nie inicjacja agresji, jaką jest działanie na rzecz wpierdalania się w czyjeś życie za pomocą agresji.

Dlaczego w takim razie nie odjebac wszystkich narodowcow, ktorzy aktywnie walcza o silne, patriotyczne panstwo polskie? Przeciez oni sa tak samo winni wedlug twojej logiki jak ci lewicowi.
Co rozni takiego aktywnego prawicowego przeciwnika wolnosci od lewicowego?


Ale czy ja mówię, że nie?
 
A

artur1978

Guest
To zwykly zamordyzm, w ktorym chce sie zeby moje poglady wygraly z pogladami innych.
Nie widzisz różnicy między posiadaniem poglądów, a usiłowaniem narzucania ich innym?
Od razu przewiduję twoją odpowiedź: ale ty sam też chcesz narzucić swoje poglądy innym.
Nie. Odjebka jest tylko reakcją na narzucanie, nie byłaby rozpatrywana, gdyby nie inicjacja agresji, jaką jest działanie na rzecz wpierdalania się w czyjeś życie za pomocą agresji.

Dlaczego w takim razie nie odjebac wszystkich narodowcow, ktorzy aktywnie walcza o silne, patriotyczne panstwo polskie? Przeciez oni sa tak samo winni wedlug twojej logiki jak ci lewicowi.
Co rozni takiego aktywnego prawicowego przeciwnika wolnosci od lewicowego?


Ale czy ja mówię, że nie?
Z tego co wiem to agresja niefizyczna nie jest podstawa do inicjowania agresji. Zalezy jak takie wpierdalanie sie mialoby wygladac, czyli jesli ktos walnie wielki baner "kocham Jezusa" to czy bedzie to wpierdalanie sie w zycie przechodzacego atesistycznego libertarianina?

W obecnym systemie kazdy jest umoczony w jego podtrzymywanie, chociazby przez placenie podatkow posrednich, wiec kazdy jest do odjebania wedlug takiej logiki.

Dlatego chyba propertarianizm jest najlepszym wyjsciem, bo znika dylemat rozkminiania co jest agresja a co nie.
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Z tego co wiem to agresja niefizyczna nie jest podstawa do inicjowania agresji.

Idąc tym tropem przyłożenie komuś kałacha do głowy bez dotykania i rozkazanie oddania pieniędzy pod groźbą rozstrzelania też nie jest inicjacją agresji. Zresztą- odjebka nie jest inicjacją, tylko odpowiedzią.

Zalezy jak takie wpierdalanie sie mialoby wygladac, czyli jesli ktos walnie wielki baner "kocham Jezusa" to czy bedzie to wpierdalanie sie w zycie przechodzacego atesistycznego libertarianina?

Nie, tak samo jak agresją nie byłby banner "podatki są fajne". Ale agresją byłoby już "Podatki są fajne, masz je płacić kurwo bo ja tak chcę, a jak nie, to naślę na ciebie swoich ludzi i przemyślisz swoje zdanie".

Dlatego chyba propertarianizm jest najlepszym wyjsciem, bo znika dylemat rozkminiania co jest agresja a co nie.

No, jednoznaczność arbitrażu to jedyna przewaga propertarianizmu.
 
A

artur1978

Guest
Z tego co wiem to agresja niefizyczna nie jest podstawa do inicjowania agresji.

Idąc tym tropem przyłożenie komuś kałacha do głowy bez dotykania i rozkazanie oddania pieniędzy pod groźbą rozstrzelania też nie jest inicjacją agresji. Zresztą- odjebka nie jest inicjacją, tylko odpowiedzią.

Zalezy jak takie wpierdalanie sie mialoby wygladac, czyli jesli ktos walnie wielki baner "kocham Jezusa" to czy bedzie to wpierdalanie sie w zycie przechodzacego atesistycznego libertarianina?

Nie, tak samo jak agresją nie byłby banner "podatki są fajne". Ale agresją byłoby już "Podatki są fajne, masz je płacić kurwo bo ja tak chcę, a jak nie, to naślę na ciebie swoich ludzi i przemyślisz swoje zdanie".

Dlatego chyba propertarianizm jest najlepszym wyjsciem, bo znika dylemat rozkminiania co jest agresja a co nie.

No, jednoznaczność arbitrażu to jedyna przewaga propertarianizmu.

No to chetnie dowiem sie ktora z ofiar Brevika przylozyla mu kalacha do glowy albo wyslala kogos z informacja ze ma placic podatki.
Uzywasz masy przykladow nie majacych zwiazku ze sprawa.Tak jak mowie "placisz Vat wiec cie odjebie bo wspierasz system ktory mnie uciska".
Gdyby Brevik odjebal rzadzacych to inna sprawa
 

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Rozpierdalasz wątki na forum. Poruszasz rzeczy w nowych tematach które były już poruszone i mają swoje wątki. Poczytaj forum najpierw i trzymaj się tematów. Pisze jako zwykły użytkownik który już wypowiadał się w różnych wątkach na tematy którezaczynasz i nie chce mi się pisać po raz kolejny tego samego.

O graźbach i socjalistach było chyba w dziale Historia, o Breiviku i młodzieżówce partii rządzącej w Norwegii też był temat.
 
Do góry Bottom