Czy Korwin jest moskiewskim agentem?

Quester

Member
36
52
Nie rozumiem oburzenia tym tekstem. Jedyne, co z niego wynika to to, że JKM uważa ustrój w Rosji za lepszy od naszego - co jest nieprawdą, ale wiadomo od dawna, że on tak sądzi. Dlatego byłby wdzięczny Putinowi, gdyby na nas najechał i nas "wyzwolił".

Korwin od dawna określał sie jako "polski imperialista", więc co konkretnie takiego szokującego w tej wypowiedzi?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Trudno powiedzieć, ale ma tam szacun...

U nas folklor polityczny, a tam "znany polski polityk i publicysta". Rosyjskie media cenią Korwin-Mikkego
apa
08.09.2014 , aktualizacja: 08.09.2014 12:56 Wolałby, żeby jego córka spotkała pedofila, niż miała zajęcia z edukacji seksualnej w szkole. Kobietom należy odebrać prawa wyborcze, a paraolimpiada to jak "zawody w szachy dla debili". Takie poglądy zapewniają Korwin-Mikkemu rozgłos w kraju. W Rosji media cenią go jednak za coś zupełnie innego. I coraz chętniej cytują jego wypowiedzi.

"Korwin-Mikke: Putin to bardzo inteligentny człowiek, postępuje zgodnie z interesem własnego kraju" - kadr z programu TVN z tym właśnie napisem na pasku ilustruje jeden z artykułów w serwisie Russia Today. Artykuł jest zatytułowany: "Niemcy i banderowcy biorą Polskę w imadło". Dalej możemy przeczytać, jak "znany polski polityk i publicysta" ocenia wydarzenia na Ukrainie.

Według niego w Kijowie są niemieccy agenci, a "przy polskiej granicy powstało jeszcze jedno wrogie państwo". Pozytywnie wypowiedział się też o Władimirze Putinie, który "działa rozsądnie i zgodnie z interesami swojego państwa, które nie zawsze muszą być zgodne z naszymi interesami". Takie wypowiedzi Korwin-Mikkego rosyjskie media wychwytują błyskawicznie. A on dostarcza ich coraz więcej.

Korwin-Mikke o Krymie i UE

Wkrótce po zdobyciu mandatu eurodeputowanego Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu rosyjskiej agencji Ria Novosti. Tematyka? Oczywiście Unia Europejska i aneksja Krymu. A raczej nie "aneksja", tylko "absolutnie naturalny proces". - Bardzo dawno w rozmowie z rosyjskim ambasadorem w Polsce mówiłem, że Krym tak czy inaczej wróci do Rosji, to tylko kwestia czasu - stwierdził w wywiadzie.

- Nie jestem antyrosyjski ani prorosyjski. Państwa nie mogą być przyjaciółmi, mogą mieć tylko wspólne interesy - podkreślił. - Osobiście jednak lubię Rosję - dodał. Nie mogło też zabraknąć wątku UE. - Unia Europejska to grupa towarzyszy, którzy wyrzucili 900 miliardów euro na walkę z globalnym ociepleniem - mówi Korwin-Mikke i prognozuje koniec europejskich struktur.

Polska pomogła zorganizować masakrę na Majdanie

"JE Piotr Poroszenko de facto pogodził się z utratą Donbasu i podpisał porozumienie o wstrzymaniu ognia. A mnie brak słów potępienia dla "polityki polskiej" w/s Ukrainy. Najpierw - na komendę z Brukseli i Waszyngtonu - III RP zdestabilizowała reżym JE Wiktora Janukowycza, z którym niedawno polscy politycy się całowali. Pomogła zorganizować masakrę na Majdanie. Podjudzała Kijów przeciwko Moskwie. Nie uznała aneksji Krymu" - napisał Korwin-Mikke na swoim blogu.

Te słowa błyskawicznie obiegły rosyjskie media po tym, jak w formie depeszy opublikowała je agencja Ria Novosti. W tytułach podkreślano, że polityk wzywa polskie władze do uznania przynależności Krymu do Federacji Rosyjskiej.
Jedno jest pewne, ruskie społeczeństwo jest bardziej kompatybilne ze stylem Korwę - Janusz powiedziałby, że lecimy na Marsa, aby budować dumę narodową, to nikt by nie pytał "Dlaczego?"... ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
W Rosji media cenią go jednak za coś zupełnie innego. I coraz chętniej cytują jego wypowiedzi.

"Korwin-Mikke: Putin to bardzo inteligentny człowiek, postępuje zgodnie z interesem własnego kraju" - kadr z programu TVN z tym właśnie napisem na pasku ilustruje jeden z artykułów w serwisie Russia Today.
I tu jest klasyczna post-komusza propaganda. Serwis Russia Today jest skierowany do odbiorców poza Rosją, a nie w Rosji. Przedstawia po prostu rosyjski punkt widzenia opinii światowej. Propaganda ruska przeciw propagandzie zachodniej. Nigel Farage też gości często w serwisie RT i co? Też jest ruskim agentem?

Swoją drogą serwisy RT i Głos Rosji to zwykła chamska propaganda. Ale gdyby jej nie było, to propaganda zachodniego lewactwa święciła by dziś triumfy.
 
OP
OP
Karmazynowy Mściciel

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Adam Michnik w rosyjskiej telewizji o tym, że rusofobia w Polsce ma charakter koszerny (libowy): (od 4:06)



I teraz, choć opowiadanie o tym, że Putin jest dobrym prezydentem Rosji możnaby ostatecznie podciągnąć pod jakiś rasizm (przy założeniu, że sobie odbiorca takiego przekazu pomyśli, że tam żyje inna rasa), to przy bardziej jednoznacznych stwierdzeniach:
nawet część szczerych rusofili dostaje dysonansu poznawczego. Chyba przez to te słupki tak drastycznie w pewnym momencie spadly. Widać też, że ostatnio przystopowali.
 
Ostatnia edycja:

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
@krzys
Uzasadnienie: Nie jest agentem, ale jest pożytecznym idiotą od lat blendującym konserwatyzm z myślą wolnorynkową, tak żeby sama myśl wolnorynkowa nie mogła się przebić i żeby miała "gębę". Cel został osiągnięty spójrz na elektorat negatywny tego człowieka i kuce co myślą, że kon-lib nie jest sprzeczny. Co raz się tu jakiś pojawia i pyta o monarchię, konserwatny-libertarianizm itp. ...
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
@krzys
Uzasadnienie: Nie jest agentem, ale jest pożytecznym idiotą od lat blendującym konserwatyzm z myślą wolnorynkową, tak żeby sama myśl wolnorynkowa nie mogła się przebić i żeby miała "gębę". Cel został osiągnięty spójrz na elektorat negatywny tego człowieka i kuce co myślą, że kon-lib nie jest sprzeczny. Co raz się tu jakiś pojawia i pyta o monarchię, konserwatny-libertarianizm itp. ...

Bardzo ładnie odsyłasz do wikipedii, ale nie rozumiesz tego określenia.

Mój Boże, jeśli jeden publicysta głoszący swoje dosyć oryginalne przemyślenia (spójne, przez kilka dekad praktycznie niezmienne), który nigdy libertarianizmu choć słowem nie zaatakował, a całe zycie napierdala w socjalizm i etatyzm, zagrodził libertarianom drogę ku świetlanemu akapowi, to co powiedzieć o sile libertarianizmu na rynku idei?
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
@krzys
Uzasadnienie: Nie jest agentem, ale jest pożytecznym idiotą od lat blendującym konserwatyzm z myślą wolnorynkową, tak żeby sama myśl wolnorynkowa nie mogła się przebić i żeby miała "gębę". Cel został osiągnięty spójrz na elektorat negatywny tego człowieka i kuce co myślą, że kon-lib nie jest sprzeczny. Co raz się tu jakiś pojawia i pyta o monarchię, konserwatny-libertarianizm itp. ...
Gdyby nie on, nie byłoby żadnej myśli wolnorynkowej w Polsce. Przecież podobno Balcerek też ją propaguje. Podobno, bo zwyczajny czlowiek o tym nie wie. A z czym kojarzy się Balcerek.? Z reformami po 89 i hasłem "Balcerowicz musi odejść". W Ameryce jest niekontrowersyjny Ron Paul, który nie zdziałał więcej od Korwina. Korwin nie kompromituje idei wolnorynkowej tylko siebie samego. Ile razy słyszałem i czytałem, że ktoś zgadza się z jego poglądami gospodarczymi, ale na niego nie zagłosuje, bo JKM jest świrem. Ludzie nie głosują pragmatycznie i to jest problem.
 

WnusioPinoczeta

Dawniej "Arturek"
665
1 499
Płacenie agentowi, aby "osłabił" kraj promując od 30 lat wolny rynek w nim i zaszczepiając Libertarianizm w młodych?

W Moskwie/Kremlu aż tacy idioci siedzą ?

Dziwne, że nikt agentów nie szuka tak gorliwie wśród socjalistycznych etatystów.

Korwin to socjocybernetyk pro-kapitalista a ci mają pierdolca na pkt postępu i nudzi ich regres na tyle, że poświęcą dużo czasu, aby to zmienić.
Dla postronnych szaraków to może się wydawać dziwne, że ot tak za darmo (mógłby przecież spokojnie już sobie dać spokój) bo są nihilistami z natury, więc człowieka większego formatu nie zrozumieją.
 

Liberbarian

Member
64
45
Jakieś uzasadnienie pls. Jak się rzuca oskarżeniami o agenturalność, to należy podać dowód lub co najmniej dwie wiarygodne poszlaki.
Sianie prokremlowskiej propagandy to raz. Dwa - ciężko nie zauważyć, że jego inicjatywy są lekko nieskuteczne. Otóż, jak posłucha się wywiadu z Lechem Pruchno-Wróblewskim z połowy lat 90', jak poczyta się o ostatnim rozłamie w KNP albo o wyborach w 2011, wszystko wskazuje na niego. Ja po prostu nie rozumiem, jak można przejść do porządku dziennego nad faktem, że wszyscy byli współpracownicy się od niego odwrócili, nad nazwiskami takimi jak Oziębło czy Oleszczak, nad tym, że wszyscy którzy byli w jego otoczeniu mówią jedno - ten facet szkodzi temu ruchowi. Odpały z Hitlerem pomijam, chociaż lubi wyskoczyć z nimi w złej chwili. Dodam za to szlajanie się po ruskich ambasadach, kontakty z Piskorskim (!) i zarabianie milionów na publicystyce... Ja nie umiem tego przyjąć do wiadomości i dalej w niego wierzyć. Ale jak kto lubi.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Sianie prokremlowskiej propagandy to raz. Dwa - ciężko nie zauważyć, że jego inicjatywy są lekko nieskuteczne. Otóż, jak posłucha się wywiadu z Lechem Pruchno-Wróblewskim z połowy lat 90', jak poczyta się o ostatnim rozłamie w KNP albo o wyborach w 2011, wszystko wskazuje na niego. Ja po prostu nie rozumiem, jak można przejść do porządku dziennego nad faktem, że wszyscy byli współpracownicy się od niego odwrócili, nad nazwiskami takimi jak Oziębło czy Oleszczak, nad tym, że wszyscy którzy byli w jego otoczeniu mówią jedno - ten facet szkodzi temu ruchowi. Odpały z Hitlerem pomijam, chociaż lubi wyskoczyć z nimi w złej chwili. Dodam za to szlajanie się po ruskich ambasadach, kontakty z Piskorskim (!) i zarabianie milionów na publicystyce... Ja nie umiem tego przyjąć do wiadomości i dalej w niego wierzyć. Ale jak kto lubi.
Jakiej propagandy? Koleś jako jedyny nie gada przez pryzmat uprzedzeń a realizmu. Zarabianie milionów? Co w tym złego?
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Fakt faktem, na pytanie z jakich pieniędzy założył "Najwyższy Czas", Ozjasz zawsze się wiesza: a to na Zachodzie zarobił, a to dostał od ciotki, a to na bibule zarobił... Bajkopisarstwo opanował do perfekcji. Wałęsa w Totka wygrywał, a Michnikowszczyzna od komuchów francuskich pomoc dostawali, to przynajmniej wiemy...

Ps. Macierewicz kiedyś mu to pytanie zadał, i nie potrafił jasno i klarownie odpowiedzieć... A jak ja zadałem to wyzwał mnie od pacanów... :cool::cool::cool:
 
Do góry Bottom