Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

X

xawas

Guest
Modem 3G?? jaki model?
Nie ciągnij mnie za język, bo wstyd mi pisać co ja mam. Starocie - chyba starsze odemnie .
Takie cuś - huawei 122 3g. Patrze teraz na allu to po 15 zł są w sprzedaży;)
f7815d314929914e3b19c6dd9557

Jak mnie wkurza to mówię, że zaraz ide coś nowego kupić - jak odejdę od kompa to zapominam. I tak to jest. Laptop też ma swoje lata- wszystko trzeba wymienić na nowsze modele.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
No tak, to wszystko wyjaśnia. Jeżeli masz w miarę nowoczesnego smartfona to już lepiej udostępniać z niego neta przez wifi (można też przez USB). U mnie w szufladzie kurzy się Redmi Note 3 z pęknięta szybką, podejrzewam że smartfonów androidowych z LTE znajdziesz od cholery w szufladach swoich bliskich znajomych :)
 

Wujaszek Ilicz

Well-Known Member
231
707
Prosze mi polecic koszerny i/lub dobry czytnik rss na androida. zalezy mi zeby byl minimalistyczny. dodam jeszcze ze nie wiem jak to mozliwe, ale dzis sobie uswiadomilem jak bardzo to uzyteczna rzecz, nigdy nie korzystalem.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Został już chyba tylko feedly. Czytnik RSS musi mieć jeszcze jedną zaletę. Aktualny stan przenoszony między urządzeniami, w tym przeglądarką na PC na przykład.

Albo po prostu klienty webowe, większość jest mobile friendly
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
38985003_10217171243330027_5029388295386169344_n.jpg 38940365_10217171281330977_3997000976312565760_o.jpg

Dwa obrazki. Ten pierwszy ma jak dla mnie akceptowalny poziom techniczny, ten drugi zdecydowanie nie. Więc pytania będą związane z tym obrazkiem z Kwachem. A zadaję je, ponieważ jestem KOMPLETNIE zielony w tego typu manipulacjach. I w ogole w grafice komputerowej.

1. W jakim programie najprawdopodobniej go zrobiono?
2. Jakie kolejno kroki wykonano?
3. Jeśli potrafisz ocenic umiejętności autora, to czy potrafisz oszacować, ile czasu zajeło mu to dzieło?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
View attachment 4572 View attachment 4573

Dwa obrazki. Ten pierwszy ma jak dla mnie akceptowalny poziom techniczny, ten drugi zdecydowanie nie. Więc pytania będą związane z tym obrazkiem z Kwachem. A zadaję je, ponieważ jestem KOMPLETNIE zielony w tego typu manipulacjach. I w ogole w grafice komputerowej.

1. W jakim programie najprawdopodobniej go zrobiono?
2. Jakie kolejno kroki wykonano?
3. Jeśli potrafisz ocenic umiejętności autora, to czy potrafisz oszacować, ile czasu zajeło mu to dzieło?
Jako osoba bawiąca się w manipulacje różnorakie powiadam. Kluczem jest dobranie zdjęć, następnie trzeba je zgrać poziomami światła i kontrastu, ewentualnie rozmycia + delikatne przycięcia itd. To co rzucasz to w końcu nic nadzwyczajnego i wystarczy super hiper GIMP, albo cokolwiek obsługujące warstwy, przezroczystość i podstawowe przekształcenia.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Podejrzewam że wystarczającym narzędziem będzie klon perspektywy w gimpie - debil graficzny hir gdzieś na gimpuj.info powinny być tutoriale do wprasowywania tekstu.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Pytanie: sprzedawał ktoś domenę? Mam jedną chyba ciekawą *.eu na polski rynek, która mi się kończy i jej nie potrzebuję. Gdzie najszybciej wystawić ofertę?
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
@tolep, Na aftermarket jest sporo większy ruch i więcej ludzi subskrybuje newslettery nowo wystawionych domen. Są dostępne aukcje "last minute". Generalnie .eu kiepsko chodzą więc nie napalałbym się, chyba że masz naprawdę perełkę.

Możesz też promować aukcję na forum branżowym: di.pl.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Nic sprcjalnego, badaniapsychologiczne. A jak dorzucę konto GSuite w starej, darmowej wersji? Bo też się zastanawiam czy to GSuite sprzedać.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Odnośnie domeny: .pl na sprzedaż, bez ofert, inne globalne końcówki wolne - słabo to widzę. Odnośnie GSuite - nie mam pojęcia.
 
Do góry Bottom