1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

Temat na forum 'Komputery i technika' rozpoczęty przez Anonymous, 8 Wrzesień 2011.

1. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Polubienia:
    4 550
    Nie wiem. Nie używałem za bardzo czytników z reflowem i nie mam takiej potrzeby, bo to musiałby być pdf nie będący skanem, a wtedy i tak często można znaleźć wersję mobi książki, ewentualnie przeczytać w położeniu poziomym.

2. Pestek

Pestek Well-Known Member

Polubienia:
    1 539
    Mam problem z \klawiaturą i touchpadem. Ewentualnie można nazwać to problemem ze środowis\kiem na \komputerze
    , bo czasami nawet trac\kpadem nie moge na\kierować \kursora na i\kony szyb\kiego uruchamiania albo i\kon\ki na stronach internetowych/start/systemowe i wcisnąć.
    ,Enter dodaje przecine\k w nowym wierszu
    , a przed \k pojawia się zawsze slash. Za to stawienie "
    ," daje enter.
    ,
    ,Specjalnie nie edytowałem wiadomości. Ta\k mi się teraz pisze. Problem jest też w codebloc\k czy innych programach. Gładzi\k działa i nie działa
    , a do operowania używam s\krótów \klawiaturowych i "tab". Próbowałem odpalać linux live cd
    , ale jest to samo. Bac\kspace za to daje nawias zam\knięty(]).
    ,
    ,Jeśli na dwóch systemach nie działa ta\k samo
    , to pewnie coś z hardware. Ale może \ktoś ma ja\kiś pomysł i może pomóć. Problem pojawił się po s\kończonej licencji avasta(czytałem że par]ę osób miało problemy z \klawiaturą/mysz\ką po jego deinstalacji. Czyściłem też e\kran mo\krą szmat\ką i parę \kropel mogło ściec pod \klawiatur. Ale podobno wodoszczelna ja\k i laptop.
    ,
    ,Dzię\ki za pomoc z góry.

3. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    Skoro odpalałeś linux live cd (nie w wirtualce) i jest to samo, to nie wiem co tu jeszcze można powiedzieć.

Ale:
    1. Z ciekawości - po podpieciu klawiatury/myszki zewnetrznej jest to samo?

Pestek lubi to.
  4. Pestek

Pestek Well-Known Member

Polubienia:
    1 539
    Nie mam/nie używam, więc nie potrafię powiedzieć. Oddaję lapka do serwisu ;/

5. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    Wgranie nowego BIOSu by nie pomogło?

6. Pestek

Pestek Well-Known Member

Polubienia:
    1 539
    Mogę spróbować. Nie myślałem o tym. Czy wgranie biosu równa się z utratą danych/potrzebą formatu? Czy można zrobić instalację bez strat w systemie?

7. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 206
    Bios jest na płycie głównej, boisz się utraty danych to wyjmij dysk, i zaktualizuj z pena.

Pestek lubi to.
  8. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    To pożycz od somsiada

9. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 296
    Używam notebooka z Windows XP + Chrome i mam problemy z niektórymi stronami np.

Ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia
    Serwer slib.pl używa nieobsługiwanego protokołu.
    ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH

Co ciekawe niektóre strony nie wyświetlają się nigdy, a niektóre czasami.
    Próbowałem pogrzebać w chrome://flags/ ale nie pomaga.

Albo taki komunikat:

Połączenie nie jest prywatne
    Hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z www.google.com (np. hasła, wiadomości lub informacje o karcie kredytowej). NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID

Drugi problem to od pewnego czasu na Twitterze nie odtwarzają mi się filmy, ani gify. Zero reakcji

Macie jakieś sugestie oprócz wymiany sprzętu/systemu?

10. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 615
    pawel-l i tolep lubią to.
  11. Pestek

Pestek Well-Known Member

Polubienia:
    1 539
    Wgranie nowego biosu nie pomogło. Zostaje sprawdzić pod zewnętrzną klawiaturą/myszką. Co ciekawe, to to, że na początku jak włączę komputer jeszcze kursor działa. Dopiero po kilku minutach się wyłącza.

12. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    Dokładnie tak samo jest przy bootowaniu z jakiegoś livecd?

13. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    416
    Jest jakieś łatwo przeglądalne, aktualne zestawienie wersji kernela w różnych dystrybucjach Linuxa?

14. NoahWatson

NoahWatson The Internet is serious business.

Polubienia:
    1 895
    @Pestek
    To raczej jakiś problem sprzętowy. Może woda gdzieś się dostała, albo jakieś inne źródło zwarcia np ten kabel/taśma łączący klawiaturę do płyty jest do wymiany. Jeśli umiesz to pod odłąceniu zasilania (zasilacz i bateria) wyjmij klawiaturę z laptopa (dla niektórych modeli są filmy w Youtube) i wywietrz kładąc przy uchylonym oknie albo wiatraku, można też od czasu do czasu chwilę podmuchać suszarką do włosów. Często touchpad i klawiatura wbudowana są podłączane pod ten sam port, więc zwarcie w jednym może powodować niemożliwość używania drugiego.
    Albo oddaj do serwisu.

Pestek lubi to.
  15. Presario

Presario Active Member

Polubienia:
    172
    Wymiana systemu. Twoja przeglądarka nie jest wspierana na WinXP, w związku z tym obok ostatnich łatek bezpieczeństwa, nie aktualizuje także certyfikatów.

Teoretycznie mógłbyś chyba zainstalować "Windows Embedded POSReady 2009" i mieć wsparcie samego systemu do kwietnia tego roku, ale to wymagałoby kombinowania nie mniejszego niż instalacja jakiegoś Debiana z XFCE, zakładając nawet że nie masz doświadczenia z (kombinowaniem) jednym i drugim.

tosiabunio lubi to.
  16. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    pawel-l i kompowiec lubią to.
  17. Pestek

Pestek Well-Known Member

Polubienia:
    1 539
    Jest to samo. Miałem wersję z 2012 roku. Wgrałem najnowszą 1.46.

NoahWatson
    Tak, jest na jednej taśmie wpięte. Lapek jest dalej na gwarancji dlatego nie chciałem tego wyciągać. Problem tylko w tym, że zgubiłem gdiześ tą gwarancję. Może na samą plombę z datą przyjmą, choć wątpię.

18. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 495
    Dowód zakupu wystarczy, a nawet czasem rejestracja na stronie producenta.

Pestek lubi to.
  19. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Polubienia:
    6 296
  20. PawelD

PawelD Member

Polubienia:
    34
    Nie musisz wymieniać ani sprzętu ani systemu. To nie jest problem XP ani tym bardziej komputera.

Komunikaty, które wkleiłeś świadczą o tym, że przeglądarka nie może nawiązać szyfrowanego połączenia https. To nic strasznego.
    Jeśli problem występuje globalnie, dla wielu stron (a tak wynika z Twojego opisu), to moim zdaniem masz coś przestawione w ustawieniach przeglądarki. Mogą to być różne rzeczy, trudno powiedzieć, co konkretnie Ci się przestawiło w Chrome.

Ja bym sugerował, jeśli nie chcesz wczytywać się w ustawienia przeglądarki i testować, co możesz przestawić, byś odinstalował chrome i zainstalował ponownie, albo zainstalował Firefoxa. To rozwiązanie najprostsze.

Ja bym jednak pokombinował. Tu masz opisany dokłądnie ten sam błąd. Piszą tam, ze wywołuje go jakiś dodatek do Chrome: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-err-cert-common-name-invalid-chrome-solved/

sabat, wah i pawel-l lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.