Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Aplikacje smart w moim (mam LG) działają całkiem sprawnie , tylko mam niewielki wybór i niektóre nie mają pełnej funkcjonalności. Ale YT w 4K działa spokojnie.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Szukam usługi VPN która pozwalałaby mi udawać że jestem w Polsce. Najchętniej nie wymagającej osobnego klienta, tylko dającej się uruchomić na ruterze za 100 złotych przez login/pass. Ewentualnie z klientem na Andka i Windows.

Ciężko znaleźć coś takiego w Google, wyniki wyszukiwania są cholernie zaspamowane, a większość ludzi chce udawać coś przeciwnego - że NIE są w Polsce, tylko np. w USA żeby ichniego Netflixa oglądać.

A ja sobie chcę obejrzeć skrót meczu w którym Legia Warszawa dała dupy Arce Gdynia, na ekstraklasa.tv. Nie chodzi mi o "ochronę prywatności" i takie tam inne.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Chcę sobie kupić GTX 1060, ale potrzebuję wymienić płytę. Jeśli ktoś się zna to proszę o podanie od najtańszej opcji w górę. Dodam jeszcze że mam zasilacz oddzielny Corsair VS450 i procesor i5-2400 (do wymiany też w niedługim czasie, ale póki co musi być). W miarę możliwości prosze bez zbędnych dodatkowych opisów, tylko modele. THX!
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Inwestujesz w dość nową grafikę, a masz procesor i5 drugiej generacji (mamy obecnie 8.) i pod niego będziesz płytę ustawiał? Skoro planujesz wymianę, to taki zakup do wyrzucenia za jakiś czas.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Inwestujesz w dość nową grafikę, a masz procesor i5 drugiej generacji (mamy obecnie 8.) i pod niego będziesz płytę ustawiał? Skoro planujesz wymianę, to taki zakup do wyrzucenia za jakiś czas.
Ale jak to do wyrzucenia? To ten procek przez jakiś czas nie pociągnie? Nie można do niego np. jakiejś i7 podpiąć za jakiś czas? Nie rozumiem.

Pod ten socket to raczej tylko używki na allegro. Na co chcesz wymieniać i5-2400?

Pewnie na jakiś i7 jak pisałem wyżej.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Masz procesor 2 generacji, do gniazda LGA 1155. Gniazdo to obsługuje tylko 2 i 3 generację (Sandy Bridge i Ivy Bridge), więc co najwyżej zrobisz upgrade do używanego i7 tych generacji, np. i7-3770K (3,6-3.9 GHz), które chodzą po 500-800 zeta.

Dla porównania taki i3-8350k obecnej generacji za 700 zeta, ma stałe 4GHz, 4 rdzenie, tyle samo cache, co owa stara i7. A droższy o 30 zeta i5-8400 to 6 rdzeni 2,8-4,0 GHz.

Tylko przejście na nową generację to wymiana płyty, procesora i pamięci, co rzeczywiście może być obciążeniem finansowym. Ale jednocześnie okazją, bo inaczej inwestujesz w coś, co i tak będziesz musiał kiedyś wymienić.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Masz procesor 2 generacji, do gniazda LGA 1155. Gniazdo to obsługuje tylko 2 i 3 generację (Sandy Bridge i Ivy Bridge), więc co najwyżej zrobisz upgrade do używanego i7 tych generacji, np. i7-3770K (3,6-3.9 GHz), które chodzą po 500-800 zeta.

Dla porównania taki i3-8350k obecnej generacji za 700 zeta, ma stałe 4GHz, 4 rdzenie, tyle samo cache, co owa stara i7. A droższy o 30 zeta i5-8400 to 6 rdzeni 2,8-4,0 GHz.

Tylko przejście na nową generację to wymiana płyty, procesora i pamięci, co rzeczywiście może być obciążeniem finansowym. Ale jednocześnie okazją, bo inaczej inwestujesz w coś, co i tak będziesz musiał kiedyś wymienić.
Ok, rozumiem, thx.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Jeśli chodzi o zakupy sprzętu, to dobra taktyką jest sprawdzenie aktualnego artykułu "Zestawy komputerowe" na purepc

Oni tam ładnie dobierają jedne komponenty z drugimi, a biorąc pod uwage ze nie wybierają zazwyczaj najtańszej opcji (np. sposród kart GTX 1060 dostepnych na rynku) to jest duże pole do popisu w podmiankach.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Od kilku miesięcy mam problemy z wyświetlaniem tweetów w postach na forum. Czy może ktoś tak miał, wie jak zaradzić?
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Od kilku miesięcy mam problemy z wyświetlaniem tweetów w postach na forum. Czy może ktoś tak miał, wie jak zaradzić?

Sytuacja: problemy z wyświetlaniem tweetów w postach na libnecie
Wszystkie informacje które pozwoliłyby zidentyfikować naturę i źródło problemu: sytuacja występuje u użytkownika @Pestek
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Sprawdź w nowym profilu przeglądarki, z wyłączonymi dodatkami.
Wyłączyłem dodatki, i dalej nic ;)
Sytuacja: problemy z wyświetlaniem tweetów w postach na libnecie
Wszystkie informacje które pozwoliłyby zidentyfikować naturę i źródło problemu: sytuacja występuje u użytkownika @Pestek
Fakt, nie opisałem problemu. Mam firefoxa, a mój system to Xubuntu. Od jakiegoś czasu mi się nie aktualizuje(system) przez bug, który ignoruje.
"Nieznany błąd"<classSystemError>"(E:The package linux-headers-4.4.0-92 needs to be reinstalled, but I cant find an archive for it)".
Próbowałem poradzić coś z google, ale poległem, za cienki w te klocki jestem. Ten komunikat mam od dłuższego czasu, a problem z tweetami od paru miesięcy. Nie wiem co mógłbym jeszcze napisać. Firefox zaktualizowany.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
sudo rm /var/lib/apt/lists/* -vf
A co to za zwyczaj by opcje podawać jako ostatni argument?

Wyłączyłem dodatki, i dalej nic
Samo wyłączenie dodatków może być niewystarczające.
Jeśli po aktualizacji systemu i restarcie problem będzie wciąż występował, otwórz terminal i uruchom:
firefox --ProfileManager --new-instance --safe-mode
Następnie stwórz nowy profil i uruchom z niego przeglądarkę.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Zbrickowałem lapka. Serio. Nie sądziłem, że coś takiego jest możliwe i jakby pare dni temu ktoś mi powiedział że tego dokonał, powiedziałbym żeby sie puknął w czoło.
Załączyłem w W10 opcje "Fast Startup" czy jakoś tak, do kupy z opcją "Fast Boot" w biosie. Opcja Fast Startup daje ponoć czasem skutek uboczny w postaci w postaci znikającego pola Username/Password (nie wiedziałem o tym)
- mam tapetę, date, godzine, W10 sie botuje, ale nijak nie można sie zalogować (próbowałem wszystkiego), nie dae rady wywołać CMD
Z kolei FastBoot w Biosie miedzy innymi ignoruje klawisze wejscia do Biosa (f2, f4 itd) zmienić to można z wewnątrz Windy - wskutek czego nie dajerady zmienić BootOrderu na DVD, USB tak żeby zbotował z dysku ratunkowego
Wywołanie Safe Mode nie pomogło, system z jakichś powodów sie zawiesza, co podobno na niektórych konfigach także jest skutkiem załączeni Fast Startup Mode, przywracanie systemu nie działa bo punktów przywracania brak.. Jprd
Nawet reinstalacja nie wchodzi w rachubę. Została chyba tylko próba podmienienia dysku.
 
Do góry Bottom