1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

Dyskusja w 'Komputery i technika' zaczęta przez Anonymous, 8 Wrzesień 2011.

1. bombardier

bombardier Well-Known Member

424
    1 290
    W żadne wirtualki bym się nie bawił. Tak już na serio, pierwsza sprawa to przełożyć dysk do innego kompa na takiej samej architekturze, żeby wykluczyć software. Później diagnostyka, w kolejności: procek, ram, dysk.

kr2y510 likes this.
  2. rawpra

rawpra Well-Known Member

1 622
    3 001
  3. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

5 230
    8 320
    A Gazda to w serwisie komputerowym albo w sklepie robi?
    Na liscie podejrzanych u mnie jest jednak proc/chipset na miejscu pierwszym. Dziwne jednak że trzy az tak rózne programy się wysypują i żaden inny.
    A problem wydaje się być unikatowy, bo trudno jakieś powiązanie w necie znaleźć.

GAZDA likes this.
  4. bombardier

424
    1 290
    Dowolny nowszy PC x86-64.

5. vapaus

vapaus Active Member

182
    194
    i co, ma go sobie samemu przelutować do tego lapka?

6. bombardier

424
    1 290
    Czytaj ze zrozumieniem.

7. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

7 655
    8 550
    ludzie, nie jest to a z tak pilna sprawa, jak pisałem inne rzeczy działają, po prostu uznałem to za ciekawą zagadke dlaczego tak sie dzieje...
    pobawie sie w zamienianie czy wirtuala jak bede miał czas i ochote

8. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

5 230
    8 320
    No przecież nie poganiamy, tylko też uznalismy to za ciekawe.

9. Maudit

Maudit Member

33
    47
    Akap Akhbar ! Ostatnio zainstaloweł na telefonie i komputerze komunikator Telegram. Czy ten wynalazem jest tak bezpieczny jak go reklamują?

10. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

5 230
    8 320
    Są rózne szkoły. Niektóre państwa banują Signal, inne Telegram.... Ja używam tego pierwszego, bo ktos mnie o to poprosił. Normalnie wystarczyłby mi facebook messenger, który tez ma szyftowanie end-to-end

11. Maudit

Maudit Member

33
    47
    Messenger, Whatsapp szyfruje end-to-end, ale o wiele gorzej niż Telegram. Poza tym należą do Zuckerberga, a wiadomo że temu gościowi daleko do jakiegokolwiek rodzaju anarchizmu, tym bardziej do ochrony prywatności przed służbami państwowymi.

12. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

5 230
    8 320
    Korzystają z tego samego protokołu co Signal. Otwartego. Poza tym mamy takie forum osobne http://kryptoanarchizm.libertarianizm.net/

13. Pestek

Pestek Well-Known Member

314
    467
    Czy ktoś może dziwnym trafem wie jak przywrócić panele boczny i górny w linuxie(ubuntu 14.04)? Zawsze w takim wypadku udawało mi się uruchomić terminal z ctr+alt+f1, i jakoś pokombinować z porad w necie, ale tym razem nawet nie mogę uruchomić wiersza poleceń w ten sposób. Ctr alt t też nie działa. Czytałem, że trzeba zresetować Compiza, ale jak ten terminal uruchomić?

14. inho

inho Well-Known Member

1 070
    1 862
    Możesz spróbować jeszcze wyszukiwarkę programów prawdopodobnie pod Alt+F2 i stąd uruchomić swój terminal oraz możesz spróbować inne wirtualne konsole: Ctrl+Alt+[F1...F6]. Do trybu graficznego wraca się przez Ctrl+Alt+F7. W szczegółach nie pomogę, bo używam xfce.

15. Pestek

Pestek Well-Known Member

314
    467
    Niestety nic nie odpala. Zamiast wiersza poleceń kiedy odpalam Ctrl+Alt+[F1-F6] mam czarny ekran. Alt+F2 nie działa. Coś większego padło widocznie. Jakoś sobie radzę, bo dalej mogę otwierać foldery, więc powyszukiwałem sobie ikonki programów i odpalam z puplitu. Ale fajnie by było przywrócić normalne okna i panele.

16. inho

inho Well-Known Member

1 070
    1 862
    @Pestek Jeśli akceptujesz zresetowanie wszystkich ustawień paneli, okien itp. to możesz usunąć plik:
    ~/.config/dconf/user

Nie wiem czy pomoże usunięcie w trakcie działającej sesji, ale jeśli nie, to możesz przy uruchamianiu systemu wybrać "recovery mode", a następnie "root".
    W lini poleceń wklepujesz:

rm /home/<nazwa użytkownika>/.config/dconf/user

później resetujesz kompa poleceniem:

sudo reboot

i uruchamiasz normalnie - powinna się załadować domyślna, czysta sesja użytkownika.

Pestek likes this.
  17. bombardier

424
    1 290
    Może zrób jednak wcześniej kopię, koszt jest niewielki:
    Kod:
    cp -a /home/<nazwa użytkownika>/.config/dconf/user /home/<nazwa użytkownika>/.config/dconf/user.copy

https://askubuntu.com/questions/162535/why-does-switching-to-the-tty-give-me-a-blank-screen
    https://askubuntu.com/questions/43386/how-do-i-get-my-blacked-out-ttys-back
    https://unix.stackexchange.com/questions/157111/why-are-my-virtual-consoles-completely-blank

18. Pestek

Pestek Well-Known Member

314
    467
    Usunięcie plików konfiguracyjnych pomogło. Dzięki @inho ! Z wirtualnymi konsolami się dalej bawię, ale w momencie jak mi terminal odpala normalnie, to nie przeszkadza mi tak brak tty.

Po zastosowaniu się do tej porady:
    Nie mogę zmienić sobie tła pulpitu, rozmiaru okien ani niczego innego w wyglądzie. Przy odpalaniu kompa wyskakuje mi error. no video mode activated.
    Więc teraz muszę chyba jakoś ten tryb graficzny załadować z powrotem.

Last edited: 13 Sierpień 2017
  19. inho

inho Well-Known Member

1 070
    1 862
    Sprawdź w ustawieniach compiza czy masz zaznaczone odpowiednie opcje.

20. bombardier

424
    1 290
    Sprawdź też czy jakiś daemon się nie wykopyrtnął:

Kod:
    systemctl list-units --state=failed

Udostępnij Tą Stronę