Cytaty

noniewiem

Well-Known Member
236
319
2. Do polskiego wydania potrzebna jest też zgoda wydawcy i autora, a ta opcja na dziś dzień jest zablokowana.
coś słaby z Ciebie infoanarchista xD

3. Nie mam czasu na przeczytanie tej książki (inne pozycje w kolejce) więc nie wrzucę tu nic ciekawego.
a co czytasz? ja aktualnie książkę o satanizmie, ale niestety napisana przez katolaka więc niezbyt obiektywna, a miała być naukowa
 

myname

Active Member
149
121
Dziennikarstwo to nie zawód ani branża. To tylko mizerna szansa na zaistnienie dla popaprańców i odmieńców - fałszywe drzwi na zaplecze prawdziwego życia, obrzydliwa, zaszczana nora zabita dechami przez inspektorów budowlanych, ale dość głęboka, by każdy pijaczek mógł stoczyć się do niej z chodnika, żeby tam walić gruchę jak małpa w zoo.
Hunter S Thompson

„Monotheism is the primitive religion which centers human consciousness on Hive Authority. There is One God and His Name is _______ (substitute Hive-Label). If there is only One God then there is no choice, no option, no selection of reality. There is only Submission or Heresy. The word Islam means "submission."“
Timothy Leary

Nasz oddział jest warsztatem naprawczym Kombinatu. Tu, w szpitalu, usuwa się usterki nabyte w miastach, w kościołach i w szkołach. Kiedy naprawiony wyrób powraca do społeczeństwa – zupełnie jak nowy, a czasami lepszy od nowego – szczęście rozsadza serce Wielkiej Oddziałowej; to, co do niej trafiło jako bryła szmelcu, jest teraz sprawną, wyregulowaną cząstką, chlubą całego zakładu i radością dla oka. Patrzcie, jak kroczy taki wyrób po świecie: z tym przyspawanym uśmiechem pasuje jak ulał do niewielkiej, przytulnej dzielnicy, w której właśnie rozkopano ulice, żeby przeprowadzić rury kanalizacyjne. W niczym mu tu nie wadzi. Nareszcie jest dostrojony do otoczenia.
Lot nad kukułczym gndiazdem
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 732
8 034
Im więcej praw, tym mniej sprawiedliwości.
- Cyceron

EehPkvkWoAE2q88
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 071
22 743
Zrzut ekranu z 2020-07-31 19-59-34.png

... popełniliśmy błedy przez 'lewicowe zdziecinnienie', idealizm (...). Te błedy objawiły się w [utrzymaniu] biurokratycznie zcentralizowanego mechanizmu ekonomicznego zarządzania
-- Truong Chinh,​
wietnamski polityk komunistyczny​
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 071
22 743
Być może historia powszechna jest historią kilku metafor.
Być może historia powszechna jest historią rozmaitych intonacji kilku metafor.


-- J.L Borges, "Kula Pascala"
 

erte

Well-Known Member
638
2 513
Z wolnością, bracie, jest jak z kobietą: najpierw zachwyt posiadania, potem niekończący się ból głowy.

— Andriej Djakow, W mrok
 

ukos

Well-Known Member
509
559
Demokracja: stan rzeczy, w których zgadzasz się z kradzieżą twoich zarobków i wybierasz najlepszych ludzi, którzy to zrobią.
Benjamin Lichtenberg


Najbardziej zasadniczy wybór społeczny nie leży między indywidualizmem a kolektywizmem, kapitalizmem a socjalizmem, autokracją a demokracją, konsumpcjonizmem a ascetyzmem, ani między konserwatyzmem a progresywizmem, ale między dobrowolnością a przymusem.
J.B.Wiśniewski
 

kran

Member
33
59
„Jednym z największych lęków na świecie jest lęk przed opinią innych. Dopiero w momencie, w którym nie odczuwasz strachu przed tłumem, przestajesz być owcą — stajesz się lwem. Wówczas w twym sercu rodzi się potężny ryk, to zew wolności”.
– Osho
 
Do góry Bottom